Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Jó tanácsok utolsó mondatát javítsd :R

Jó cikk, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) elektrotank válasza creation (#1) üzenetére


elektrotank
tag

Én köszönöm, hogy elolvastad :)
A hiba javítva :))

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#3) creation


creation
senior tag

Talán még annyit megtehetnél, hogy egy hőmérséklet tesztet mellé csapsz :) Hogy alakul a szellőzés, ha nem mennek a ventik, ha zárva van a fedlapja a felsőnek... Hiánypótló lenne :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) Shamy


Shamy
tag

Nekem a kistesó 550-es van, de volt 352-es is, jó mindkettő. Ajánlom bárkinek, aki akar nyerni pár db zajcsillapítást egy aránylag jól kinéző külsővel.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#5) elektrotank válasza creation (#3) üzenetére


elektrotank
tag

A hűtésről sokat nem tudok mondani. Tény, ha leveszed az oldallapot melegebbek lesznek az alkatrészek. Két vinyóm van, amit fúj a két 120-as venti előről, az egyik fűtött szobában sem láttam még 40 fok felett. A másik egy régi SAMSUNG HD040GJ, amin a rendszerem, az átlagosan 10 fokkal melegebb, mint az 1- 2 hónapja beszerzett WDC WD10EZEX-22BN5A0 vinyóm. Nyilván ez nem túl meglepő. Egy Zalman procihűtöm van, ami őszintén szólva kicsit meg lett rongálva, hogy rá tudjam tenni am3-s foglalatomra (érdekes történet, de erre nem térnék ki most). Nem láttam, hogy fűtőtt szobában 50 vagy 55 fok felé kúszna. A GPU-m meg általában 50-55 fokos. Az a baj, ha még akarnám, akkor se igen tudnám tesztelni teljes mértékben a hűtést, mivel a procimat nem igen tudom kihajtani, mert a videókártyám egy hulladék :DDD
Azért se említettem a hűtésről szót, mert a személytől is függ meg alkatrészektől is... ha egy eléggé fűtött szobában, kihajtott procival és annak eredeti hűtőjével nyomulok, annak szerintem nem lesz jó vége :D
Ha pedig egy hűtőkamrába, akkor még ventilátor se kell.
Plusz az a régi samsung-om ugyanazt a hűtést kapja mégis 10 fokkal melegebb, mint az új.
Ráadásképp sosem szoktam nézegetni a hőmérsékleteket, ugyanis nem kell. Egyik alkatrészem sem melegszik túl.

De akkor a mai napon majd az Aida64-el végzek egy terheléses tesztett 700rpm-n, és 1200rpm-n. Bár azt figyelembe kell venni, hogy csak 3 ventilátor van a gépembe 5+1 helyett, így az eredmény nem biztos reális lesz (gondolom én, hogy alacsonyabb fordulatszámon is jobb a hűtés 5+1-el mint 3-al).
De ilyen komolyabb teszteket ne várj tőlem, mert tényleg nem vagyok szakember csak egy átlag felhasználó :DDD de megteszek minden tőlem telhetőt.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) creation válasza elektrotank (#5) üzenetére


creation
senior tag

Szerintem egy logout blogban senki sem vár el semmit. Itt mindenki szabadidejéből és ereje (meg pénztárcája) teljéből gazdálkodik :R

Csak mint érdekességet jegyeztem meg.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7) elektrotank válasza creation (#6) üzenetére


elektrotank
tag

Nyilván, nem is vettem zokon amit mondtál, ne úgy vedd az hsz-m, sőt, már tettem is ki hőmérséklet adatokat :DD Bár a képek elég bénán készültek, de azért remélem látszik a lényeg. Meg majd estére bővülni fog, legalábbis terveim szerint. Köszönöm az észrevételt, ismételten :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) creation válasza elektrotank (#7) üzenetére


creation
senior tag

:R

Start menü, minden program, kellékek, képmetsző. Jó kis alkalmazás, használd :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.