Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Nyíregyházán elég szegényes a kínálat, valamint nagyon drága, de akkor úgy látszik nem mindenhol jellemző ez.

*Sn0w

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem elektronikai bolt, hanem műszaki :)
De az igaz, hogy valahogy nekem is mindig az volt az érzésem az Euronicsról, hogy jó, és?
Amúgy ez nem reklám? Mondjuk engem nem zavar...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) kcsa


kcsa
veterán

Nem lenne baj az euronics-al, egy-két akciós áruk se vészes, csak messze van, amióta sok kis boltjukat bezárták.

(#4) rep3at


rep3at
őstag

Nálunk is van egy kisebb (kétemeletes de kis alapterületű) Euronics, eddig életemben összesen egyszer jártam bent, az engem igazán érdeklő dolgokból (mobiltelefon, MP3-lejátszó) kevés volt, főleg háztartási gépekből nagy a kínálat.

Mondjuk amúgy is inkább úgy vagyok vele hogy kinézek pl. egy telefont, MMben vagy egy telefonboltban kipróbálom és utána meg a netről megrendelem, általában így a legolcsóbb.

Forward thinking. كرر

(#5) todie


todie
tag

Pecsett, a Konzum aruhazban levo Euronicsba szoktam jarni (neha-neha). MM-ba is beterek, de oda altalaban csak fogdosni:) EW-t nagyon durvan tularazottnak tartom. 1 eve kb betertem egy hdmi kabelert, kerdem az eladot, hogy van-e, erre hoz egyett, (1,5m es meg csak nem is aranyozott vegu) 5 ezer magyar forintert (ja es 1.1-es szabvany volt)...

Euronicsban viszont vettem mar hutot es mosogepet is. ha akciojuk van, akkor ezek jok szoktak lenni, valamint rokonnak vettem onnan laptopot is, amikor a legolcsobb webshop ar felett jartak kb 2 ezer forinttal. Ami a Pécsen levo boltjukban viszont a legjobban bejon az az eladok felkeszultsege es hozzaalllasa. Teljesen korrektek es felkeszultek, evvel meg vagyok elegedve, foleg, hogy a masik ket boltban (hangsulyozom csak Pécset ismerem ilyen teren) ezt nem tapasztaltam (kivetel MM-ban egy srac, aki fulhallgatok es hangrendszerek teren nagyon kepben volt es e teren nagyon lehetett ra szamitani).

azt meg elmondanam en is, hogy semelyik ceghez nincs semmi kozom, csak vasarlo/tapogato vagyok mindegyikben.

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jah, tegyük hozzá, hogy az Euronics profilja inkább a hűtő-mosógép, nem a laptop, telefon. Mégis, mit várunk el? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) olbaidhun válasza hcl (#6) üzenetére


olbaidhun
őstag

Valahogy felesleges bármit is elvárni a Euronics üzleteitől.. elsősorban a vakítás a cél, de tényleges tartalom nem sok van.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#8) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én nyitás után pár nappal mentem el az akciók miatt, 3D-s TV-t akartam venni. Nagyon jó áron volt sok műszaki cikk (köztük TV-k is), de az LG 32LW5500 200e, míg neten 164e-ért meg tudtam rendelni. Szóval ez nem volt túl akciós.
Amúgy nekem is a sok, felkészült eladó tűnt fel, ilyet itthon még nem nagyon láttam. Összességében bejött az üzlet, vettem is ezt-azt.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#9) erahurka válasza hcl (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Igazad van, amikor írtam nem jutott eszembe a szó:)

Csak annyira reklám, amennyire egy laptop teszt a prohardveren. Ha reklám lenne, akkor például nem csúfos bukást jósoltam volna neki :))

(#10) horush


horush
addikt

Olyan rohadt drágák mind.. Az MM is kb. kétszeres áron árul mindent. Az euronics szintúgy.. Esetleg néha ki lehet fogni egy-két akciót, de még akkor sem olcsóbb, mint egy jobb webshopban..

[ Szerkesztve ]

(#11) $paceman


$paceman
csendes tag

Tőlünk nem messze Dunaszerdahelyen (Szlovákia) is van egy elég nagy Euronics bolt.
Elég nagy a választék, én úgy vettem észre, hogy mindenből megfelelő mennyiségű van. Az árak meghát . . olyanok amilyenek :))

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#12) Jeanne d'Arc válasza hcl (#6) üzenetére

Ez mondjuk igaz, de ilyen helyen én ritkán vásárolok, nekem marad a vatera e-bay. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csoda hogy még léteznek ezek a bazidrága áruházak a mai webshopos világban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Gaga_30 válasza lezso6 (#13) üzenetére


Gaga_30
tag

Ha nem lennének ezek a bazi drága áruházak, hová járnátok megnézni -kipróbálni egy telefont, vagy egy tv-t?
Ne hasonlítsatok össze egy webshopot egy áruházzal.
Azért drágább -többek között- mert ki kell fizetni x eladót, pénztárost, biztonsági őrt, helységbérletet, rezsit, stb. ami egy webshopnál nincs.
Nyilván nem lehetnek egy árban, ezeket a költségeket valakinek ki kell fizetni.

(#15) horush válasza Gaga_30 (#14) üzenetére


horush
addikt

Egy normálisabb webshopnál van lehetőség megtekinteni. Egyébként egy webshopnak is van sok alkalmazottja ugyanúgy, kell valami raktár is, kell személyes átvételi lehetőség is, ahova ugye szintén kell eladó.
Meg az egy dolog, ha emiatt mondjuk 10%-al többe kerülnek a dolgok. De hogy sokszor 50, de akár 100-al is? Pl. a múltkor a Media Marktban néztem a 6000-res Genius 5.1 hangfalszettet. Valami 60k körüli pénzért árulták, mikor 30k alatt simán beszerezhető.. Tényleg egyedül arra jó (számomra), hogy a Westendben van, ahova ugye könnyen bemegyek vonattal. Így pl. lehet nézegetni a TV-ket, mert azokból egész sok van, s be is vannak kapcsolva. (meg nagyon sok termékük kipróbálható, ami mondjuk pozitív).

[ Szerkesztve ]

(#16) lezso6 válasza Gaga_30 (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ezaz, ott megnézik máshol megveszik. Ebből hogy maradnak fönn? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Gaga_30 válasza lezso6 (#16) üzenetére


Gaga_30
tag

Nehezen.. Nem csoda hogy egyre több üzletlánc zár be, vagy megy csődbe.
Nem a multikat sajnálom, hanem azokat, akiket alkalmaznak, vagy alkalmaztak.

(#18) west81 válasza Gaga_30 (#17) üzenetére


west81
csendes tag

Erre muszáj válaszolnom mint Euronics-os dolgozó.
A válasz egyszerű nem mindenki dől be a webshop-nak sajnos a szegény embert a legkönnyebb férrevezetni, Mikor megrendeli webshop-ban a terméket még nem tudja mit fog kapni azért csábul el sok ember mert az áruház láncok árai alatt tud vásárolni de...
Az a termék honnan jön? Ki fogja szervizelni ha baja lessz?
Nem 1 nem 2 ember jön be és panaszkodik hogy megvásárolt valamit itt ott jó áron aztán egy Romániából hozott gagyit kapott aminek a belseje mégcsak véletlenül sem hasonlít az eredetire és ha neaggy isten még megvan a cég mikor bedöglik miért a Fagor Szervizeli az Lg tv-t. Na ezek a nagy dolgok kedves barátaim. Úgyhogy épp ezért maradnak fenn az áruház láncok mert ott legalább azt kapod amit vásárolni szeretnél

(#19) bandras0226 válasza west81 (#18) üzenetére


bandras0226
aktív tag

+1

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#20) horush válasza west81 (#18) üzenetére


horush
addikt

-1. Nehogy már a rendes garancia dupla áron legyen. Amúgy a webshopok sem vernek át, csak nem kínai hamisítványokat kell rendelni a vateráról! S egy normális webshopnál a garancia pont úgy működik, mint a drága üzletekben.

(#21) kenand


kenand
veterán

Media markt is nagy sz., pofátlanul drága. Csak maxira akciós, vagy kifutó darabot érdemes ott megvenni.

(#22) erahurka válasza west81 (#18) üzenetére


erahurka
félisten

Vannak megbízható webshopok, ezeket kell választani, és akkor semmi ilyen gond nem lesz szerintem. Én például pont "offline" bolttal jártam nagyon rosszul, ElectroWorld (most, hogy gyakorlatilag megszűnt létezni, már tuti nem reklám a neve). Vettem egy Nokia mobilt, 3 nap múlva elromlott, visszavittem, beküldték szervízbe és 3 hónapot kellett várnom arra, hogy aztán újra megvehessem náluk a telefont akkor már baromira nem akciósnak számító áron.

(#23) dave666


dave666
aktív tag

Testvérem volt ott a megnyitón, Sharp LCD tv akart venni, mert nagyon kedvező árban volt ( 59990Ft). A típus alapján ( a számát azt nem tudom) már 2 éves típus, fogyasztása a mai LED-es tv-khez sokkal több. Végül is ár érték arányban már nem olyan jó vétel lett volna.

Dave666

(#24) ftc válasza west81 (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát igen ..ki az az őrült ki pl hűtőt a neten rendel... Az ittenibe bemegyek megevszem amit akarok s örülök... Anno Siemens cuccokat 2 napos szállítással hoztak! Én pl elektronikát cssak üzletből veszek!

(#25) kenand válasza ftc (#24) üzenetére


kenand
veterán

pedig olyat aminek van javító hálózata, garija simán lehet netről venni.
Csak "boltos gariba" nem szanad bele menni

Wave II-es telefonomat full magyr garival vettem 60 000Ft-ért,m íg a médiában 100 000FT...

(#26) Szólista válasza ftc (#24) üzenetére


Szólista
senior tag

Pl én.A hűtőmet a neten rendeltem meg.Annyiba került mintha a MM-ba vettem volna csak itt kiszállitással,régi hűtő beszámitással/elszállitással,+2év garival.Az igaz,hogy elötte elmentem megnézni személyesen a kiszemelt hűtőt.Lehet,hogy neked nem számit,hogy mennyiért veszed nekem igen.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#27) kenand válasza Szólista (#26) üzenetére


kenand
veterán

Arra, jó hogy megnézd, de ritkán jó arra hogy meg is vedd.
Macbookomat a Mediaban vettem, mivel itt "vidéken" az emberek itt nem ismerik, 3-4 hónapig kint dekkolt a polcon majd jóárúsították (mint a tányéros TV-t:) ), szóval 80 000Ft-tal leárazták. Így -bár egy darabig ki volt állítva- jóval olcsóbb volt, mint a NET-en bárhol.
Szóval ez megérte, de pl. számítógép alkatrész, memória kártya, telefon stb extrém ritkán éri meg ilyen üzletekben.
Max nagy értékűt veszel és van THM 0 akció, vagy "Áfa" mentes napok...

(#28) ghini83


ghini83
csendes tag

Azért azt mindenki vegye figyelembe (ilyen "majd muszáj beállni a sorba és olcsóbbnak lenni"), hogy a műszaki kereskedelemben nem 50-100%-os árrések vannak, mint a kenyéren. Az, hogy lát vki vmit mondjuk a neten 30-ért egy Médiában meg 60-ért, az nem azért van, mert a MM 40 ezret keres rajta, hanem mondjuk régebbi beszerzése volt, majd a beszállító lecsapta az árát, de ugye mivel a neten nem tartanak fenn készletet, így rögtön tudnak olcsóbbak lenni. A műszaki is olyan, mint az autókereskedelem, hogy az emberek azt gondolják, hogy 30-40%-ot keresnek rajta. Autókon kb 4-8%-a van egy kereskedőnek. Műszakin van kb 10%. De ha bemész egy műszakiba, és megnézed a sorok elejét (mosógép, hűtő) akkor azon kb 0 Ft az árrés. Ha több lenne, mindenki ezzel foglalkozna.
Egyébként egy webshopnak általában nincs raktára, max fenntart vmi kisebbet, hogy az akciós beszáron megkapottakat eltegye vhova. Nincs 20 eladója, nincs takarítószolgálat, qva nagy rezsi, meg bérleti díj biztonsági szolgálat, stb. A cikk írója is panaszolta, hogy kevés a DVD és egyéb lemez. A Média pont most csökkentette 900 nm-el az egyik üzletét, amit a lemez részlegből vett le, mert nem lehet fenntartani. 900 nm egy frekventált helyen bőven millió felett van bérleti díjban havonta. Mikor termeli ki a magyar lemezpiac ezt a költséget (na meg a járulékos költséget)
Én nem azt mondom, hogy sajnálni kell mindenkit, de nem véletlenül csődöl be egy Elektropont is, vagy EW...
A telefonokkal, meg laptopokkal kapcsolatban. Az aksit ki lehetne rakni mobilokhoz, csak nem sokáig húzná, sokan trombitának nézik az ilyen dolgokat és megfújják. Laptopnál mint tudjuk, ha bennhagyod az aksit és úgy használod folyamatosan töltőről, rövid időn belül tönkremegy.
Gondolom azzal sincs mindenki tisztában, hogy bármi ilyen (kezdve egy telefon aksival) hiány a boltban, az ott dolgozókat terheli. Tehát a milliókat keres rajta és még egy aksit sem vállal be nem működik, hanem a dolgozó - a "valószínűleg" többszázezres eladói fizetéséből - fizeti ki.
Na most így kb ennyi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.