Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem kell hozzászólni, csak gondoljátok át a mondanivalót (a videókat is figyelembe véve) és osszátok meg.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) kopi120 válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


kopi120
tag

Még nem volt időm megnézni a videókat, de... De lassan 2 éve csak ecigit szivok, a környezetemben sokan átszoktak és mindenkinek pozitiv a véleménye! Talán a karbantartás ami néha gondot jelent 1-2 embernek.

(#3) turai_ válasza kopi120 (#2) üzenetére


turai_
tag

Nem 1-2-nek az a baj. Raktam mar ossze a boltban Kayfunt masnak, pedig elado sem vagyok. Szivesen csinaltam, nincs vele semmi gond, csak sokszor ugyanazt latom, mint a PC hibakkal. Sokan nem is akarjak megtanulni, de az RBA az kell, abbol is a klon, mert occo :))

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Hála istennek, muteromék bagóztak, így gyerekkoromban annyira megutáltam a füstöt, h soha életemben rá sem gyújtottam. Most már 40 felett asszem nem is fogok. :)

(#5) Geri Bátyó válasza kopi120 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A videó lenne a lényeg! :K Lehetetlenné akarják tenni a használatát!
Nekem is pozitív a tapasztalatom. A nővérem is átszokott (ő időnként még szív analógot) és a sógorom is. Apám most fog és ezt akarják szétbarmolni a nagyokosok.
Azt a minimális karbantartást meg csak a gyengeelméjűek nem tudják megtenni. Apám egyből RBA-t kap és gond nélkül meg fogja tekerni. A kazáncsere meg ne legyen már probléma senkinek! :(((

(#3) turai_ : Hülyeségre nincs gyógyszer, ez álltalános igazság. :K Egy RBA-t megtekerni sem nagy művészet, de akinek nincs rá affinitása, annak ott a Protank, vagy a Nautilus. RBA-t az vegyen, aki meg tudja tekerni, vagy mint az exem, meg tudja tekertetni mással bármikor, de ő is csak lusta volt valójában. Meg időnként zavarta a műköröm, de a Kuro Coiler ezt is megoldotta! :K

(#4) ncc1701: Neked a legjobb, ez kétségtelen, de ettől függetlenül, te is terjesztheted a videókat, mert például a szüleid is jobban járnának ezzel. Meg bárki, aki dohányzik. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Tisztán látszik, hogy a jövedéki adót féltik csak. Engem nem érint a dolog, mert "csak" vizipipázok, de szerintem meg kéne hagyni a választás lehetőségét és a piac ilyen durva szabályozása ráadásul alaptalanul elfogadhatatlan.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Ne hagyjuk, hogy a dohány és a gyógyszeripar nyeresége az emberek egészségét áldozza fel!

En is ezt mondom. 10 eve szoktam le a cigirol. Eszemben sem volt semmilyen mas szarra atszokni. En le akartam tenni ezt az egeszet es sikerult. Ezt javaslom neked is es mindenki masnak. Aztan lehet jokat mosolyogni par ev mulva a dohanyzokon. :)

(#8) kopi120 válasza Lauda (#7) üzenetére


kopi120
tag

Próbáltam simán letenni a cigit, nem sikerült. Ecigivel kényelmesen átszoktam számomra megfelelő alternatíva és immár hobbi. Megtehetném, hogy ezt sem szívom mert a függőségem messze nem olyan mértékű, de szeretem... cigizni is szerettem, ez jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda válasza kopi120 (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Hat a fuggok mind ezt mondjak. Le tudnam tenni, ha azt akarnam....ez igaz amugy mindenre, cigire, e-cigire, alkoholra, drogokra, minden szemetre ami fuggoseget okoz......persze nem teszi le mert ez meg az. Amugy nekem edes mindegy mit csinalsz, csak magadat csapod be ezzel a le tudnam tenni szoveggel. :)

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Ne, most ez komoly? : o 1 év múlva vége a mókának?
Mert ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 1 év múlva nem lehet majd se forgalmazni se behozni normális liquideket... se mást.

(#11) coal56 válasza Lauda (#9) üzenetére


coal56
csendes tag

Nagyszerű, akkor már tudjuk mekkora császár vagy...
Csak azt tudnám hogy miért ebbe a témába jöttél hozzászólni, ha téged nem is érint a dolog?

Én 22 évet cigiztem, közben 2 évig leszoktam. És marhára nem a függőséggel volt a gond hanem a mozdulat hiányzott...

[ Szerkesztve ]

(#12) Lauda válasza coal56 (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Nyugodtan ugord at a hozzaszolasom, ha zavar. ;)

(#13) Geri Bátyó válasza Lauda (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Teljesen jó, hogy le tudtál szokni segítség nélkül, de sajnos te vagy a ritka kivétel. Talán 10k emberből 1-nek sikerül így. Vagy még annyinak sem. Ezért jó az e-cigi. Nem leszokni kell vele (bár akár arra is jó lehet hosszú távon), hanem átszokni kell rá, mert nagyságrendekkel kevésbé káros.

Amúgy csak csöndesen jegyzem meg, hogy a koffein (kávé, energiaital) és a csoki, legalább akkora függőséget okoz, mint a drogok.

Szerk: Én is próbáltam leszokni régebben, de hiányzot a pöfékelés, mert azt szeretem. Ez van. A mellékelt ábra is mutatja, hogy ez nem feltétlenül a cigit kell jelentse. A nikotint pedig nem egész 1 év alatt a felére csökkentettem.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Valaki összefoglalná, hogy akarják ellehetetleníteni az e-cigit?

(#15) Lauda válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mennyinek sikerul es mennyinek nem. Az a baj, hogy hamar feladjatok. ;) El kell magad foglalni valamivel, mikor megorulsz annyira ragyujtanal. En vittem ejszaka a kutyamat setalni, az is csak nezett, hogy megbolondultam, vagy mi? Es mentem bicozni ejjel 3-kor, mert megevett a penesz. 1-2 hetet igy vegigkinlodsz, aztan csillapodik szep lassan a dolog. Kitalaltam minden marhasagot, hogy lekossem magam. Es persze ilyenkor jossz ra, hogy ha csak a cigizessel eltoltott idot masra forditod, milyen hasznos dolgokat meg tudsz csinalni ugy, hogy fel se tunik. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Geri Bátyó válasza D1Rect (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A videóban benne van.
Gyakorlatilag már most sem lehet magyarországon nikotinos liquidet forgalmazni, de külföldről beszerezhető.
Most azt akarják korlátozni, hogy milyen eszközt használhatunk és csak az ehhez való patront tudnád megveni, ami egy rakás kaki. Az eszköz, a patron, meg a benne lévő liquid is kritikán aluli.
A gond az, hogy ez már globális korlátozás lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) Dany007 válasza Lauda (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Az a "gond", hogy én nem is akarok leszokni. :)
Ha ezt a tény félretesszük - mármint hogy szokjunk le és meg van oldva - akkor is nevetséges a helyzet. Hiszen ott a mezei cigaretta amit kb semmilyen formában nem korlátoznak (kivéve a csempészés) 18 év fölött szabadon elérhető, megvehető.
Ellenben az e-cigarettát ami bizonyítottan sokkal sokkal kevésbé káros a hagyományosnál, azt meg most készülnek agyonszabályozni. Olyan módon, hogy csak egy olyan butított e-cigarettát tesznek elérhetővé és kizárólagossá, ami gyakorlatilag alkalmatlan a hagyományos cigarettáról való átszokásra.
Ismerem a fajtáját mert kipróbáltam anno jópár éve, de semmit nem ért.

Most, itt a rendes e-cigaretta. Gyakorlatilag 1 hónap alatt teljesen elhagytam a hagyományos cigit oly módon, hogy mostmár egy mezei cigaretta ízét szarnak érzem és alig bírok elszívni egy fél szálat ha épp megkínálnak... Erre tessék, most kitalálják hogy ez így nem jó.

Ez teljesen egyértelműen a dohánylobbi műve, mindenféle összeesküvés-elmélet nélkül. Túl sokan kezdenek átszokni az e-cigire és kezd egyre nagyobb biznisz lenni. De mivel kb 5-6-10x olcsóbb, mint a hagyományos cigi, ezért a dohányforgalmazóknak nem olyan biznisz mint a sima cigi... Ezért inkább ellehetetlenítik.

@D1Rect:

Kb a fentiekről lenne szó. Van egy jól kiforrott e-cigaretta amire a dohányzók jelentős része rövid időn belül képes átszokni és bizonyítottan kevésbé káros a hagyományos ciginél.
Erre most azt készülnek bevezetni hogy kiadnak egyfajta olyan szintre butított e-cigit amivel képtelenség az átszokás a többit meg egyszerűen betiltják.

(#18) Geri Bátyó válasza Lauda (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Értjük, hogy te baromi jó megoldottad és le tudtál szokni, de kérlek, vedd figyelembe, hogy az emberek 99.9%-a akaratgyenge (engem is beleértve) és ez nem menne neki.
Ennek függvényében mit javasolnál a dohányzó ismerőseidnek? Próbálkozzon, hogy aztán visszaálljon az analógra, vagy inkáb az e-cigit szívja?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Lauda válasza Dany007 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor "egeszsegedre", erre nem tudok mast irni. :)

Geri Bátyó csak azt javasolnam nekik, hogy probalja addig, amig le nem szokik. Sulyos esetekben 1-2 het olyan kornyezetben, ahol nem jut cigihez. De nem erolkodom itt, csak a joszandek vezerel. :) Szivjatok csak meg jo sokaig. Ha meg nem sikerul leszokni, fogd ra, hogy akaratgyenge vagy. Epp ez az egyik kifogas, csak meg ezt se veszik eszre a legtobben. Nem tudok leszokni, mert akaratgyenge vagyok. Es ezzel le is tudta. Dehogy vagy az. :N Na mindegy, tovabbi kellemes tarsalgast. :)

Dany007 Szerintem azert a legtobb ember leszokna, csak fel tole. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007 válasza Lauda (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, épp ez a lényeg. Én nem fogom semmire. Én egyszerűen nem akarok leszokni. Úgy meg elég nehéz próbálkozni, nem? Ha az ember nem is akar... :)

(#21) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Én sem akarom letenni. Rengeteg féle finom ízeket lélegzek be a büdös cigifüst helyett. Én élvezem ezeket az ízeket. Eszemben sincs abbahagyni. Nem e-cigizőnek ez olyan, mintha azt mondanák, hogy mostantól ne igyál finom baracklevet, ne egyél oroszkrém tortát és ne is fagyizz! Én már túlestem a nikotinhiány miatti e-cigarettázáson. Élvezem az ízeket. Finom ízekkel tömöm a pofámat, aminek a lehetőségét nem áll szándékomban eldobni magamtól. Persze, van a nikotinéhség is még néha. Olyankor ráslukkolok valami erős nikotinos löttyre és el is vagyok órákig nélküle. De, már elsősorban kulináris élvezeti cikk nálam a vasbagó.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#22) D1Rect válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

A videót nem nézem meg, mert közel 1 óra a két rész, annyira azért nem érdekel.
Van valami összefoglaló írás erről?

(#23) ncc1701 válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Muter is, fater is 20-25 év bagózás után letették egyik napról a másikra. Én nem hinném, hogy ők a ritka kivételek voltak, egyszerűen arról van szó, hogy aki nem tudja letenni, az nem is akarja eléggé. Vagy szimplán csak sírós punci az illető. Néha muszáj férfinak lenni, és az embernek a sarkára állni, h csak azért is, ha beledöglik is, és ez a leszokás ez pont ilyen.

Én egész életemben vigyáztam arra, hogy ne legyek semmitől függő. Se bagó, se alkohol, se kv, se semmi. Rendszeresen edzek, értelmesen kajálok, vigyázok magamra. Na, ez a 10k-ból 1.

(#24) ncc1701 válasza Epsylon (#21) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem iszok baracklevet, mert az nem baracklé. :) Nem eszek oroszkrém tortát, mert egészségtelen, fagyi dettó. :)

(#25) D1Rect válasza ncc1701 (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Én azért nem nyomom ennyire hardcore módon.
Pl. eszek fagyit, de 1 gombócot egyszerre és csak igazán ritkán.

(#26) Dany007 válasza D1Rect (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Leírtam az "összefoglalót". Szvsz több nem kell a lényeg megértéséhez. :)

(#27) pazirezz


pazirezz
tag

Tud nekem valaki megbízható webshop-ot, linket .. esetleg start készletet ajánlani, amivel érdemes elkezdeni, amit lehet később "fejleszteni" .. ergo, érdemes megvásárolni?

Tudom a Google a barátom, de rákerestem a témára, és annyi találat, annyi lehetőség jött elő, h ember legyen a talpán, aki el tud igazodni közöttük :B

Elfogadható ár / érték arányú, megbízható cucc melyik lehet?
Köszi előre is :R

https://m.facebook.com/paZirez

(#28) coal56 válasza ncc1701 (#23) üzenetére


coal56
csendes tag

De hidd el, ők a ritka kivételek. És nem vagyunk egyformák, nem is kell annak lennünk... Apám is vagy tízszer próbálta, mire végleg sikerült.
De most komolyan: szerinted attól férfi valaki ha le tud szokni a cigiről??
Mark Twain: Leszokni a cigarettáról a világ legkönnyebb dolga. Én csak tudom, legalább ezerszer megcsináltam már.

(#29) Lauda válasza coal56 (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Azert kivancsi lennek, ha egy magatol oszerinte keptelen leszokni illetot elvinnem jo messze mindentol, ahol biztos nem jut cigihez. Felvagna az ereit vagy mi? Ha tizedikre nem szokik le valaki, meg kell probalni tizenegyedszer is. Ha 120.-ra sem megy, akkor okulva az elozo hibakbol, megprobalod 121-szer is. En sem elsore szoktam le, csak mindig vegiggondoltam, hol rontottam el korabban. Szinte mindenki ott rontja el, hogy valamire rafogja. Most nincs szabim, most fontos projekt a munkahelyen, most beteg a gyerek, most magas a chf, most buli lesz nem szamit, ha akarnam le tudnam tenni, egyszer probaltam egy hetig akkor ment es ezek mindenfele kombinacioja. Ez ahogy van egy nagy hulyeseg, sajat magunk meghazudtolasa. Soha nincs megfelelo alkalom a cigirol leszokni. Csak azon mulik, hogy te mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#30) D1Rect válasza Dany007 (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem pl. az érdekelne, hogy akarják "globálisan szabályozni", paszmek, ha akarom 1 zsák drogot is vehetek Kínából és kihozza a futár 1 hét múlva.

(#31) kopi120 válasza Lauda (#29) üzenetére


kopi120
tag

Figyelj kedves Csernus...
Ha nem tetszik a lila cipő 121 hét múlva sem fog tetszeni!
Nem vagyunk egyformák, próbálj elvonatkoztatni a saját tapasztalataidtól és értelmesen gondold át, hogy te megfosztanál-e valakit az alternatív úttól amivel gyakorlatilag a szenvedélyének hódolhat a káros elemek kizárásával?

(#32) Lauda válasza kopi120 (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Ne zavarjon, hogy teljesen masrol beszelsz. Mondjuk engem se zavar.

(#33) Dany007 válasza D1Rect (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, nem. Úgy hogy tiltott lesz az EU területén. Ilyen egyszerű. Csak az típus - az a butított, amit a videóban bemutattak - lesz engedélyezett.
És nem hozhatod be külföldről mert kb olyannak minősülne mint a cigaretta csempészet. Vagy ahogy mondod mintha drogot rendelnél.
Persze át lehet írni a csomag megnevezését és lehet izgulni nehogy kiszúrják a vámon, de ha buksz akkor mindenképpen a megrendelőt veszik elő nem a random kínai céget.

Másrészt meg én speciel nem szívesen vennék totál ellenőrizetlen lötyit a cigibe. Jelenleg is az van, hogy csak az ismertebb EU-n belüli márkák az ajánlottak. Mert azok ellenőrizve, bevizsgálva vannak. Ellenben egy kínai vacaknál a fene se tudja mit szív el az ember. Tehát jelenleg se veszünk random kínai lötyit mert nem ajánlott az ismeretlen összetevők miatt. Hiába szintekkel olcsóbb.

Mert ugye most is tiltott hivatalosan itthon nikotinos lötyit árulni. De ezt kb mindenki megoldja úgy, hogy Szlovákiai telephellyel rendelkező webshopon keresztül "rendel" hivatalos formában. Tehát mintha Szlovákiából rendelnék és úgy már semmi gond. Gond nélkül kihozzák. De ez a rendelet az egész EU területére vonatkozik majd - meg asszem az USA-ra is - és eleve nem lehet majd behozni ilyet. Itthon jelenleg ugye csak árusítani nem lehet.

(#34) Eastman


Eastman
őstag

Én nyíltan dohányzás ellenes vagyok, tudjátok. Pont ezért sajnálnám, ha korlátoznák az e-cigit. Kevésbé zavaró és értelmesebb formája a szenvedélynek. Talán tudatosabb ember is aki e-cigit szív. A dohányosokról mindig a "vezérelt" és "rab" kifejezés jut eszembe. Kérdés, hogy mennyire és mennyien mertek tiltakozni globálisan az új szabályozások ellen és hányan szoknak vissza az analógra. Győz a pénz hatalma? Lehet, hogy csontot dobnak a nagyok és pár hónapra lemegy majd a cigi ára...

Más; Apám húsz éve nem dohányzik. Saját elmondása szerint most is nikotinista, csak éppen azóta nem gyújtott rá. Érdekes. (Nem tudom átérezni, mert sohasem dohányoztam.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Lauda válasza Eastman (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Apám húsz éve nem dohányzik. Saját elmondása szerint most is nikotinista, csak éppen azóta nem gyújtott rá. Érdekes.

Sajnos ez igy van. Azt mondjak a szakemberek es a tapasztalatok, hogy aki egyszer dohanyzott, ugy ertem rendszeresen, az mindig dohanyos marad, csak neha tart szuneteket. A szervezetben valami olyan fuggoseg alakul ki, hogy azt megszuntetni nem lehet tobbe, csak elnyomni ideig, oraig, hosszu evekig, akinek sikerul. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) Dany007 válasza Eastman (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Ez azért elég érdekes. Párom is dohányzott nagyon sokáig. Egészen addig amíg ki nem derült hogy terhes.
Ott egyik napról a másikra letette és azóta se gyújtott rá. Egyetlen egyszer sem.
Nem is hiányzik neki, sőt mikor az e-cigit kínálom attól is csak fanyalog.
Ráadásul azóta kifejezetten megutálta a cigaretta szagát és épp azért örült hogy e-cigire váltottam mert nem kell éreznie. Mert hiába mentem erkélyre dohányozni, ő simán megérezte a szomszédos szobában is.
Szóval 15-18 év dohányzás után úgy hagyta abba a cigit, hogy azóta kvázi megutálta, gusztustalannak tartja és folyton hisztizett is miatta. :D

Szóval szerintem ember függő. Bár tény hogy a függőség nagy új... Egyébként - nem tudom igaz-e - de úgy tudom a cigibe a nikotinon kívül van valami mesterségesen belerakott szer ami méginkább függővé tesz..

És abban is egyetértek, hogy valahol belül a többség tényleg azért nem tud leszokni, mert nem is akar. Másrészt meg azért ez 10-20 év után igen durva függőséget jelent, pont mint egy drogosnál. Tehát nem csak sima akarat kell hozzá, hanem durva kitartás és erő. Mert bizony jönnek az elvonási tünetek. Amik fizikai és pszichés formában is megmutatkoznak.

Na mindegy, én elvagyok az e-cigivel. Főnökömmel "teszteltem" úgymond mennyire szagtalan és észrevehetetlen. Ő a parkoló túloldaláról kiszúrta (orral) hogy mi elbújva dohányzunk az épület mögött és jött leordítani minket... hogy ő vadász és úgyis megérzi km-ekről ha cigizünk... Szal tényleg elég jó orra van.
Na már most tavaly augusztus óta hárman(!) e-cigizünk itt az irodában kb 2 szobányi területen és még egyetlen egyszer sem szólt senki hogy mi ez az illat. Kutya nem veszi észre, annyira nincs szaga. És szvsz ez már egy pozitívum.

Egyébként a vita meg részben fölösleges erről, mert a cikk nem arról szól, hogy dohányozzunk-e vagy sem. Hanem arról hogy hagyományos cigi vagy e-cigi ha már eleve dohányzunk. És ha már erről van szó, akkor szerintem nem is lehet kérdés hogy melyiket válasszuk kb mindenki érdekében.

(#37) Eastman válasza Dany007 (#36) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy azért nem megy át hozzátok a boss mert jobban tolerálja az e-cigit, az nem zavarja. Én is így vagyok vele.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) Dany007 válasza Eastman (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Elég idős már ahhoz, hogy fogalma se legyen az e-cigi sima cigi közti különbségről. :) Ha meglátná a "füstöt" biztos hogy hatalmas ordibálás lenne belőle. :D
De a lényeg az, hogy igazából egyáltalán nem érzi meg, arra meg vigyázunk hogy ne is lássa...

(#39) Geri Bátyó válasza Dany007 (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Ráadásul azóta kifejezetten megutálta a cigaretta szagát"

Érdekes, mert én is kezdek így lenni, pedig még nincs egy éve, hogy átszoktam. Sosem gondoltam volna, hogy 22 év dohányzás után egyszer azt mondom, hogy büdös a cigi és zavar, de már az utcán is többször éreztem, hogy valaki dohányzik a közelben és menekülőre fogtam a dolgot! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.