Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #70616832


#70616832
törölt tag

Gratulálok DOMy!
További sok sikert! :R

[ Szerkesztve ]

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Hajrá!

(#3) hehehehe


hehehehe
tag

eloszor is grat :) ha ottis ilyen szinvonalon jonnek majd a cikkek mint itt logouton akkor tecceni fog nagyon :C figyelni fogom az oldalt ha beindul :K

(#4) Ygg


Ygg
senior tag

Gratula!

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Köszönöm a köszönetet! :R

Én amiben tudok és ha kell a segítségem, akkor szívesen segítek.

(#6) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

grat :C

(#7) yash


yash
senior tag

alias Sh1n0b1 (amit csak szakmai cikkek publikálására használok):

köszönöm a megemlékezést a nevemről :B

amúgy, azóta én is fejlesztettem kicsit az ethical hacking képességeimet... múltkor egy másik broadband-et "törtem fel". történet: srác levédte a netjét, simán csak MAC adressre, jelszó nem volt... na most azt hinné a laikus, hogy akkor így védve van... hát nem ;] mivel tudtam fizikai hozzáférést szerezni a routerhez pár percre, saját kis UTP kábelemmel rácuppantam egy szabad portra. a webes admin felületet a netről megnéztem, melyik IP-t használja az adott gyártó, default password szintén netről, működött, szuper... mivel gyakran akartam ezen a hálón lógni, most kivételesen nem vágtam el magam alatt a fát, semmi üzit nem hagytam a log-ban, hogy "héte, védjed jobban!". helyette, a rouer mac adress logjába beletúrtam, és kibányásztam két MAC adresst, amit elfogad (az access listen viritottak amúgy). oké, utánanéztem net-en, hogy lehetne spoofolni könnyedén... nos hát, ugye tudjuk, XP alatt milyen egyszerű a móka, Device Manager, network device properties, listában cím átír aztán restart... na de mivel 2 éve Vistázok, vmi más kellett... 5 másodperc kemény guglizás után két szoftvert is találtam freeware-t a MAC átirására, ebből egy be is vált, neve: SMAC Mac Adress Cahnger (ugye milyen beszédes név?). Oké, bedrótoztam a progiba a frissen lopott MAC adress-t, restart... és olá, lett ingyen net-em :) Most már nem járok arra, igy szükségem sincs rá, de azért ezúton is köszönöm újra, hogy nem látták el a WLAN-t jelszóval, a routeren default passwordot hagytak, és mert nem is sejtették, hogy spoof-olni is lehet a világon ;) Remélem hasznos tanulmányt osztottam meg veletek... Domy, ha akarod, beirhatod a következő cikksorozatodba tanulmánynak, vagy mikor majd előadást tartasz Marcival :) Szerintem ez ismét egy típushiba, a user-nek meg fekete pont :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) MBazsee


MBazsee
tag

Gratulálok! Sok sikert! :C :C :C :R :R :R

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

Nahát. :C Gratulálok én is a lehetőséghez és sok sikert. :R

Az új helyen se feledd: a legfontosabb a biztonság és a stabilitás. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) domi007


domi007
őstag

Köszönöm a sok gratulációt, majd meglátjuk, mi lesz belőle.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) juliabrilke válasza domi007 (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem megátjuk majd, hanem teljes pozitív hozzáállást kérünk! :D

Aztán majd tessék nagyon beszámolni a fejleményekről és tapasztalatokról! :K

(#12) Daudi Baldr válasza yash (#7) üzenetére


Daudi Baldr
tag

hát ez tényleg k*rva etikus..

(#13) yash válasza Daudi Baldr (#12) üzenetére


yash
senior tag

nem értem mi a problémád... szerintem nem igazán sorolható az igazi betörés kategóriába... etikusnak pedig semmilyen hacking sem az, szerintem :K esettanulmánynak meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#14) juliabrilke válasza yash (#13) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem úgy lett volna korrekt, ha hagysz egy üzenetet neki vagy valamilyen más úton tudatod vele, hogy milyen hibát találtál és ezt hogyan oldhatja meg. :U

(#15) yash válasza juliabrilke (#14) üzenetére


yash
senior tag

lusta voltam hozzá ;)

(#16) juliabrilke válasza yash (#15) üzenetére


juliabrilke
addikt

De így már annyira nem is etikus. :P

Hiszen ok, hogy kihasználtad a rendszer hiányosságait és hibáit, viszont nem történt semmilyen lépés, hogy az adott probléma megszünjön.

Tehát a következő emberke is ki tudja majd használni a hiábákat és ő nem biztos már, hogy nem próbál benne valami kárt tenni.

(#17) sghc_toma válasza yash (#15) üzenetére


sghc_toma
senior tag

mivel gyakran akartam ezen a hálón lógni, most kivételesen nem vágtam el magam alatt a fát, semmi üzit nem hagytam a log-ban, hogy "héte, védjed jobban!". helyette, a rouer mac adress logjába beletúrtam, és kibányásztam két MAC adresst, amit elfogad (az access listen viritottak amúgy). oké, utánanéztem net-en, hogy lehetne spoofolni könnyedén...
lusta voltál.. háát, nekem a fenti szövegből nem ez jött le.. egyetértek Daudi Baldr-al, ebben semmi etikus nem volt..

in asm we trust

(#18) yash válasza sghc_toma (#17) üzenetére


yash
senior tag

na igen, de az sem volt etikus, hogy megbeszéltük, hogy hogy s mint lesz az albérlet, költözés, havidij, aztán kiderült, hogy csak rá akartak verni valakire egy csomó fizetni valót :) ez kis revans volt csak, de ezt nem illik ide leirni :) szóval az én szemszögemből etikus voltam, más meg nem törhet be a netre, mert fiziaki elérés kell a routerhez.

(#19) Vladi válasza yash (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

hát ez tényleg k*rva hack.. :P

Fizikai hozzáférés, jelszó hiánya, illetve gyári passz. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) juliabrilke válasza Vladi (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

:DDD :DDD

Már csak az kellett volna, hogy a gépre oda legyen ragasztva a kis cetli felhasználónévvel és jelszóval, ill. a tulajdonos csinálja meg helyette. :D

(#21) mob_zzz válasza Vladi (#19) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Akár fel is vehette volna a saját MAC-címét a listába, nem tűnt volna fel senkinek.
Amúgy mi az az ethical hacking? Mert a #7 hozzászólásban én csak egy sima jogosulatlan nethasználatot látok.

(#22) Vladi válasza mob_zzz (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg ezzel foglalkozik(zott) a sorozat. Ha jól emlékszem az 1. vagy 0. részben épp ezt fejtegeti a szerző.

Hmm... ha lefordítom etikus hackingre a #7-t valahogy így hangzana a csattanó:

Levél, vagy szóban a gazdának:
- Szépecsém csapjá má egy ételmes passzt a rúteredre mert így az első jöttment felnyomja a hálózatod és meg b@szok neked vinydózt újrahűzni.
:DDD

Esetleg kényszerítő jelleggel kitiltani az illetőt a saját hálózatáról, amíg nem hajlandó tudomásul venni a dolgot. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) mob_zzz válasza Vladi (#22) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Igen, közben rátaláltam az előzményekre. Érdekes a téma, nem sok helyen lehet ilyesmikről olvasni.
Mondjuk a #7-nek így meg nem látom a relevanciáját, hiszen értesítés nem történt, hiba nem lett javítva, hackelés meg sok nem volt benne...

(#24) juliabrilke válasza Vladi (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

A külföldi kollégám azt szokta mondani, hogy ilyenkor hozzunk létre furcsa felhasználói neveket és könyvtárakat, mint pl. a "creamy pie" vagy a "tinky winky". Akkor biztosan észreveszi a behatolást. :D :DDD

A levél meg nagyon ütős. :DDD

(#25) domi007 válasza juliabrilke (#24) üzenetére


domi007
őstag

Majd csak benő a feje lágya!

Más:
Ma délután 1 órakor léptem be a Kéthly Anna téri iordaházba. Azonnal az első emeletre irányítottak, ahol rögvest megtaláltam a NetAcademia irodáját.
A részletekkel nem untatlak titeket, jelenleg a HackingNews hírlevél felújítása, illetve írása lesz a feladatom, később sor kerülhet CEH (Certified Ethical Hacker) vizsga felkészítő tanfolyam/minősítés megszerzésére (hűha ám, ez lenne az igazi!).

Ez az ábra. Szóval első körben a hírlevélben láthatjátok majd viszont írásaimat, de lehet, hogy közben elindul az említett weboldal is.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#26) juliabrilke válasza domi007 (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért tessék csak a gyakorlatra is hangsúlyt fektetni. :K Az is fontos. Szerencsére nekem adott a legális gyakorlási lehetőség.

A cikkeket majd várjuk! (azért annyit kérnénk, hogy néha pár infómorzsát adagolj azért nekünk :) )

(#27) juliabrilke válasza yash (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Te pedig ne engedd, hogy elragadjon a sötét oldal. :DDD

Egyébként tényleg nem kellett volna bírni, hogy milyen egyszerű volt és főleg azt, hogy bosszúból csináltad az egészet. :(

(#28) yash válasza juliabrilke (#27) üzenetére


yash
senior tag

áh, én csak simán mini-tolvajkodásból csinálom ezeket, semmi nyereségszerzés vagy ilyesmi nem vezérel, sem rombolás. van már itthon szélessávom, meg usm modem is ha utaznom kell, szóval non-stop neten akár a hegytetején is... csak olyankor csimpaszkodok rá vkire, ha épp nem elég a modem, és hirtelen szélessáv kéne.

a sötét oldal nem az esetem, bár ugye mitől sötét a sötét... ha mondjuk azt mondanám, hogy pár éve megszereztem egy OTP-s felhasználói fiók jelszavát netbank-on egy keylogger-rel, és voltak olyan napok, hogy 26 milla volt rajtuk, az már inkább lenne durva szerintem... jó lett volna átutalni a lét, csak kár, hogy ehhez hamis túloldali számla kellett volna, aztán gyorsan lepakolni róla a pénzt vmi ATM-nél vagy gyorsan elvárásolni kártyán az egészet... de ez már egy másik történet lenne, és csöppet sem etikus ;]

(#29) juliabrilke válasza yash (#28) üzenetére


juliabrilke
addikt

A meglátásunk akkor erről a dologról különbözik. :)

Igazából nekem többet jelent ez az egész, mint pár keyloggerrel ellopni jelszavakat vagy adnim/admin segítségével belépni akárhova vagy brute force-ot használni, hogy kitaláld a jelszót. Ez persze mind szép és jó, de azért jobb rendszerek mondjuk 5 sikertelen kísérlet után letilt és a logfájlban lesz egy kis csinos bejegyzés. Na ebben van a kihívás!

Mindenesetre ha érdekel a téma, akkor ne ragadj le holmi "netlopáson". De ne csak a jó részét csináld meg, hanem add is tudtára az adott illetőnek, hogy mi volt a probléma a rendszerével.

A "csak simán mini-tolvajkodás" meg akárhogyan is nézed, akkor is lopásnak számít. :U

(#30) yash válasza juliabrilke (#29) üzenetére


yash
senior tag

inkább mini-lopkodjak, mint tönkre is tegyem őket, ha már a lehetőségem meg lenne, nem? ;]

amúgy mondom, nekem ez nem célom. én sem tartom jó dolognak, ezért is nem mélyedek bele... ha nagyon akarnám, azért meg van hozzá az eszem úgy érzem, hogy komolyban űzzem... de nem érdekel annyira, ha nem sikerül lopkodni, úgy is jó, nekem ez a szint bőven megfelel. inkább abban látom a kihivást, hogy végezzek végre C#-al, és SQL szerverek meg WEB szerverek közé épitsek ASP.NET-es kapcsolatokat... nekem ez a kihivás, és pénzt is többet látok benne meg értelmet, mint hackerkedésben. nem akarok jó lenni benne, ez van... talán lehetnék, de nekem ez vhogy nem tetszik. ennyi. nem elég kreativ és nem is mindig jár sikerrel. a programozásban azért ez máshogy megy. talán majd ha már akkora k*rba jó programozó leszek, akkor talán elkezdek saját törő alkalmasáokat gyártani egyszer, úgy már talán érdekes is lesz. nem is tisztelem egyébként a hackereket... mások hibáját kihasználni szemét dolog, talán ezért sem csinálom rendesben.

az ethical hacking meg akárhogy is nézem, egy játék hülyegyerekeknek: "vajon be tudok törni, hogy utána szóljak neki?" semmi értelme. én legalább használom is vmire, amit megszerzek...

[ Szerkesztve ]

(#31) juliabrilke válasza yash (#30) üzenetére


juliabrilke
addikt

"az ethical hacking meg akárhogy is nézem, egy játék hülyegyerekeknek: "vajon be tudok törni, hogy utána szóljak neki?" semmi értelme. én legalább használom is vmire, amit megszerzek..."

:( Miért kell az, hogy nyereséged legyen valamiből? Az nem nyereség, hogy megoldottad az adott problémát és meg volt rá a képességed?

"egy játék hülyegyerekeknek": akkor hivatásos hülyegyerek vagyok, mert én ezért kapom a pénzem. :D

Na mindegy! Azért remélem a többieknek más erről a véleményük! :))

[ Szerkesztve ]

(#32) sghc_toma válasza yash (#30) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem elég kreativ és nem is mindig jár sikerrel.
nem elég kreatív??? ezt szerintem nem így gondolnád, ha kicsit jobban benne lennél a dologban...

az ethical hacking meg akárhogy is nézem, egy játék hülyegyerekeknek...
játék, az tény (na jó, a hivatásosok nem biztos, hogy így gondolják :) ).. de hogy hülyegyerekeknek?!? gondolom a keresztrejtvényekről, fejtörőkről is ugyanígy gondolkodsz.. egy kihívásokka teli szórakozás.. szerintem..

in asm we trust

(#33) domi007 válasza juliabrilke (#31) üzenetére


domi007
őstag

Teljes mértékben egyetértek veled!

Aki amatőr szinten űzi az ethical hackinget, annak ez egy játék, amiközben sokat tanulhat, és mivel hobbyból csinálja, így neki ez a szint elég is.

Aki profi szinten űzi (olyanokra kell gondolni, akiknek van CEH vizsgájuk, a NetAcademián, vagy más hasonló intézményen tanultak), azoknak ez nem játék, hanem pénzkereseti lehetőség. Mégis mi más értelme lenne profivá képezni magadat, hogy hivatásosként, pénzért cégeknek dolgozz, teszteld a rendszerüket, stb.
Tehát aki profi, az ebből él, annak ez a munkája.

Tehát az ethical hackinget, így, egyben leosztani a hülyegyerek kategóriába enyhén szólva is durva mellélövés.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) Vladi válasza yash (#30) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nahát ahogy te csináltad, az tényleg nem igényel kreativitást.

De, hogy ne legyen haszna... :Y Talán neked nem, de akinek segítesz megoldani a biztonsági problémáját annak nagyon is sok haszna lehet. Ha meg segítesz másoknak, akkor automatikusan te is gazdagabb leszel. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35) yash válasza Vladi (#34) üzenetére


yash
senior tag

Akkor másképp fogalmazok: nem csak az ethical hacking gyerekes, hanem az is, aki rendes munka helyett ilyen hálózatokra tör be (úgy értem az igaziak, akik élesben csinálják). nem más ez, mint bűnözés a javából (az, hogy én a jelszóval nem levédett hálózatokat használom, az szerintem nem az, ugyanis nem tudhatom, ki védi le direkt és ki nem). amikor spoofolok egy MAC-t, az valóban az és gyerekes is. de mint mondtam, az nem azért volt, mert nem volt netem (mert volt mindig is). csak én vhogy úgy vagyok vele, hogy aki vlem köcsög, azzal én is az vagyok és többszörösen. most pl duplán fizetek netet és nem sajnálom rá a pénzt (egy saját, meg egy közös), mert rendesek velem. ha nem lenne levédve a net (de le van!), én magam konfigolnám be a routert atom durvára (most hogy igy mondom, lehet fel is vetem ma az ötletet a többieknek, hogy kapcsoljuk be a MAC filtert is és térjünk át WPA+TKIP-re). de amondó vagyok, aki lopni akar, az lopni is fog, és ezen nem segit semmilyen védelem. az segitene az embereknek, ha normális lelkületüek lennének, felismernék, hogy lopni gyerekes dolog és többet járnának szabad levegőre ahelyett, hogy feleslegesen nézegetnek konzolos képernyőket. erről meg ez a véleményem.

(#36) sghc_toma válasza yash (#35) üzenetére


sghc_toma
senior tag

rendes munka helyett? megnyugtatlak, a pentesting rendes, és ráadásul elég kemény meló.. bűnözés?? szerintem nem igazán tudod, miről beszélsz..

in asm we trust

(#37) juliabrilke válasza yash (#35) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem értelek... :F Akkor szerinted nekem nincs is rendes munkám? Én ezt élesbe csinálom és ezért meg is fizetnek. Arról nem is beszélve, hogy sokkal ellenőrzöttebb és legálisabb körülmények között csinálhatom, mint mondjuk a többi otthon és az utcán szórakozó emberke.

Az meg tényleg nem jó ötlet, ha a bosszú hajt. Nem "kifizetődő"... :(

[ Szerkesztve ]

(#38) juliabrilke válasza sghc_toma (#36) üzenetére


juliabrilke
addikt

Basszus... Szólni is fogok a munkáltatómnak, hogy normális munkát kérek, ne ilyen gyerekes, bűnözéssel telit. :DDD

(#39) juliabrilke válasza domi007 (#33) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kollégáknak elmesélem, hogy derüljenek rajta egy jót! :D

Egyébként nekünk is kötelező lesz majd ennek a tanfoylamnak az elvégzése, de szerintem nem Magyarországon. Egyébként a NetAkadémián csinálnak csak talán ilyen képzést az országunkban. Egyébként van arra lehetőség, hogy csak vizsgázni megy el az ember és oktatáson nem vesz részt?

(#40) Vladi válasza juliabrilke (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fúj te! Gyerekes kreativitás mentes bűnözött pénz! Dobod el! :DDD

Elvileg lehet netakadémián csak vizsgázni. Nézd meg, hogy hirdetnek ilyen vizsgát.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) juliabrilke válasza Vladi (#40) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kérek is fogok majd veszélyességi pótlékot a bűnözői munka miatt. :DDD :D

312-50 Certified Ethical Hacker 245 perc 60000 Ft+ÁFA
412-79 EC-Council Certified Security Analyst (ECSA) 125 perc 60000 Ft+ÁFA
EC0-349 Computer Hacking Forensic Investigator 125 perc 60000 Ft+ÁFA

Azért barátságosabbak, mint mondjuk a 500.000Ft+ÁFA az oktatásra + vizsgázásra. Azért kérdezem, mert a tananyag meg van, tehát csak magamat kellene felkészíteni.

Vizsgán meg lehet izgulni, hogy "Oh istenem! Csak az admin/admin-os gépet kapjam! " :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) yash válasza juliabrilke (#41) üzenetére


yash
senior tag

Igen, ez a modern világ szemete, hogy erősebb tömegek megmozgatására izommal megáldott férfi emberek naphosszat műanyag vackok előtt töltenek... aztán csodálkozunk, hogy elfajzik a dolog, és a b*zik az utcára vonulnak... szégyen! Egyébként én is vágyom már vmi irodai munkára újra, de ha történetesen kemény fizikai munkára vetne az élet, nem törne le tőle a körmöm, nem olyan fából faragtak (meg amúgy jelenleg is fizikain vagyok). Nem azt mondom, hogy a modern technológia rossz dolog, de csak azért feltalálni az ethical hacking kategóriát, hogy azért ártsunk magunknak, mert mások is megtehetik, ez a full bizalmatlanság (aminek sajnos van is alapja sok helyen). Ha az emberek befejeznék ezt a jóléti mű világot... na jó, nem tépem a pofám, minek. Úgyse értitek meg amit mondani akarok... mindössze arra akartam rávilágitani, hogy másképp is lehet élni, nem csak a gép előtt. Egy utcán dolgozó embert (nem feltétlen magyarországon) többre becsülök, mint azt, aki a gép előtt rohad (néha). Lehet, hogy nincs diplomája, de van látszatja annak, amit csinál. Ellenben aki rendszerekre tör be? Az max neki jó, már ha van annyi esze, hogy hasznot húz belőle... nem is 100, de 5 év múlva, a munkátok sehol nem lesz... lényegében mintha nem is dolgoznátok. Mások által készitett szoftverekkel harcoltok, de olyan módon, hogy arra akár egy lány is képes lenne (megfelelő szellemi adottságok birtokában). Szóval továbbra is tartom: az ethical hacking gyerekes, és számomra egy időpocsékolás (jelenleg). IGazából lehet, hogy szoftvert fejleszteni sincs sok értelme, meg már lassan semminek sem a világon... egyszer úgyis meghalunk, aztán a kutya nem fog rá emlékezni, hogy "jaj igen! az hires ember volt, juliabrilke volt a neve prohardveren! megvédett pár hálózatot meg ethical hackelt!"... ugyanmár... nevetséges.

(#43) Vladi válasza yash (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr

Neked végül is mi bajod van? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) yash válasza Vladi (#43) üzenetére


yash
senior tag

Semmi. Csak máshogy szemlélem a világot. Ez meg nem baj. nem is volt és nem is lesz.

(#45) juliabrilke válasza Vladi (#43) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kérjük keresse fel orvosát, gyógyszerészét! :DDD

Egyébként ez is egy vélemény még ha nem is túl fényes és nem reális. :(

(#46) yash válasza juliabrilke (#45) üzenetére


yash
senior tag

most nem azért, de tényleg, mi élvezet van abban, hogy egyes emberek mások hiábit használják ki, amire egy harmadik ember megpróbál védelmet épiteni? kész energiapazarlás. ha pl mind a 3 közösen dolgozna egy adott feladaton, az számitásaim szerint 1/3, azaz egyharmad idő alatt javitaná az adott problémára keresett megoldás hatékonyságát, akár többszörösen is. na ezért nem értem, mi ebben a jó... amíg Józsi bácsi 40 fokos hőségben szántja a földeket, hogy a verejtékes munkával megspórolt pénzét bankba tegye, ahol aztán biztonságban lesz egy számlán, amit egy informatikus tervezett, addig másik két ember csak hűsöl egy irodában vagy otthon, és azon élvezkednek, kinek a programja jobb, ki tud jobban kib*szni a másikkal... ez szerintem helytelen. inkább hacker-anti hacker éljen békében, keressenek együtt sok lét, és ne egymás munkáját nehezitsék meg... szal ez van. ehhez nem kell orvos meg gyógyszerész, csak ép ész! még mindig azt mondom, inkább maradok a programozásnál... szal ez van, lehet beteg, de szerintem így kéne gondolkodni a jövőben... én így akarok és így is fogok! le lehet betegezni, nem hat meg!

[ Szerkesztve ]

(#47) juliabrilke válasza yash (#42) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kicsit tömör volt a mondanivalód, ezért elég nehézkesen értettem meg őszintén. :B

"de 5 év múlva, a munkátok sehol nem lesz... lényegében mintha nem is dolgoznátok." Nem egy külföldi kollágám több éve csinálja és van rá igény belső és külső rendszerek esetében is. Egyébként a céges rendszerek felülvizsgálatát nem "brahiból" kell csinálni, hanem egy szabvány követeli meg.

"Igazából lehet, hogy szoftvert fejleszteni sincs sok értelme, meg már lassan semminek sem a világon... egyszer úgyis meghalunk, aztán a kutya nem fog rá emlékezni," :F Nem azt mondtam, hogy meg kell váltani a világot. De legalább megtanítasz pár embert, akik tudják majd a tudásodat is használni, ill. a rendszerek biztonságáér és zökkenőmentes működésért felelsz. Pont ezen van a hangsúly: " a felelősség."

Nem mindent csak anyagi érdek miatt kell csinálni...

(#48) juliabrilke válasza yash (#46) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont az a lényeg benne, hogy jelzed neki a hibát és ezáltal megtanulja ezeket kiküszöbölni és kijavítani, hogy többet ne forduljon elő. Akik meg szinte tökéletes rendszert tesznek össze azoktól meg esetleg te tudsz valamit tanulni.

"még mindig azt mondom, inkább maradok a programozásnál... " Pont te írtad, hogy semmi értelme programokat fejleszteni... :F

Egyébként meg mint ahogyan leírtam már előtte is, ez egy előírás, egy szabvány. Ha ennek meg akarsz felelni, akkor meg kell felelned a feltételeknek. (de hülyén írtam le :D )

(#49) yash válasza juliabrilke (#47) üzenetére


yash
senior tag

"Nem mindent csak anyagi érdek miatt kell csinálni."

Hát ja, általában amit szeretünk azt nem szivesen... ezzel legalább egyet értek. Amúgy tanítani én is szeretek... a szabvány meg megint más tészta... na mindegy, nem balhézásból irtam le ezeket, csak rávilágitottam más szempontból is más tényre, remélem nem okoz senkinek sem fizikai fájdalmat :) De anak örülök, hogy már legalább 1 ember megértette... tömör voltam, lehet, sajnálom alap dolgokra pazarolni az energiám :C

"Pont te írtad, hogy semmi értelme programokat fejleszteni... "

Tévedés.. az írtam: "...lehet..." olvasd el újra, még pont be is idézted :D

[ Szerkesztve ]

(#50) Vladi válasza yash (#46) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem meg ez inkább társadalmi kérdés. Kvázi nem való egy EH topikba. Mindegy. A nagyon durva demagógiát inkább fel sem veszem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.