Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

és ezzel mi az üzenet? lehet hogy már fáradok, de a végkövetkeztetés az, hogy oda viszik a gyártókapacitást, ahol a fizetések a béka... naszóval alacsonyak.

ezzel mit üzennénk a kormánynak? 100 dolláros átlagbért ide nekünk? vagy mit?

(#2) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Én nem értem, hogy ez miért a kormánynak üzenet.
Te szeretnél havi 30 000 Ft-ért dolgozni? És tudsz hozni még 9999 embert?
A kormányt többek között te válaszottad, szóval saját magadra mutogatsz, hogy béna. A demokrácia elvileg arról szól, hogy bárki lehet vezető. Én nem hiszem, hogy a magyar embereknek elég lenne napi 2 zacskó rizs a boldogsághoz, Ázsia egyes részein ez a szint már elég a napi (nem) 8 órai munkához.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3) putti


putti
aktív tag

Globális szinten ez zajlik a világban.

A cég részéről érthető, mert ő minél költséghatékonyabban a lehető legnagyobb profittal akarja értékesíteni a termékét. Egy cégnek/vállalatnak stb, csakis a profit az első, minden másodlagos és egyéb dolog mint pl. emberi tényező lényegtelen, elhanyagolható.

Szerintem ezzel a hozzáállással csak egy baj van : rengeteg ember munkanélküli lesz vagy ennek következtében már az, és hiába az olcsón előállított termék, nem lesz, vagy lényegesen kevesebb ember az aki meg fogja tudni venni. Ördögi kör, de egyszer ennek is vége lesz.

De lehet én látom rosszul.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez most így mi?
Közmunkában rakjanak telefont vagy hogy? :F

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#6) KINKY_007 válasza putti (#3) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nem feltétlenül a gyári melós a célközönség az ott megtermelt terméknek (lásd Audi, Merci), szóval nem biztos, hogy ilyen direkt a kör. Tény, hogy a munkanélküli tömegek nem tesznek jót a közhangulatnak (panem et circenses)
Amikor egy cél annyi tőkével rendelkezik, mint szerény országunk, nem biztos, hogy sok beleszólásunk van a döntésekbe. A vicces az, hogy a Microsofttal még támogatási szerződésünk is van...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az eddig Kínában "gyártató" cégek egy része (pl. a Samsung) az ottani dolgozói tiltakozások nyomán (államilag?) megemelt bérekre reagálván úgy emlékszem már tavaly elkezdték az átköltözést az olcsóbb Vietnámba, a Nokia/MS csak követte őket. (Természetesen a felsővezetőket, a készülékárakat és a részvényesek profitelvárásait véletlenül sem cserélték le olcsóbbakra..)

(#8) putti válasza D1Rect (#4) üzenetére


putti
aktív tag

Ne adj tippet a kormányunknak, még a végén belefognak egy ilyen projectbe és büszkén hirdetni is fogják hogy javult a foglalkoztatottak aránya. :DD Bár ez nem vicces.

[ Szerkesztve ]

(#9) Sinesol


Sinesol
veterán

Nincs ebben semmi meglepő.
Amikor idejöttek itt voltak jó feltételek, most meg ott, nincs ebben semmi különös, ez csak üzlet és kész. MIndenki igy csinálná a helyükben, aki meg másképp gondolkodik az ellen már folyik a csődeljárás.

[ Szerkesztve ]

(#10) aprokaroka87 válasza putti (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj hogy egyre több cég foglalkoztat olyan módszerrel.
Az meg külön vicc hogy erre évente kb 300 milliárd ft-ot áldoz a kormány

(#11) róland


róland
veterán

Megjegyzés: A cikkben említett országok közül egyedül Kínának van akkora súlya, hogy érdemben fellépjen adott céggel szemben. (Bár oda meg megy másik cég, így a foglalkoztatási mutatók szinte változatlanok. Ergo érdekmúlás miatt nem fog fellépni.)

(Ha EU szinten történne válaszlépés ilyen gyárbezárások, átköltözések miatt, akkor bizonyára több cég is elgondolkodna, hogy egy 500 milliós, ráadásul fizetőképes, piac esetleges elvesztése megéri-e a kockázatot, az extra profitot. De ezen cégek szerencséjére az EU bürokratikusan és lassan kezd el bármit is.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) putti válasza aprokaroka87 (#10) üzenetére


putti
aktív tag

Egyszer úgy is vége lesz ennek a rendszernek és a cégek mostani hozzáállásához. Folyamatosan megyünk lefelé a lejtőn globálisan is, de egyszer az aljára fogunk érni, mert ez így egy fenntarthatatlan állapotot fog eredményezni. Akkor talán majd mindenki és a pénzéhes nagyokosok számára is fontos lesz, hogy nem csak a profit a lényeg, hanem az emberi tényező is, aki termel is és vásárol is. Lehetne filozofálgatni ezen a dolgon, de amíg a világ ezt a tendenciát követi és kapitalizmusban él, addig más nem lesz, mert ebben a rendszerben csak egy dolog a lényeges és csak egy számít : a profit.

Ahogyan Sinesol kolléga is írta nincs ebben semmi meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#13) gtasystem válasza #56573440 (#1) üzenetére


gtasystem
őstag

ezzel az az üzenet hogy a külföldi multik fenekének polírozása meg stratégiai agyrémek helyett talán más megoldásokban kellene gondolkodni..
szerintem.. :)

putti:
kapitalizmust is lehet jól csinálni, azért mert nekünk eddig nem ment az nem jelenti hogy nem is fog, a másik hogy lejjebb mindig van úgyhogy arra nem érdemes várni hogy majd leérünk a lejtő aljára mert sosem fogunk..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#14) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Tiszteletet a magyaroknak!

De most végül is mi a gond? Hogy "nem mérték fel" (wat) a globális piac működését? Legyenek alacsonyabbak a bérek hogy ide jöjjenek gyártatni vagy mi?

A közműköltség érthető, de a többi...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) Shad0w


Shad0w
senior tag

Ez volt az üzenet tárgya: A Microsoft és a magyar kormány aláírta a stratégiai megállapodást.

Ugyanígy nem ér semmit az összes többi stratégiai megállapodás sem...

(#16) putti válasza gtasystem (#13) üzenetére


putti
aktív tag

putti:
kapitalizmust is lehet jól csinálni, azért mert nekünk eddig nem ment az nem jelenti hogy nem is fog, a másik hogy lejjebb mindig van úgyhogy arra nem érdemes várni hogy majd leérünk a lejtő aljára mert sosem fogunk..

Na igen. Lehetne jól is csinálni. Sajnos valóban nem fogunk az aljára érni, pedig szerintem jó volna, talán akkor úgymond kénytelenek lennének változtatni a dolgokon. De az is lehet hogy nem. Igazából nem tudom mi lenne itt egy hatékony módszer.

[ Szerkesztve ]

(#17) dajkopali


dajkopali
addikt

mielőtt mindenki elszállna, ilyen vagy olyan irányba
azt kell tudomásul venni, hogy jelen pillanatban a gazdaság diktál, mégpedig a gazdaság meghatározó szereplői
ezt egy ilyen kicsi országban illik tudomásul venni
és konkrétan: nagyon helyes ide vonzani a tőkét, akárhonnan, létszükséglet
de azt is tudni kell, hogy ha csak "bérbe adjuk magunkat", az kiszolgáltatott helyzet - egy világcég bármikor dönthet úgy a saját érdekei szerint, hogy elmegy máshová, ahol neki jobb
mi meg itt maradunk
erre gondoltam a cím megfogalmazásakor, nem politikára

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Nekem se jött át a kormánynak szánt üzenet.

Bár mondjuk nem is nekem szólt, a kormány biztos érti. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) gtasystem válasza putti (#16) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem a hatékony módszer a vezetés jobbra cserélése lenne, de sajnos attól még messze vagyunk..:)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#20) aprokaroka87 válasza Shad0w (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze hogy nem,nem tanulták még meg a politikusok hogy a cégek irányitják a világot.

(#21) vimes válasza putti (#3) üzenetére


vimes
senior tag

És mikor a kör végigér, a saját farkukba harapnak azzal, hogy senki nem veszi meg a termékeiket.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#22) rudi válasza gtasystem (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem földrajzi alja van ennek, bár elég széles. A nagyjából 200 milliós vietnami, maláj és filippinó bázisnál olcsóbban, és megfelelő politikai stabilitással (emiatt kiesik Afrika) tán csak az indiaiak lesznek hajlandóak dolgozni. Mondjuk belőlük egy emberöltőn belül (ami alatt az imént említett réteg gazdaságilag annyira felemelkedik, hogy túl drágává válik a termelés náluk) már másfél milliárd lehet, és eltart majd "egy kis" ideig, mire a gazdaságuk globálisan felemelkedik amiatt, hogy mindent ők gyártanak fillérekért. Addigra talán egy globális háború - hogy úgymond - helyreteszi a viszonyokat és kezdődhet minden elölről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) vittorio7


vittorio7
őstag

Akkor pár év múlva majd a vietkongok fogják lemásolni a technológiát, és majd Vietnámból rendelnek az emberek elektronikai terméket is.

(#24) Polllen


Polllen
nagyúr

Ezt a bejegyzést nem nagyon értem. Mármint a címmel együtt. Tudják ezt ők is. Egyébként egy ország előtt mindig adott a lehetőség, hogy az alacsonyan képzett olcsó munkaerőből képzett szakmunkásokat neveljen. Ez utóbbi szerintem jobbat tenne nekünk, de valahogy választások idején sem látom azt, hogy bárki is felkarolná ezt a témát és gatyába rázná az oktatást. (Az államosítás önmagában nem az.)

Azt már eddig is láttuk, hogy Kína kezd egyre drágább lenni és bizonyos cégek/ágazatok más felé néznek, de remélem megérem még azt, hogy a környező országok is legyen annyira drágák, hogy visszahozzák a cégek az európai gyáraikat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) vimes válasza vittorio7 (#23) üzenetére


vimes
senior tag

Messze van még az (szerencsére).

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#26) bambano válasza #56573440 (#1) üzenetére


bambano
titán

Pali azt üzeni Parcinak, hogy harmadolja le a fizetését :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Bogyó bá' válasza rudi (#22) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az OK, de ha Európában éppen ezen cégek miatt globális munkanélküliség lesz, ki a fene fogja megvenni a (z olcsón előállított, de) méregdrágán forgalmazott sz*rjaikat?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28) putti válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


putti
aktív tag

Én is pont erre vagyok kíváncsi, az "ördögi kör" végére. És ráadásul nem is kell méregdrágának lenni, mert hiába lenne olcsóbb ( ha az lenne), akinek nincs miből, annak az "olcsóbb" is drága lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29) bambano válasza dajkopali (#17) üzenetére


bambano
titán

persze, de ha van olcsón bérelhető munkaerőd, akkor idejön, és bármikor elmehet.
ha meg nincs, ide se jön.
amíg ilyenek a tőkeviszonyok, addig mindig kiszolgáltatott maradsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Hakuoro válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Majd a megtollasodó kínai/indiai/vietnámi/thaiföldi/stb. középosztály megveszi. :))

Amúgy a legfőbb probléma az, hogy a fejlett országokban az államigazgatás egy bazi nagy vízfej. Az európai országok túlszabályozottak, egy sor szükségtelen vagy értelmetlen törvény van érvényben, ami növeli az állam feladatait. A politikusoknak egyszerűen nem áll érdekében a racionalizáció, az emberek meg nincsenek tisztában a problémával. Sőt, az államtól várják a megváltást. :W

[ Szerkesztve ]

(#31) vittorio7 válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez egy 10 pontos felvetés.

Eddig fogyasztási hitelből vették meg ezeket a cuccokat az emberek. De ez sem tarthat örökké.

(#30) Hakuoro

És Európában?

[ Szerkesztve ]

(#32) whiteman0524 válasza vittorio7 (#31) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Mondjuk nyilván nem csak gyárakban lehet dolgozni, meg nem csak a Microsoft-nál. Számtalan egyéb munkalehetőség létezik, szóval még ha az egész világ is Vietnámban gyártatna, akkor se halnának éhen az emberek Európában. Legalábbis szerintem. Bár mondjuk azt elhiszem, hogy sokak megélhetősége emiatt veszélybe kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#33) Bogyó bá' válasza whiteman0524 (#32) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egymásnak szolgáltatnánk? Termelés nélkül nincs semmi sem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34) aprokaroka87 válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez a probléma inkább azokat fenyegeti jobban akiknek nincs valamilyen végzetségük,ezért kellene az oktatásra helyezni a hangsúlyt,illetve az meg külön kemény dió hogy akik napi 8-10-12 órát kemény fizikai munkát végeznek azok sokszor töredékét kapják azon társaiknak akik egy légkondis irodában ülnek munkaidőben.

(#35) gtasystem válasza rudi (#22) üzenetére


gtasystem
őstag

az indiaiakra én nem tippelnék szerintem ők nem lesznek olyan hülyék hogy erre a szopóágra ráálljanak.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36) vittorio7 válasza whiteman0524 (#32) üzenetére


vittorio7
őstag

De egész iparágak vonultak ki, nem csak Magyarországról, hanem Európából is pl. textilipar. És a munkanélküliség már így sem alacsony EU-s szinten sem.

Ez csak egy érdekesség. [link]

(#34) aprokaroka87

Az oktatástól nálunk inkább pénzt vonnak el. Ugyan olyan mostoha terület ez mint az egészségügy. Mert buta és beteg nemzetnek nincs jövője. Tudják ezt a politikusok is, ezért költenek keveset az oktatásra, egészségügyre. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#37) MLaca válasza dajkopali (#5) üzenetére


MLaca
őstag

én meg úgy vagyok vele, hogy egy olyan gyár, ami sz@rik a dolgozóinak jogaira és fejére, és 30 000 forintos fizetést ad, az inkább csomagoljon és még TEGNAP menjen el ahova akar. NEM kellenek az ilyen gyárak, ezek inkább NE termeljék a bruttó hazai terméket.

http://mlzphoto.hu/

(#38) rudi válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Erre utalt az utolsó mondatom...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) gtasystem válasza vittorio7 (#36) üzenetére


gtasystem
őstag

lám-lám a francia kormány hogy megvédi a munkavállalóit..
milyen érdekes, egy teljesen másfajta felfogást feltételez mint ami nálunk van.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40) ripla


ripla
őstag

tavaly még arra tippeltem, hogy a kínaiak annyira tele lesznek lóvéval, hogy egy idő után ki fog nyílni a csipájuk. akkor azt mondtam mindenkinek, hogy a made in china helyett lesz még itt made in africa is.
ezek szerint csak annyiban tévedtem volna, hogy made in vietnam lesz a cimke? :D

[ Szerkesztve ]

(#41) szili.tamas1 válasza bambano (#29) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Az esszeruseg ezt diktalja. Nezzuk meg azonban Nemetorszagot, Ausztriat, vagy eppen az Usat (mondhattam volna meg nehanyat ahol magasabb az atlagber mint nalunk). A felsorolt orszagokban is vannak termelo vallalatok. Oket mi tartja ott? Magyarorszagon nem kellene 2000 eurot pengetni havonta csak 5-600at. Megis ott vannak.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42) #56573440 válasza dajkopali (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

értem én, de ez az üzenet igazából sok újdonságot nem hordoz magában, nem az első multi aki kivonult, és nem is az utolsó. ahogy a példa mutatja ez kínában is előfordul, sőt elő is fog. koreával is előbb utóbb.

értem hogy ez egy üzenet hogy kevésbé kéne támaszkodni rájuk, mert megtartani nem lehet ilyen "árversenyben" a legtöbbet csak ideig óráig.

de akkor mégis mit lehetne tenni? tőkebeáramlás kell. munkahelyek kellenek. lehetne támogatni az oly régóta szajkózott kis és középvállalkozásokat, azzal teremteni is lehetne munkahelyet, normális környezetben megoldható lenne hogy ne érje meg más választ adni az "és számla nélkül mennyi?" kérdésre, és társai, de valljuk be ezektől 1: egészen messze vagyunk 2: a külföldi tőkére nem adna választ.

értem a vonalat hogy ez egy "figylmeztetés", hogy a "jól tejelő" pl mercigyár napjai is meg vannak számlálva csak még nem tudjuk mennyi van, stb, nem erre kéne berendezkedni, és persze lefeküdni meg egyik nagynak se szabad, de választ én nem igazán látok túl sokat.

(#43) whiteman0524 válasza Bogyó bá' (#33) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

De termelni nem mindig ott éri meg, ahol az a legolcsóbb. Attól még mert a műszaki jellegű gyárakat mostanában divat átköltöztetni a világ másik végébe a költségek csökkentése miatt, pl gazdasági jellegű termékeket ugyan úgy helyben fogják feldolgozni, mert nem hiszem a romlandó élmiszereket átcipelnék az egész világon csak amiatt mert a föld másik oldalán tized annyit kell fizetni a munkásoknak a gyárban. És ez csak egy példa. Persze igen, ez a "mindeki a legolcsóbb helyen gyártatja a műszaki cikkeket" dolog rossz, ez tény, de jobban belegondolva ettől önmagában szerintem még nem lesz gazdasági világválság.

(#44) rudi válasza vittorio7 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Veszélyes fegyver az oktatás, mert a képzett ember hamarabb átlát a szitán ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) rudi válasza whiteman0524 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos, az a helyzet, hogy Magyarország agrár országként jelentős mennyiségben importál élelmiszert, olyat, ami itthon megtermelhető jellemzően jobb minőségben, de drágábban. Ugyanis már a mezőgazdasági termékeket is gyártják...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) gtasystem válasza #56573440 (#42) üzenetére


gtasystem
őstag

fejleszteni..
új technológiákat kitalálni és azokat exportálni..
nem összeszerelni kell más dolgait hanem kitalálni azokat és összeszereltetni másokkal..
de ehhez ugye kellene némi kreativitás is, az meg a vezetőinknek nem nagyon van..:)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#47) Bogyó bá' válasza rudi (#45) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sose bírtam felfogni, hogy miért termelünk drágábban, mint mondjuk a szlovákok... ...onnan ráadásul még ide is kell hozni a kaját.

(#48) vittorio7: ha nincs gyár, ha nincs termelés, ha nincs melós, akkor nincs szükség mérnökre és agyonfizetett menedzserekre sem!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48) vittorio7 válasza rudi (#44) üzenetére


vittorio7
őstag

De a buta meg csak alacsony hozzáadott értékű munkát tud ellátni minimális bérért. Ezért kevesebb adót lehet behajtani tőle. Ebből jövőt nem lehet építeni hosszútávon.

(#49) Sinesol válasza rudi (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát igen :)

Tanítani pillanatnyi hatalom, nem tenni örök. :K

[ Szerkesztve ]

(#50) gtasystem válasza vittorio7 (#48) üzenetére


gtasystem
őstag

dehogynem lehet csak nem nekik hanem azoknak akik ebből hasznot húznak.. :)
a buta népnél nincs jobb üzlet..
te abból a hibás feltételezésből indulsz ki hogy a politikusok elsősorban nem maguknak hanem az embereknek építenek jövőt..:)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.