Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Apollyon válasza emvy (#145) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Az emberek ilyen 'takaritasok' utan szoktak elkezdeni panaszkodni, hogy valami nem stimmel...."

Valójában már akkor elkezdenek panaszkodni, mielőtt "takarító" programokhoz fordulnak. Azt a sok ideiglenes, szükségtelen szemetet ha nem is azonnal de legalább x újraindítás után törölhetné a rendszer. De nem teszi, és újabb gigabájtok mennek pocsékba.
Ezt mondjuk az elmúlt évtizedben meg lehetett volna oldani, és nem a usereket hülyézni :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#152) Vladi válasza emvy (#145) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem. Akkor az eredetileg 4 gigás os, felhízlalja magát 26-ra és ez tök oké.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#153) emvy válasza Vladi (#152) üzenetére


emvy
nagyúr

Te hizlaltad fel, nem ő magát. Attól, hogy a Windows folder növekszik, attól még nem a Windows növekszik. Ha esetleg hallottál már a Dll hellrol, akkor mondom, hogy a Winsxs ezt próbálja megoldani. Linuxon ez nem jellemző, és részben ez az oka (ill. következménye) annak, hogy nincs elterjedve desktopon.

while (!sleep) sheep++;

(#154) lionhearted válasza PetX (#120) üzenetére


lionhearted
őstag

Megmutatom neked, hogy mi a felhasználóbarát:

Kész. Ezt az ubuntu felkínálja, ha live alatt indítod akkor már ott, ha telepíted egyből, akkor majd indításkor. Feljön a bubi, ráböksz, előjön ez az ablak, kiválasztod a leírás alapján, hogy mi kell. Ezek mind működni is fognak a rendszerrel is, és a hardvered is támogatja.
Semmit nem kell guglizni.

A legtöbb rendszer repojából letölthető amúgy is, ha nincs ilyen választó felület.
Ha nem, neked nem az kell, és nincs AMD támogatás, akkor 1. a gyártóra kellene mutogatni, 2. DIY.

Tegnap még működött...

(#155) emvy válasza lionhearted (#154) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, anyam szerintem nem tudna donteni az Xorg.X Server meg a ketfajta binary Xorg driver kozott. :) Win 8.1-en meg konkretan _semmit_ nem kell kivalasztani, felrakja magatol a friss NVidia drivert, control panelt, minden.

Egyebkent meg ezzel sincs igazi gond.

A gond azzal van, es ezt sokan nem latjak, hogy a Linux alatt van egy teljesen rendben levo kernel, halozatkezeles, mittudomen. Ez a resz tok stabil, Linus okosan is all a dologhoz (never break userspace). Viszont a desktopon ott van ugye a desktop environment, amibol van Unity, Gnome, Gnome Classic, KDE, Cinnamon, Mate, LXDE, XFCE, es ezeknek minden verzioja. A Windows egyik leglenyegesebb feature-je az, hogy a desktop environment is elfogadhato szinvonalu, ugyanugy atomstabilnak mondhato, mint a nem lathato reszek. Linuxnal meg a tesztelt, szinten atomstabil reteg tetejen ott van valami, ami nagyon toredezett, nagyon nem mondhato veglegesnek (es egyebkent ez most egyre rosszabb egyebkent). Es ezen nem valtoztat az, hogy power userek jol meg tudjak oldani a Linux desktopot.

Nagyreszt (90%-ban) Linuxot tolok desktopon mostansag, mert amit epp fejlesztek, azt kenyelmesebb Linux alol. Viszont a Windows hetkoznapi teendokre sokkal-sokkal gyorsabb, stabilabb es megbizhatobb. Most nekem meg igy is megeri Linuxozni, de abszolut latom, hogy mik vele a problemak, es mitol nem lesz soha elterjedt asztalon. (Termeszetesen a szokasos GNU/Linuxra gondolok, nem siman Linux kernellel rendelkezo cuccokra, mint pl. az Android.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#156) Bici válasza emvy (#155) üzenetére


Bici
félisten

Majdnem teljesen egyetértek ezzel a véleménnyel.
Mondjuk nekem Mate és XFCE desktop környezettel eddig sosem volt gondom, és a munkában sem hallottam ilyesmiről, pedig ott ebből a kettőből valamelyiket telepítette fel az IT minden gépre.
Az összes többivel volt valami kicsi, vagy komolyabb probléma. Legtöbbször olyan funcióhoz köthetőek ezek az általam tapasztalt bugok, amik az egyszerűbb desktop-okon nincs is, ezért ezek kikapcsolásával bármely desktop környezet használható az egyszerűbbek tudásával és megbízhatóságával - legalábbis ez az én tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#157) CPT.Pirk válasza Sir Ny (#150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit akarsz ezzel mondani? Mi köze van a konzolok doglainak itt bármihez?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#158) pakriksz válasza emvy (#155) üzenetére


pakriksz
őstag

Anyádnak nem is kell fejlett 3d úgyhogy jó leszz neki az alapból felrakott opensource driver.

Legfrissebb driver updateből? Ne vicceljünk, ősrégi driverek szoktak abban lenni, ráadásul hiányosak.
A desktop environment pedig mitől lenne töredezett? Ugyan azok a programok bármelyiken mennek...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#159) emvy válasza pakriksz (#158) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ne vicceljünk, ősrégi driverek szoktak abban lenni, ráadásul hiányosak.

Tenyleg valahol az XP-Vista korszakbol emlekszel meg erre. Par napja telepitett Windows egy baratom, pont ugyanaz az Catalyst telepult fel, ami az AMD oldalan is a legfrissebb. Ja, persze control centerrel, stb.

> Anyádnak nem is kell fejlett 3d úgyhogy jó leszz neki az alapból felrakott opensource driver.

Sajnos nem igy van, az energiatakarekossagi dolgok az alap driverben messze gyengebben vannak implementalva. 3D meg az egyszeri embernek is kell, ha mashoz nem, a desktop compositing hasznalja.

while (!sleep) sheep++;

(#160) Bici válasza emvy (#159) üzenetére


Bici
félisten

AMD vonalon az alapból települő nyílt driver is tudja az energiatakarékos dolgokat, meg 3D-ben is több, mint elég az alap dolgokra. Gyakran jobb, mint a zárt driver. Szóval ez gyártó függő. :)
De abban egyetértek, hogy a linuxon elérhető több driver közül némi hozzáértéssel lehet csak tudatosan választani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#161) emvy válasza Bici (#160) üzenetére


emvy
nagyúr

> AMD vonalon az alapból települő nyílt driver is tudja az energiatakarékos dolgokat

Francokat. Legalabbis az AMD 6950-em durvan hangosabb es jobban melegszik az OS driverrel, mint az fglrx-el, az fglrx-nek meg egyeb bajai vannak. Konkretan most ezert vettem egy 770GTX-et, mert tarthatatlan volt a helyzet (igen, mindent beallitottam, jol). Az NVidia gyari driver az kivalo, az osszes tobbivel sulyos gondok vannak. (Az Intel az hasznalhato meg, alapdolgokra.)

while (!sleep) sheep++;

(#162) #57638400


#57638400
törölt tag

Sok kommentre válaszolnék, meg ezt a Lengyelt is jellemezném, de csak ennyit dobnék be ebbe a kommentlevesbe:
Vegyük már észre, hogy a Linuxot egy finn hacker írta, aztán (meggyőzték) ingyen elérhetővé tette a forráskóddal együtt. Ezután is ingyen fejlesztették tovább, manapság sok ember dolgozik rajta INGYEN. Az áram, meg az egész környezetük pénzbe került. Nem vagyok benne biztos, de valószínű. :U A GNU csapat pedig azon ügyködött, hogy a proprietary Unixot "lemásolják", hogy aztán a hasonló funkcionalitással rendelkező programocsomagot elérhetővé tegyék INGYEN.
Tényleg egy olyan rendszert fikázunk, amin olyan emberek dolgoznak, akiknek ez egy hobbi ? Írjon már valaki hobbiból egy kernelt ... vagy fikázzuk a KolibriOS-t, MINIX-et, Haiku-t ... mert milyen szarok, mert egy maréknyi ember fejleszti, és nem jutottak el sehová. A Linux egy HOBBI volt, maga Linux Torvalds írta még anno a levlistában, hogy nem fog támogatni más hardware-eket, csak azt, ami neki van, mert csak arra tud fejleszteni. Ezek után eléggé vicces, hogy akkora dologgá nőtte ki magát, hogy nem csak egy maréknyi ember játékszere. (7 milliárdnak az 1%-a 70 millió, az azért egy elég masszív tömeg ! És ahoigy bambano mondta: nem-desktop szinten meg mindenütt jelen van ...)
A Windows azért lett az, ami, mert volt mögötte marketing, illetve eleinte a Linux sem létezett, de még jó ideig csak a Windows-ok voltak használhatóak, ha az átlagember számítógépet akart használni. A Mac OS X-t [o-esz-ten] meg a világ legeslegnagyobb cége fejleszti ...
Még egy kis adalék: a Slackware-t Patrick Volkerding fejleszti néhány (kb. egy tucat) fejlesztővel együtt. A Slackware is egy komolytalan projektként indult, azért adták neki ezt a nevet.
Az MS-nek hány fejlesztője van, meg mennyi pénzük is van ?
És az Apple-nek ?
Bocsi a nagyon offért, de nem tudom miért kell mindig almát a körtével ... semmi közük nincs a proprietary OS-eknek a FLOSS projektekhez.
Ez olyasmi, mint a konzol vs. PC - tök más, ez is alma-körte ...
Az ájemdé vs. zintel is szánalmas flamewar, az AMD tizedakkora büdzséből gazdálkodik (korábbi PH!-s cikk) ...
Erről ennyit.

(#163) Bici válasza emvy (#161) üzenetére


Bici
félisten

Attól függ, melyik kernelt használod. Az Ubuntu/Mint féle 3.13-mal nekem is pörgött a GPU folyamatosan, de a 3.17-tel szépen leveszi az órajeleket - bár nekem APU van a gépben, így ventillátorokkal nincs dolgom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#164) emvy válasza #57638400 (#162) üzenetére


emvy
nagyúr

Par dolog:

- a fejlesztok nagy resze nem ingyen dolgozik rajta, hanem fizetesert
- az open-source szoftver ugyanugy lehet uzlet, mint a proprietary, csak mas az uzleti modell. Ezzel kapcsolatban javaslom Joel egyik irasat -- ennek a lenyege az, hogy erdemes kommoditizalni azt, aminek a komplemensebol penzt tudsz csinalni. Ugye komplemens termekek azok, amikre igaz az, hogy ha az egyiknek lemegy az ara, akkor a masikra no a kereslet (egyszeruen szolva).

Peldak:
- a hardver es a szoftver komplemens. A Microsoftnak anno az volt az erdeke, hogy a PC-k kommoditizalodjanak, arverseny legyen, mert akkor tobben tudnak PC-t szerezni, es tobben megveszik a szoftveruket
- az Android elterjedtsege es a reklamok komplemensek lenyegeben. Ha tobb Androidos cucc van kint, akkor Androidos reklamokbol tobb penzt lehet csinalni. A Google-nek tehat az az erdeke, hogy az Android es az Androidos hardverek ingyenesek, ill. nagyon olcsok legyenek, mert akkor az oaltala menedzselt reklamiparba tobb penz omlik.
- A Linux-telepitesek szama es a Linux-support komplemensek. Ha tobb a Linux-telepites, tobben hasznanak szerveroldalon Linuxot, akkor nagyobb kereslet lesz a Linux supportra. A Red Hat tehat tolja a Linux szerver fejleszteset (penzzel), mert mashol visszajon az ara.

Szoval a FLOSS az csak egy masik fejlesztesi modell, ugyanugy van benne penz, es valamilyen modon ugyanugy fizetni fogsz erte.

while (!sleep) sheep++;

(#165) CPT.Pirk válasza Bici (#163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a 3.16-os kernelnél került be az a nagy adag kód a nyilt driverbe amit az AMD adott ki az energiagazdálkodáshoz, valamint pl. a 3.18-ban újabb DPM tweakek kerültek be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#166) #Chris válasza #57638400 (#162) üzenetére


#Chris
tag

Milyen hobbi :D? Nézd már meg mennyi cég támogatja őket és milyen 'kis' cégek. Csomó vállalat küld be commitokat a kernelbe. A kernelfejlesztőket fizetik. Ja és van, hogy az MS is küld be commitokat... szóval a Linux kernelbe is van MS fejlesztő által írt kód, húúú most sokan felgyújtják a gépüket... Nevermind!

A windows azért van ott, ahol van, mert egy desktop rendszer és pont. A linux, mint kernel kb. mindenhol elfut a megfelelő modulokkal lefordítva és beállítva és legkevésbé van desktopra tervezve, csak mindig van pár okos, aki attól, hogy desktopra használja, be akarja bizonyítani, hogy az a legjobb.

OS X szintén desktop rendszer, nem is akar más lenni. Az OS X unix alapokra építkezik egyébként.

Azért jobb a Windows és az OS X egy átlag felhasználónak, mert ha valami hiba van, ad iránymutatást, hogy mit csináljon, jobb esetben ki is javítja magát. Linux desktop esetén kapsz egy kernel panic-ot vagy nem bootol be, csak azt látja a user, hogy ott egy rakat betű meg szám és megijed, hogy most mivan és innentől meg is van lőve. Persze, aki hozzáértő vagy helyre tudja állítani vagy nem, aki tényleg hozzáértő, az meg fogja csinálni, de már 1x írtam ez az emberek nagyon kis része. És szerintem nem ebből kell kiindulni.

Azt megnézném, hogy itt a fórumon hányan bírnák feltelepíteni a slackware-t :D

Ami a fejlesztőket illeti, nem vagyok benne biztos, hogy olyan nagyon az arányok a fejlesztők között, csak az a baj, hogy a linux meg a distribek is opensource-ok, ebből adódik, hogy mindenki megy a saját fele után, és mindenki jobban tud mindent. Nem tetszik egyeseknek az irány nembaj, fork-oljuk... :D lesz n+1-ik fork, de a mienk... :D A fejlesztők meg nem egy dolgot fejlesztenek, hanem csapatokban ugyan azt, míg az MS-nél, Applenél megmondja a menedzser vagy vezető fejlesztő, hogy ezt csináljuk és kész, akinek nem tetszik elmehet...

(#167) lionhearted válasza emvy (#155) üzenetére


lionhearted
őstag

Jól gondolom, hogy ő amúgy felrakni sem tudná a rendszert (W8)? Egyébként van hozzá leírás, gondolom magyarul is, ezt nem tudom, angol OS-t használok évek óta.
És a Win sem rakja fel, csak opcionálisként kínálja a winupdatetel.
Egyszerű júzernek meg ma már dGPU sincs mindig, Intel IGP meg fullosan megy alapból.

Ez nem változtat azon, hogy az én anyám remekül boldogul Ubuntuval. Vagy egy másik kedves lány ismerősöm. Én telepítettem, mert ahhoz nyilván kellett segítség (nem mintha wint telepítettek volna bármikor is), beállítottam. A lánynak még admin joga is van (nekem nincs), szóval nem fogom a kezét azóta. Mégsem lépett be azóta winre, pedig dualboot megmaradt, és Unity-vel értendő ez a tett. Ilyen egyszerű ez a történet, nem kell senkinek powerusernek lennie.

Ami egyedüli problémákat én látok, az mind a Flash és az X11 miatt van. Krómmal az első még viszonylag orvosolható, az X11re meg már a vonalon várnak a cserék. Én bizakodó vagyok, hogy minden csak javulni fog. De az sem különösebben izgat, ha sosem lesz elterjedt. Ingyen volt, gyors, és magamra szabtam. És még csak erőforráshiánnyal sem küszködnék, egyik oldalon sem.

Tegnap még működött...

(#168) pakriksz válasza #Chris (#166) üzenetére


pakriksz
őstag

"Azért jobb a Windows és az OS X egy átlag felhasználónak, mert ha valami hiba van, ad iránymutatást, hogy mit csináljon, jobb esetben ki is javítja magát."
Ez a funkció hol érhető el? Mert 18 év alatt ilyennel nem találkoztam a vindózban(az automatikus újraindítást meg nem nevezném se útmutatásnak ,se javításnak). Igaz kernel panicot sem láttam még soha, pedig linuxot is már vagy 13 éve használok :)

"Azt megnézném, hogy itt a fórumon hányan bírnák feltelepíteni a slackware-t "
Azt is nézd meg hányan bírnák feltelepíteni a windows server-t (hogy legalább fair összehasonlítási alap legyen :D )

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#169) Rimuru válasza #Chris (#166) üzenetére


Rimuru
veterán

"Azért jobb a Windows és az OS X egy átlag felhasználónak, mert ha valami hiba van, ad iránymutatást, hogy mit csináljon, jobb esetben ki is javítja magát." Ha egy hiba nincs lekezelve mindegyik rendszer összefossa magát.

Láttál már kék halált? Te tudsz valamit kezdeni azokkal a memória és regiszter címekkel amit az ott kiír? És egy átlagfelhasználó tud? Na egy kernelpánik kb ua. Aki annyit tud hogy felrakja a rendszer (next-next-next kattintgatással) legyen az bármi ugyanakkora eséllyel fog kernelpánikot előidézni mint kék halált (egyéb hardver stb hibákat ne nézzük).

"Azt megnézném, hogy itt a fórumon hányan bírnák feltelepíteni a slackware-t" Egy csomó csomagot előre elkészítettek már oda is, semmivel se nehezebb mint egy Gentoo vagy hasonló rendszer.

Vigyázat, csalok!

(#170) LordX válasza CPT.Pirk (#165) üzenetére


LordX
veterán

És ezt az egyszer júzernek tudnia kéne?

(#171) LordX válasza Rimuru (#169) üzenetére


LordX
veterán

Te se mostanában láttál kék halált.
Segítek. Kirajzol egy marha nagy szomorú szmájlit. Meg kiír egykét olyan dolgot, hogy lehet, hogy hardverhiba, nézesd meg.

Ajánlom, hogy ne mondjon senki véleményt olyan programról, ha nem a legfrissebbet használod. Semennyire sem releváns az, ha valaki hibákat mutat a Windows XP-ben vagy az Ubuntu 10.04-ben.

(#172) PetX válasza LordX (#136) üzenetére


PetX
aktív tag

1. Nem értem mi köze van a Win support szövegednek, ahhoz amit leírtam. Történetesen, hogy manuális telepítésnél mennyivel egyszerűbb feltenni egy VGA drivert Win alatt [nekem]. (természetesen ez lehet az én Linux tudásom eredménye is)

2. A negyedik kijelentésed már üti az elsőt. Mégis csak vannak kivételek???

3. "Ha a telepítő nem ismeri, akkor felteszi az általánosat, majd telepítés után felmegy a Windows Update-re és felteszi a megfelelőt."
Ha a win nem ismeri fel akkor nem rak fel semmit, maradjunk ennyiben. (sárga kérdőjel rémlik eszközkezelőben?) Ez pont azért van amit leírtál "nem ismeri".... várja a drivert vagy azt, hogy netes keresésre hivatkozva azt mondja nem talált drivert hozzá.

Amúgy életembe nem találkoztam még olyan hardver problémával, amit a win (update) internetes keresése megoldott volna, ezt tartom egészen Win95-ig visszamenőleg :)

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#173) #Chris válasza pakriksz (#168) üzenetére


#Chris
tag

1. Mi köze a szervernek a desktophoz?
2. meg simán feltennék, mert majdnem ugyan olyan a telepítője, mint a desktop windows-é.
3. Tegyél az alaplapodba egy gyenge elemet és kapsz egy kernel pánikot, ha azóta ki nem javították...

kernel panic helyett írhattam volna, azt is hogy megáll a boot az initramfs-nél, vagy kernelfrissítés után nem bootol... stb. Azért a win be szokott bootolni mindig :D

(#174) emvy válasza LordX (#170) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem is beszelve arrol, hogy

[...@atomanti ~]$ uname -srv
Linux 3.16.7.3-1-MANJARO #1 SMP PREEMPT Fri Dec 19 18:34:00 UTC 2014
...@atomanti ~]$ date
Fri Jan 16 14:35:52 CET 2015

Szoval az elegge up-to-date rolling release distroban meg 3.16 van, tehat az, hogy a 3.18-ban majd tuti jo lesz, az hm, nem tul jo erv..

while (!sleep) sheep++;

(#175) LordX válasza PetX (#172) üzenetére


LordX
veterán

Ha a grafkártyához nem tenne fel semmi drivert, nézegethetnéd a fekete képernyőt, amíg vakon nem sikerül letölteni a gyártó honlapjáról, és végigkattintgatni a telepítőt.

(#176) pakriksz válasza #Chris (#173) üzenetére


pakriksz
őstag

1. mi köze a slackware-nek az átlag desktop disztribúcióhoz? :)

3. az egyik linuxos gépemben nincs is elem úgy egyáltalán helye sincs.

"kernel panic helyett írhattam volna, azt is hogy megáll a boot az initramfs-nél, vagy kernelfrissítés után nem bootol" ilyennel sem találkoztam.

"Azért a win be szokott bootolni mindig " kivéve amikor nem :) ilyennel találkoztam párszor, aztán volt hogy linux live cd-vel sikerült megkeresni az okot, vagy jobb esetben csökkentett módban elindult.

Sőt az alaplapomnál az volt, hogy amikor kikapcsoltam a SATA vezérlőt a biosban (mert nem volt satás vinyóm akkor még), boot közben mindig kékhalált dobott a vista, csak az xp-k mentek, meg persze a linux. Aztán fél év után jöttem rá hogy a sata vezérlő kikapcsolása miatt történt :D azóta sem jöttem rá hogy mi az összefüggés, de így van: SATA off -> kékhalál, SATA on, megy.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#177) Rimuru válasza LordX (#171) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen sajnos láttam mikor 8.1-el vacakoltam. Viszont volt egy olyan probléma amit nem tudtam megoldani [link] (sajnos nem találtam meg a linkelt logot). A lényeg hogy ami választ kaptam rá azt mind megtaláltam google segítségével de nem változott a helyzet. Igazából bíztam a rendszerben hogy nem lesz semmi probléma hát lett. A vicc az hogy nem is nagyon használtam volt hogy csak azért indítottam el hogy frissítsem.

(#174) emvy : Manjaron tudsz válogatni pár kernel közül [link].

Vigyázat, csalok!

(#178) emvy válasza Rimuru (#177) üzenetére


emvy
nagyúr

Tudom, hogy tudok, de mostmar GTX-el nincs gond. Meg dolgozok rajta, nem szopatom magam feleslegesen kernelcserekkel per pillanat.

while (!sleep) sheep++;

(#179) PetX válasza LordX (#175) üzenetére


PetX
aktív tag

Általánosan írtam azt a részt, ha nem talál drivert és nem csak a videokártyára. Valóban felrak egy alap drivert a videókártyához, de az viszont csak addig jó amíg nem szeded le a megfelelőt.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#180) emvy válasza PetX (#179) üzenetére


emvy
nagyúr

De epp ez az, hogy leszedi a legfrissebbet, magatol (8 es azutan biztos).

while (!sleep) sheep++;

(#181) CPT.Pirk válasza LordX (#170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért, azt honnan tudja az egyszeri user, hogy milyen új funkciókat hoz az új Windows, vagy hogy mit tud az x böngésző legújabb verziója? Írnak róla a neten...

Amennyi VGA-s cikk van itt a PH!-n, erről is írhattak volna egy hírt, nem csak a szokásos mi a baj az OpenGl-el témát lehetne feszegetni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#182) bambano válasza emvy (#178) üzenetére


bambano
titán

tehát most, hogy nálad a megfelelő hardver beszerelésével (amely gyártója ad rendes supportot), megoldódott minden gond, marad, hogy a windows stabil és jó desktopnak, a linux meg nem? :P
figyelembe véve, hogy többek szerint a driver írása nem az oprendszergyártó feladata?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) emvy válasza bambano (#182) üzenetére


emvy
nagyúr

A driver meg a desktop env. az ket kulon dolog. Attol, hogy mukodik a driver, meg van egy csomo dolog, ami csak a desktopra jellemzo. Most pl. Gnome-ot hasznalok, es ezer problema van az extension-okkel, egyebkent meg neha a kompozitor osszehanyja magat, egyebkent sem tokeletes a font hinting, nincs valodi fullscreen mod jatekoknak, mittudomen. Nyilvan elsosorban azert, mert nem hasznaljak tul sokan, nincs kitesztelve, etc. Hasznalhato -- ugyebar hasznalom is --, de konkretan a grafikus kornyezet Windows alatt egyszeruen sokkal erettebb, gyorsabb, jobbak a defaultok.
Tovabbra se azt mondom, hogy egyik vagy masik OS jobb mint a masik, de desktopra _altalaban_ sokkal megfelelobb a Windows, ha az embernek nincs olyan igenye, mint pl. nekem vagy neked.

while (!sleep) sheep++;

(#184) bambano válasza emvy (#183) üzenetére


bambano
titán

van a windowsban network transzparens grafikus felület? nincs.
virtuális desktop? nincs.
egyáltalán: választható felület? eddig nem volt, azóta van, mióta az emberek 120 decibellel utálják a csempéket.
koherens felhasználói felület: amikor utoljára néztem, nem volt. lásd: melyik appban mi a keresés gomb?
koherens felhasználói felület2: egy ms vezér írta a blogján, hogyha a csempés ie-ben elment egy bookmarkot, az nem kerül bele a sima felületen futó bookmark listába.
elhangzott itt, hogy linuxra mennyiféle felület van és hogy az nem jó. de, mert választhatsz.

és akkor a windows felület jobb, mint a linuxos, épp csak a nyaka véres meg alap dolgokat nem tud.

egyéb példák: ha egy xp-n kihúzol a böngészőből a desktopra egy url-t, akkor kiteszi a linket. ha linuxon, letölti a dokumentumot és azt teszi ki.
megnéztem Lajbi sambás előadását a neten, ez alapján aki a windows fájlmegosztási protokollját kitalálta, annak a harmadik szomszédja is hülye...

a valódi helyzet az, hogy a windows jobb, mercsak, a linux meg szar, mercsak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#185) emvy válasza bambano (#184) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindegy, nem erted. Nem azt magyarazom, hogy miert rossz, hanem hogy miert nem mukodokepes nagy tomegek szamara.

A network transzparens grafikus feluletet epp most probaljak lecserelni nem transzparensre, mert desktopon csak a baj van vele. Viszont monolit szar, oruletes workaroundokkal meg bugokkal.
Valaszthato felulet az iPhoneon sincs, meg meg az Androidok nagyreszen se valtoztatja senki. Viszont a defaultok szarul neznek ki csomoszor.

De mindegy, tok masrol beszelsz, mint amirol szo van, azt hiszed, hogy ez valami Linux-Windows vita, kozben meg nem.

while (!sleep) sheep++;

(#186) Rimuru válasza emvy (#183) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont itt van választási lehetőséged (persze ha kell). Nem úgy működik a Gnome ahogy elvárja az ember, akkor van pár másik mellette ami lehet hogy jobb lesz. A Windows felülete (nekem) hót buta úgy ahogy a Gnome is. Ki akartam próbálni Windows alatt a KDE-t, sajnos nem sikerült összehozni pedig megnéztem volna milyen ott. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#187) bambano válasza emvy (#185) üzenetére


bambano
titán

"Nem azt magyarazom, hogy miert rossz, hanem hogy miert nem mukodokepes nagy tomegek szamara.": én meg azt, hogy a nagy tömegek számára is működhetne, ha nem lennének windowsos előítéletek meg beidegződések (amik zöme fals).

"A network transzparens grafikus feluletet epp most probaljak lecserelni": ami egyébként a második legrosszabb húzás lesz a linuxokon, hála egy cannonical nevű országos hírű kendácsolócégnek, akik olyan határozott, kiforrott és jó elképzelésekkel rendelkeznek desktop terén, hogy lecserélték az X-et, majd azóta már lecserélték azt is, amire az X-et cserélték anno.

"Viszont monolit szar, oruletes workaroundokkal meg bugokkal.": ja, valakiknek báncsa a szépérzékét. hogy egyébként vagy 30 éve jól működik az userek zömének, az meg nem érdekel senkit.

"Valaszthato felulet az iPhoneon sincs, meg meg az Androidok nagyreszen se valtoztatja senki.": rossz hasonlat. ebben a piaci szegmensben nem a telefon felülete a választható, hanem kompletten a telefon felülettel együtt. ha nem tetszik az android, akkor veszel csempés lumiát. tehát ebben a szegmensben van választási lehetőséged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#188) emvy válasza bambano (#187) üzenetére


emvy
nagyúr

> cannonical nevű országos hírű kendácsolócégnek

Azaz, de igazabol ok jutottak legkozelebb ahhoz, hogy nepszeruve tegyek a deskop linuxot. Ami nem biztos, hogy jo a Linuxnak ugy altalaban, persze.

while (!sleep) sheep++;

(#189) lionhearted válasza bambano (#187) üzenetére


lionhearted
őstag

Érdekes, én azóta is X-et használok... Nem lett Waylandre cseréve, hanem a Wayland kukázva lett, mielőtt cserélték volna. Mir pedig majd 2016ban, Unity 8-cal.
Egyébként, +1 arra, hogy épp, hogy a nagy tömegek számára lenne egy kellemes desktop rendszer 1-2 jobban sikerült linux disztró. Ingyen van, nincs szükség AVra, a frissítési mechanizmusa jóval fejlettebb, mint winen, és kb. egyszer kell beállítani. Arról nem is beszélve, hogy az általános hardverigénye is kisebb, azaz egy adott hardver több ideig maradhat gyors, alkalmas a feladataira, ami további költségkímélés.

Az meg jó poén, hogy a win mindig bootolható marad. Alaplapot cseréltem, és bár az új jóval újabb volt, UEFI-vel, nem tudtam annyira lebutítani, és legacyvá tenni, hogy a win7et újra elindítsam. Reinstall. Az Ubuntu meg sem rezzent.

Tegnap még működött...

(#190) Dr. Akula válasza #57638400 (#162) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha úgy tennék fel a kérdést hogy ingyen jó-e a Linux, akkor nyilván senki nem mondaná azt hogy nem. De amikor minőséget kezdik hasonlítgatni, akkor az ár nem szempont (és akkor a Red Hat féle fizetős vonalról még nem is beszéltünk). A hobbioprendszer előnye a sok (és olcsó) fejlésztő, a hátránya ugyanez: nem egységes.

"A Windows azért lett az, ami", mert egységes, kompatibilis, játszani is lehet rajta (és nemcsak 1-2 kivételes díszpéldánnyal), ami otthonra, irodába egyaránt megfelelő. A Linux így csak mint második oprendszer merül fel (legtöbb helyen - had ne kelljen mindenhova odaírnom hogy vannak kivételek, átlagos júzerről beszélünk), az meg olyan mint a túlóra: a napi meló mellé keveseknek fűlik hozzá a foga. Az átlagember olyat akar amin MINDENT lehet. Ez a Windows.

Az esperanto is egy tök jó nyelv (állítólag), logikus, könnyű megtanulni mégse beszéli szinte senki. Mert más se, és minek időt fektetni olyan tanulásba, aminek nincs haszna. Ugyanannyi erővel tanulhat angolt, amivel a fél világgal megérteti magát. Itt is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#191) #Chris válasza Dr. Akula (#190) üzenetére


#Chris
tag

+1

(#192) Vladi válasza emvy (#153) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én mivel hizlaltam? Hogy telepítettem a frissítést?
dll hellről még nem hallottam, csak dephellről. :D

igen a winsxs mappa a bazinagy, erről volt szó a topikban is. Hogy oldajm meg? Töröljem aztán vagy bebootol, vagy nem? :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#193) Vladi válasza #57638400 (#162) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a 3. sortól nettő marhaság. NÉzz már utána, kik írják a kernelt. Meg fogsz lepődni, 80-90%-át főállású programozók. Linus is már jó sok éve főállású linux fejlesztő.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#194) bambano válasza Dr. Akula (#190) üzenetére


bambano
titán

[link] 27-28. oldal. a windows, mint egységes, kompatibilis platform című legendáról...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#195) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#190) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom még mindig a valamikor látott egy szem Dselectes szerver Linux alapján írod ezeket. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#196) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#195) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Te pedig linuxos kollégádtól veszed az ellenérveket. :)

(#197) Apollyon válasza Dr. Akula (#196) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a linuxos kolléga használt (és a mai napig is használ) windowst, neked viszont fogalmad sincs a másik oldalról ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#198) #Chris válasza bambano (#194) üzenetére


#Chris
tag

2007-es előadást linkelni 2015-ben IT területen.... Hát kedves kolléga nyugodj bele, hogy nincs igazad és kár erőlködni...

(#199) LordX válasza bambano (#194) üzenetére


LordX
veterán

Most komolyan? Azért nem egységes platform a Windows, mert a 20 évvel ezelőtti verzión nem fut a .NET 2.0?

(#200) CPT.Pirk válasza #Chris (#198) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és Dr. Akula. Mikor este felnéztek a csillagos égre és látjátok átsuhanni az égbolton az ISS-t, akkor gondoljatok arra, hogy annyira nem érdemes megtanulni a "másik oldalt", hogy még odafent is Linuxot használnak a laptopjaikon, pedig korábban ott is Windows volt. :) - [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.