Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) zoty314


zoty314
aktív tag

Nekem kicsit furcsa ez, mert ez alapján a teszt alapján én is a 32 és 64 között vagyok, amit már egész jónak hallok, de tudom, hogy teljesen egyértelmű és jól hallható volt mindig is a 32 és a 128 vagy akár a 64 és a 128 közötti különbség is sima pc-s hangfalakon, szóval rákerestem, hátha találok másik tesztet is.

Ez jött szembe és itt már teljesen más a helyzet:
[link]
Itt egyértelmű, hogy a 32kbit/s katasztrófa a többihez képest.

Illetve van itt egy másik, de ez már vakteszt 128, 320 és tömörítetlen változatok közül kell megtippelni, hogy melyik a tömörítetlen, tehát elvileg a legjobb:
[link]
Ez már elég nehéz és 6-ból csak 4-szer találtam el a tömörítetlent, viszont a maradék két esetben is a 320-ast lőttem be, szóval a 128 azért kilógott valamennyire.

Viszont bár nem vagyok annyira audiofil, semmi közöm a zeneiparhoz, de egy Topping D30 Balanced DAC és egy Mackie MR624 stúdió monitor páron keresztül hallgattam őket. Ha alap pc-s hangfalakon hallgattam volna, a 128 is ugyanúgy szólt volna nagy eséllyel.

Egyébként idén én is váltottam Spotifyról Tidalre.
Egyrészt jobb minőségű a zene, de ez önmagában nem biztos, hogy megvett volna, mert nincs olyan hatalmas különbség, ha nem direkt audiofil számokat hallgatok.
Az egyik nagy szívfájdalmam megoldódott a váltással, mégpedig a dalszövegek háttérszínezése. Nem kell többé a tűzpiros és társai hátterekkel kiégetni a szemem, mivel a Tidal csak fekete háttérrel dolgozik.
Valamint az sem utolsó szempont, hogy még olcsóbb is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.