Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) litter


litter
tag

netpincer.hu lesz a közös pesti pizza barátunk...
Az más kérdés hogy vidéki viszonylatban nem olcsó bp-n a pizzarendeslés, azt osztom!

Viszont nekem (is) volt szerencsém Olaszországban 3x is eredeti olasz pizzához és hát ha az eredeti olyan, inkább eszem az utángyártottat:)
Vékony, kemény tészta, semmi feltét. Persze jó érzés, eredeti olasz pizzát eszel...csak nem laksz jól és nincs íze. Lehet h nem volt szerecsém csak:)

[ Szerkesztve ]

(#152) Gabró válasza Yutani (#148) üzenetére


Gabró
tag

Szerintem maga a pizza mint étel nem olyan kiemelkedően finom, viszont ár/érték arányban a legjobb amit házhoz lehet hozattatni. (egy-két főzelék versenyezhet vele) Ráadásul társasági étel. Ketten-hárman esztek egy dobozból, és közben megvitatjátok, hogy mitől jó/rossz egy pizza, és mennyire jön be az amit épp esztek.

Én a milánói bordára esküszöm. Kár, hogy már mindenhol 1500 felett van egy adag. Ráadásul ezt is el lehet rontani. A leggyakoribb hibák: kicsi a borda, túlfőtt a tészta, édes a szósz.

Kb. szerintem is 6/10es a pizzájuk általában. Konkrétan a 4 évszak volt, ami nagyon gyorsan ideért anno, és akkor kedveltem meg őket. Arra akár 7 vagy 8 pont is jár.

Viszont 10 és 9 pontos pizzát még nem ettem. A legjobb a nyugati téri Don Pepénél volt egyik alkalommal, amikor beültünk. A legrosszabb is ugyanahhoz az étteremhez kötődik. Gyakorlatilag egy szénnel körbevett kemény korongot küldtek ki.

(#153) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Mélységesen felháborító, ami ebben az országban megy pizza címen!
Pizza-maffia, én mondom!

(#154) glutamin


glutamin
őstag

Nemrég olvastam a pizzás cikket. Sajnos el kell fogadni, hogy székes fővárosunkban bizony minden jóval drágább mint vidéken. Pécs meg amúg yis relatív olcsó hely, szóval még nagyobb a kontraszt. A szalámis pizzát sokan nem szeretik mert nagyon tönkre tudja vágni az ember gyomrát. Én is jobban csípem helyette mondjuk a sonkásat (vagy legyen inkább hawaii :DD ). De a legjobb a csirkemelles vagy spenótos...

A pizza zényleg az egyik legolcsóbb rendelhető kaja. De ha a tápértékét nézzük, akkor már nem éári annyira meg. Lényegében olyan mintha rendelnél egy nagybb darab kenyeret minimális feltéttel. Lényegében sok szénhidrát plusz egy kis zsír. Fehérje vagy valami hasznosabb összetévő csak nyomokban.

Ettől függetlenül én is csípem. De akkor ha már többen vagyunk akkor nem bohókodunk 60cm alatt:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#155) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Lehet én tudom rosszul, de az eredeti pizzán nincs még szalámis sem.
Az eredeti pizza tudtommal az ugynevezett margaréta pizza.

- http://pazsitz.hu -

(#156) fordfairlane válasza L4D1K (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mégegy szavazat az Il Treno szalámis pizzájára. Kizárólag ilyet szoktam rendelni. :)

x gon' give it to ya

(#157) ch003067 válasza PazsitZ (#155) üzenetére


ch003067
addikt

Igen, az az eredeti, én is hallottam már... a tészta is nagyon vékony... nem hiszem, hogy szeretném :U

Az a jó pizza, amit itt csinálnak a mi falunkba.. Zsolti pizza a neve. Van rajta sok szalámi, sonka, kukoricza, sajt, gomba, tejfölös szósz, oregánó, hagyma, meg a közepén egy tojás.... áááh, de megennék egy olyat most :-P

(#158) ClayMore


ClayMore
aktív tag

ettem olaszban olasz pizzákat. a magyar gyomornak nem gyere be sztem.

alig van íze, semmi pari szósz. épp csak annyi h ne égjen meg. a tészta mondjuk baromira finom mindenhol, de személy szerint inkább arany középút párti vagyok.

glutamin: székes főváros? öööhm fehérvár? ;]

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#159) kpal


kpal
veterán

És még azt hinné az emebr Budapesten minden van :Y Debrecenben ezek az alap pizzak meg vannak pedig .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.