Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flavius88


Flavius88
csendes tag

Jó lesz ez a kis konzol TV alá média lejátszó és ha kell akkor némi játék is belefér, teljesen korrekt elképzelés ez.

Az élet igenis egy habostorta, csak mi az üveg mögül nézzük.

(#2) cs.zsolt

Elfelejthetnék a tegrát, és tehetnének bele értelmes soc-ot is :U

http://vanenet.hu/

(#3) T-bag válasza cs.zsolt (#2) üzenetére


T-bag
tag

A Tegra 3 kb. 25 dollár. Ennyiért nem tudom van-e valami ami jobb lenne jelenleg.

(#4) lujó55 válasza cs.zsolt (#2) üzenetére


lujó55
őstag

akkor mit csinálnának a felhalmozódott szarral? hirdessék meg a hardverapro-n? :(
készletkisöprés van, mert nyár van.

(#5) Löncsi válasza T-bag (#3) üzenetére


Löncsi
őstag

Gondolom valami lelkiekben sérült AMD fan lehet. Nem kell bántani. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) ViZion válasza T-bag (#3) üzenetére


ViZion
félisten

...és egy év múlva jöhet a (leírhatatlan nevű) gólya 2 :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) Abu85 válasza T-bag (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérdés, hogy mi a jobb definíciója, mert szerintem igényektől függ, hogy kinek mi kell. De nyilván lenne más alternatíva, mondjuk valamelyik OMAP4. De szerintem itt nem úgy választottak, hogy Tegra lesz és kész, hanem pár alternatívát kijelöltek, és azután azt választották, aki a legolcsóbban szállítaná a platformot. Jellemzően ez így szokott menni.
Vagy esetleg mivel konzolról van szó alapvetően, így lehet, hogy inkább ár értékben mérlegeltek. A lényeg, hogy ők a Tegra 3-at tartották ide a legjobbnak. Tekintve, hogy nem tudni, hogy mik voltak az alternatívák, szerintem hihetünk nekik. Meg amúgy sem rossz az a rendszer. OMAP4-gyel sem lennénk előrébb. Nagyobb lenne a grafikus teljesítmény, de kisebb a procitempó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Löncsi válasza Abu85 (#7) üzenetére


Löncsi
őstag

Tegra ha jól tudom egyedül fogyasztásban marad el a többi SoC-tól, de egy konzol esetén ez elvileg nem gond... bár annyira nem vagyok a témában benne.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#10) Abu85 válasza Löncsi (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A fogyasztása elég jó. Főleg az idle, de terhelés mellett sincs olyan nagy különbség. Ahol le vannak maradva az az IGP teljesítménye. Ott az új Mali/Adreno/PowerVR fejlesztések már jóval gyorsabbak. Ahol jó a Tegra 3 az a processzorteljesítmény.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) noisia


noisia
aktív tag

Nekem pont kéne valami kütyü, hogy ne az asztali áramzabálóról kelljen átküldeni a filmet a tévére + még gamélni is lehetne nélküle :) . 100 dollárért jutányos lenne, ha nem kéne rá várni márciusig.

Btw. Én nem vagyok képben a Tegra3 iránti utálat miértjéről, mi miatt nem jó SoC ez, emlékeim szerint a T2-vel nem sok para volt, vagy igen?

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#12) anulu válasza noisia (#11) üzenetére


anulu
félisten

itt is fyi megjegyezném (csak a pontosság kedvéért, a többire nem reagálok, mert nem akarok flame-et), hogy az első 10000 támogató veheti meg ennyiért, a végleges árról nincs egyelőre info. tippre nem ennyibe fog kerülni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Abu85 válasza noisia (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy utálat ez. Az NVIDIA-tól az emberek azt várják, hogy marha jó legyen benne az IGP. Na most a Tegra 3 ULP GeForce-ja, nem éri el a friss Mali/Adreno/PowerVR termékeket, amelyek már a Tegra 3 megjelenésekor piacon voltak.
Ennek az egésznek az lehet az alapja, hogy mást vártak az emberek. De igazából ez nem az NV hibája. Sőt, badarság volt mást várni, mert az NV egyedüliként nem váltott az ultramobil szinten unified shader rendszerre, szóval számítani lehetett rá, hogy az IGP nem olyan kiegyensúlyozott a többiekhez képest.

(#12) anulu: Beleírtam. Köszi.
Valszeg nem lesz magas az ára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) noisia válasza Abu85 (#13) üzenetére


noisia
aktív tag

Áháá, értem.

Akkor ezek szerint mondjuk egy Mali400 MP4-el szerelt SoC jobb választás (ha ki akarnám próbálni a durvább Google Play-es játékokat), mint egy Tegra3-as?! (pl.: egy RK3066)
Úgy gondoltam eddig, hogy körülbelül egy szinten lehetnek grafikában, de úgy látom akkor mégsem.

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#15) Löncsi válasza noisia (#14) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem feltétlen, ott vannak a Tegrás játékok, ott pl. sok esetben Tegrán egyszerűen jobban néz ki a plusz effektek miatt... bár ezt pár esetben elő lehet csalogatni nem-Tegrás chipen is.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#16) T-bag válasza anulu (#12) üzenetére


T-bag
tag

Lehet még kapni.

[link]

(#17) Abu85 válasza noisia (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen a Mali-400 MP4 konfigurációban valamivel gyorsabb a Tegra 3 IGP-jénél. De fontos az MP4 konfiguráció. MP1/2 konfigban már lassabb (mondjuk MP2 konfigban még nem láttam ezt, de lehet, hogy van).
A Tegra 3-ra vannak THD játékok, amelyek extra effekteket kapcsolnak be. Ezek technikailag mennének máson is, csak az NV megvásárolta a jobb grafikát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez örömteli :)
Ha tartják magukat az eredeti tervhez akkor nagy valószínűséggel benevezek egyre :)

All→M8

(#19) noisia válasza Abu85 (#17) üzenetére


noisia
aktív tag

Nem erre van a Chainfire nevű app, hogy valamit mókol és nem tegrán elindulnak a tegrás appok?

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#20) quailstorm válasza noisia (#19) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Debizony a Chainfire betölti a hiányzó utasításkészleteket, és CPU leemulálja azokat. Kicsit esik a teljesítmény, de már egy Alcatel OT-995-tel érdemes nekivágni a komolyabb tegrás játékoknak.

(#21) namaste válasza anulu (#12) üzenetére


namaste
tag

Ez az első tízezer vásárlós infó honnan van? Akár 80000-en is megrendelhették volna 99 dollárért, végül csak 33876-en éltek vele.
Már meg is lehet rendelni, lásd (#16) T-bag hozzászólását. Az előrendelés sem drágább, csak az amerikaiaktól kérnek +10 dollárt a szállításért, a Kickstarteren tőlük nem kértek.

(#16) T-bag Nem még, hanem már és nem kapni, csak előrendelni. :)

(#17) Abu85 A Tegra 3 GPU csak egy kicsivel van lemaradva Exynos 4210 Mali-400 MP4 250 MHz GPU-tól. Az Exynos 4412-ben már 400 MHz-es Mali-400 MP4 GPU van. Az AML8726-MX SoC-ban Mali-400 MP2 GPU van.

(#22) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

OnLive szolgáltatás is elérhető lesz rajta. Persze ez csak Amerikában, Angliában és Belgiumban működik még csak.
Plex médiaszerver is elérhető lesz rajta.

(#23) namaste válasza namaste (#21) üzenetére


namaste
tag

Bocs, rosszul írtam, 33876-an még rendelhettek volna. 46124-en rendeltek a 99 dollárosból.

(#20) quailstorm Milyen utasításkészletet tölt be?

(#24) quailstorm válasza namaste (#23) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha azt én tudnám... Amiben különböznek kialakításban a GPU-k (hardveresen) azt pótolja emulációval.

(#25) gbors


gbors
nagyúr

hmmm, ez tetszik. jó ez a kickstarter, várom, hogy beérjenek a húzótermékek rajta :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) Abu85 válasza namaste (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tényleg az órajelet nem vette számításba, akkor lehet érezhetően gyorsabb is a Mali-400MP4.
Kösz az MP2 infót, akkor mégis van aki épít ilyenre.

(#24) quailstorm: Szerintem nem csinál mást, mint azt, hogy program felé Tegrának mutatja a hardvert, így a program engedi az extrákat is futni.
Igazából a THD nem más, mint egy feltételes elágazás a programban:
if ( gfx == GeForce ULP ) {
graphics=max;
}
else {
graphics=normal;
}

Nagyjából ennyiből állhat ez az THD dolog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) cskamacska


cskamacska
addikt

Továbbra sem látom hogy lesz ebből "igazi" konzol. Portolt Android játékokkal? Ráadásul olyanokkal, amik nem kapásból 1-5-10(30-50 :DDD ) dollárosak, hanem pályánként/fegyverenként kell 1-2 dollárt fizetni? :U

Még az Onlive támogatás mellett azt mondom, de épp az Onlive-nak is van olcsó doboza a streaming szolgáltatásához, és nem igazán kapkodják. Sőt maga az Onlive sem a népek kedvence.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) _AnTi_ válasza Abu85 (#26) üzenetére


_AnTi_
tag

graphics==max és graphics==normal helyett graphics=max és graphics=normal :P
.
.
.
Jóvanna, csak kötözködtem... :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#29) quailstorm válasza Abu85 (#26) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt biztosan megteszi, de nehezen hiszem hogy a Tegra kiemelt játékai nem valami extra képességét használják a GPU-nak. Tényleg megvette a jó grafikával megjelentethető játék jogát droidon az Nvidia és ugyanolyan szabvány GPU-juk van mint a többieknek?

[ Szerkesztve ]

(#30) Abu85 válasza quailstorm (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Emlékszel a Batman: AA-ra. Ott az élsimítást vették meg. Azt kommunikálták, hogy AMD-n nem működik, de erre is volt egy program, ami azt hazudta a játéknak, hogy a Radeon az GeForce, és ment az élsimítás azonnal. Szóval ez az NV-től nem meglepő.
Az a különbség, hogy az ultramobil piacon ilyen stratégiával szart sem érnek el, mert a tömegek azt sem tudják, hogy mi az a Tegra. Nagyjából a telefonon márkájáig és típusáig jut a vásárlóbázis nagy része.

(#28) _AnTi_: Valóban ... sok az egyenlőségjel. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) quailstorm válasza Abu85 (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Majd lehet ezek szerint szoftverfejlesztőként majd jobban fogom őket szidni a szoftverszabadság korlátozása miatt. Viszont egyelőre felhasználói szinten jobban szeretem őket mint az AMD/ATI-t, jobb kompatibilitás, jobb érthetőbb display driver. Bár lehet egy felső középkategóriás ATI használata megváltoztatná az elképzelésem, még nem próbáltam.

(#32) Abu85 válasza quailstorm (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Manapság az AMD sem sokkal különb. Az igaz, hogy ők nem fizetnek exkluzivitásért, vagyis technikailag, amit lehet azt be lehet kapcsolni GeForce-on, de idén olyan effekteket kínálnak a szoftverfejlesztőknek, amelyek sokkal jobban fekszenek a GCN architektúrának. Látszik a programokon, hogy a compute használatot nagyon erősítik, ennek ugyan tényleg van látható eredménye, de a Keplernek nem fekszik. Amit a SIGGRAPH-on nyomatnak, mint a procedurális geometria és procedurális textúrázás, az megint a GCN-nek kedvez. Emellett ugye ott az OpenCL erősítése. Jelenleg PC-n egyedül az AMD támogatása olyan felkészült, hogy a legtöbb programot futtassa. Értem én, hogy nem tiltották meg a WinZip és a VLC esetében az OpenCL kód konkurens hardveren való futását, de az, hogy szarul megy az NV és Intel GPU-kon és ezért letiltsák a fejlesztők ... gyakorlatilag ugyanazt eredményezi. Maximum az vigasztal, amit a Corel mondott, hogy a WinZip 17-ben úgy tervezik, hogy már nem csak az AMD-re lesz támogatás.
Persze különbség van aközött, hogy megkened, akarom mondani megkéred a fejlesztőt, hogy a konkurenciát zárja ki, és aközött, hogy a konkurencia szoftveres támogatása nem elég fejlett, de az eredmény a user oldaláról ugyanaz, vagyis csak egy gyártó hardverén futó programfunkció.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Löncsi válasza Abu85 (#30) üzenetére


Löncsi
őstag

Azért a Tegra húzónév ott is, elég sok Tegrás videó van fent YT-n, azért nem rossz. Persze lehet élni enélkül is.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#34) Abu85 válasza Löncsi (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem erről beszélek, hanem arról, hogy a vásárlóbázis 99,9%-ának fogalma sincs arról, hogy a megvásárolt telefonban milyen lapka van. Ott van példának a PC-s réteg, amiről az NV beszélt. A felhasználóbázisuk 80%-a azt sem tudja, hogy lehet állítani a PC-s játék grafikáját. És ez szerintem vehető általános aránynak is. Szóval ezek az üzenetek a Tegra esetében biztos nem jutnak el a tömegekhez, ha a PC-n nem jut el a VGA-t vásároló réteghez az üzenet. Pedig ez a réteg jóval hardcore-abb, mint az elektronagyik, és a technika iránt rajongó tinédzserek rétege.

(#35) Löncsi: Már írták fentebb, tanultam is (kb. 4 éve), de a kedvedért javítottam. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Löncsi válasza Abu85 (#34) üzenetére


Löncsi
őstag

Az már az ő bajuk, szerencsére én tudom mi az a Tegra.. ;)

Ja, és még egy a 2db "=" jel ( " == " ), az egyenlőségvizsgálatot jelent, a lenti kód elég érdekes dolgokat produkálna. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#36) zymkas


zymkas
csendes tag

Ez vinné a Full HD mkv filmeket gond nélkül ezzel a hardverral?

(#37) Abu85 válasza zymkas (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Tegra 3 hivatalos speckója szerint 40 Mbps-ig elbánik a H.264-es kódolású Full HD-s anyagokkal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Löncsi válasza Abu85 (#34) üzenetére


Löncsi
őstag

Helyes, azért illik 5 sor C++ kódot helyesen leírni. :DDD Persze lehetne kötözködni, hogy a jobboldali paraméter inkább legyen String, illetve mivel sok Geforce termék van, feltételvizsgálatra jobb a tömb és érdemes for ciklust írni stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#39) Abu85 válasza Löncsi (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem egyszerűbb VendorID-t vizsgálni, csak nem tudom pontosan fejből, hogy az NV-nek mi az, meg nem is értenék. Szóval nem kell ciklus erre, mert úgyis csak egy paraméter vizsgálata történik meg, aztán vagy az, vagy nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Löncsi válasza Abu85 (#39) üzenetére


Löncsi
őstag

Persze, bár abból a szempontból lehet a tömb jobb, mivel fejlődni fog a Tegra, lesz több termék és lehet ciki lenne pl. Tegra 1-re ráerőltetni az extra effekteket stb. szóval lehet ezen variálni.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#41) Abu85 válasza Löncsi (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A VendorID mellé lehet device ID-t is ellenőrözni. Akkor legyen if -> else if -> else. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) shaddam


shaddam
aktív tag

Játékok lesznek rá? Mármint a gameloft meg angry birds vonalon túl? Nagyon megy a hype, de valahogy ez a téma mindig kimarad

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#43) Löncsi válasza Abu85 (#41) üzenetére


Löncsi
őstag

No igen de itt már sok az elágazás... én csak összegyűjteném a device_id-kat (amiket elfogadok) és 1 for ciklusban letudom, elegánsabb és szebb a kód. :)

Ilyesmi lenne:

bool default_graphics = true # sets all device for default graphics
if (vendor_id == "nVidia corporation") {
for (int i=0; i<enabled_devices.size(); ++i)
{ if (enabled_devices == this_gfx_device_id) default_graphics = false}
}

Ha a device_id ütközhet más gyártóval, muszáj a vendor_id check... ha nem, akkor lespórolható az is. Szintaxis nem tökéletes, amúgy is rég írtam c++-ban bármit is...

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#44) laci1128 válasza Löncsi (#43) üzenetére


laci1128
tag

Device ID simán ütközhet, elég hamar ki is merült volna a 16 bites device ID tér, ha az közös, gyártófüggetlen lenne [1]. Egyébként az Nvidia a 10DE vendor id-vel utazik (némelyik deszka kilistázta boot után a PCI eszközöket, ott GeForce, nForce jelenléte esetén ki is lehetett hámozni ezt az azonosítót). Device id-t hirtelen nem sikerült találni a tegrához, de persze ez lényegtelen adalék. :) Mondjuk számomra tipp sincsen arra, hogy egyáltalán PCI eszközként látszódik-e a SoC-ban található GeForce, de a THD játékok alapján biztosan lehet a jelenlétét észlelni. :K

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#45) Löncsi válasza laci1128 (#44) üzenetére


Löncsi
őstag

Köszi, nem tudtam mennyit bír el, így már érthető. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#46) banhammer


banhammer
veterán

Flippert akarok!
Ha nem lesz flipper akkor engem elfelejthetnek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) Angel1981


Angel1981
veterán

Drukkolok, hogy sikeres legyen! ;)

(#48) Déta


Déta
tag

Erre tuti benevezek! Még ha csak porosodni is fog a polcon. Támogatom az ilyen kreatív, ember- és pénctárcabarát ötleteket. :R

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#49) ViZion válasza banhammer (#46) üzenetére


ViZion
félisten

Tessék!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) Löncsi válasza ViZion (#49) üzenetére


Löncsi
őstag

Megrendelted a kártyát azóta? :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.