Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Dany007 válasza Lauda (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Az a "gond", hogy én nem is akarok leszokni. :)
Ha ezt a tény félretesszük - mármint hogy szokjunk le és meg van oldva - akkor is nevetséges a helyzet. Hiszen ott a mezei cigaretta amit kb semmilyen formában nem korlátoznak (kivéve a csempészés) 18 év fölött szabadon elérhető, megvehető.
Ellenben az e-cigarettát ami bizonyítottan sokkal sokkal kevésbé káros a hagyományosnál, azt meg most készülnek agyonszabályozni. Olyan módon, hogy csak egy olyan butított e-cigarettát tesznek elérhetővé és kizárólagossá, ami gyakorlatilag alkalmatlan a hagyományos cigarettáról való átszokásra.
Ismerem a fajtáját mert kipróbáltam anno jópár éve, de semmit nem ért.

Most, itt a rendes e-cigaretta. Gyakorlatilag 1 hónap alatt teljesen elhagytam a hagyományos cigit oly módon, hogy mostmár egy mezei cigaretta ízét szarnak érzem és alig bírok elszívni egy fél szálat ha épp megkínálnak... Erre tessék, most kitalálják hogy ez így nem jó.

Ez teljesen egyértelműen a dohánylobbi műve, mindenféle összeesküvés-elmélet nélkül. Túl sokan kezdenek átszokni az e-cigire és kezd egyre nagyobb biznisz lenni. De mivel kb 5-6-10x olcsóbb, mint a hagyományos cigi, ezért a dohányforgalmazóknak nem olyan biznisz mint a sima cigi... Ezért inkább ellehetetlenítik.

@D1Rect:

Kb a fentiekről lenne szó. Van egy jól kiforrott e-cigaretta amire a dohányzók jelentős része rövid időn belül képes átszokni és bizonyítottan kevésbé káros a hagyományos ciginél.
Erre most azt készülnek bevezetni hogy kiadnak egyfajta olyan szintre butított e-cigit amivel képtelenség az átszokás a többit meg egyszerűen betiltják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.