Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Mennyibe volt a gép? A tesztek engem nem győztek meg, ha egy phenom ii x4-el van pariban az elég harmatos...

(#2) Cifu válasza ivana (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is éppen ezen gondolkodtam.

Deszka: ~40 US$-tól
2x CPU: ~2x 19 US$ (Xeon E5440)
RAM: ~40 US$ (8 GByte)

Szumma: ~120 US$, és ugye két hűtő is kell, szerverház...

Ennyiből ki lehet hozni hasonló teljesítményt "kommerszebb" alapokból is.

Csakhogy:

*Szerver szintű cuccokkal játszol. Azért a stabilitás terén más világ.
*Kihívás, nem csak "összerakod", hanem vadászni kell a megfelelő alkatrészekre, küzdeni vele...

Aki kreatívkodni szeret, és magában a hardware-el való mókolásban talál szépséget, annak zseniális hobbi.

Aki viszont pusztán csak a teljesítményre kíváncsi, és nem szereti, ha nyúlkálni kell a gépbe, az persze az egészet csak idő- és pénz pocsékolásnak látja...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) mcs válasza ivana (#1) üzenetére


mcs
veterán

Valós alkalmazásokat is meg kellett volna nézni, mert az Aida Queen nem túlzottan mérvadó.

(#4) Golby


Golby
csendes tag

Én tavaly raktam össze egy ilyet intel S5000PSL lapppal és 2db E5450 -es Xeon-al, és 4x2GB RAM-al, s604-es hűtövel, ami jó volt rá egy kis átalakítás után. Mindez kb. 150EUR volt postával.

Golby

(#5) ivana válasza Golby (#4) üzenetére


ivana
Ármester

Az nagyon sok. Annál nem sokkal van többe a xeon L5640-em a lap, meg 8GB DDR3. Ez simán viszi a 3Ghz-3.4Ghz-t és ezeket a core2duo-kat helyből megeszi főleg húzva.

(#6) bdlackoo


bdlackoo
tag

ez mennyire hangos ez?

dinosaurs are jesus ponies

(#7) gerg0


gerg0
aktív tag

Ígértem kenand-nak képeket ha elkészülök a tőle vett félkonfiggal. Íme egy: [link]
Még nincs kész, csak össze lett dobva, hogy tudjam használni is.

Nekem a deszka + 2db e5335 + 2x4gb rammal + 2db hűtővel megállt 35k-ból. :)
Kiszuperált házam volt, csak a hdd+ cd tartót dobtam ki belőle teljesen. A többi sallang (táp, ventik, háttértár) az ugyanúgy kell minden más géphez is, azt nem venném bele az árba.

[ Szerkesztve ]

(#8) kenand válasza bdlackoo (#6) üzenetére


kenand
veterán

Nem hangos, egyedül a IBM szerver ventivel volt az, mert 4-6000 körül pörgött. (bár teljesítménye is brutális volt)
Gyári HP és az Artic Cooling F8-ccal egészen csendes.

A tesztek nem teljesek nem is teljeskörű teszt volt a cél, először bele sem akartam tenni...2db 5345-ös 6-8 ezer forintba kerül....nem lehet várni 100 000Ft-os CPU teljesítményt.

Phenom II X4-es a 2x5150-es teljesítménye....most találtam bele 2db 5320-ast attól egy kicsit jobb lesz.

Ami a bevezetőben szerepel: nálam lévő alkatrészekből összehozzak valami használhatót. És kihívásnak éreztem a 771-es hűtés megvalósítását. Gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

a Dell 5400-as kivételével alig költöttem rájuk, főleg az elfekvő /levetett alkatrészeket tettem beléjük. Xeonokat, FBDIMM RAM-okat, SAS HDD-ket meg olcsón vásároltam.

A Tyan lapos az enyém, 2 SAS HDD-vel RAD0-ban 2x 4 mgos 2.33GHz-s E5345-ös Xeonnal teljesen rendben van. Nezetni nem kapcsolom be, de ha valami komolyabbat csinálok pl. video átkódolás stb azt használom.

(#9) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Hello. Cinebench-ben hány pontot csinál? :D Am király a konfig ;)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#10) kenand válasza gerg0 (#7) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a képet :)

#9) centaurium

Ha lesz időm és ekkora iránta az érdeklődés, majd tesztelem mindegyiket és kibővítem a cikket.
Xeonos cikkem is szépen bővült több héten át :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Reg volt ilyen jo kis szakmai cikk , gratula

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

azzz de szép. :U

még GTA5-re is jó lenne CPU rank alapján :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) bdlackoo válasza gerg0 (#7) üzenetére


bdlackoo
tag

jol nez ki az a dupla hutos ;]

(#8) kenand a 15000 RPM bol gondoltam ,h aze van hangja. az egyik ismerosomnek volt veloci raptor 10k na az egy kegyetlen dolog volt.

egyebkent respect :R

[ Szerkesztve ]

dinosaurs are jesus ponies

(#14) alkatraz3000 válasza bdlackoo (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tetszik nagyon a dolog. Mindent egybevéve (-kivéve vga) mennyiből hozható össze egy ilyen gép?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) kenwood


kenwood
veterán

Jol irsz,tetszenek a hazi backplate es egyeb megoldasok is,de hasonloa velemenyen vagyok,mint tobben itt:
Ez csak hobbi szinten eri meg,egy am3+ proci mar egy 10k alatti lapban is megveri barhol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#16) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

4 pin-es fordulatszám mérséklőket honnan szerezted?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#17) bdlackoo válasza alkatraz3000 (#14) üzenetére


bdlackoo
tag

en nemtom' nekem csak tetszik a 2 cpu huto meg a 15k rmp ;]

dinosaurs are jesus ponies

(#18) kenand válasza bdlackoo (#13) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

A Savviok 2.5"-ak nem túl hangosak, induláskor zúgnak fel egy kicsit amikor a SAS vezérlő felpörgeti őket.

Kérésre cinebench 15 teszt:
Egyelőre a hpxw6400-as lap a mai napon kicseréltem a 5150-et 2db E5320-ra (1.86Ghz 4 mag azaz összesen 8 a 2 CPU miatt)

Többit is letesztelem ha lesz időm,

[ Szerkesztve ]

(#19) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Szép kis írás :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#20) sutszi


sutszi
veterán

Köszi a cikket. Az előző cikk fóruma után valahogy éreztem, hogy valami hasonló irányt is mutatni fogsz. Szép munka, és rengeteg hasznos információ. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21) kenand válasza neil_mullen (#16) üzenetére


kenand
veterán

Itt vettem a pwm fordulatszám csökkentőt

(#14) alkatraz3000

Számoljunk:

kell
egy ház 5-10 000Ft
Táp 6-15 000Ft
CPU 2db E53xx 2.500-6000 Ft/db, E54xx 3.500-15 000FT/db (postával együtt)
RAM FBDIMM kb 1000Ft/giga , de 4 GB-s sokszor 3000Ft 8x4-et meg 20 000Ft-ért szoktak adni a hw apron
Hűtő Silent Tower 4000FT szokott lenni használtan, Mini FS 2700 Ft, Eredeti Dell 5400 5000Ft volt
Seagate Savviokat 4000FT/db vettem
Artic Cooling PWM F8 900Ft volt/ db
alaplaphoz szerintem 10 000-20 000Ft-ért hozzá lehez jutni
DEll perc 5i non raid 1200Ft (de vagy hibás vagy inkompatibilis volt nekem)
DELL PERC 6i 8000 FT, hozzá SAS kábel 2500Ft (4 HDD-hez) (Tyan laphoz a kábel olcsóbb 500Ft alatt)

[ Szerkesztve ]

(#22) kenand


kenand
veterán

A Dell Precision T5400-ra többet költöttem, nem tudom megérte-e de kívácsi voltam rá.....

40 000Ft volt a gép. (2x2GB, RAM, 1x X5260, Quadro FX 3700, DVDWriter, de HDD nem volt)

Vettem bele
+1 eredeti hűtő 5000FT
2db E5430 11 000FT (a kettő együtt postával)
DEll PERC 6i 8000Ft
2db Seagate Savvio 2x4000Ft
16G RAM 12 000FT

Másik gépből átkerült bele egy Radeon 6870, egy 120GB-s SSD egy 1GB-s és egy 750GB-s HDD

(Quadro FX átkerült a HP-ba a 2x2gb RAM a Tyanba),
az x5260 a polcon van egyelőre, tettem rá 775 adaptert 4 GHz-n simán elszaladgál teszteltem.

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

A legjobb kezekbe kerültek ezek a vasak, csak gratulálni tudok a munkádhoz :R

(#24) Vladi


Vladi
nagyúr

Szeretünk, szeretünk, nagyon is. Köszi a cikket. :R

Én arra vagyok még kíváncsi, hogy ki mire tudna használni egy régebbi gépet. :F Milyen valós felhasználási helyek jönnek szóba.

Egyébként az arcom leszakad, hogy inggombokért milyen hardvereket lehet venni használtba. 2005-ben besírtam volna ilyen gépen. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) dragon1993 válasza Vladi (#24) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem a fogyasztás miatt nehéz lenne gazdaságosan befogni szervernek. Áram + Internetet beleszámolva ez jobban megéri szerintem [link], ha kisebb kell fejlesztésre akkor 2.5€ 1 mag, 2gb ram, 20gb ssd, 1tb adatforgalom. (Sandbox M) [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) epityesz


epityesz
aktív tag

kösz,jó cikk :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#27) kenand


kenand
veterán

Kérésre teszt:

Dell 5400 2x Xeon E5430 (2.66 Ghz)

(#28) BlackPriest válasza kenwood (#15) üzenetére


BlackPriest
őstag

azért megnéznék két x5460-ast, hogy azok mit alkotnak ;]

nem tőled, csak úgy: én miért nem találtam ilyen áron alaplapot sehol? :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) Balu77


Balu77
őstag

A dell perc 6i illetve a régebbi 5i vezérlője még az iR változatot is belevéve (raid-es) elég gyalázat. Szintetikus tesztben szép-szép, de gyakorlatban botrány. Az 5iR-nél a régebbi dell raid manager nevű program engedi a write cache bekapcsolását, az sokat segít. Kihangsúlyozom a program régebbi verziója engedi csak! Nyilván a dell azért is tette ezt, hogy aki tempót akar, az vegye meg a drágább (anno 300-as) vezérlőt.
A sima sata porton egy wd velociraptor a 15k-s vinyókat lazán befogja sebességben a gyakorlatban. Ezt tapasztalatból írom asztali és adatbázisos környezetből egyaránt. A szintetikus teszt itt túrót nem számít...
Egyébként klafa cikk! :R
Egy fogyasztást még mondjuk mértem volna érdekességképp. :DDD

[ Szerkesztve ]

izé

(#30) kissz84


kissz84
tag

Ha valakit érdekel van egy építési stabil alapom:I
itt

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#31) trafoka válasza kenand (#27) üzenetére


trafoka
tag

Frankó cikk, gratula! Valszeg selejtezés nyomán rám fog szabadulni pár hasonló játékszer a közeljövőben, eddig nem tudtam mit kezdjek vele de most ihletet kaptam :) A fogysztási adatokat ha tudod közzé tehetnéd, csak kíváncsiságból :)

(#32) kenand válasza BlackPriest (#28) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

DcF1sh kollégának van még FSC D2530-as és talán Tyan S2696-os alaplapja.
A hp xw6400-ból épített gépet én is hirdetem, bár nem is igazán akarom elani, inkább leviszem a vidéki házikóba. Ha valakinek nagyon kell esetleg...... akkor lenne pénzem újabb projectre....szóval ha valaki megvenné jó is lenne, meg nem is.
A interbolt.eu -nál is időnként vannak jó lapok, vagy félgépek...

Fogyasztásmérőm nincs.....
De igyekeztem max 80 W-os TPD-s Xeonokat haszbálni (bár van 2 50W-os L-esem is (L5420) de sjana nem egy stepping ezért nem használtam) , tény a FBDIMM is többet kér mint a sima DDR2, főleg ha 16-32 Giga van a lapban.

(#30) kissz84

Azzal alappal én is régóta szemezek, megbízható Tyan gyártmány, ugyan olyn SAS vezérlővel, mint a S2696-opson van. Meg is venném, lehetne újabb project része, de most nincs rá pénzem. Abba 2db 6 magos 1366-os Xeont tennék, bár a komplett gép bőven 100 000Ft felett lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33) kenand


kenand
veterán

(#2) Cifu

DBDIMM RAM-ot itthon vennék, hw aprón olcsóbb, bár néha van elrugaszkodott ajánlat, általában 3000Ft-ért lehet venni 4GB-s modult, de garival az interbolt.eu-nál is vettem már 3700Ft-ért 4 GB-st

[ Szerkesztve ]

(#34) kissz84 válasza kenand (#33) üzenetére


kissz84
tag

100.000 felet lenne egy brutális géped mások ezért egy amd 6 magos csodát sóznának rád egy 7770-el:)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#35) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Csókolom! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#36) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Nálam is épül a 2x40W TDP-s LGA1366 és egy Dual LGA2011. Szimpla procis gépet már évek óta nem tudok elképzelni otthonra sem. Nagyon jó cuccok ezek! Gratulálok hozzá!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#37) macadmin


macadmin
újonc

Volt még pár héttel ezelőttig egy hp xw6600-asom 2 db e5450-nnel, 16 gb fbdimmel.
Sajnos az fbdimm elég problémás, mivel baromira melegszik, és rettenetesen sokat fogyaszt. Mai memóriákhoz képest ráadásul már lassú is.

A 2x1 gb és a 8x2 gb közt 100W fogyasztásbeli különbség van!
Egy gtx 750-nel és 2x80gb wd velociraptorral a teljes konfig fogyasztása 400w körül volt terhelés alatt.

Ez nagyon sok szerintem ha felszorozzuk egy hónapra.
Egy mai sli-s komolyabb konfig fogyaszt ennyit.
A másik gondom vele, hogy viszonylag hangos, hasonlóan a workstationök többségéhez.
A procik még ma is labdába rúgnak ha szigorúan a cpu összteljesítményt nézzük, és emiatt az ár/teljesítmény aránya így jó egy ilyen konfignak. Az egyszálas teljesítmény már nem igazán jó.

A fogyasztás miatt az a gyanúm hogy hosszú távon jobban megéri egy haswell i7-re beruházni ddr3-mmal.
Hobbinak persze jópofa, de nem éri meg.

(#38) kenand válasza Balu77 (#29) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nem úgy érzem, nekem a Tyanban nagyon fürge a gép a RAID 0-as SAS párossal SATA 2-es SSD feelingje van az embernek egészen más, mint egy sima SATA HDD

(#37) macadmin

FBDIMM-et én is csak az ára miatt szeretem (na meg ezekbe a lapokba csak az jó) . melegszik, többet eszik, mamória olvasás lassabb. De akkoriban 64 GB RAM-ot másképpen nem lehetett beletenni egy lapba, azért találták ki ezt a szabványt.

(#34) kissz84
Sajna most nem tudok 100 000Ft-ot áldozni rá, lakásfelújítás közepén vagyok...80% saját munka, de így is rengeteg pénzt visz el....talán majd arrol is írok egyszer: TV-t a falra, kábel a falban project, okos kapcsolók Kínából, LED világítás stb....

[ Szerkesztve ]

(#39) kissz84 válasza kenand (#38) üzenetére


kissz84
tag

Sok sikert hozzá, nálunk épp házvásárlás van:D

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#40) kenand válasza kissz84 (#39) üzenetére


kenand
veterán

Egy dologra felkészítelek, bárminek nekiállsz felújítani a tervezett összeget szorozd meg legalább kettővel...

Bocs az off-ért

(#41) caprine


caprine
aktív tag

Nekem is volt Tyan dupla procis alaplap de még FCPGA 370-es volt ha jól emlékszem. De már nem rémlik, hogy mi lett vele, egyáltalán hogy került hozzám :D El lehet vele szórakozni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#42) blueMerle válasza kenand (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Bár teljesen eltér a témától mert ház(családi)felújításban vagyunk épp de erre ugyanúgy passzol ez a bölcsesség :DDD

(#43) Golby válasza ivana (#5) üzenetére


Golby
csendes tag

Szerintem nem, ahhoz képest, hogy egy jó cooler 25EUR /db, és a posta sem olcsó, főleg a súlya miatt.
Amúgy az L5640 az ebay-en 50-60 USD, az Intel szerver lap (S5500) kb 75USD, de amin 2db PCI-E van, az már 100 fölött van, így kb 200USD, azaz kb 180EUR, és akkor még a memória+posta+hűtőt nem számoltam :))

Ja és ez a mostani ár, nem az egy évvel ezelőtti...
Amúgy az L5640 "csak" kb. 30%-al gyorsabb "alaphangon", azaz tuning nélkül. És én elvből nem tuningolok :D

[ Szerkesztve ]

Golby

(#44) ivana válasza Golby (#43) üzenetére


ivana
Ármester

Én meg elvből tuningolok ;] Kinek kell 2db pci-e? Ez nem játszani való... Ráadásul 30%-al gyorsabb alaphangon egy L5640 xeon kettő megeszi ezt a gépet. (Én egyébként csak egy xeon-t hajtok húzva) Sőt valószínűleg többet ráver. Ebayről meg nem szoktam hw-t venni mert aprón olcsóbb :DDD

(#45) kenand válasza ivana (#44) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem CPU olcsóbb -és sokkal nagyobb a választék - az Ebayen, de nagyobb dolgok, ahol a posta is jelentős azok drágák...

(#46) Golby válasza ivana (#44) üzenetére


Golby
csendes tag

Azok a szerver lapok csak egy Intel Adaptive Slot-ot tartalmaznak, esetleg + egy PCIe 4x -t, így más kártyát nem tudsz beletenni :( A hozzá való Riser kártya meg elég húzós árban (láttam már 50USD-ért is) és ritka.
És az eBay-en tényleg nagyobb a választék.

Amúgy esetleg ha tudsz itt a HVapron jó kis Intel S5500 alaplapot szólj, vevő lennék rá :))
Persze nem a szerver változat, hanem a workstation lenne jó ( 2 PCIe ;] ), persze csakis Intel lap...

[ Szerkesztve ]

Golby

(#47) Nagytalp válasza Golby (#46) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Én két éve vettem vakerán az 5500HCV-t. Baromi jó deszka de sajnos a hálózati csatoló ledöglött rajta. Ettől függetlenül egy dedikált kártyával hibátlanul megy, két L5638 CPU-val és 6x4GB RAM társaságában. Már be van tárazva egy ilyen lap. De még sajnos a táp és a PDU hiányzik hozzá.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#48) kenand válasza Nagytalp (#47) üzenetére


kenand
veterán

Sajna a DELL előszeretettel használ speciális tápot. Jobb, ha sima atx, mivel ha elromlik könyebb újat szerezni...

(#49) Vesa


Vesa
veterán

Maximal respect a munka miatt! Kiváló ötlet az újrahasznosítás, ráadásul még kihívás is.
Az egyetlen problémám amit itt látok, az a horribilis TDP. Már egyetlen procinak is kemény fogyaszátsa van, duplázva már nem igazán éri meg gyakorlati használatuk (legalább is rendszeresen).

Pár év múlva viszont komoly értelmet nyer majd az ilyen levitézlett hardverekből újra barkácsolt vasak létrehozása, mert addigra már a fogyasztással sem lesz probléma.
Egyébként magam részéről már hosszú évek óta cégek "selejtezett" eszközeit használom, ugyanis fillérekből hozzá lehet jutni olyan hardeverekhez, melyekhez egyébként csak igen borsos áron lehetne.
Legutübbi beszerzésem egy ipari minőségű SonicWall WiFi router, ami a 100k-s kisker termékekkel egy szinten mozog hardveres tudásban (1Gb ram, Gigabit 5 LAN port, 5G WiFi, 2USB, 4 antenna), szoftveresen pedig szinte mindent tud, vállalati környezetre hangolva, ezer szolgáltatással. 5000Ft-ért vettem, mert nem tudták mire jó, és ki akarták dobni.:-)

A tudomány a valóság költészete!

(#50) dragon1993 válasza Vesa (#49) üzenetére


dragon1993
őstag

:Y

Gondolom halandó ember ott nem vásárolhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.