Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cappa72 válasza Hieronymus (#50) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tidal nem sorolható a minőségi szolgáltatók listájához?
Nekem spec. jobban tetszik, mint a Spotify.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52) Soderes


Soderes
aktív tag

A Tidal-t ki felejtetted.

Egész jó, csak kicsi a kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#53) zoty314


zoty314
aktív tag

Nekem kicsit furcsa ez, mert ez alapján a teszt alapján én is a 32 és 64 között vagyok, amit már egész jónak hallok, de tudom, hogy teljesen egyértelmű és jól hallható volt mindig is a 32 és a 128 vagy akár a 64 és a 128 közötti különbség is sima pc-s hangfalakon, szóval rákerestem, hátha találok másik tesztet is.

Ez jött szembe és itt már teljesen más a helyzet:
[link]
Itt egyértelmű, hogy a 32kbit/s katasztrófa a többihez képest.

Illetve van itt egy másik, de ez már vakteszt 128, 320 és tömörítetlen változatok közül kell megtippelni, hogy melyik a tömörítetlen, tehát elvileg a legjobb:
[link]
Ez már elég nehéz és 6-ból csak 4-szer találtam el a tömörítetlent, viszont a maradék két esetben is a 320-ast lőttem be, szóval a 128 azért kilógott valamennyire.

Viszont bár nem vagyok annyira audiofil, semmi közöm a zeneiparhoz, de egy Topping D30 Balanced DAC és egy Mackie MR624 stúdió monitor páron keresztül hallgattam őket. Ha alap pc-s hangfalakon hallgattam volna, a 128 is ugyanúgy szólt volna nagy eséllyel.

Egyébként idén én is váltottam Spotifyról Tidalre.
Egyrészt jobb minőségű a zene, de ez önmagában nem biztos, hogy megvett volna, mert nincs olyan hatalmas különbség, ha nem direkt audiofil számokat hallgatok.
Az egyik nagy szívfájdalmam megoldódott a váltással, mégpedig a dalszövegek háttérszínezése. Nem kell többé a tűzpiros és társai hátterekkel kiégetni a szemem, mivel a Tidal csak fekete háttérrel dolgozik.
Valamint az sem utolsó szempont, hogy még olcsóbb is.

(#54) cappa72 válasza zoty314 (#53) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fura, hogy a Tidal-t olcsóbban kapod.
A Tidal 1 személyes volt 3k, a Spotify 6 személyre 3200Ft.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55) zoty314 válasza cappa72 (#54) üzenetére


zoty314
aktív tag

A Hifi Plus 3k, viszont nekem elég volt a sima Hifi, ami csak 1,5k.
A Spotify pedig 5 euró egy személyre, szóval az elég változó, és ugye a 300-at nem valószínű, hogy eléri az euró, viszont a 400-on már bőven túljutott tavaly.

(#56) SunMount3r válasza SunMount3r (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most néztem JRiver-el egy 133kbps-eset és volt, hogy 230kpbs-re is felugrott lejátszás közben, 100 alá nem ment és az átlag tényleg kb.130kbps-es volt.

(#57) Hieronymus válasza cappa72 (#51) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az első háromba nem fér bele. Kisebbek között is van érdekes szolgáltatók.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58) UnA válasza Hieronymus (#50) üzenetére


UnA
Korrektor

Kár, hogy a minőségi szolgáltatás nem sokat ér minőségi zene nélkül – nem is értem, hogy miért a bitráta lenne a jó zene mérőszáma ;)

(#59) jan herz válasza zoty314 (#53) üzenetére


jan herz
tag

Arra azért figyelj, hogy az első teszt mp3. Az opus más tömörítést használ, az a 32kbit/s nem egyenlő az opuséval...

Azért érdekes összefoglaló volt, köszi!

Ja, és igen, a második teszten csúnyán elhasaltam :P

[ Szerkesztve ]

(#60) zoty314 válasza jan herz (#59) üzenetére


zoty314
aktív tag

Jogos. Így nem volt korrekt összehasonlítani a két tesztet.

(#61) Alusky válasza Tamás88 (#6) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt akartam mondani, pláne az MP3-nál van jelentősége, mert érzékeny rá.
Én anno csináltam már magamon ilyen tesztet, eredeti CD-ről konvertáltam ugyanazzal MP3-akat és az eredeti mellé hallgattam mindig egyel lejjebb lévőt. 192 Kbps-ot nem tudtam még megkülönböztetni az eredetitől, a 128-at már egyértelműen.
Viszont csak egy zenével próbáltam, de többfélével is meg kellene, mert előfordulhat más stílusnál jobban kijönnek a különbségek.
Csak engem már annyira nem érdekelt a dolog, hogy mélyebben teszteljem magam, pláne mivel jóideje YT kedvenc listán hallgatok zenét legtöbbször, az meg pont ezt a kb. 192 Kbps MP3-at tudja (ha a feltöltő nem valami százszor lementett forrást tett fel).

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#62) Hieronymus válasza UnA (#58) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...miért a bitráta lenne a jó zene mérőszáma "

Azt nem írtam és szerintem más sem, hogy a jó zene mérőszáma a bitráta.
A jó minőségű szolgáltatásról volt szó. A Spotify a tömörítősebb szolgáltatók közé tartozik. Autóban ülve a forgalom zajában jó.

A jó zene mérőszámát viszont pontosan meg tudom mondani. Pontosan annyi, amennyit az ízlés beállít.
A korosodás előre haladtával befagy az ízlés. Egyre kevésbé fogadja be az új stílusokat.

Azt viszont nem gondolom, hogy100+ millió zeneszám között nem lehet találni az ízlésednek megfelelő előadókat és albumokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#63) janeszgol


janeszgol
félisten

Én éppen ezt nyomtam le egy gagyi, telefonhoz csomagolt fülessel. 4-et eltaláltam. [link]

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#64) zoty314 válasza janeszgol (#63) üzenetére


zoty314
aktív tag

És a maradék kettőre melyiket tippelted?

(#65) janeszgol válasza zoty314 (#64) üzenetére


janeszgol
félisten

A JAY Z-t és a MURRAY PERAHIA & THE ENGLISH CHAMBER ORCHESTRA-t rontottam el.
A gagyi füles ugye.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#66) zoty314 válasza janeszgol (#65) üzenetére


zoty314
aktív tag

Mondjuk ez nem válaszolta meg a kérdésem, mert nem az érdekelt, hogy melyiket rontottad el, hanem az, hogy azoknál, amelyikeket elrontottál, melyik opciót választottad végül? A 128-as vagy a 320-as verziót?

[ Szerkesztve ]

(#67) janeszgol válasza zoty314 (#66) üzenetére


janeszgol
félisten

passz.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#68) Geri Bátyó válasza zoty314 (#66) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Na, csak hogy legyen neked gyereknap. Letoltam én is. Simán a PC-re dugott öreg hangfal, ami max filmnézéshez, vagy munka közbeni háttérzenéhez jó.
Jay Z: semmi különbséget nem halottam, csak tipp volt és a 320-as lett.
Neil Young: ez annyira tompa, hogy még a Jay Z is részletgazdagabbnak tűnt mellette, jól be is tippeltem a 128-ast! :DDD
Murray Perahia & the English Chamber Orchestra: Qrvára egyértelmű volt, eltaláltam.
Suzanne Vega: Előre röhögtem, mert bár metál rajongó vagyok, ezt még én is ismerem. Gondoltam is, hogy ez a dünnyögés megint bukta, de ehhez képes ez is teljesen egyértelmű volt.
Coldplay; Katy Perry: Ezeknél ugyan az volt. Egyet azonnal kizártam (mindkettőnel a 128-ast, mint kiderült) a mási kettő közül viszont csak tippeltem, mindkettőnél a 320-as lett, de ezzel az erővel lehetett volna a jó válasz is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#69) zoty314 válasza Geri Bátyó (#68) üzenetére


zoty314
aktív tag

Sajnos a gyereknapot már kinőttem, de szép gesztus tőled. :D

(#70) Alusky válasza janeszgol (#63) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

A 128-at mindenhol megtaláltam rosszabbnak, de a 320 meg a wav között én nem hallottam semmit. Akkor mondhatjuk, hogy átlagos még mindig a hallásom.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#71) Fecogame


Fecogame
veterán

Érkezett újabb 20 szavazat, ezzel le is zárom a szavazást. Összesen 75-en voksoltatok, a végeredmény pedig:

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.