Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomas51


tomas51
senior tag

Gyakorlatilag ezért gyengébb alig egy 980-nál?
Lol.....

(#2) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Én amíg hozza az elvárt eredményt nem aggódok. Viszont azt gondolom, hogy az NV-nél tudtak a dologról, benne volt a sumákolás, és csak azért "korrigáltak", mert a dolog kibukott.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3) Alert89 válasza mcwolf79 (#2) üzenetére


Alert89
tag

Ennyi. Tipikus nV politika

(#4) Hiftu


Hiftu
senior tag

Zárt rendszer működéséről könnyebb hazudni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#5) #85552128 válasza mcwolf79 (#2) üzenetére


#85552128
törölt tag

Én sem értem miért kellett ezt elsumákolni, maga a kártya így is versenyképes, de az ilyen utólagos "meglepetések" max. arra lesznek jók, hogy következő vásárlásnál mérlegeljem melyik gyártó kártyáit érdemes választani...

[ Szerkesztve ]

(#6) Yutani válasza #85552128 (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

A kártya teljesítménye nem változik a specifikáció helyesbítésével, így szerintem aki kinézte magának ezt a kártyát, nem fog R9 290-et választani csak azért, mert az NV sumákolt. Én legalábbis biztos nem választanék mást, ha most egy ilyet akarnék.

#tarcsad

(#7) Reggie0 válasza Yutani (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg nem. De a kovetkezo vasarlaskor biztos varok 2 honapot a megjelenes utan, hogy legyen ideje kibukni a csontvazaknak. Es ezzel, szerintem, nem csak en vagy igy. (Mondjuk 980-at vettem, de ez az eset ovatossagra int.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Pasadena83


Pasadena83
csendes tag

most akkor 128 vagy 256 bites a memóriavezérlő ? vagy lehet, hogy én néztem be valamit ...? :S

(#9) #85552128 válasza Yutani (#6) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez azért vitatott dolog, ha a VRAM használat ~ 3.5 GB-ig van akkor nem változik, az utána lévő terület viszont bizonyítottan lassabb. [link]
Hogy ez a későbbiekben mennyire fog előjönni majd kiderül, 1080p-re nekem elég, de a ciripelés után újabb fekete pont.

[ Szerkesztve ]

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Ami eddig best buy volt,most már nem az? Ettől még jó kártya.
Az NV nem mondott el minden infót a termékről,ez valóban nem etikus dolog. Most már lehet tudni,miért is adta arányaiban olcsóbban a 980 képest.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Egon válasza #85552128 (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Kérdés, hogy egyrészt mennyire életszerű, hogy ekkora vram-igénynél - nagy általánosságban - már nem maga a gpu jelentené a szűk keresztmetszetet (nyilván már most vannak szélsőséges esetek, amikor elég lenne a 970, de kellene 3.5 gigánál több vram; ezért írtam a nagy általánosság kitételt); másrészt mekkora lehet azon esetek halmaza, amikor a 3.5 giga kevés, a 4 giga pedig elég...
Tippem szerint nem túl sok ilyen eset lehetséges.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Reinkz válasza Yutani (#6) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ezek elvek, ha azt mondja h csak 3,5gb ramot használ ki akkor is megvették volna ennyiért, de vmiért nem azt írta rá..

És hogy most nem kell 4gb vram? jó, de ha már most az unity és shadow of mordor becsúszhat 3,5gb fölé akkor jövőben igenis kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#13) Hiftu válasza Televan74 (#10) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ha nem vagy teljesen őszinte és még ki is derül, akkor legközelebb már ezzel számolnak a vevőid. Ami lehet, hogy visszaüthet.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#14) #91105792


#91105792
törölt tag

Na már előre látom, hogy a sok veszett Amcsi rohan vissza a boltba felháborodottan és követelik vissza a pénzüket, sőtt néhányan perelnek...

(#15) #85552128 válasza Egon (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azért az a 0.5 GB nem éppen kis szelet VRAM-ok esetében, számszerűsítve a kártyán lévő memória 13%-a lényegében nem úgy teljesít ahogy kellene (hanem sokkal szarabbul).

[ Szerkesztve ]

(#16) Televan74 válasza Reinkz (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mind a 4GB használja, csak a felépítése miatt a maradék 0,5GB jóval lassabban.

(#13) Hiftu A szemüveges egyének úgy is elfelejtik.Ez az egész mizéria csak az AMD trolloknak ad 1-2 hónapig lehetőséget az élcelődésre.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Reinkz válasza Televan74 (#16) üzenetére


Reinkz
senior tag

Hát kicsit olyan mint 192bites gtx660, csak ott mindenki tudta hogy 1,5gb a valóság, 0,5gb csak marketing.

(#18) Televan74 válasza Reinkz (#17) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a GTX660Ti -nél akkor foglalkoztam/találkoztam először a 192bit problémájával (számomra nem volt az),amikor elolvastam gbors loguotját róla.Most is ha nem jönnek rá,a felhasználók zöme észre sem veszi.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez azért elég kellemetlen.. elbaszták a marketingesek, de amúgy nem tűnt fel senkinek? :F

[ Szerkesztve ]

(#20) Interceptor válasza #85552128 (#15) üzenetére


Interceptor
addikt

Markosz22: Legalább kiállnak magukért, ha úgy általánosságban elnézik a susmusolásokat az országukban, akkor a cégek/politikusok egyre többet fognak megengedni maguknak. Nálunk csak a levegőbe szítkozódás megy aztán a beletörődés.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21) mcwolf79 válasza Interceptor (#20) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát nem vagyok jogász, de sztem azért teszik meg,mert a jogrendszerük megengedi.
Itthon például nem tudom mi lett volna a vége, ha Mari néni bepereli az xy mikrohullámú sütő gyártóját, mert nem írták rá a dobozára, hogy "MACSKÁT SZÁRTANI TILOS BENNE!!!!", és ezért elpusztult a kis kedvence.
És ez odakint megtörtént, de voltak sztem ennél cifrább esetek is.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#22) Menthirist válasza Televan74 (#10) üzenetére


Menthirist
veterán

Persze, ettől még jó kártya. Csak nem 4 gigás mint ahogy eladják, hanem 3.5. Ezt persze nem promózzák. Ha azt írták volna hogy 970 3GB vagy 3.5GB, akkor lenne elintézve az ügy. Így viszont az emberek joggal feltételezik, hogy 4 giga ramos verziót vettek, amibe 4 gigányi adattal tud számolgatni a gpu. Csak épp nem.

jah, igen, használja... 150 giga helyett 7 giga per sec-kel :D :D szóval mondhatja hogy 4 giga ramos, de az utolsó 512 az ddr1 gddr5 helyett :D

Jhonny06: nem a marketingesek rontották el. Ők csak annyit hibáztak, hogy elírták az L2 cache méretét a nyilatkozatokban. Akik hibáztak, azok azok voltak, akik kitalálták hogy vágjuk ki, és ezáltal vágjuk haza a ram nyolcadát.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#23) Yutani válasza Televan74 (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hol vannak az AMD trollok? Mert hogy az AMD híreknél az NV/Intel trollok az első 3 hozzászólásban meg is jelennek, de itt egyetlen AMD trollt sem látok. :C

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#24) watador600


watador600
senior tag

És a GTX 980-al mi a helyzet? Ugyan ez?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25) Menthirist válasza watador600 (#24) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, a 980 minden heréje megvan, szóval ott végig elérhető a sebesség
lásd teszt

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26) watador600 válasza Menthirist (#25) üzenetére


watador600
senior tag

Király, köszi a linket. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#27) #85552128 válasza Yutani (#23) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nyugi ha az AMD-nél van valami szoftveres probléma akkor az ultragáz meg fos, de az nV-nél el lehet nézni a különféle sumákolásokat, meg a cicergést is mert amúgy a driver állítólag jobb :))

Szerk.: Nem cáfoltam meg, GTX 970-em van, de nem vagyok elájulva a "Geforce Experience"-től és ettől függetlenül még nem fogom szarozni az AMD-t (vga téren legalábbis :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#28) Yutani válasza Menthirist (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Érdekes, hogy mindkettő csak 3840 MiB-ig számol, holott elvileg a 4 GiB=4096 MiB.

Szaby59: Jaj ne, meg is cáfoltad a hozzászólásomat! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#29) Menthirist válasza Yutani (#28) üzenetére


Menthirist
veterán

gondolom windows alatt nem lehet lefoglalni a teljes vramot, mert akkor nem lenne a windowsnak min megjeleníteni :D Felteszem a wddm lefoglal legalább 256-ot.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#30) Interceptor válasza mcwolf79 (#21) üzenetére


Interceptor
addikt

Pont az a lényeg, hogy ott van igazi jogrendszer ami szintén az ott élő emberek gondolkodása/hozzáállása miatt létezik. Azért szélsőségekbe nem kellene bocsátkozni, nem csak ostoba emberek élnek ott, itt is van jónéhány hasonló zseni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31) Televan74 válasza Yutani (#23) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondjuk AMD -nél alig van.Mivel kisebb az vásárlótáboruk,így logikus hogy az elvakultak tábora is jóval kevesebb. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) Yutani válasza Televan74 (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

A kereszténység is néhány emberrel kezdődött, aztán most nézd meg, hányan vannak! :DDD

#tarcsad

(#33) Televan74


Televan74
nagyúr

Az én GTX980 -nak is lassabb a utolsó 0.5 GB. Akkor a Gigabyte átvert? :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) Yutani válasza Televan74 (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor ez nem is GTX 980, hanem csak 970, de legalább jó drágán adták. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#35) Televan74 válasza Yutani (#34) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát ez az. Majd írok az iPon -nak. :D

Amúgy megnéztem a dobozát ez már Rev 1.1 -s.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) benike1999


benike1999
tag

Én R9 290-et vettem igaz vehetek új monitort de akkor is egy jó kártya árához képest mondjuk gyengébb a 970-nél de az AMD legalább nem hazudott :)

(#37) P.e.t.ya. válasza benike1999 (#36) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Trololololll :D :DD

(#38) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez egy rendkívül etikátlan húzás az nV részéről,nem mintha ettől a 970ek rosszabbul mennének,és számomra érthetetlen is az ilyen fajta viselkedés,hiszen ha élből ezek a specifikációk jönnek akkor is ugyanúgy megvették volna,tekintve a hatalmas felárát a 980nak.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#39) HussarF

Valóban drasztikusnak hat a különbség:

Forrás

(#40) Televan74 válasza Yutani (#34) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak win alatt lassul be az utolsó 0.5GB.Megyek inkább alszom még egy kicsit rá. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41) Menthirist válasza HussarF (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

Azok átlagok, nem? Csak mert élőben azért egész más a hatás:
[link]

lehet hogy az átlag csak x százalékot esik, de ha ezt az egészet minimum fps szintjén éri el, az már gáz. és gond.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42) derive


derive
senior tag

Alapvetoen a tesztek alapjan egy k*rva jo kartya, nem ertem, hogy miert nem lehetett ezt elore elmondani es akkor nincs belole botrany.

Mondjuk sztem szandekos volt, hogy csokkentsek a kartya jovoallosagat, a mai gameknek nem kell a 4 giga, azt amire kijon a GTX 1xxx elkezd lagolni.

(#43) Menthirist válasza HussarF (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

Illetve az a stat az nvidia-tól jött (tudod, mint amikor az adóhivatal megvizsgálja magát egy hétvége alatt hogy nem korrupt), és nem csak a vram mennyiség nött hanem minden egyéb is, ezért nem látszik hogy mennyit is esett... A korrekt teszt az lett volna, ha ugyanakkora felbontás és minden egyéb mellett összehasonlítják mennyi fps van akkor, amikor 3.4 giga vram van foglalva, és mennyi akkor ha 3.8.

de ez nvidia kommunikáció, nincs itt semmi látnivaló cukrozott bullshit a népnek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) xtremez


xtremez
aktív tag

Tényleg támogatja a DX 11.2-t ? Idáig arról volt szó, hogy az nvidia le van maradva nagyon DirectX 12 követelmények terén.

(#45) Puma K


Puma K
veterán

Amelyik GTX 970 tulaj emiatt megválna a kártyájától az küldje el nekem jófejségből ingyen!

Címet privátban írok!

;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46) kenwood


kenwood
veterán

szerintem nem azert nem kommunikaltak ezt le,mert el akartak titkolni,hanem azert,mert nem akartak osszezavarni a vevoket.
egyebkent nem vagyok rola meggyozodve,hogy az utolso 500 mega teljesen kuka.
marmint oke,hogy lassabb,mint a tobbi 3.5 ,de lehet,hogy csak olyan dolgokra hasznaljak,aminel van szukebb keresztmetszet.
igy a teljes 4 giga kihasznalhato sebessegcsokkeenes nelkul.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) Elmör


Elmör
senior tag

Amíg fullHD-ben nincs gond a játékokkal felőlem bármit kiírhatnak még mínuszban, de azért jobb lett volna előre egyeztetniük cégen belül, hogy mit is adnak közzé. Legközelebb mibe fogadunk, hogy rögtön keresni fogják a tesztelők, hogy most akkor mi is igaz és mi nem, már amennyire utána lehet nézni. :))
Persze ez valahol jogos is, viszont szépen teljesít a kártya, akkor miért mondanék rá rosszat?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#48) sb válasza kenwood (#46) üzenetére


sb
veterán

Attól még le lehetett volna írni. Max nem értik... vagy úgy értelmezik, hogy csak 3.5GB használható.
Ami meg nyilván negatív lett volna ezért elhallgatták. És máris a hazugságnál tartunk, mert valahol igaz a 3.5GB limit tekintve, hogy:
1. ott vannak a tesztek, amiből látszik, hogy belassul.
2. de ha nem is lesz élőben ilyen eset, az meg attól van - és ezzel védi minden fórumozó is itt - hogy nincs is szükség a 4GB-ra, elég a 3.5.

Ez mindkettő arra mutat, hogy egy valósan 3.5GB-os vga és kész. :) Ha ezt írják rá akkor meg kicsit lefelé ferdítenek, de annak nagyon más az optikája mint mikor nagyobbat próbál valaki mondani a valósnál.

szerk: Tetszik még az "amíg FHD-ban nincs gond addig..." elmélet is. Mondjuk egy 7870-el sincs gond sok esetben FHD-ban, akkor az is lehetett volna a dobozban? :D
És az ettől "még jó kártya" kijelentés. Valóban piszok jó kártya. Csak kicsit rosszabb, mint gondoltuk a dobozra írt szöveg alapján. :D De még ezzel együtt is jó. Viszont ez így önmagában nem érv.

[ Szerkesztve ]

(#49) Reinkz válasza kenwood (#46) üzenetére


Reinkz
senior tag

ja az utolsó 500mb sávszélben kb ddr1 szintjén van, gyakorlatilag kuka.

(#50) #85552128 válasza kenwood (#46) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nyilván azért hallgatták el a valós specifikációkat is mert nem akarták eltitkolni...
Egyébként meg nincs min összezavarodni, teljes sávszél csak kb. 3.5 GB-s részen érhető el, a maradék 0.5 GB pedig ennek töredéke. Sőt eredetileg ameddig nincs szükség rá addig csak a 3.5 GB-s részhez enged nyúlni a programoknak tehát ez alapján még a normál desktop cuccokhoz használható memória is a "jóféle" vramból megy el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.