Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remus389


Remus389
veterán

jó kis Einhell

nekem Einhell kompresszorom van és jó :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2) dfdfdf válasza Remus389 (#1) üzenetére


dfdfdf
őstag

csak az a baj hogy hamar csapágyas lesz a motorja és nem lehet cserélni mert egybe van öntve a tengelytartó műanyaggal....

(#3) Archer


Archer
őstag

Az Einhell egy korrekt német márka volt amíg náluk is nem kezdődött el a spórolás, meg a keleten gyártás szarér-húgyér. Ez akkor volt, amikor még nálunk nem igen forgalmazták, úgy kellett behozni/behozatni németből. Amit ma árulnak az már nem az az Einhell, de 10k tényleg nagyon barátinak tűnik ezért a gépért, feltéve ha nem hal meg 1-2 éven belül. Ha belegondolok, hogy mi még valami 20k körül vettük a porszívónkat pedig az csak sima papír porzsákos, meg szárazon használható. Ennyire lementek ilyen téren az árak?
Viszont amit messziről kerülni kell porszívóban, az a Samsung, minden műanyag benne, aztán ha kicsit belemegy a por a motor részhez, "megesz" mindent.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4) kerekfej válasza Archer (#3) üzenetére


kerekfej
addikt

(#5) Tristis válasza Archer (#3) üzenetére


Tristis
őstag

Úgy voltam vele, hogy két év garancia, 10e Ft... Mondták sokan, hogy a porszívók nem igazán bírnak sokat, nézegettem Kärcher-t, de amit már érdemes lett volna megvenni az 25e Ft körül kezdődött, ezért adtam egy esélyt ennek a gépnek. Működési elve ugyanaz, ha meg tényleg gyorsan tönkremennek a mai porszívók (ugyanezt mondták korábban a mosógépekre is), akkor sokat nem veszíthetek. Így született meg a cikk alcíme is. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6) kerekfej válasza Tristis (#5) üzenetére


kerekfej
addikt

Ugyanezt kapod meg az ALDI-ban 3év garanciával ugyanennyiért más néven.

Ilyen Royal például 16000Ft, de láttam én már hasonlót 10000Ft-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Archer válasza Tristis (#5) üzenetére


Archer
őstag

Kärcher is műanyag az egész gondolom, de annak legalább van rendes szervizháttere. Nekünk egy magasnyomású mosónk van tőlük, nem egy mai modell, nem is nagyon találtam róla infót a neten, viszont amikor szétment benne egy műanyag elem, felhívtam a magyarországi márkaszervizt, bemondtam a számát meg valahogy elmagyaráztam, hogy mi ment tönkre, pár nap múlva már hozta is a postás a kérdéses alkatrészt, összeraktuk, jó lett. Ezeknél az olcsó gépeknél gondolom egyben van minden, aztán ha valami beszarik, kuka.

#4: ismerem, sok igazság van benne. Bár egy nyomtató memóriáját nullázni meg egy alapból direkt gagyira megtervezett akármilyen terméket megjavítani más kérdés. Jelen esetben itt van mondjuk ez a porszívó, ha az ember vesz bele minőségi csapágyat (pl. SKF) meg mondjuk szénkefét cserél, máris a vételár harmadánál tart, és akkor a többi gyengén, olcsó anyagokból tervezett részegység még mindig marad a régi. Sajnos a legtöbbször nem gazdaságos javítani, hiába nem akar az ember még több hulladékot termelni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#8) Apika


Apika
Közösségépítő

Egész kellemes ára van... :K

(#9) Remus389 válasza dfdfdf (#2) üzenetére


Remus389
veterán

lehet, ezt nem tudom, hisz fél éve van meg(akciós 30K, de az olajos fejta 25 literes)

egy műhelybe oké hamar tönkremehet, de hobbicélra, barkácscélra szerintem sokáig jó lesz

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#10) dfdfdf válasza Remus389 (#9) üzenetére


dfdfdf
őstag

uhh most nézem neked írtam, de a porszívónak szar a csapágya nem a cuccodnak :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Remus389 válasza dfdfdf (#10) üzenetére


Remus389
veterán

ne ijesszgess :DDD

egyébként ilyen

tuti kis gép :))

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12) Tristis válasza Remus389 (#11) üzenetére


Tristis
őstag

Örülök, hogy ilyen jó kompresszorod van, de mi köze a cikkhez :F

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#13) dfdfdf válasza Tristis (#12) üzenetére


dfdfdf
őstag

nekem címezte :) és egy a gyártó :P

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano válasza kerekfej (#4) üzenetére


bambano
titán

lol.ez egy mekkora nevetséges film, még akkor is, ha bizonyos dolgokat érdemes lenne követni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó kis teszt köszi. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#16) #19617792 válasza Remus389 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

jaja, jóféle kompi is az. mondjuk nekünk nem Einhell van, hanem ezeréves home-made cucc, 400V-ról megy itthon, de olyan, hogy ha nem lenne kiékelve a kereke, akkor elmászna :DDD ja meg ha beindul, az összes szomszéd hallja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) lapa


lapa
veterán

kicsit megijedtem mikor először láttam, mert két hete vettem egy békebeli 1500w miele-t (cső nélkül 9-ért). de elolvasva én azt mondom porszívóból (meg pár másból is) csak miele, lehetőleg eredeti csővel és porzsákkal (ugye a miele a porszívók pakema-ja). azt mondják ezek a békebeliek még jobbak, mint a manapság 70-80-ért árult 2,2kw-osak. az mondjuk tény, hogy a bekapcsoló gomb jobb, és 3 helyett 4 kefe van benne. egyébként a 2,2kw is brutál, rendesen langyosra melegszik a kábel használat közben annyira kéri az elektronokat. cserébe megtudod hol csaltak ki egy kis cementet a betonból, mert azt felszedi.

[ Szerkesztve ]

(#18) Remus389 válasza #19617792 (#16) üzenetére


Remus389
veterán

milyen az a barkacsolt kompi? érdekel, tudnál képet küldeni?

egyáltalán megéri takolni? akcióba 30k volt az einhell, de volt olajnelkuli teflonos 25-ért de az alja( szerintem olajkenes nélkül hamar elkopik, bár ki tudja egy hobbi modellező számára jó lehet hisz egy airbrush alig fogyaszt levegőt)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) #19617792 válasza Remus389 (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát, annak idején lehet jobban megérte. nem tudni akkor mi mennyibe került. legalább 25 éves szerkezet lehet (ahogy a szintén home-made hegesztőnk is, mondjuk az 230-ról megy, de képes úgy meghúzni a hálózatot, hogy minden leáll. az asztali körfűrészünk is szintén barkács, 400V-os motorral.). nálunk is azért tud menni, mert van 400V bevezetve, ami ma már kicsit rika a háztartásokban.

igazából nem néztem át tüzetesen a vasat, így nem tudom kenéses-e. bár szerintem nyílván az, hőskorban még mindenki mindent 1000 évig működőre csinált. :DDD

képet majd lövök róla. :K

(#20) Findzs


Findzs
addikt

jó kis porszívónak tűnik :K
nekem is van einhel dekopír fűrészem de a fűrész lap befogója széttört kb 5 év után
valami öntött vacakból volt

jó a szívó ereje ? felemeli a szőnyeget ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) Tristis válasza Findzs (#20) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem szőnyeget nem emel (nálam), de egyébként sem lehet objektív választ adni, mivel a porszívó fején vannak csatornák, amik meggátolják ezt a bizonyos "felemelést" és nekem "shaggy" jellegű szőnyegem van, amihez az összes porszívó kicsit hatástalan. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.