Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dr. Akula válasza bambano (#194) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ez most konkrétan mit akart bizonyítani? A 28. oldalon fel van sorolva egy pár windows generáció mindenféle kiadása, ebből nem tudok semmit leszűrni. A hamburger is belefér mindenféle szájba, ezért hívják kompatibilisnek. :D Ezen kívül a Windowsnak van különböző architektúrákra írt változata, pl. Itanium, Alpha, PowerPC (mondjuk mostanában érdeklődés hiányában elmaradt), ezt is lehet különböző verziónak nevezni. A 27. oldalon szintén semmi releváns, az hogy X féle API-t is tud egy oprendszer, nem jelenti hogy Y-t ne tudna. A mai napig lehet futtatni sok DOS-os programot pl. Arról se az MS tehet hogy a GTA4 minden újabb Radeon generációval egyre kevésbé hajlandó elindulni (akár ugyanazon oprendszer alatt).

(#202) Dr. Akula válasza Apollyon (#197) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Erre még nem gondoltam, kész szerencse hogy felvilágosítottál. :P

(#200) CPT.Pirk:
A csillagos égre egy Window(s)on át nézel fel :P

[ Szerkesztve ]

(#203) Apollyon válasza Dr. Akula (#202) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szívesen :) most hogy ezt már tudod, többet nem is érdemes kommentelned linux témában, neked ez úgysem megy .)

A csillagos eget amúgy meg a szabadban célszerű kémlelni! :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#204) Dr. Akula válasza Apollyon (#203) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A diplomámat esetleg ne adjam vissza? Érted bármit... :P

(#205) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#202) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, hanem Androidon a Google Skymap progijával. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#206) #Chris válasza CPT.Pirk (#200) üzenetére


#Chris
tag

:D Linux szerverekkel foglalkozok nap, mint nap...
Meg milyen másik oldalt? Mert sok oldal van... Pl.: szerintem a BSD-kel méltánytalanul keveset foglalkoznak és kevesen fejlesztik, mikor szerintem (és nem csak szerintem, hanem a PS4-ben is egy módosított bsd van, valamint, ha jól tudom az OSX alapja is bsd és a facebook valamelyik mérnöke is blogolt róla, hogy bizonyos területeken a bsd sokkal jobb, mint a linux) nagyon stabil, biztonságos és gyors OS, csak fapadosabb még a linux disztribeknél is és a support még kevesebb hozzá. Van OS X oldal is, Unix vonal, bár a BSD meg a Unix ugyan az, csak a BSD-t nem lehet Unixnak hívni...
Előző hsz-emben leírtam már, én nem azért mondom, hogy a linux distribek rosszabbak desktop-ra, mert utálom a linux-ot és windows fan vagyok, hanem mert szerintem jelen pillanatban a Windows jobb. Használtam sokáig debiant, ubuntut, fedorat, scientific linux-ot, mint-et és elementaryt. Kipróbálás szintjén pedig, nehezen mondasz olyan OS-t, amit ne próbáltam volna. A noname linux distribeket hagyjuk... Ha valaki mindenáron linuxozni akar, -, mert lehet, hogy hónapokig el vagy vele, de 1x úgyis belefutsz valami olyan kompatibilitási dologba, amiért vissza kell menned windows-ra - akkor max az ubuntut vagy elementary os-t ajánlom neki, vagy rpm-es vonalon a fedorat. Majd amikor egy idő után játszani akar vagy be kell adni valamit docx-be vagy az a program, amit épp használni akar nincs linux-ra és a wine-os gányolással se megy és vissza kell mennie win-re, akkor jussak eszébe :D Csak mert sok minden még OS X-re sincs, nem még linux-ra...

(#207) pakriksz válasza LordX (#199) üzenetére


pakriksz
őstag

igen. Egyébként fordítva sem egységes, pl új vindózon alig/nem lehet megoldani hogy mondjuk 2000 körüli játékok normálisan fussanak :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#208) #Chris válasza pakriksz (#207) üzenetére


#Chris
tag

Jobb katt Properties/Compatibility/[Compability mode]... Más gyenge érv?

(#209) bambano válasza #Chris (#206) üzenetére


bambano
titán

hogy a bsd stabil-e, nem tudom, de mivel nem fejlesztik annyian, mint a linuxot, jóval kevesebb vason megy stabilan.
hogy biztonságos-e? melyik bsd? a hazudós? vagy amelyikbe állítólag nem tudta az nsa beleerőltetni a backdoorját?
hogy gyors-e? van már benne olyan tűzfal meg hálózati stack, ami képes több procin futni? amikor utoljára megnéztem, akkor brutális elmaradásban volt a linuxhoz képest... böszme nagy kernel lock és társai területén.

"ha jól tudom az OSX alapja is bsd": ez igaz, csak kérdés, hogy ez pozitív vagy negatív ítélet-e :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) pakriksz válasza #Chris (#208) üzenetére


pakriksz
őstag

Nemtudom hogy van-e ennél gyengébb érv mint a compatibility mód ami kb semmire sem jó, legalább is én még egy programot nem láttam ami nem futott és ez segített volna rajta :) max az admin módban futtatása segített néha.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#211) #Chris válasza bambano (#209) üzenetére


#Chris
tag

Pont a BSD hálózati stackje sokkal jobb, mint a linux-oké...
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2359272/facebook-wants-linux-network-stack-to-rival-or-exceed-freebsd

(#212) #Chris válasza pakriksz (#210) üzenetére


#Chris
tag

Az, hogy te még nem láttál valamit nem azt jelenti, hogy nincs... Gratulálok!

(#213) pakriksz válasza #Chris (#212) üzenetére


pakriksz
őstag

hát amennyit próbáltam (az idők során lehet vagy 100 program) abból egynél sem segített, az már elég mintavételnek :)

másoktól sem hallottam hogy működött volna, igazából csak win fanboyoktól hallottam, de példákat mondani rá hogy hol működik soha sem tudtak.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#214) King Unique válasza Dr. Akula (#190) üzenetére


King Unique
titán

+10! eleve mit vártál egy ilyen topikban L-XY egyedektől? Olyan, mintha fehérként elmennél Harlembe....tök mindegy, mit csinálsz, akkor is neked ugranak :DDD
Ahova nem alkalmas, nem használják, még oda is megmagyarázza mki, de igen, az ám. Nem is értem, mért nem használja minden cég, minden ipari terület, mért nem ezt tanítják iskolában, mért nem ezen játszik mki, v éppen mért nem minden gyártó az ő kegyeiket keresi...?? Persze tudom, minden user sötét, aki nem használja és a lényegesen jobb támogatottsággal bíró másik 2 oprendszert választja. :DDD

(#215) CPT.Pirk válasza #Chris (#206) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak annyira lelkesen +1-elted a kolléga hozzászólását a "másik oldalról", arra reagáltam, ismerve az ő kapcsolatát a "másik oldallal", az általa korábban írtak alapján. :)

Egyébként Pakirasz nem mond hülyeséget. Bár ritkán van ilyen progi ami nem fut, de azt csak ritkán oldotta meg a kompatibilitási opciók állítgatása. Régi kedvencem pl. a Settlers 4 (oké, ez már ősi játék, de az utolsó jó Settlers :D ), na annak a pályaszerkesztője csak a letölthető virtuális XP mód alatt működik, a komp. módok nem oldják meg a gondjait W7-en, pedig az alapjáték maga megy szépen a kora ellenére.

King Unique: kérdezd meg tőle, hány Linuxot látott már. Azzal kezdődött 2 vagy 3 topikkal korábban, hogy a Dselect (ami egy terminálos eszköz max. az igazán kockák számára - dpkg frontend ha minden igaz -, bár mi is tanultuk a használatát a fősulin mint csomag kezelő alternatíva) milyensége alapján jöttek a kinyilatkoztatások általános érvényben az asztali Linuxokra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#216) bambano válasza #Chris (#211) üzenetére


bambano
titán

azért ugye érzed, hogy vonyítva felröhögtem azon, hogy egy állásajánlatra hivatkozással elintézted, hogy a bsd-é jobb :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) bambano válasza King Unique (#214) üzenetére


bambano
titán

na megint az egyenlő bánásmód... ha én véletlenül szólni merek egy windowsos hírt tartalmazó topicban (nem windowsos szakmai topicban, hanem bulvár topicban), akkor rögtön jön a duma a windows fanoktól, hogy mit dumálok én abban a topicban.

ez meg egy linuxos bulvártopic, és akkor itt is a winfanoknak nagy a szája?

"Nem is értem, mért nem használja minden cég, minden ipari terület, mért nem ezt tanítják iskolában, mért nem ezen játszik mki, v éppen mért nem minden gyártó az ő kegyeiket keresi...??": mindenki használja. a világ számítástechnikai berendezéseinek 80%-án linux fut. a játékszerverek is jó eséllyel linuxosak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#218) Dr. Akula válasza pakriksz (#213) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Egyszer már mondtam neked: GTA4 radeonnal.

(#219) pakriksz válasza Dr. Akula (#218) üzenetére


pakriksz
őstag

GTA 4-nek minek kéne kompatibilitás mód? Megy az anélkül is(radeonnal is). Eleve nem is régi játék, miért ne menne.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#220) Dr. Akula válasza bambano (#217) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ez konkrétan egy játékmotor topikja, aminek a linuxos támogatása megszűnt, a windowsos maradt, tehát inkább windowsos topik. :P

(#221) Dr. Akula válasza pakriksz (#219) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Oké, akkor ezt magyarázd meg a gépemnek is. Kompatibilitási mód nélkül konkrétan azt is leszarja ha -norestrictions-szal indítod.

[ Szerkesztve ]

(#222) King Unique válasza bambano (#217) üzenetére


King Unique
titán

nem az a gond, h szól vki, hanem, h mit, milyen stílusban. Jellemzően mindenkiben van a másik oldal felé egy kis cinizmus, gonoszkodni akarás...bennem is, de nem kell túlzásba vinni.
Megvan mind2 rendszernél, ahova való és ahol használják. Én sem kritizálom, h szerverek többségén, cégek egy részénél (enterprise rendszerek), v épp sok kütyün (router, NAS stb.) mért Linux fut. De nem kell azt se, h desktopra több területen mért ideálisabb a Windows. Amíg előbbinek nem lesz jobb támogatottsága, alapból másikra nevelik a népet, addig nem is fog jobban terjedni. És ugye topik alap híre se éppen ennek javulását szolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#223) #Chris válasza bambano (#217) üzenetére


#Chris
tag

Abból a 80%-ból 0.1% a linux desktop... :C
Ezt mondja mindenki, hogy minden máshol használható a linux, desktopra nem az igazi, de a beszűkült látóköröddel ezt te nem tudod elfogadni...

(#224) bambano válasza #Chris (#223) üzenetére


bambano
titán

ja, nyilván az én látóköröm beszűkült, hogy évtizedek óta hibátlanul használom a linux desktopomat, amit nem is tehetnék meg szerintetek...

mindegy, nem érdekes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#225) #Chris válasza bambano (#224) üzenetére


#Chris
tag

Akkor hogy alkotsz véleményt a windows-ról, ha évtizedek óta linuxot használsz?... :C

(#226) #57638400 válasza emvy (#164) üzenetére


#57638400
törölt tag

Hmm, igaz, elsősorban nagy cégek disztrójairól beszéltünk, mint pl. Canonical, szóval igen, nekik valóban jön pénz. Igazából arra volt ez ilyen rage-reakcióm, hogy sokan jöttek ezzel, hogy desktopra kakit sem ér, meg "a Linux desktop éve" - részemről Kirk kapitányhoz hasonlóan nem szeretném, hogy bármikor is eljöjjön. Már most is elég csúnya dolog pl. a systemd, ami szembemegy a Unix filozófia egy fontos szempontjával. ("Egy valamit csináljon egy szoftver, azt is jól !") De ez naaagyon hosszú ...

Viszont azzal egyetértek, hogy tényleg borzalmasan töredezik az egész, pl. ez a szerencsétlenkedés, hogy akkor most mi és mikor váltja le az X-et ? Wayland, Mir ? És mikor ? :F
Bevallom, azért próbáltam védeni a rendszert (illetve az ökoszisztémát), mert szívemnek kedves, számomra egy őrülten jó játékszer, sokszor hasznos segítőtárs. Szóval azzal is egyetértek, hogy elsősorban a buherátoroknak öröm. :DDD Viszont megint ott van másik oldalról, hogy az n=1 is tanuljon már meg valamit (egyik ismerősöm doksik pendrive-ra másolásához is engem kért meg :( Sz'al vannak végletek ... )

#166 #Chris:
Igaz, sok mindent belekevertem már, a Slackware-rel már végleg elszálltam. :DDD Ohh, micsoda gyönyörű játékszer ! De pont ezért nem kell fikázni semmit, megvan itt mindennek szépen a létjogosultsága. Oh, és igen, természetesen tudtam, hogy az OS X gyökerei BSD-szerűek. Egyébként, ők ügyesen csinálták, az iOS, meg az OS X is ügyesen kezeli az erőforrásokat. Vannak még előnyei, bár, soha nem használtam. Olyan dolgokkal, amit csak "hallottunk", mindig necces dobálózni. :)

szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(#227) #Chris válasza #57638400 (#226) üzenetére


#Chris
tag

Mivel zárt forrású rendszerről lévén szó és a fejlesztők is titoktartási szerződést írnak alá, így csak a rendszer alapfelépítéséből és az elszólásokból lehet következtetni. De ha megnézel egy osx-et a unix-os parancskészlet működik rajta + a rendszer struktúrája is hasonló, szóval nem jár az messze az igazságtól.

(#228) Pimpő válasza #Chris (#166) üzenetére


Pimpő
tag

"csak az a baj, hogy a linux meg a distribek is opensource-ok, ebből adódik, hogy mindenki megy a saját fele után, és mindenki jobban tud mindent."

Ennek ellenére Linuxon még sosem láttam akkora rakat szart, mint az egységes Windows win32 API-ja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#229) bambano válasza #57638400 (#226) üzenetére


bambano
titán

az osx gyökerei nem bsd *szerűek*, hanem konkrétan bsdi kernellel indultak. emlékeim szerint az osx-et áttolták a unix teszten is, úgyhogy jogosan viselheti a unix védjegyet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#230) lionhearted válasza #Chris (#206) üzenetére


lionhearted
őstag

Aha...tehát én sem használom immáron 5 éve ezt a bughalmazt main desktopként. Kedvenc játékom a Dota2, fut...
Docx jól megy LO-val, nem szokott baj lenni, de amióta az MS is megemberelte magát, azóta inkább ODT-ben küldöm, sosem volt panasz. De inkább a PDF, mert senkinek semmi köze már hozzá. Kb az Office XP (2001) volt az utolsó Office amit telepítettem magamnak. Amikor egyszer lefagyott, és sosem indult újra a gép a telepítése közben (frissen húzott rendszert "laktam" be), akkor végleg meguntam. Azóta van OOo/LO, szóval >10 év.
Nem gányolok wine-nal semmit, pár éve még felraktam magamnak, hogy hátha kell, azóta sem kellett, szóval már törölve is lett. Nem hiányzik a bloatware onlywin programok, bocsánat. Amióta Linuxozom olyan nagysikerű, méltánhíres, sokhelyen mai napig default bloatware-ektől szabadultam meg, mint: Nero, Adobe, WinRAR, uTorrent, DaemonTools... etc. Mindre találtam megfelelő wines alternatívát a dualbootos rendszeremnek. Amire azóta nem léptem, amióta van Dota2 linuxra. :D

Teljesen egységsugarú júzereknek megfelel az oprendszer, hiszen van rá böngésző...a krómbúk is sikeres.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#231) #Chris válasza lionhearted (#230) üzenetére


#Chris
tag

Ezt én is leírtam. Amég nem jön olyan igény, hogy kell egy olyan program, ami nincs linuxra, addig minden oké. Böngészni, filmezni és zenét hallgatni megfelel. A problémák akkor jönnek, ha ezen túlmutat a felhasználó igénye. És még találkoztam olyan átlag felhasználóval, aki ne akarta volna vissza a windowst, mert szenvedett csak a támogatottság hiányától. Még egyszer mondom, nem a hozzáértőkkel van a gond, ezért nem értem, hogy a saját példádat hozod meg más is. Aki a ph-t olvassa valószínűleg minimum poweruser, szakember vagy mérnök.

(#232) King Unique válasza #Chris (#231) üzenetére


King Unique
titán

Vannak, akik LO miatt is sírnak, mert nem azt tanulta, nem azt szokta meg, v épp alap/ x-es doksikat nem jeleníti meg teljesen jól, mert nem 100 %-os a kompatibilitás, főleg olyan doksiknál, excel tábláknál, amik tele vannak spec formázásokkal. Meg a most, minden tanulónak osztogatott potya 365 se támogatott rajta, de pl. almán viszont igen. Lehet persze LO-n is dolgozni, jó az is, de nem mkinek.

[ Szerkesztve ]

(#233) #Chris válasza King Unique (#232) üzenetére


#Chris
tag

LibreOffice-t próbáltam sokáig, nekem az OpenOffice jobban bejött, de az MS Office közelébe se ér egyik irodai csomag se, semmilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#234) Dr. Akula válasza lionhearted (#230) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Docx jól megy LO-val, nem szokott baj lenni"
Kivéve amikor teljesen máshogy néz ki mint MSO-val. Más karakterek, más formázás, esetleg egy háttérkép is előkerül valahonnan, pedig nem volt benne. Magic... Persze van amikor jól nyit meg valamit, de nem garantálható hogy a következő doksi is olyan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#235) spammer válasza #Chris (#231) üzenetére


spammer
veterán

A fórumot nagyon sok átlagjúzer is olvassa, ki is derül olyankor, amikor a különféle topikokban jönnek a toolbaros, vírusos, "hogyan szedjem le?", "hogyan tegyem fel?" hozzászólások. :DDD Olyankor is, amikor a gugli első találatként dobja a megoldást. Na, nekik, átlagos használatra bőven elég lenne egy desktop Linux is. Nincsenek túlmutató igényeik (nem mérnökök, poweruserek). Csak hát jó a megszokott is, akkor is, ha az már szar. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#236) Rimuru válasza Dr. Akula (#234) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg az is jó amikor MSO-k között is totál másképp jelenik meg a "szabványos" formátum.

Vigyázat, csalok!

(#237) LordX válasza spammer (#235) üzenetére


LordX
veterán

Nem, az ilyeneknek Chromebook kell.

Ha nem tudod milyen billentyűkombinációval lehet a konzolt (mert semmi prompt nincs, a user guide-ban nincs leírva; és a kapott prompt sem valami sh, azt is egy hasonló lépéssel tudod onnan elindítani), konkrétan azzal szenvedtem, hogy _ne_ akarja legyakni a chroot-al feltett Ubuntut minden egyes boot során kérdés nélkül. (Most is szeretné, de legalább megkérdezi..)

(#238) Dr. Akula válasza Rimuru (#236) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha a "szabványos" alatt vmi open vackot értesz, akkor lehet, de az MS szabvány formátumait mindig jól jeleníti meg, akár régi, akár új.

(#239) lionhearted válasza #Chris (#231) üzenetére


lionhearted
őstag

A saját példám mellett legalább 2 példám van, akik nem poweruserek, mégis Ubuntuznak, mert én raktam fel nekik. Nem sírnak a win után. Az átlag nem poweruser, nem értem, hogy miért saját magadból indulsz ki... a többség pont azt csinálja, mint amit először leírtunk. Egyébként pedig nyilvánvaló, hogy ördögi kör: amit nem használnak, azt nem támogatják (amiről a cikk is szól), amit nem támogatnak, azt nem használják... Ezen nem segít az sem, hogy bármelyik oldalát hangsúlyozzuk.
Szerintem könnyű belátni, hogy ha nem ez lenne a helyzet, hanem (amire már most is bőven jó) egyszerű feladatokra mindenki linuxot használna, akkor lenne támogatottság, szóval máris bármire használható lehetne. Tehát bármit meg lehet indokolni azzal, hogy mennyi a támogatottság.
A Mac OS X-nek sem valami hatalmas a támogatottsága, azzal is lehet eleget szívni, de előrébb van, főleg a pénz miatt. A rá való MS Office sem igazán olyan kompatibilitásban, mint a wines. Persze néha két wines sem.
Egyébként terjed az online doksi, ez a trend, nem a többgigás semmire se kellő bloatwarek. Ki emlékszik még a repülőgépszimulátorra, vagy a flipperre az Officeban? Tuti kellett bele.

Én viszont nem látom be annak a következményeit, ha ez az irány valós lenne. Ha a linux is win lenne, annak sok bajával, akkor nem éri meg. :) Ha van egy olyan opció, hogy minden a régi marad, csak az emberek így szeretik meg, akkor lenne ez várt esemény. Viszont általában az elsőre fogadnánk, ezért nem várja senki a linux évét, mert azzal kezdődne a linux halála is.

@Dr. Akula: Mi sem egyszerűbb, mint mondtam, ha valami (közös) szerkesztés alatt áll, akkor nem szokták formázni, csak a végén. Ha nem áll szerkesztés alatt, akkor PDF. A normálisabbika úgy írja a doksit, hogy sémát használ, belövi, hogy mik a fejlécek, felsorolások, stb. Értem én, hogy van pár dilettáns, aki mindent kézzel formázgat, meg cuki háttereket dob fel, akkor ez van. Az Impress és a PPT mondjuk valóban nehezen összehasonlítható - mondjuk személy szerint én az előadásaimat is gugliban csináltam, ami még így is messzemenőleg szebb, mint egy-két PPT diasor -, de a Writer/Word és a Calc/Excel bőven paliban vannak ilyen felhasználás mellett. Egyébként ez is lejárt lemez már, ott van a Prezi vagy az Impress.JS. És az egész MSO helyett a Gugli és társai.

@King Unique: Senki nem állította, hogy mindenkinek az való. Semmi sem való mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#240) Rimuru válasza Dr. Akula (#238) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem véletlen van idézőjelben, az MS formátumára gondoltam. ;) Bár nem is azzal van a gond hanem az Office implementációkkal. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#241) Sir Ny válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Hogy azt propagálod hogy hónapos secholeokra ne frissitsünk, amikhez bárki számára elérhető exploitok léteznek, és.. FUUUUVÁÁÁÁRGHHH!

szerintem az ilyet ugyanúgy tiltani kéne, mint mondjuk a warezt

[ Szerkesztve ]

-

(#242) #Chris válasza lionhearted (#239) üzenetére


#Chris
tag

Én is raktam fel elég sok embernek ubuntut, elementaryt, mintet. Nagyon jó... Valami nem megy vagy nincs linuxra az a szoftver hívnak, hogy csináljam már meg. (y) Nem lesz olyan, hogy ne kelljen olyan szoftver, ami windows only és máris kezdődik az, hogy szarozzák, hogy semmit nem lehet vele csinálni stb., meg engem hív, hogy csináljam meg. Jobb a windows, nincs vele gond. Ja játszani akar a gyerek, hopp nincs rá semmi... :D. Most adóbevallást kéne csinálni, ami linuxon is fut!!!, de a linuxos java nem a bekattintom és megy style. Na erről ennyit, engem már nem érdekel ez a téma, van akinek hiába mondok ész érveket, meg tapasztalatokat nem fogadja el, hát akkor hajrá, majd rájössz magadtól.

(#243) lionhearted válasza #Chris (#242) üzenetére


lionhearted
őstag

Hogy jönnék rá magamtól? A lány ismerősöm is pont abev-et csinált, és ő magának meg tudta oldani, mert a java pont olyan, mint aminek leírtad.
Nem fogom a te észérveidet felfogni, mert azok nem érvek, hanem rossz tapasztalatok a környezetedből. Én annyit olvasok ki belőle, hogy az én tapasztalatom szerint lehet boldogulni (minimal tudás mellett is), a tied szerint nem, akkor usererror van.

Tegnap még működött...

(#244) CPT.Pirk válasza Sir Ny (#241) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Propagálom? Nem. Nem is értem ezt miből gondolod.

Azt mondtam, hogy ÉN hogyan csinálom, nem azt hogy másnak hogyan kellene csinálnia. Tervben van ezeknek a gépeknek az unattented frissítése, csak eddig nem voltam benne biztos, hogy miként csináljam meg. Viszont most találtam rá csomagot, meg egyszerű megoldást, majd alkalmazom azt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#245) bambano válasza Dr. Akula (#238) üzenetére


bambano
titán

tekintve, hogy az ms-nek nincsenek szabvány formátumai, így azokat megjeleníteni sem lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#246) Dr. Akula válasza bambano (#245) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azért nekik elég jól sikerül. Csak az opennek nem.

(#247) Benőke válasza szabonagyur (#117) üzenetére


Benőke
őstag

"Ennek mi köze a Windows-hoz? Nem is tudtam, hogy a MS-nek már drivert is kellene gyártania :U Más elvárás esetleg?"

Nem nagy elvárás az enyém, de mondjuk rendes OS meg használható programok? Esetleg? A win esetében inkább csak elfogadtam, hogy ilyen marad, kékhalálostól. Skype esetében a inkább fájt, mert jó kis eszköz volt. Béke poraira...

Lenne még pár elvárás, de az már csak finomság lenne. Nem is merem még csak felsorolni sem. Még elégetnének máglyán.

[ Szerkesztve ]

(#248) King Unique válasza Dr. Akula (#246) üzenetére


King Unique
titán

Azért "nekik" se sikerült annyira jól, mert fullos odf 1.2 támogatás csak 2013-as verzióban van. Igaz inkább a másikkal való teljes körű kompatibilitásra szokott nagyobb igény lenni.
Amúgy MS-t se lehet már ezért annyira elmarasztalni, megvan a "szabványuk", telepítésnél még külön rá is kérdez, fel is ajánlja, h odf v ooxml legyen az alapértelmezett formátum, megnyitni, menteni is lehet mind2-ben. Hiába volt előbb szabvány az odf, mégse tudott elterjedni. Igaz, hogyan is tudott volna, v mire számítottak, amikor legtöbb helyen régóta mso formátumai használatosak...?

(#247) Benőke: kinek, mi a rendes OS, mit vár el tőle, az szubjektív is, de nagy átlagnak bőven megfelelő. Használható programok terén való hiányosság, negatívum alatt nem tudom mi értendő, mert ilyen téren a másiknak van elmaradása.

[ Szerkesztve ]

(#249) Dr. Akula válasza King Unique (#248) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az .odf az nem MS, hanem open cuccos. A .doc(x), .xls(x) különféle verziói mind támogatva vannak. Amíg az .odf ugyanolyan különlegesség mint a fehér ember Afrikában, addig nagyon nem is érdekes a támogatása. Ehhez képest, mint írod, már tökéletesen támogatja az MSO azt is.

(#250) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#249) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tedd hozzá, hogy a szabványosítás után 2 évvel sikerült is nekik és azon az oldalon "csak úgy" többnyire nem kapsz frissülő támogatást, ahhoz új terméket kell venned.
A 2013-as MSO-tól van odf 1.2 (2011) támogatás, az 1.1-es odf (2007) támogatás meg szintén két év csúszással került be a 2007 SP2-vel (2009). Nem kapkodtak Redmondban...

Ahogy az ooxml wikiben is írják, teljesen felesleges volt megalkotnia az MS-nek a saját szabványos formátumait (aminek a módját is érte némi kritika), mert akkor már bőven kész, nemzetközi szabvány volt az odf, pl. a NATO tagállamok is ezt használják. Egyszerűen csak használniuk kellett volna az odf-et a saját hülyeségük erőltetése helyett, de akkor leesett volna a gyűrű az ujjukról.

A fehér ember dologról meg ennyit: http://en.wikipedia.org/wiki/OpenDocument_adoption

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.