Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penyus


Penyus
senior tag

Huh valamikor mennyit nyomtam ezzel 286on kesobb 386on. Meg az F-15el es az F-19el is. Jo jatekok voltak!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2) motorhead


motorhead
aktív tag

Én még AMIGA-n játszottam ezzel a játékkal, és akkor nagyon szerettem. Egészen kiemelkedő volt a grafikája a maga idejében, ami abban is megmutatkozott, hogy a többi hasonló korabeli játéknál több tereptárgy volt a játéktérben. Abban az időben ez nagy szám volt, főleg AMIGA-n amin a vektorgrafika igen csak elhasalt, ha sok háromszöget kellett rajzolni és mozgatni. Ez a játék egészen tűrhető sebességgel futott. :) De régen volt..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#3) janos1988


janos1988
addikt

Nekem a Retal jatek jut az eszembe errol. Azzal jatszottunk neha szamtech ora alatt a 386-oson. Kaptuk is a nyakast a tanarol. Persze nem rohantunk rogton a szulokhoz meg az ombucmanhoz, hanem inkabb kussoltunk, hogy nehogy nagyobb bajunk legyen belole.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4) Penyus válasza janos1988 (#3) üzenetére


Penyus
senior tag

Pedig ha az 1988 az szuletesi datumod akkor nem is vagy azert olyan oreg. Amugy jo volt a retal is ja, enis kuldtem 386on. :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5) madstunt


madstunt
addikt

áááá ez hatalmas volt meg az F-29 retaliator is :) szép emlékek
ja meeg ott volt a Falcon sorozat pár korai darabja:D még ega képernyőn meg cgaban toltam,sok volt a rózsaszín meg a cyan:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) dfdfdf válasza madstunt (#5) üzenetére


dfdfdf
őstag

Az F29 miatt akartam VGA monitort először :D
JÓ kis cikk

(#7) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, ezt majd kipróbálom.
Volt régen egy Tornado nevű cucc, én azzal játszottam sokat. 486-on.
Beszarás volt a kidolgozás, néha sikerült a füvön landolni, és elaraszolni egy sínig, ahol vonat is jött... Éjszaka csak a fényeket láttad a városokból, bázisokból, a vonat világítását...
Legalább annyit játszottam vele, mint a Stunts-sal.

(#8) Lars


Lars
őstag

Én LHX-eztem anno sokat, ugyanez, csak helikopteresben :D
Sőt, valamikor nem is olyan régen, előguberáltam, és dosboxban játszottam is vele.
Ezt a játékot meg alkalom adtán kipróbálom. Köszönöm a cikket :R

(#9) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem kevés régi DOS-os szimulátorral játszottam már és sokkal részletesebb játékmenettel/beállításokkal rendelkeznek mint a "maiak".

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) FoxiestFox válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja... Régen a geek-ek játszottak, ma meg a 90% casual.. :(

(#11) szablya


szablya
tag

Kösz az ajánlót, ki fogom próbálni most rögtön :K

Én csak F-22-vel meg valami helokopterszimulátorokkal játszottam, de azt is 2004 körül.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) szablya


szablya
tag

Nem tudok felszállni, hiába nyomom az 'ó'-t, azaz a '+'-t, nem történik semmi. Többi gombra reagál. Help me!

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#13) bandiras2 válasza szablya (#12) üzenetére


bandiras2
senior tag

Állítsd át a billzetedet angolra, a magyar billzetet rosszul kezeli a játék.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#14) tobal válasza szablya (#12) üzenetére


tobal
tag

Lehet, hogy nem ugyanúgy viselkedik a billentyűzeted a játék alatt, mint ahogy kellene. Nálam is többször előfordult már, hogy minden megfordult olyan szempontból, hogy kell-e Shift-et nyomni közben, vagy nem. Próbáld ki, hogy úgy nyomod, hogy nyomod a Shiftet is közben, de általában egy játék újraindítás is megoldja a helyzetet. A leírásban a billentyűket azért direkt a magyarhoz igazítottam, hogy ne kelljen még külön nézni hozzá az angol-magyar billentyűzetkiosztást.

Egyébként én meg régen, amikor fingom nem volt az ilyenekhez, sokat nyomtam a Eurofighter 2000-el, az már egy fokkal komolyabb szimulátor volt PC-re. Az F-117, és hasonlók idejében nekem még csak C64-em volt, azon pedig a Fighter Bomber volt az egyetlen "komolyabb" szimulátor, ami megvolt nekem, de azzal se tudtam sokat kezdeni, az első küldetést se tudtam megcsinálni :D.

[ Szerkesztve ]

(#15) tobal válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


tobal
tag

Azért ma is vannak geek-eknek való szimulátorok, csak nem vmi sok... hiába, nincs rá kereslet. A cikk elején említettek pl nagyon jók, csak ezekkel meg az a gond, hogy nincs meg bennük az a hangulatos körítés, ami pl a cikk alanyában megvan. Hatalmas annak a hangulata, ahogy a készenléti szobából bemegyünk eligazításra, megkapjuk a feladatot, aztán a gépünkkel halkan kigurulunk a hangárból az éjszaka leple alatt, aztán pedig végigszlalomozunk az ellenséges vonalak mögött úgy, hogy észre se vesznek. Ez a hangulat a mai komoly szimulátorokban nincs meg (talán egyedül a flight unlimited, amiben megvan).
Nincs azzal gond, hogy vannak casual játékok és játékosok, de pl azon eléggé kiakadtam, hogy a HawX-ban még annyira sem törekedtek az élethűségre, hogy amikor megdöntöm a gépet, akkor kanyarodjon... ez már azért tényleg igénytelenség, nem is beszélve arról, hogy így a gépet is lehetetlen normálisan irányítani, még ha csak egy arcade játékról beszélünk, akkor is.

(#16) FixY67 válasza Penyus (#1) üzenetére


FixY67
senior tag

Jane's F15... jó vastag kézikönyvvel... régi szép idők. :)

...

(#17) Dr. Romano válasza tobal (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Hawks egy arcade baromság.
A legutoló komoly szim amivel játszottam az a Lock On volt.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) FixY67 válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


FixY67
senior tag

Il2 - 1946? ;)
Én a mai napig azzal szoktam szórakozni, ha rámjön a lövöldözhetnék. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#19) szablya


szablya
tag

Repülőszimulátor tényleg elég kevés van, főleg, amivel botkormány nélkül is el lehetne szórakozni.
Nem légi, de én most a Silent Huntert (III) olom sokat, hangulata annak is van ám :K

#14 (tobal): Úgy sem megy. DOSBOXban hol állítom át a kiosztást angolra :F Nem találom...

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) Dr. Romano válasza FixY67 (#18) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igaz. Róla megfeledkeztem :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) tobal válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


tobal
tag

Meg a Black Shark-ról, bár az helikopterszimulátor :P

szablya: Fejből sajna nem tudom a billentyűzet kiosztás parancsát DosBox-ban, de én ha win alatt játszok, D-Fend-et használok (ez egy grafikus környezet a DosBox fölé), és abban könnyen be lehet állítani a billentyűzetet is.

(#22) ceia


ceia
őstag

Én is még főleg AMIGA :R -n nyomultam repülőszimulátorokkal! Retaliator, F/A18 Interceptor, Knights Of The Sky.. utóbbi kettőnek a zenéje is betalálás volt!
Retalban ezredesi rangig jutottam, aztán jött egy olyan küldetés, hogy lehetetlen volt megcsinálni, a légvédelem mindig leszedett :O A Retalban a "Zulu Alert"-et is szerettem, egyszer 52 gépet sikerült leszedni - aztán le kellett szállnom, mert kifogyott a nafta :DDD De ekkor már pc-n toltam. Szép emlékek..
Amúgy jó lett a cikk, kedvet kaptam én is kipróbálni ezt a madárkát! :C

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#23) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Nekem egyik kedvenc játékom a Gunship 2000 volt. Emlékszem gyerekként szótárral a kezemben olvasgattam a küldetésleírásokat, hogy tudjam teljesíteni őket :).

(#24) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Van a progiban egy bug(?), hogy ha a landolas konnyure van allitva, akkor le lehetett szallni fuvon barhol. Ez azert volt jo, mert az ellenseges tankok kilovesert rengeteg pontot lehetett kapni. Keresni kellett tank csapatot, leszallni mellettuk, majd geppuskaval (backspace) szetloni mindet a foldon gurulva, majd haza. Baromi sok pontot ert, sokkal tobbet mint a repulok/stb :))
Bar lehet az F19 volt, nem emlekszek...de eletem elso PCs jatekelmenyi koze tartozik ez a jatek...micsoda szep emlek, orulok hogy mas is tolta vele :R

OK

(#25) tobal


tobal
tag

Köszi szépen amúgy az LHX, Gunship, meg hasonló játékcímeket, ezeket is meg fogom nézni. Az F-15 Strike Eagle sorozat volt még ehhez hasonló, abban ugye vadászgéppel kellett menni, és az ehhez képest elég akciódús játék volt. Sztem újra elő fogom venni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#26) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ez iszonyat jó game, megvan eredeti cdn kézikönyvvel :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27) onereborn


onereborn
tag

Grat! Ismerős a gém... Jó kis nosztalgia! Még 1x grat.

(#28) Sanyix válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

hát, én az il2-nél, orbiternél, fsx-nél jobb szimre nem emléxem az akkori időkből :)

nekem amúgy az első repülős játék az f22 lightning 2 volt, mivel '96-ig nem is láttam semmilyen számítógépet vagy konzolt, max tv-ben. Azt nagyon szerettem, bár arcade szerű volt, de azon még ma is elképedek hogy akkoriban hogy tudtak olyan grafikát kihozni a gépekből ráadásul az akkori viszonyokhoz képest is vicc gépigény mellett, mikor még nem is volt olyan hogy 3d gyorsítás. Kár hogy dosboxban szaggat mint állat.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#29) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Öröm volt olvasni ezt a cikket. Régen rengeteg játszottam az F-19-el, még Hercules grafikával. :D
Ahhoz képest VGA-ra váltani akkora élmény volt, amihez képest a mostani Full HD mizéria sehol sincs. ;)

(#30) Penyus válasza Hunpriest (#29) üzenetére


Penyus
senior tag

[link]
Itt van egykis gameplay hercules modban. Enis ugy nyomtam anno.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#31) PhoenixK válasza Penyus (#30) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nagy kedvencem volt anno, eszméletlen sokat játszottam vele a jó kis narancssárga hercules monitoron... A végére odáig fajult a dolog, hogy egy célpont = egy lövés az ágyúval.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.