Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) yash


yash
senior tag

alias Sh1n0b1 (amit csak szakmai cikkek publikálására használok):

köszönöm a megemlékezést a nevemről :B

amúgy, azóta én is fejlesztettem kicsit az ethical hacking képességeimet... múltkor egy másik broadband-et "törtem fel". történet: srác levédte a netjét, simán csak MAC adressre, jelszó nem volt... na most azt hinné a laikus, hogy akkor így védve van... hát nem ;] mivel tudtam fizikai hozzáférést szerezni a routerhez pár percre, saját kis UTP kábelemmel rácuppantam egy szabad portra. a webes admin felületet a netről megnéztem, melyik IP-t használja az adott gyártó, default password szintén netről, működött, szuper... mivel gyakran akartam ezen a hálón lógni, most kivételesen nem vágtam el magam alatt a fát, semmi üzit nem hagytam a log-ban, hogy "héte, védjed jobban!". helyette, a rouer mac adress logjába beletúrtam, és kibányásztam két MAC adresst, amit elfogad (az access listen viritottak amúgy). oké, utánanéztem net-en, hogy lehetne spoofolni könnyedén... nos hát, ugye tudjuk, XP alatt milyen egyszerű a móka, Device Manager, network device properties, listában cím átír aztán restart... na de mivel 2 éve Vistázok, vmi más kellett... 5 másodperc kemény guglizás után két szoftvert is találtam freeware-t a MAC átirására, ebből egy be is vált, neve: SMAC Mac Adress Cahnger (ugye milyen beszédes név?). Oké, bedrótoztam a progiba a frissen lopott MAC adress-t, restart... és olá, lett ingyen net-em :) Most már nem járok arra, igy szükségem sincs rá, de azért ezúton is köszönöm újra, hogy nem látták el a WLAN-t jelszóval, a routeren default passwordot hagytak, és mert nem is sejtették, hogy spoof-olni is lehet a világon ;) Remélem hasznos tanulmányt osztottam meg veletek... Domy, ha akarod, beirhatod a következő cikksorozatodba tanulmánynak, vagy mikor majd előadást tartasz Marcival :) Szerintem ez ismét egy típushiba, a user-nek meg fekete pont :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.