Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Epilógus

Hozzászólások

(#1) erdey_a


erdey_a
őstag

Ez így némileg szebb befejezés. De remélhetőleg Gyula anyagilag kicsit megerősödik és a feketemunka helyett valami rendes állást talál odakint. Nehogy legyen egy következő sztori munkaügyi ellenőrzésről, meg kitoloncolásról ;)

Vérboci

(#2) tbs


tbs
addikt

Ez tök jó! :C
Tanulság: gyökérteleneké a világ! ;]

(#3) Tzombi válasza erdey_a (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Angliában egy kicsit másként működnek a dolgok, mint nálunk. Ott is rengeteg „fekete” munkás van, főleg a bevándorlók. A „sógor” vállalkozása mennyire tiszta, azt nem tudom, de az alkalmazottai után fizeti a „TB”-ét, és egyéb járulékokat. Azt hiszem, hogy nem mindenre van meg az engedélye.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#4) Tzombi válasza tbs (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nem pont erre gondoltam tanulság képen :W , de lehet így is nézni a dolgokat. :Y

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#5) 7


7
addikt

Ijesztően hangzik a feketézés, de azért szurkolunk Gyulának. Amúgy nem is lenne rossz, ha ő is végigolvasná a sztorit, aztán írna :)

(csak ki ne derüljön, hogy te vagy Gyula) ;)

(#6) cyanide

Én úgy megkönnyebbültem... egyszerűen nem akartam elhinni, hogy képes véget vetni az életének Gyula. Magamban arra gondoltam, hogy ilyen helyzetben eltűnnnék a föld színéről is aztán majd lesz vmi. Remélem sokáig nyeregben marad Gyula. Az Ady idézet pedig...
Jó volt olvasni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#7) Tzombi válasza 7 (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Yetike!
Gyula láttamozta a sztorit.
Nem, nem én vagyok. Én kalandvágyból maradtam Magyarországon, de az én életem, és Gyula életének egyes részei kisértetiesen hasonlítank egymáshoz.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) Tzombi válasza cyanide (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Ha valaki igazából keres, akkor úgy is megtalál. Elbújni nem lehet. A problémák elől meg hiába futsz akárhová, azok vagy utolérnek, vagy viszed magaddal.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#9) Sirpi


Sirpi
senior tag

Hú, sikerült frankón meglepned. Köszi az egész történetért, ahogy sorban tetted fel az új részeket, eléggé bele tudtam élni magam, és nagyon váratlan volt a hirtelen fordulat ez epilógusban. Ügyesen fel volt építve az egész, jó a stílusod :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#10) 7 válasza Tzombi (#7) üzenetére


7
addikt

Én az írásra akartam fektetni a hangsúlyt - hozzászólhatna, kíváncsi volnék rá :)

(#11) tbs válasza Tzombi (#4) üzenetére


tbs
addikt

Nyilván nem ez az ÁLTALÁNOS tanulság. :B

(#12) föccer


föccer
nagyúr

Tzombi: Ha egyszer véletlenül találkoznánk, akkor szólj, hogy el ne felejtseleg picsánrúgni, azért, mert ilyen jól átvertél minket.

Grat a teljes íráshoz, igazi gyöngyszem-novella lett.

Megengednéd, hogy elküldjem és/vagy beszúrjam ide-oda? Természetesen minden esetben megjelölve a forrást?

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nincs ökölrázás. Nagy sóhajtás, és elégedett csettintés viszont igen.

Nem fogok dicshimnuszt zengedezni rólad, Tzombi. Csak annyit mondok, hogy jól forgatod a tollad.
Aki ismer, az tudja, ennél nagyobb dícséretet nem igazán szoktam osztogatni.

Egy törzsolvasód: Vakegérke

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Syl


Syl
nagyúr

Mi van? :Y
Most akkor a Gyula felvágta az ereit és kampeca vagy sikeres feketéző lett angliában?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) juliabrilke válasza Syl (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

De Gyula történetének nem ez lett a vége!

Tehát csak feketéző lett Angliában. :)

(#16) Tzombi válasza Sirpi (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Sirpi!
Már az elején tudtam a történet végét, és hidd el, nehezemre esett, hogy a hsz-ekben ki ne kotyogjam a slusszpoént!
Köszönettel veszem a dicséretedet, és neked is, vakegérkének is üzenem, hogy már a „tervasztalon” van a következő művem. Ne hagyd ki azt sem.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#17) Tzombi válasza 7 (#10) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A legközelebbi levélváltáskor szólni fogok neki. De egyenlőre nincs még gépe, nemhogy Internete. Netkávézóból szokott írni, ha van szabadideje. De nagyon ritkán.
Jelezni fogom neked magánban, ha ide a hsz-ek közé felteszem az ő írását.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#18) Tzombi válasza tbs (#11) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nyilván, de akinek nincs más választása, az, bármi áron is boldogulni akar. A régi barátomnak is ott volt a lehetőség a kezében sorsának jobbra fordításához, de ő nem volt annyira rászorulva.
Több embert ismerek, akik család mellett is vállaltak külföldi, sokkal jobban jövedelmező munkát. Nem csak a gyökerekről szól a dolog, és nem is ez a lényeg.
Az embernek el kell tudnia dönteni, hogy mit akar, és azt mennyiért. Ha pedig nem használja ki az adódó lehetőséget, annak nincs joga panaszkodni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#19) Tzombi válasza föccer (#12) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Feltétlenül szólok! :)
Természetesen megengedem. Sőt, ha sikerül szerkezetileg is kijavítanom az írást, akkor felteszem a régóta elhanyagolt weboldalamra is. Akkor sokkal könnyebb lesz a linkelés.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#20) Tzombi válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nekem ez is elég a dicsérethez, hogy nem köpsz szemen! :)
Kérésedre már elkezdtem a "rendőrsztori" írását, de nem tudok eléggé az elejére menni, hogy érthető legyen. Remélem, hamarosan az is megszületik majd.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#21) Tzombi válasza Syl (#14) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Szabadon választott!
Azt hiszem, hogy az „epilógus”-ban részletesen leírtam.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#22) Tzombi válasza juliabrilke (#15) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Sajnálom, hogy az egész írásból csak ez jött le neked. :W
Azt hiszem, nem világítottam rá eléggé, a lényeges dolgokra. :W
Ez a "feketéző" kicsit rossz emlékeket idéz fel bennem. Azt se feledjük, hogy itt Magyarországon ennek teljesen más jelentést hordoz, és most nem akarok politikai indíttatású vitába kezdeni, ez nem arról szól. De ajánlom figyelmedbe a 3-as hsz-emet.
A „sógor” fizet minden járulékot az alkalmazottai után! Amit nálunk sajnos elég kevesen tesznek meg!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#23) juliabrilke válasza Tzombi (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem, én értettem. A kollégának mondtam, mert nem értette, hogy mi a sztori... :))

(#24) Tzombi válasza juliabrilke (#23) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Bocs! Azt hiszem, benéztem a dolgot.
Akkor így a 22-es a 14-re ment.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#25) juliabrilke válasza Tzombi (#24) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kivancsi vagyok rá, hogy Gyula meg mer-e ismerkedni másik asszonnyal? :U Mert az hozta rá a vesztet szerintem.

(#26) Vakegérke válasza Tzombi (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtisztelő, hogy kérésemet figyelembe veszed. Jöhet az a rendőrös-fogdás történet.

Bár priviben kéne, itt kérdezem meg: Kőbánya mely részén élsz? Tudod, csak azért, hogy föccer barátunk hamarabb rád találjon. No meg azért, mert jómagam is kőbányai vagyok. Újhegyi lakótelep. Kicsi a világ.

Lustálkodás nyista, írj csak.
Ami pedig azt illeti, hogy nem tudod honnan indítani a fogdás írást, nem lehet probléma. Lecsavart valaki egy fülest, én meg izé, stb, fogda, gyötrelmek, végkifejlet. Jó, tudom, ennél sokkalta összetettebb történet.
És ha ösztökéllek, nem lehetne sorozatba önteni keserűséged?

Ui: Soha senkit nem köptem szemen. Akit kellett volna, azok halottak. Legalábbis számomra. Üvegből vannak, meg sem látom őket. Egyszerűen egy köpést sem érdemeltek meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) shaipo


shaipo
csendes tag

Behúztál a csőbe a 7. résszel, de örülök, hogy mégsem igaz.

(#28) moma


moma
őstag

hát egybe olvastam most el. szerintem jobb lett volna, ha nem akarsz ilyen költői lenni. "A levélből a halál illatát érezte ki." Az ilyen mondatoknál csak azért nem röhögtem, mert azt hittem tényleg kinyírja magát, ami azért emelt volna kicsit a sztorin.

we all deserve a bit of luck.

(#29) drizzt1666


drizzt1666
tag

Gratulálok az íráshoz, nagyon tetszett! A fordulat pedig isteni volt. Imádom a happy endet :C De drámának sem lett volna rossz. Ez a verzió viszont több "színt" vitt bele. ;)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#30) Tzombi válasza juliabrilke (#25) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Azt hiszem erre csak az idő ad választ. Meg a hormonok. Meg Gyula.
Kérdés, hogy mennyire maradtak meg benne a keserű emlékek.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#31) Tzombi válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Végül is nem titok. A Harmat másik végén lakom. tényleg kicsi a világ.

Értettem! Nem lustálkodom! :DD
Nekem a válás körül mizéria végkifejlete fogda. A váláshoz vezető út, az egy, a Gyulásnál is sokkal hosszabb történet.

Ui-hoz. Ismerem ezt az érzést. De én megbocsátottam nekik, a gyűlölködés semmire nem vezet és pont az ellenkező célt éred el vele. Saját magamnak ártok vele azzal, hogy jól felidegesedek tőle.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#32) Tzombi válasza shaipo (#27) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Valahogy ez is volt a célom vele, többek között. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#33) Tzombi válasza moma (#28) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Lehet, hogy túlzásba estem. De vannak olyan emberek, akik jó előre megérzik az eseményeket, még ha nem is igazán tudják megfogalmazni, hogy mi is az tulajdonképpen.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#34) Tzombi válasza drizzt1666 (#29) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A gratulációt szívesen fogadom. Annak viszont nagyon örülök, hogy az olvasása közben jól érezted magad. És ez mindenkire vonatkozik. Aki pedig mégsem, attól elnézést kérek.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#35) Vakegérke válasza Tzombi (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ráérünk, Tzombi, miért ne nyitnál új sorozatot? Annyit láttatsz életedből, amennyit jónak látsz.

Ez is az UI-hoz.
Bár a következő kedden más történetet akartam publikálni, megváltoztattad szándékomat. Egy olyan kiskatonáról lesz szó, aki személyes ismerősöm, munkatársam volt. Ő mesélte el "hőstettét", melynek valódiságát többen megerősítették.
Nincs mit megbocsájtanom, nem is gyűlölöm az illetőt. Egyszerűen üvegből van számomra, immár több, mint harminc éve.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) Tzombi válasza Vakegérke (#35) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Felkeltetted az érdeklődésemet! :D
Apropó, katonaság! Erről is van egy pár remek sztorim (kinek nem?). Bár máshol már megírtam, de ettől még teljes a történet.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#37) 7 válasza Tzombi (#34) üzenetére


7
addikt

Most, hogy olvastam a reagálásodat, nekem is eszembe jutott valami, amit nem éreztem helyesnek a halál környékén - Gyula, amennyire megismertük, inkább önmagát felkötő típus lett volna, nem pedig ereket vagdosó.
Hosszú lenne kifejtenem, miért is gondolom így, úgyhogy spóroljuk meg a dolgot :)

Az meg egy másik, hogy szerintem tiszteli annyira az öregeket, hogy nem a házukban ölte volna meg magát.

(#38) Sidaries


Sidaries
őstag

Elolvastam az összeset és nagyon örülök hogy nem öngyilkosság lett a vége. Ez jobban belefér a világképembe. :) Egyébként grat az íráshoz. Jól írsz.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#39) Tzombi válasza 7 (#37) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A reagod első részét nem teljesen értem. Miből jön az ki, hogy nem érfelvágós típus? Lehet kategorizálni az embereket az öngyilkosság terén? Ne érts félre, csak ezen még abszolúte nem gondolkoztam, és így hirtelen, mellbe vágott a válaszod.
A második részben igazad van. Az első gondolatom az volt, egy nyilvános WC-ben teszi meg, de az írás „hevében” ott, és akkor ez tűnt egyszerűbbnek.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) Tzombi válasza Sidaries (#38) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Elvileg holnap itt lesz már az új írásom is. :F

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#41) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gyula reakcióit mikor olvashatjuk?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) #31757056


#31757056
törölt tag

Kiváló kis írás volt ez, nagyon életszerű, nem mese, és tanulságos! Ezért szeretünk ide a logout-ra járni... :)

(#43) Tzombi válasza Vakegérke (#41) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nem tudom sajnos. Mihelyt jelentkezik. Írtam neki mailt, hogy a történetet lezárásul írja meg a saját véleményét, de eddig még nem kaptam tőle semmit. Gondolom, el van foglalva, és az előző híradásokból tudom, csak a szabadidejében tud egy-egy netkávézóból írni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#44) nofreenick


nofreenick
aktív tag

elolvastam az elejétől...
nagyon jó stílusban írsz, olvasmányos, magával ragadott... grat! :R

(#45) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

8 éves már ez a cikk, ez a regény, de még csak most bukkantam rá, s olvastam el. Lebilincselő, szomorú történet, és köszönöm, hogy megosztottad, megírtad. Nagyon sajnálom, hogy nem az epilógus a valódi befejezése az egésznek.

gölmétcsül ©

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Epilógus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.