Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Emlék

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Első írásom, ne szedjetek szét :D
Ha találtok hibát, szóljatok javítom.
A történet nem teljes, sok helyen sarkítva van, vagy azért mert sok apró, de hosszú és bonyolult szál lenne másrészt nem mamámról szól a történet…igaz így viszont nem ad teljes képet, vagy azért mert ütközött a szabályzatba :D
Az időpont sem valós a publikálással kicsit elcsúsztam…ez van, talán nem is baj.
Ezúton is köszönöm a segítséget Racecam!

Aki rájön, hogy ki vagyok valójában az ne zaklasson -végül is vagyunk vagy 10 millióan, másnak is lehet hasonló története-, hiszen ez csak egy (sajnos igaz) történet, köszönöm. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Dillon válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


Dillon
tag

Szomorú történet ... :(

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

én hétfőn búcsúztatom a mamámat...ő volt az utolsó, az élő történelem számomra...(lásd személyes írásom)

Dalida - El Silenzio
Mirusia Louwerse - Ave Maria

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) tildy válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne hibáztasd magad semmiképp. Nem tudhattad . :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Móci


Móci
addikt

Ismerős történet. Én is éreztem így, s sokszor eszembe jut, hogy inkább apámmal kellett volna a több időt tölteni, nem mással foglalkozni. De ez így jött össze, tenni nem lehet már ellene.
A kórházas kálváriát meg senkinek sem kívánom, volt benne részünk elég.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) CptMisi


CptMisi
őstag

Szomorú történet Egy-két központozási és szórendi hibát találtam csak, de ezek lényegtelenek, nem köthet bele senki... Tudom, milyen az, mikor az ember megpróbál valaki olyanról írni, akit szívesebben ölelne meg, beszélgetne vele, és ha még egyszer láthatná, soha el nem engedné... Sajnálom, hogy ilyen szomorú történetet kellett leírnod, de méltó módon emlékeztél meg Nagymamádról :U nekem is elég érdekes családfám van: sok rokont kitelepítettek Németországba, anyai nagy szüleimet nem is ismerhettem, de volt pót nagyapám. Nem tudtam elhinni, hogy meghalt, bár nehéz élete volt: sokáig szovjet fogságban volt, beteg is volt már, de nagyapámként szeretett és szerettem, de sokszor csináltam valami értelmetlen dolgot, ahelyett, hogy vele lettem volna. Most már tudom, mennyi időt pazaroltam el az életemből...Egy normális mondatot nem tudok elmondani róla azóta sem, de ha mégis, akkor is könnyekkel kell küzdenem :(

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#7) angyalpc2 válasza CptMisi (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Hát egy párszor eltört a mécses mire leírtam. Benne volt a pakliban, hogy meghal mamám, de nem számítottunk rá hogy iylen hamar. De a halál már csak ilyen hirtelen jön de az élet része el kell fogadnunk.
Az hiányzik a legjobban, hogy mindig átmentem hozzá és elmondhattam bármit neki amit szüleimnek nem feltétlen és mindig volt egy jó tanácsa.
Nagyapám volt a donkanyarnál is aztán fogságba is esett, még kisgyerek voltam mikor hirtelen meghalt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr.Csizmás válasza angyalpc2 (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Don-kanyar...Tiszakécskén keresd Zvekán Ferenc bácsi által épített emlékművet. A Don-kanyarban elvesztett magyarok emlékére építette....ott megemlékezhetsz Róla, mert név szerint fel van tüntetve minden hősi halott, és eltűntek...

CptMisi PM

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) angyalpc2 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

őőő köszi az infót egyszer elmegyek oda...
de túlélte és visszatért megismerkedett mamámmal lett egy fiuk: apám és a rendszerváltás után néhány évvel halt meg
én meg 20-on éves vagyok szóval valszeg valamit félre értettél :D :DD de semmi baj ha szerencsém lesz talán egy bajtársának, barátjának akit ismert a neve ott lehet a síremléken bár ilyen dokumentumot nem tom honnét lehetne szerezni vagy megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Erősen érezhető számomra a lelkiismeret furdalás. Semmi okod rá. A körülmények összjátékáról nem tehetsz.

Isten nyugosztalja nagymamádat. Neki már jó. Nem fáj semmi, és bár szeretteit itt hagyta, mégis szerettei közé került.

Fogadd őszinte részvétem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

sajnos megtörténnek az ilyen dolgok, nekem a nagymamám akit nagyon szerettem 11 éve hunyt el 98-ban a 81. szülinapja elött 30 nappal. és egy egész esemény sorozat naggyából 1 éve bontakozott ki az ominózus napon amikor világosan emlékszem rá: bumimatracon döglöttem a balatonba amikor csörgött apám telefonja (másik nagymamám volt), hogy az anyukája reggel nem ébredt fel a kórházban. :(

a családi nyaralást nem akartuk, de a nagymamám ragaszkodott hozzá hogy ha már le van foglalva meg eltolni sem lehet (na meg mikorra?) akkor menjünk neki nem lesz "baja".

hát az egy ritka szomorú balatoni nyaralás volt. A leírtak érzelmi és gondolati hátterét tökéletesen átérzem, hisz bennem is rengeteg dolog jött elő amit még meg kellett volna kérdeznem, de legalább az utolsó egészséges éveiben sok időt tudtam vele tölteni. Ahogy leírtad hogy nem sikerült megörökíteni a hangját, szerencsére nekünk minden családi ünnepről van VHS kazi amin persze ő is rajta van (apám fölöslegesnek tűnő mániája a felvétel) így bármikor vissza tudok emlékezni rá aminek nagyon örülök. Talán ak is testvéreimet sajnálom a legjobban, ők nem ismerhették őt úgy mint én.

Persze nincs olyn nap hogy ne jutna eszembe hisz: ott lakom ahova születtem: a nagymamám lakásában. igaz csak 2002 óta élek itt ujra.

A temetésről: irigyellek, én nem bírtam kicsikarni 1 könycseppet se bármennyire szerettem volna és bármeynire szerettem őt. talán mentségem hogy még csak 15 éves voltam, és nem biztos hogy belegondoltam mindenbe. de azt tudtam hogy ő többé nem fog mesélni nekem a multjáról az életéról a gondolatairól.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#12) CptMisi válasza angyalpc2 (#7) üzenetére


CptMisi
őstag

azt még hozzáteszem, hogy se magad, se senki mást ne okolj...én nagyanyám februárban hunyt el, és sajnos azt kell hogy mondjam, megváltás volt neki, és az egész családnak, mert szörnyű volt látni, ahogy széthullik -testileg és szellemileg egyaránt- egy olyan erős ember, mint amilyen ő volt :(

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Részvétem! Egy cipőben járunk, csak nekem az Édesanyám halt meg rákban 2007-ben, idén meg a nagyanyám halt meg, de neki már a szíve volt gyenge. :(
Isten nyugosztalja a nagymamád!

Sic Parvis Magna

(#14) CptMisi válasza 30z.Samu (#13) üzenetére


CptMisi
őstag

részvétem

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15) 30z.Samu válasza CptMisi (#14) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm!

Sic Parvis Magna

(#16) Thunderzolee

:(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Szomorú történet. És ne bánkódj amiatt hogy nem vetted fel. Ha ott él az emlékeidben, az elég. Nem vagyok hívő, de a jó emberek haláluk után is élnek egy jobb világban.

Köszönjük az írást :R

ui: magyar egészségügy meg hát na, egen... Hagyom is a témát, még szépeket mondanék.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#18) Balákka


Balákka
tag

részvétem :(
csak ennyit tudok mondani.
nagyon sajnálom a nagymamádat, mostanra az enyém is lassan fél éve van kórházban és már nagyon hiányzik
ui.: nagyon szép tartalmú írás biztos a mamád is örül neki akárhol is van most :)

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#19) borg315


borg315
aktív tag

részvétem. :(

(#20) angyalpc2 válasza Balákka (#18) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Köszönöm mindenkinek.
Előtte több hasonló írást is láttam akkortájt, így pattant ki a fejemből...hogy nekem is le kéne írni.
egyébként mostanra 1500-an olvasták el..oké ebben a benne van a szerkesztés meg a többszöri oldalletöltés is ...de azért köszönöm hogy ennyien elolvastátok :)

(#21) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Meg volt a 2000. megtekintés.
Köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Emlék
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.