Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egyszerű: ki kell húzni a net kábelt, vagy le kell tiltani a Wi-Fi-t :DDD Ez 100-os megoldást nyújt :DD ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) Shifty01


Shifty01
tag

Könnyű.
Nincs webkamerám a mikrofont pedig lecsatlakoztatom amikor nem használom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) BiP válasza Scholes9 (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Erre írja a cikk, hogy ha csatlakoztatsz másik eszközt/pendrive-ot, akkor is ott a lehetőség...

Amúgy a téma megérne egy komolyabb gyakorlati szempontú elemzést.A Kaspersky tanulmánya inkább csak a jelenlegi hozzáállást írja le, de jó lenne gyakorlatiasabb megközelítésből.
Mely adatgyűjtéstől kell/érdemes valóban félni, melyikkel szemben vagyunk túlzottan paranoiásak, stb.stb.

[ Szerkesztve ]

(#4) Citroware válasza BiP (#3) üzenetére


Citroware
addikt

Egyetértek, megérne a téma egy komolyabb elemzést, ez a cikk ír arról, hogy mit csinálnak néhányan, de azt nem, hogy igazából mit kéne csinálni, stb... :))

(#5) cinemazealot


cinemazealot
addikt

"Szerencsére" nekem olyan régi laptopom van, amin nincs sem beépített mikrofon, sem beépített kamera. Az asztali gépbe meg használaton kívül nincsenek bedugva ezek a perifériák. Már csak azért sem, hogy ha nem muszáj, ne fogyasszanak... na, nem mintha az olyan sok lenne, de akkor se!

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Paranoia: "A paranoia vagy üldözési mánia túlzó és irracionális szorongás vagy félelem, ami gyakran az üldözöttség érzésében nyilvánul meg. ...

Jelenleg elsősorban olyan téveszmék megnevezésére használják, amelyekben az érintettet üldözi valaki." Forrás: wiki

A cikkben semmiféle paranoiát nem véltem felfedezni. Hülyeséget igen, mondjuk az a bankkártya "trükk" lol, amúgy meg inkább tudatos viselkedésnek hívnám azt aki elhatárolódik a webkettő és gúgli stb. meggondolatlan használatától.

A Snowden ügy egy laza 3 éve volt, minimum azóta az óvatosság nem "paranoia" hanem gondolkodás, meg lehetett volna már ezt tanulni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) troller


troller
senior tag

"Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek." ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a leragasztósdi onnan agyrém, hogy pl. notit nem tud az ember venni webcam és mikrofon nélkül. Üzleti vonalon sem.

(#9) dredjudge84 válasza BiP (#3) üzenetére


dredjudge84
őstag

Csatlakozom az elottem szolokhoz. En is szivesen olvasnam mi a legtutibb megoldas vedelem szempontjabol.

(#10) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#11) gyurkikrisz válasza Apollyon (#6) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

na ne égess ki tesó :DD ha tényleg megfigyelnének, akkor nem csak azt figyelik meg, hogy mit csinálsz a gépnél, hanem minden mást is :C vagy te az utcán minden kamera elől elbújsz, csak kp-val fizetsz, nincs telefonod, stb? :D

milangfx: Mr Finch +111111111111111. mondjuk a sorozat messze áll a valóságtól, ezért bármekkora fanja is vagyok, nem érdekel a megfigyelés

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12) #96302336 válasza #06658560 (#8) üzenetére


#96302336
törölt tag

A jobb üzleti notiknál bios szinten is tilthatóak ezek a perifériák, így win alatt már nem is érhetőek el. Akkor meg pláne, ha a bios is jelszóval védett.

(#13) jamez


jamez
senior tag

az én életem kurva izgi lehet, ha valaki erre izgul.
amúgy meg nem csak innen követnek minket. Ott a mobilod. annak is ragasszam le a mikrofonját? :D

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#14) 0xmilan válasza jamez (#13) üzenetére


0xmilan
addikt

Leragasztással nem sokra mész. Itt a megoldás 15:00-nél.

(#15) BoB válasza Apollyon (#6) üzenetére


BoB
veterán

Nem úgy van, hogy a paranoia-s úgy hiszi magáról hogy megalapozott a félelme és ez valójában tudatos gondolkodás? :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) nyisziati válasza Shifty01 (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

Ennyi.
Nekem se volt soha kamerás/mikrofonos laptopom. Meg úgy általában laptopom se. :))

(#17) #20655360


#20655360
törölt tag

Személyes dolgokat nem tárolok a gépen, problem solved. Úgyis szarrá vágja vmi idővel.
Fontosabb accokra meg ott a keepass. Persze ez se tuti megoldás.

(#18) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Én a ledeket ragasztottam le a laptopon, ezek szerint cyber-paranoiám van :D?
Azt hittem csak zavar este a fény :D

Tea az élet!

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Az embereknek sokkal kibertudatosabbá kell válniuk: "

Ha ezt jelzed nekik, lehülyéznek. Aztán majd neked kell menteni az adataikat, amikor megszívatják magukat.

Amúgy ha leragasztom a kamerát, hogyan Skype-olok?

Másik szép faj, aki leragasztja a kamerát, Skype-hoz pedig outdated Androidot használ, app frissítés letiltva :D

@kopi : Lehet...

@Spammer : Na jó, de ha kéne/akarnál ilyesmit tenni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) spammer válasza hcl (#19) üzenetére


spammer
veterán

Nekem le van tiltva a kamera modul, le van ragasztva a kamera, és még véletlenül sem telepítek SkypeNSA toolt. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21) Apollyon válasza gyurkikrisz (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem vagyunk tesók, hála égnek. Ki mondta azt egyébként hogy "megfigyelnek"? :F Mert én nem.

---

A leragasztott kamera amúgy azért lehet érdekes, mert van egy olyan site, ahol az ilyen eszközökre rá lehet keresni, és ezáltal csatlakozni.. Mondjuk lehet tűzfal blokkolja az ilyet. Volt itt is róla hír egy pár éve.

(#15) bob.zxr: Lassan már az lesz a paranoiás aki feltesz egy tűzfalat, hámer a 'dóze megvéd, hö.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) UnA válasza BoB (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Pontosan. Az őrült is kristálytiszta logikával rakja össze a világát. Ha elkezd kételkedni, akkor már nem az.

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én a kamerámat elástam a kert végébe hogy még véletlenül se láthasson meg otthon origamizás közben a FBI, CBA, NASA, CBI, CBC, CNN egyik se....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mikrofon mennyivel fog kevesebbet hallani egy centi celluxtól:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) nyisziati válasza t72killer (#24) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, ez engem is érdekelne. Főleg, hogy a hossza a centi, a vastagsága nincs egy milliméter... :DD

(#26) hcl válasza t72killer (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Yess :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) #06658560 válasza hcl (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik márka árul ezek nélkül notit?

(#28) #06658560 válasza t72killer (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

El tudok képzelni olyan esetet, hogy erősít.

(#29) idegen lény válasza Apollyon (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Nagyzási tébolyt is jelent.

milangfx
Ha jól értettem a videót, három mikrofon is van egy telefonban? Miért is? Biztosra mennek?

"internetkapcsolat nélkül is megfertőződhet az eszköz, például egy csatlakoztatott okostelefonon vagy USB–n keresztül" Az talán nem internetkapcsolat?

Nyugi, mi már évezredek óta figyelünk titeket. [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) galocza


galocza
aktív tag

kultúrember vagyok, asztali gépem nincs, se kamera. mikrofon addig van bedugva, amíg cszem.

(#31) BiP válasza idegen lény (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Zajszűrés miatt tesznek több mikrofont egy telóba.

(#32) pereces válasza galocza (#30) üzenetére


pereces
tag

+1

(#33) idegen lény válasza BiP (#31) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja, én is ezt mondanám. ;] Csak tudnám, hogy akkor miért olyan pocsék a hangjuk. Sokszor alig értem a telefonálót. A diktafon meg egy vicc.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) hcl válasza #06658560 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szte üzletiben elég sok esetben lehet rendelni ezek nélkül. Sok olyan helyen használnak lapost, ahol az ilyesmi nemkívánatos (mikrofon mondjuk szokott lenni, de kamera nem feltétlen).

Előző melóhelyen a pár éves Döll gépekben pl. nem volt kamera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) #06658560 válasza hcl (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amik a cégnél nálunk vannak vadonat újak, mind leragasztós. Neten sincs opció nélküle kérni. Emlékeim szerint a Tuxedo pár éve még csinált olyat.

(#36) ripla


ripla
őstag

jelszavak és fontosabb adatok 3 különböző usb-re elmentve (és csak oda), tablet kamera leragasztva. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) idegen lény válasza ripla (#36) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen! Ez így nagyon biztonságos! A helyedben fel is írnám őket! Csak tudnám minek, amikor a felhő elment mindent? :U

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#38) tatararpad


tatararpad
őstag

Én nem ragasztom le a kamerát, mindig is kíváncsi voltam milyen arcot vágok masztizás közben de sose mertem levideózni, hátha más megteszi és kirakja YouTube-ra.

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Szét kell verni a gépeket és vissza a természetbe! Ja, csak ott meg a szomszéd, meg az öreganyók leselkednek. Mars? Ufók. Hold? NASA, kínaiak.
Akkor szippantsunk a hernyóból egy csíkot és tojjunk bele.

A tréfát félre téve sajnos valóban egyre jobban félnek az emberek. De ez nem irracionális félelem! Miért nem? Mert már többször is kitudódott, hogy bizony a gyártól figyelnek. TV-k kamerája, notebookok kamerája, telefon. Ezek a köztudatban vannak, büntetések is voltak miatta, szóval már eleve nem lehet irracionális (megmagyarázhatatlan) félelem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Apollyon válasza janeszgol (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ezek a köztudatban vannak, büntetések is voltak miatta, szóval már eleve nem lehet irracionális (megmagyarázhatatlan) félelem."

Ezt mondod azokról, akik inkább tesznek rá és ringatják magukat az édes tudatlanságban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) janeszgol válasza Apollyon (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól tartok, nem világos számomra, amit írtál. Kifejtenéd, plz?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) Apollyon válasza janeszgol (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ugyanazt írtam amit te, csak más szavakkal, és burkoltan elmebetegnek címkéztek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) -Skylake- válasza galocza (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja, ettol vagy kulturember, gg-ez.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Se kamera se mikrofon a gépen, ha kell akkor csatlakoztatom csak, ellenben van mobilom kamerával és mikrofonnal...

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#45) ripla válasza idegen lény (#37) üzenetére


ripla
őstag

röhögni fogsz, de van egy spirálfüzetem is, szintén felhasznevekkel és jelszavakkal. na azt törjétek meg. :P

(#46) Realradical


Realradical
őstag

Megfigyelés mindig volt és mindig lesz. Nem ringatom magam abba az illúzióba, hogy ki tudom védeni. Bankkártya, térfigyelő kamerák, műholdak, fizikai megfigyelés, puskamikrofon, szexi kémnők, Dzsémszbond.
Az, hogy látják a Viber chat előzményeim szerintem nem oszt nem szoroz.

@ripla
https://www.schneier.com/blog/archives/2008/10/rubber_hose_cry.html

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#47) Béééla


Béééla
őstag

Mi ez az új divat, hogy paranoiásnak kell hívni az elővigyázatost? Egyre-másra derül ki, hogy amiért régen alufóliasapkás őrültnek bélyegeztek (tömeges lehallgatás a legjobb példa) az volt az igazság...

Bélabá

(#48) gyurkikrisz válasza Béééla (#47) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És az miért zavar, ha lehallgatnak? Károd származik belőle? Akkor bezzeg mindenki tapsikol, amikor lekapcsolnak egy terroristát, de azt már nem hajlandó elfogadni, hogy azzal ez együtt jár.

Zuckerberg meg szép hogy leragasztja a kameráját, a mai kor egyik leggazdagab, legismertebb üzletembere. Na neki van mitől félni. De én itt senkiről nem tudom elképzelni hogy multimilliárdos CEO.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#49) Apollyon válasza gyurkikrisz (#48) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már százmilliárdszor le lett írva, de tessék itt van újra, legközelebb egy ilyen hírnél majd legfeljebb bekopipésztelem ;]

Senki sem "hallgat le", meg nem ül random CIA guy a gép előtt és téged figyel, hanem logolás van, de az keményen. Mentik a kereséseket, login-logoutokat, képeket, posztokat, beszélgetéseket, mindent. Ha törlöd magad faxbúkról, akkor csak te, meg a többi átlag user nem fogja látni a profilt, a fb rendszerében meg lesz egy flag hogy ez a profil törölt, de az adatokat nem törlik.

Van nekik (is) egy szép nagy adatbázis, amiben még jelszavakra (!) is lehet keresni, és a gyűjtött adatokból személyeket beazonosítani.

Az meg hogy kinek van és nincs miért félnie, meg kinek milyen privát adatai mennyire fontosak, hadd döntse el mindenki saját maga.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) Béééla válasza gyurkikrisz (#48) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor ugye nem baj, ha ezentúl még a zuhanyzóba is követlek és mindent magnóra veszek, hiszen nincs rejtegetnivalód a jelek szerint!

Plaintext SMS-el nem kezdtek semmit Brüsszel esetében.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.