Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Ennek nem fognak örülni páran.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Nem akarom az AMD-t védeni, de most komolyan: vesztünk ezzel bármit? Szerintem olymindegy egyelőre..

(#3) arn válasza Silεncε (#2) üzenetére


arn
félisten

igen, a gyorsabb ssdk lehetoseget.

a ventis, tularazott x570et feldughatjak, mert en eddig terveztem valtani, de normalis aru es felszereltsegu lap hianyaban igy lehet elmarad. majd a kovetkezo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) colossal89 válasza Silεncε (#2) üzenetére


colossal89
tag

Véleményem szerint is mindegy jelenleg. Akinek meg sávszél orientált munka körre kell az meg megveszi az X570-es lapot, mivel munka eszköz. Játékra teljesen felesleges jelenleg.

(Adatlapomon van a gépem)

(#5) ripla


ripla
őstag

Manapság ez a divat, valami nem megy, akkor nem javítják, hanem egyszerűen megszüntetik, letiltják. Játékoknál ugyanez, nem megy egy opció? Oké, akkor kivesszük, mintha sosem létezett volna.

(#6) -=Jam=- válasza arn (#3) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Hol lehet találni x570 árakat? Hogy az ASRock Aqua 1000$ lesz, mert 999db lesz belőle az engem például hidegen hagy, de mondjuk az X570 Taichi áráról nem találtam semmi ifnót... :F

(#7) Dragon3000 válasza ripla (#5) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért itt hardveresen nem erre volt felkészítve egyik előző alaplap sem és kérdés, hogy a gyártók hol spóroltak, ha tényleg van ilyen gond, azt szoftverből nem lehet megoldani, így a játékos példa pont nem jó ide.

Mi van azokkal az alaplapokkal, amik már megkapták a pci-e 4.0-t támogató biost?

(#8) arn válasza colossal89 (#4) üzenetére


arn
félisten

a megvasarolt gyorsabb alkatreszek 90%a ilyen szempontbol felesleges :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) T_Stark válasza ripla (#5) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát, még mindig inkább menjen stabilan a régivel, mint szívjak az újjal.
Főleg egy ilyen dolognál, ahol az átlag user jelenleg nem sok előnyt élvez vele.

(#10) DraXoN válasza ripla (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondjuk jelen esetben érthető, ez nem olyan, hogy ha nem jó megjavítják... nem tudják.. és mivel eleve nem 4.0ra lett tervezve az alaplap még a hitelesítéssel se lehetne 100%ig biztos, hogy sose lesz probléma vele... valószínű a belsős tesztekkel is ez lehet a tapasztalatuk. és ismerve az alaplap gyártókat, néha olyat csinálnak a rendszerekkel ami nem feltétlen stabil (alap beállításnak), vagy alul méreteznek valamit az alaplapon... esetleg a vrm hűtőborda csak egy formás alumíniumtömb ami max pufferként jó, de valódi funkcióját képtelen ellátni...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) Silεncε válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


Silεncε
őstag

Írja a cikk: a béta BIOS-t megtarthatják a gyártók, de a véglegesben le kell tiltaniuk.

arn: vannak azok a fejlesztések, amiknek értelme van. Szerintem a PCIe 4 egyelőre nem ilyen. Játékra, kevésbé profi felhasználásra (tehát aki nem 50-60gigás videókat vág, meg több gigás projekteket fordít) szerintem egy sima SATA3 SSD is bőven elég. Akinek meg kell a sebesség, nem az a 2-300$ fog számítani, amit az alaplapra kell költeni.

[ Szerkesztve ]

(#12) arn válasza -=Jam=- (#6) üzenetére


arn
félisten

az msi arak 220-770ig skalazodnak. iranyadonak jo. ez a legalso regioban is kozel +100 eur az x470 megjelenesehez kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Dragon3000 válasza Silεncε (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

De arról nem írnak, hogy a chipset driver után is megy e majd 4.0-val vagy a biztonság kedvéért csak 3.0-t fog e engedni.

(#14) arn válasza DraXoN (#10) üzenetére


arn
félisten

a prociban van a pcie4 vezerlo... igy a kozvetlenul erre csatlakozo ssd es videokartya siman menne. a chipsetre csatlakozo dolgok lehetnenek lassabbak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

tehát aki PCI Express 4.0-t akar, meg tudja találni a számításait a piacon.

Szerintem vagyunk egy páran, akik az eddig bejelentett X570-es lapok között nem találtak a kedvükre valót. Pedig az áraikat még nem is ismerjük (talán jobb is... :DDD ).

Ezzel együtt szerintem visszás az AMD magyarázkodása, ez az alaplapgyártók felelőssége, ha anno elég igényesen csinálták meg a csatlakozást, és esélyesen menne, akkor simán bevállalhatnák, hogy írnak rá egy megfelelő BIOS-t....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) olymind1


olymind1
senior tag

Biztosan lesznek majd tesztek ahol RX 5700 -zal tesztelik majd az új Ryzeneket és lemérik lesz-e különbség sebességben a PCI-E 3.0 és a 4.0 között.

Meg biztos lesz csomó teszt is régi meg új déli híd összehasonlításokkal.

Csak jöhetnének azok is minél hamarabb :))

(#17) Abu85 válasza arn (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az úgy sem volt opció, mert kevesen használnak normál PCI Express csatolóba szánt SSD-t. Az M.2-re pedig nem igazán lehet komoly tervezés nélkül megoldani a PCI Express 4.0-t.

(#15) Cifu: Írtak rá mikrokódot. Ez van a béta BIOS-okban. De a működés olyan, hogy vagy megy, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sokat nem vesztünk vele, egyébként ha lesz 4.0 szabványnak megfelelő videokártya és nvme SSD béta biossal mérhető lesz az a semmi. No meg moddolt BIOS, mostaniak alapján talán megoldható.

Ui: mi a forrás? A svéd pletyka?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) zzola


zzola
félisten

Intel feeling!
Mindenki vegyen új alaplapot!

(#20) FollowTheORI válasza zzola (#19) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, csak tényleg szarul néznek ki az újak, akinek fontos az ugyis megveszi, de szerintem pont a PCIE 4 miatt nem éri meg. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21) adamssss


adamssss
veterán

A kozeljovoben varhato B550 chipset pcie4 tamogatassal 30k alatti arszegmensben?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) FollowTheORI válasza adamssss (#21) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A chipset nem lesz PCIE4-es... és csak jövőre várható állítólag.

Addig marad a B450.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23) ribizly


ribizly
veterán

Most tényleg bárki arra számított, hogy majd megkapja az egyik key feature-t a meg nem jelent platformról a "régebbiek"-ben?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24) geratn


geratn
tag

Nem tudja valaki kb mikor jelennek meg a X570-es lapok, mert az elkövetkező 2 hétben lapot kellene vennem 2700x proci alá, és nem tudom érdemes várnom vagy vegyem meg a X470-et, a gép munkára van használva így nem tudok várni júli közepéig.

(#25) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Muszáj volt meghúzni ezt a lépést, mert így akkor még több usernek kell alaplapot cserélni. Persze egyátalán nem jelent majd előrelépést max 1-2%-ot ,de így aki újdonságra vágyik már CPU csere mellé alaplap csere is kelleni fog. Ez persze zsíros profit ismét az AMDnek, de hát az üzlet az üzlet.
Az intel ezt már nagyon régen csinálja és ennek ellenére hogy nagy a morgás, mégis mindenki megveszi. Persze gombóccal a torkába, és utána lecsillapodnak a kedélyek.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#26) FollowTheORI válasza geratn (#24) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Állítólag 1-2 héttel a proci előtt... de ne nagyon várd hamarabb... :)

Ha fontos most, nyugodtan megveheted a 470-et, ha nem fontos a PCIE4 támogatás.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Kedves AMD akkor a répáért kellett ezt belengetni? He? Még, ha valami pletyka lett volna azt monom oké. De nem az volt.

Ez volt az eredeti álláspont: "AMD representatives, who confirmed that 300- and 400-series AM4 motherboards can support PCIe 4.0. AMD will not lock the out feature, instead it will be up to motherboard vendors to validate and qualify the faster standard on its motherboards on a case-by-case basis. Motherboard vendors that do support the feature will enable it through BIOS updates, but those updates will come at the discretion of the vendor. As mentioned below, support could be limited to slots based upon board, switch, and mux layouts."

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#28) Kupszi válasza FollowTheORI (#26) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én úgy vagyok vele, szeretem az újdonságokat, az újabb technológiát. Én ha úgy lennék, hogy adott egy x470-es lapom akkor is cserélném , persze jó lett volna ha itt is működik az a fránya pcie4.0

(#27) DudeHUN nem az AMD lengette be, hanem az 1-2 lapgyártó.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#29) FollowTheORI válasza DudeHUN (#27) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig csak pletyka volt... sorry.
Azok hibáztak akik max ezt készpénznek vették...
A lehetőség meg sosem tény.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30) DudeHUN válasza Kupszi (#28) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De. Azt kommunikálták, hogy a lapgyártókon fog múlni a támogatás. Ezt több nagyobb site is megerősítette. Azt hiszem még a PH is. Ez így most gáz, mert én örültem volna, ha pár slotom megkapja az extra sávszélt. Nem dől össze a világ, de na. Biztos felmérték és nem fogynának annyira jól az új lapok...

Gamer for Life

(#31) Cifu válasza FollowTheORI (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig csak pletyka volt... sorry.
Azok hibáztak akik max ezt készpénznek vették...

Nem pletyka volt, az AMD mondta. Vagy már az is pletyka, amit az AMD egy előadáson kinyilatkozik?

Idézem:

Bizonyos alaplapgyártók persze pár korábbi termékben is lehetővé teszik a PCI Express 4.0-t az új generációs Ryzenek mellett. Ezt az AMD nem tiltja, de nem vállalnak semmilyen garanciát arra vonatkozóan, hogy működni is fog, így hivatalosan az X570-es alaplapokat kínálják az új lehetőségekhez.

Itt a PH!-n olvashattuk ezt alig egy hónapja....

Eltelt egy hónap, és hopp, az AMD mégis tiltja...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) DudeHUN válasza Cifu (#31) üzenetére


DudeHUN
senior tag

2 hete meg ezt: "Az AMD pedig még a CES-en elmondta, hogy hivatalosan ugyan az X570-es vezérlőhídra tervezett alaplapok kapnak PCI Express 4.0-s támogatást, de ha az alaplapgyártók a régebbi 300-as és 400-as modelljeiket is validálják, és működik bennük az új interfész, akkor nem gördítenek akadályt a megfelelő BIOS-ok kiadása elé. Utóbbi megfelelő működéséért viszont teljes mértékben az alaplapgyártókat terheli a felelősség, mivel a korábban kiadott rendszereket nem erre tervezték."

Gamer for Life

(#33) joysefke válasza DudeHUN (#30) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

De. Azt kommunikálták, hogy a lapgyártókon fog múlni a támogatás.

És valószínűleg a lapgyártókon is múlott.

Az AMD-nek sokkal inkább érdeke a régi lapok PciE-4 támogatása mint a lapgyártóknak. Az AMD processzort akar eladni, a lapgyártók pedig új alaplapot.

szerintem egyszerűen nem tudják garantálni még eseti (per típus) jelleggel sem, hogy egy adott 400-as alaplaptípus minden példánya hibátlanul működjön.

Az pedig, hogy XY gyártó ZW lapján 80%-ban menjen, 10%-ban ne menjen, 10%-ban megbízhatatlanul menjen a PciE4 az nem járható az AMD számára.

[ Szerkesztve ]

(#34) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Várható volt.....

Pár hete volt egy hír bizonyos alapokon megoldják a lapgyártók "sufniba" a támogatást.

pci-4.0 nem csak sávszél növelés hanem jó pár wattal többet is kell etetniük a spec szerint.
Ha "gazdaságosan" tervezték a lapot nem is biztos bírják a + áramot......

Ha amd engedné és galiba van úgyis az lenne "szajájemdéééé"

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#35) Kupszi válasza joysefke (#33) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Azért a lapgyártók is tudnak egyeztetni az AMDvel, hogy nektek is jó ha több alaplapi lapkakészlet fogy.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#36) pengwin válasza snecy20 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Nem igérték, hogy lesz PCIe 4.0 ezeken a lapokon, csak felmerült a lehetősége.
Jó lett volna, de csak egy jófejségből bedobott extra funkciót jelentett volna.

Egyébként még a high-end garfikus kártyáknál is alig mutatható ki különbség a PCIe verziók között, szóval amiatt nem aggódnék, hogy a 3.0 visszafogja az AM4 élettartama alatt megjelenő kártyákat.

A PCIe SSD-k ugyan feszegetik a 3.0 x4 korlátait, de az otthoni felhasználók nem veszik majd észre ezt a korlátozást még jó sok ideig. Sőt, a dolgozó emberek 90%-a sem.

Üdv, pengwin

(#37) eldiablo válasza arn (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én 3500MB/s-al is eldöcögök valahogy. :U

(#38) koko52 válasza eldiablo (#37) üzenetére


koko52
veterán

B450 Aorus-hoz van most bétán PCIe4, ha ezt most rárakom akkor vagy megy vagy nem és felrakhatom majd az új BIOS-t ha nem megy? Vagy most hogy lesz ez? Törlik a gyártó oldaláról ezt a BIOS-t?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#39) Yany


Yany
addikt

Amik eszembe jutnak:
- Mocsokos, kapzsi kapitalista cégek, ezzel akarnak cserére bírni. (irónia, még ha így is van, igen, kapitalizmus, ébresztő)
- Aktív hűtés az X570-eseken: emiatt én fogom a fejem. Pontosan emiatt elkezdtem gondolkodni az X470-es lapokban, mert a gépemben NEM LESZ aktív chipset hűtés, lesz@rom a nyugtatgató hangokat. Szóval így az X470-esek közt sem tudok nézelődni, mert legalább jövőbiztos lehetett volna a gépem, amit most tervezek összerakni. Így most nem tudom, hogy ezzel mi lesz.
- AMD megítélés: szerintem tökéletes döntést hoztak. Simán az AMD nevét roncsolná a sok épp csak-épp csak megfelelő minőségű alaplap a slendrián gyártóktól. Gondoljatok bele: mindegyiok alaplapgyártó minél több lapját akarná PCIe 4.0 kompatibilisként adni az X470-es szeriából, hogy ne a másik gyártóét vigyék, aminek az lenne az eredménye, hogy a silányabb példányok is kijutnak a piacra, ahol a szerencsétlen user természetesen az AMD-t okolná, hogy egy újabb hulladékot dobott a piacra, mert hol fagy, hogy bizonytalanul üzemel a friss PCIe 4.0-s VGA-ja. Tehát attól függetlenül, hogy most sarokba lettem szorítva a chipset-hűtés iránti utálatom miatt, tökéletesen egyet értek az AMD-vel. Csak dobjanak ki az alaplapgyártók passzív hűtésű termékeket és szent a béke...

@Pengwin: nem értek egyet, anno a 2500K alá sem véletlenül vettem az akkor legfejlettebb alaplapot. Most így 8 év után is egy relatív korszerű gépem tud lenni épp amiatt, mert nem valami elavultabb megoldás mellett döntöttem. A VGA-k gyorsabban fejlődnek, simán eljönnek 2-3 éven belül, amik nem csak használják, de ki is használják az újabb generációs PCIe előnyeit.

Én speciel direkt úgy is tervezem a vásárlást: most beruházok egy komolyabbatt és megint hagyjon mindenki békén a gépfejlesztéssel néhány évre, max CPU/VGA/RAM. Semmi más.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Miután kiderült, hogy látszólag csak a Gigabyte nem garasoskodott az alkatrészeken, a többi alaplap gyártóra nézve nagyon kellemetlenné vált a helyzet, hogy az abszolút csúcsnak kikiáltott esetenként talán 1000 dollárba is kerülő alaplapjaikban felhasznált alkatrészek sem ütik meg azt a szintet, hogy engedélyezhessék rajtuk a magasabb szintet. A gyártók kilobbizták AMD-nél, hogy inkább senkinek se lehessen akkor engedélyeznie.
Nem tudsz megfelelő utat építeni? Korlátozd a sebességet, és nem derül ki a bénaságod. :U
Azért remélem a Gigabyte több reklámjában is felhasználja majd a többiek lebőgését. ;]

(#41) Cifu válasza Yany (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

ahol a szerencsétlen user természetesen az AMD-t okolná, hogy egy újabb hulladékot dobott a piacra, mert hol fagy, hogy bizonytalanul üzemel a friss PCIe 4.0-s VGA-ja.

Especiel ezt rövid úton rendezni lehet(ett volna):

Az alaplapi BIOS beállítások között visszaveszi 3.0-ra a PCI-Express sebességét a tulaj -> nem az AMD, hanem az alaplapgyártó nem tudta tartani a szavát, tehát nem az AMD-t anyázza a tulaj.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) abridabri


abridabri
veterán

Oszinten ,mire jo a pci 4.0 ? Meg a 2080TI/ Radeon VII- nek is bosegesen eleg a 3.0 savszelessege. Gyorsabb SSD ? Minek ? Mar egy sata3(500mb/s) vs nvme (3000mb/s) sincs semmi eszreveheto kulonbseg atlagfelhasznalonak. (Aki meg nem atlag user az ugyis mas platformot valaszt / Threadripper - i9 / )
Mire oda jutunk,hogy a VGA-k igenyelnek a pci 4.0-t , ezeket az alaplapok mar elavultak lesznek. Olyan ez mint az RTX velemenyem szerint ; van /lesz de minek ,ha ugyse lehet kihasznalni ?

(#43) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Újra kérdem, mi a forrás? Direkt AMD vagy a svéd pletyka? AMD csak azt ígérte hogy működhet bizonyos jól tervezett lapokon.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44) DraXoN válasza arn (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a prociban van.. és?
attól még az alaplap nem a pcie4nek lett megfelelően lett megtervezve.
se a vezetékezés, se az árnyékolás, és ellenállások.. nem véletlen volt kitétel a "legközelebbi" ...

de valószínű azért a tiltás mert vannak minőségi problémák, és AMD inkább nem vállalja be mint joysefke írta, AMD esetén nem elfogadható az ha "...XY gyártó ZW lapján 80%-ban menjen, 10%-ban ne menjen, 10%-ban megbízhatatlanul menjen a PciE4..."

a béta biosok jók voltak arra, hogy felmérjék az "terepet", hogy mennyi gond van (esetleg).
lehet azt tapasztalták, a gyártók nem igazán tesztelik halálra a pcie csatolót, mert versenybe szállnának a pcie4 miatt egymással is...
írtam, hogy a gyártók borzalmas tévedéseket tettek a vrm hűtők terén a desing miatt (és áldozták fel a valódi, minőségi hűtőbordát helyette).. nem egy alaplapgyártó windowsos "vezérlő szoftvere" is kritikán aluli minőségű.
nem igazán hiszem, hogy a pcie4 engedélyezése az ő kezükben biztosan jó helyen lenne... a marketingosztály erősen közbeszólna (szerintem)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#45) Cifu válasza abridabri (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem olyan bonyolult dolog azért belátni, hogy jó dolog...

1.: Jövőtállóság. Az, hogy a mostani videókártyáknál nem tudják kihasználni, még nem jelenti azt, hogy akár a jövő évben megjelenő kártyáknál is így lesz ez.

2.: Adott sebességet a PCI-Express 4.0 fele annyi sávval megold, mint a 3.0. Tehát ha neked elég a 3000-3500MB/s sebességű NVMe meghajtó, akkor még mindig ott tartunk, hogy 4 sávon eddig egy ilyened lehetett, most pedig már kettő. Ugyanez igaz a multi-GPU rendszerekre, eddig ugye jellemzően 16x vagy 8x/8x vagy 8x/4x/4x volt a felosztás sebesség terén. Most ugyanez a leosztás mindegyik esetben dupla akkora sebességet jelent.

3.: Miből gondolod, hogy elavultak lesznek ezek a deszkák, mire a 4.0-ás PCI-Express kártyák ki lesznek használva? Varázsgömböd van? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) Duck663 válasza Cifu (#15) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem nem az AMD-nél kell keresni az okokat, hanem az alaplapgyártóknál. Akik azt akarják, hogy cserélj, ne csak frissíts! Nem kicsit van a dologban több pénz. Az AMD bevállalná, de a gyártók részéről valszeg megy a hiszti.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#47) #21795072


#21795072
törölt tag

Ez olyan AMD-s, hoztam is meg nem is. Vagyis hoztam valamit, de rendszer szinten félkész, problémás, nem teljesen vagy csak drága komponensekkel kihasználható. :C

Mert 4xx lapoknál nem tudtak volna előre felkészülni az új PCIE szabványra. Ja persze.

[ Szerkesztve ]

(#48) geratn válasza Cifu (#45) üzenetére


geratn
tag

Júni 15-ig várok, ha még nem lesz infó X570-es lapok megjelenéséről, akkor veszek egy X470-et legalább nem lesz ventilátor a chipset-en :D lan úgy is marad Intel I211-AT és a hang is valószínűleg 1220 marad ahogy eddig, pcie 4 pedig nekem nem fontos most.

[ Szerkesztve ]

(#49) abridabri válasza Cifu (#45) üzenetére


abridabri
veterán

"3.: Miből gondolod, hogy elavultak lesznek ezek a deszkák, mire a 4.0-ás PCI-Express kártyák ki lesznek használva? Varázsgömböd van?"

Nem tudok uj VGA bejelentesekrol, tehat majd jo esetben jovore kapunk mindket oldalrol valamit ,aminek mar lehet ,hogy keves lesz a 3.0 savszelessege ( ketlem ) ,de akkorra mar befut a DDR5 is .
Akkor lehet kidobni a "jovotallo" pci 4.0 lapot ami csak ddr4 et fogad .

De persze egyerelmu, jo dolog a pci 4.0 nem vitatom ,de csak emiatt valtani felesleges ,mert nem lesz kihasznalva.

(#50) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Szerintem az AMD ott hibázott hogy nem rakott rendet időben a lapgyártók között hogy ne nyilatkozzanak baromságokat. Valami vagy támogatott vagy nem.

Ezzel hagyta eszkalálódni a helyzetet odáig hogy sokan kvázi tényként kezelték és még PCI-E 4-es BIOS-ok is mentek ki a vásárlók felé.

Sajnos ebből sok fejben megint csak annyi fog megmaradni hogy AMD=nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.