Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Akkor lehet hogy én már megmentettem mondjuk 2 bálnát mert sosem dobok ki semmit ami elromlik elektronikai kütyü.. :) Szemfelnyitó cikk! Grat! :R

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) korpicschess


korpicschess
veterán

Én sem dobok ki sose semmi technikai cuccot. Sajna van aki igen.
Jó kis írás lett.
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#3) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Ezzel csak az a gond, hogy ha készülne egy tanulmány, hogy azonnal abba kell hagyni, különben 5 év múlva kipusztul a fél világ, akkor sem történne semmi szerintem. Vagyis de: az USA fél Afrikától megvenné a kvótájukat, az EU megbüntetné az Intelt 5 mrd Euro-ra, és kétszer ennyi Green Edition termék jelenne meg, egy kis felárral.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) gamerkiller válasza bitblueduck (#3) üzenetére


gamerkiller
senior tag

:DDD :DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#5) siti


siti
senior tag

azért az RoHS bevezetésével tettünk egy lépést. mondjuk van még elég mérgező anyag egy új gépben.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nem rossz téma. Fontos ezekre odafigyelni, de sajnos vásárláskor én sem teszem, inkább megveszem az újat, nem elég egy előlapcsere mondjuk sajnos.
Megdöbbentő mennyiségű e-hulladékot termelünk sajnos.

Persze szemétbe én sem dobok ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#7) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én minden vackot a padláson tárolok, legyen az régi táp, monitor vagy 286os alkatrészek,
ez több szempontból is eklőnyös (száámomra)
1: az én tulajdonomba marad, és ki tudja mikor jöhet még jól
2: nem termelek egyáltalán E-hulladékot :D

(#8) 8nemesis8 válasza bacsis (#7) üzenetére


8nemesis8
veterán

1: az én tulajdonomba marad, és ki tudja mikor jöhet még jól

Ennek mi is örülünk a cikkeid miatt is.

Nekem a pincébe pihennek a régebbi gépeim. :U

(#9) Titan44


Titan44
tag

Én mindig továbbadom a megunt PC-im laptopjaim illetve mobiljaimat a családban vagy baráti körben. Ha még képvisel valamilyen nagyobb értéket, akkor általában a PH apróhirdetésekben fellelhető... :K

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#10) z0d1AK válasza 8nemesis8 (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

nálam is volt nemrég elég nagy mennyiségben régi alaplap, tápok és egyebek.
Egy részét egy ph-s srác elvitte, szerintem bontogatta őket, vagy nem tudom, másik felét meg vaterára felraktam 1ft-ért, vigye akinek szüksége van rá.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) 8nemesis8 válasza z0d1AK (#10) üzenetére


8nemesis8
veterán

Vitték!?
Mert lehet nekem is azt kellene csinálnom, néha barkácsoláshoz kiveszek belőle még hangszórót vagy ventit, de van még érintetlen jól működők is köztük.

(#12) Zanik


Zanik
addikt

Nagyon hasznos cikk. Én sokáig nem dobtam ki a megunt, elavult cuccokat, viszont egy idő után már nem tudtam hova tenni őket, végül PC-bontóba vittem a még működőképes alkatrészeket, vagy építettem belőle rokonoknak gépet (de pár cuccot azért megtartottam - emocionális okokból). Viszont a legutóbbi gépemet - bár kicsit nehezen vettem rá magam - egy az egyben eladtam, mondván jobb sorsa lesz másvalakinél.

Érdemes lenne berakni a cikkbe ezt a linket a budapesti hulladékudvarokról, ahová be lehet vinni az e-hulladékot, meg persze sok más, kommunálisan/szelektíven nem gyűjthető hulladékot is (pl. bútor)!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13) z0d1AK válasza 8nemesis8 (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

1ft-ért ha felteszed, szinte biztos, hogy elmegy.
CSak az ára kérdéses.
Én úgy voltam vele,hogy 1ft-ért ha elmegy, megszabadulok tőle, ha többet adnak érte, akkor pénzt is látok belőle.

Zanik: Minden nagyobb településen van lakossági hulladékudvar, ahol átveszik a hulladékot, az újrahasznosíthatóért fizetnek is (fémek, üveg, papír, PET palackok, stb.), ha a budapesti belekerülne, akkor legalább annyira bele kellene írni a többi városét is.

Egyébként a meg az elektronikai készülékeket áruló boltok (MM, fukar,stb.) mind átveszi ingyen, és elszállíttatja lebontásra.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) 8nemesis8 válasza z0d1AK (#13) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen, hulladéktelepen ezt leadva nekünk kellene fizetni....Mindenképpen jól jár vele az ember ha nem kell neki és tárolni sem tudja vagy nem akarja.

(#15) z0d1AK válasza 8nemesis8 (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálunk mindenfajta hulladék esetében megvan határozva, hogy x kilóig ingyenesen leadható (50-200kg között a max értékek).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) JanR válasza 8nemesis8 (#6) üzenetére


JanR
addikt

Egyaltalan nem rossz tema! Mara mar ugyis nagyon elterjedt a e-technika, kell, hogy foglalkozunk vele. Bar kivancsi lennek meglyik a karosabb, a mindenfele kezelesen atment PVC, vagy az e-szemet :U

(#17) Zanik válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, de szerintem nem sokan szoktak plázában lévő boltokba bemenni egy régi, komplett P3-as géppel a hónuk alatt, pláne ha vásárolni amúgy nem áll szándékukban. A vidékiek meg szvsz sokkal tudatosabbak ebből a szempontból. Ha megkérdeznénk a pesti fiatalokat arról, hogy hol van hulladékudvar, 10-ből 8-nak fogalma se lenne róla, míg vidéken azért általában tisztában vannak vele, hogy merre is van a "MÉH telep".

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18) z0d1AK válasza JanR (#16) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem ha nem akarunk halálos jövőt az unokáinknak, akkor teljesen mindegy, hiszen mind a PVC, mind az e-hulladék is rendkívül veszélyes.
Egy számítógépből talán több veszélyes anyag szivároghatna ki, de csak tippelem.

Zanik: A fiatalok leginkább azért nem mennek be a boltba a régi géppel, hogy leadják, mivel >égő<.

Ha meg a plázáig nem akarják cipelni, akkor fogják vajon a hulladékudvarig?

Nálunk (Debrecen) házhoz jönnek érte. Fel kell hívni az AKSD-t, bejelenteni, hogy mennyi és milyen hulladék van, adnak egy időpontot, amikor ki tudnak menni érte, és aznap reggel kiteszed a ház elé, és elviszik.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19) JanR válasza z0d1AK (#18) üzenetére


JanR
addikt

En is erre gondoltam eloszor, bar kitudja :)
De ez a sok zold e-cucc sem ujrahasznositas celjabol zold :U
Megneznem, hogy mi lesz 50 ev mulva!

(#20) z0d1AK válasza JanR (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

A zöld matricás cuccok elvileg már újrahasznosított anyagokból készülnek.
Több gyártó készít pl beolvasztott sörös dobozokból motorblokkot, vagy ha jól emlékszem, a BMW az a gyártó, amelyik a műszerfalat készíti újrahasznosított műanyagból.

Lehet jobb, ha nem látod...:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) #65675776 válasza z0d1AK (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az autógyártókat kötelezik, hogy minimum x%-ban újrahasznosított anyagból építsék meg a termékeiket. Ha jól emlékszem jelenleg minimum 40%-nak kell lennie ezen anyagoknak, és tán nemsokára ezt 60%-ra emelik.

Egyébként tényleg vicc, hogy a kidobott dolgaink 60-70%-a simán újrahasznosítható lenne, ehelyett szinte semmi sem jut erre a sorsra.

(#22) z0d1AK válasza #65675776 (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor valamilyen szinten csak sikerült eltalálnom a dolgot. Asszem valami reklámot nyomott a BMW erről, onnan rémlik.
De simán megoldható volna a közel 100%-os újrahasznosított anyagokból való gyártás is.
A legtöbb fém minőségromlás nélkül újrahasznosítható, és a műanyag részeinek nagy százalékát is le lehetne gyártani újrahasznosított anyagokból.

A Trabant volt ebből a szempontból példamutató autó, bár ott a furnérlemezt költséghatékonyságból és anyaghiány miatt használták, azt hiszem. Jó, nem éppen egy életbiztosítás azért az sem.

Viszont nálunk itt a külvárosban ráállt arra az AKSD, hogy ingyen biztosít sárga zsákot, amibe gyűjthető az újrahasznosítható hulladék (PET palackok, papír, konzerv dobozok, TETRA dobozok, stb.), és ezeket szerdánként elszállítják, és feldolgozzák.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) Vladi


Vladi
nagyúr

Mondjuk én elég sokáig nyűzök egy gépet. Számgép nálam megy 4 évet, utána vagy havernál, vagy szüleimnél minimum ennyit.

Egyébként hol lehet leadni régi cuccot? Tudom Debrecenben is van ilyen hulladékot gyűjtő hely, csak hol?
Régi pc alkatrészeket szívesen adnék jótékony célra, csak azt sem tudom hová. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) z0d1AK válasza Vladi (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itt megtalálod a Telephelyek menüpont alatt a lakossági hulladékudvar térképét is.
De számítógép alkatrészeket bármelyik számítástechnikai boltban leadhatod, és ők gondoskodnak az elszállításról a cégnek, amelyik újrahasznosítja őket.

És megtaláltam az AKSD kiírását a nálunk történő házhoz menő szelektív hulladékgyűjtésről is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) Zanik válasza Vladi (#23) üzenetére


Zanik
addikt

Ne vedd sértésnek, de pont erről beszéltem, hogy sokan nem tudják, hogy működik ez a dolog, és erről nem csak ők tehetnek, hisz a szelektív hulladékgyűjtés hirdetik ugyan a TV-ben, de ez e-hulladékokról kevés szó esik! :U

A boltok hozzáállásáról meg annyit, hogy mikor szüleim új hűtőt vettek a régi beszámításával az eladó azt mondta, tartsák meg, nekik nem kell, végül nagy durcásan csak elvitték a kiszállítók, de a hozzáállásuk akkor is felháborító! És ez egy országos elektrotechnikai üzletlánc volt.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#26) z0d1AK válasza Zanik (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Úgy emlékszem, kormányrendelet kötelezi őket az átvételre, de utána nézek.

[link]

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) #65675776 válasza z0d1AK (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor lehet mire hivatkozni a Vásárlók könyvében...

(#28) z0d1AK válasza #65675776 (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen. Vannak ilyen mágikus szavak, melyekkel rögtön készségesebbek lesznek a boltok: Panasz-, vásárlók könyve, fogyasztóvédelem, stb.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) total90


total90
veterán

Még van elrakva itthon egy Alcatel ván táccs ízi is, amit ki nem dobnék... lehet 20 év múlva műkincs lesz, eladom és meggazdagodok :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) frescho válasza bacsis (#7) üzenetére


frescho
addikt

Egy hatarig ez is megoldas, ahogy a masoknak ajandekozas, eladas is.

Eves szinten tobb szaz kilo hulladeknal viszont nem lehetseges. Vannak megsemmisitesre specializalodott cegek. Persze erdemes figyelni, hogy az adathordozokat vagy elkulonitve kezeljek, vagy ha nem lehetsege az adtok visszallitasat meg kell akadalyozni. (DVD ledaralasa, DAT holegfuvoval kezelese, merevlemez tobb ponton atfurkalasa...)

https://frescho.hu

(#31) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Én minden ilyen cuccot azonnal eladok amit nem használok addig amíg ér valamit ha még párszáz forintot akkor is. PC alkatrészekből is fölöslegbe egyedül egy régi billentyűzet meg egy Pentium 1-es processzor van ezek nem kellenek már senkinek :D
Régi mobilkokból,tévékbőll,monitorokból sincs egy darab se, ami működik mindent eladok.

(#32) z0d1AK válasza frescho (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem biztos, hogy ezen cégek dolgozói a CD-dről visszaállított gyerekkori fotóidon röhögnek az ebédidőben.

Nagyobb cégeknél van ez inkább, de ott sem hiszem, hogy nagyon megy az adat visszaállítás, főleg, hogy a legtöbb esetben szerződéses keretek között megy a lebontás, és ilyen esetben nagyon durva perekre számíthatna a lebontó vállalat is.

Red_bull: egy P1-es procit 1,5 hónapja még eladtam 1000 forinttért postával együtt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) 8nemesis8 válasza z0d1AK (#32) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az nem is rossz ár, bár ha ajánlva adtad fel, akkor fele postaköltségre ment el :D

(#34) Zanik válasza z0d1AK (#26) üzenetére


Zanik
addikt

Hiába van kormányrendelet, ha vannak akik nem tartják be, az ellenőrzés meg nem tudom mennyire szigorú. :((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#35) #65675776 válasza Zanik (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezért kellene a lehető legtöbb alkalommal beírni a Vásárlók könyvébe. Ha a fogyasztóvédelem azt látja, hogy sok a panasz az ügyben, akkor biztosan szigorítják az ellenőrzést.

(#36) z0d1AK válasza 8nemesis8 (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

295ft egy postakész boríték, amiben feladtam ajánlottan, tehát 705 ft-ért adtam el. Asszem ingyen került hozzám. De ház elég sok minden van, ami nagyon olcsón, vagy ingyen kerül hozzám, és jó áron megy el utána.

Zanik: minden lehetséges, csak tudni kell megoldani

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) sanzi89


sanzi89
addikt

És nincs valami honlap ahol vidéki (Békéscsaba, Szeged) e-hulladék gyűtő telepeket lehet találni? Ahova mondjuk én beviszem, leadom és biztos újrahaszosításra kerül? Elektronikai boltba nekem se sok kedvem van hurcibálni ilyeneket.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38) z0d1AK válasza sanzi89 (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lakossági hulladákudvarok

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) sanzi89 válasza z0d1AK (#38) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm, találtam is egyet Szegeden! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40) Zanik válasza z0d1AK (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Egyetértünk! ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#41) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Nem vagyok egy nagy elektronikai eszköz gyűjtő....
de amire már nincs szükségünk, azt mi is megpróbáljuk elajándékozni, mert másnak még jól jöhet. :K
De pl. ott van az 1. mobiltelefonom. A mai napig megőriztem érzelmi okokból. Sok szép dolgot éltünk át együtt és sok éven keresztül volt hű "segítő társam". :))
Semmi pénzért nem dobnám ki! :N

Nagyon jó cikk lett, ügyes vagy! :C
Jó, hogy van olyan, aki ilyesmivel is foglalkozik! :R

(#42) Fooler89


Fooler89
őstag

Én se dobok ki semmit. Aminek ára van azt eladom, aminek nincs annak a padláson a helye és ha találok egyszer valami normális helyet ahova el lehet vinni akkor ott fogom majd kidobni.(meg annyira nem is zavarnak)

Amúgy media markban meg hasonló áruházakban le lehet adni az ilyen eszközöket. (sajnos én nem tudom ezeket elszállítani oda)
De volt, hogy számtech tanárnak akartam adni régi p1, p2-es procikat, hogy látványosabb órákat tudjon tartani aztán mégsem lett belőle semmi.

Tényleg nem szabad ilyeneket kidobálni
Nekem nem érték, másnak az. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) 8nemesis8 válasza z0d1AK (#36) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem hiába vagy te hardverapród :)

(#44) frescho válasza z0d1AK (#32) üzenetére


frescho
addikt

Nem az ottani alkalmazottak allitjak vissza, de az ordog nem alszik. Nem keves helyen meg a lehetoseget is el kell kerulni. En mar mind a ket modszerrel eltem:

Fizikai megsemmisites atadas elott
A megsemmisites szemelyes kovetese addig a pontig, ahol a visszaallitas lehetetlen.

https://frescho.hu

(#45) tihs


tihs
tag

Ajánlom figyelmetekbe az Otthonunk című dokumentumfilmet

a fenti linken regisztrálás után elvileg nézhető is

A Vállalatok című dokumentumfilmet is érdemes megnézni

csak az a kár, a TV-ben ezeket nemigen vetítik :(

(#46) tihs válasza z0d1AK (#15) üzenetére


tihs
tag

ezzel csak az az 1 probléma, hogy a szamu-raj kardos bozda-termelő tücskök aki lomiból külföldről hozzák be tucatszámra, nem viszik leadni ami megmarad hanem egyszerűen a helyi erdőben, árokszélen este kiszórják és tönkreteszik a túraútvonalakat és az erdőt is

rengeteg ilyen illegális szemétlerakót láttam sajnos

ezeket piszkosul meg kéne büntetni, mert már mindenhol szemét van bármilyen magyar erdő is legyen :O :W :(

(#47) z0d1AK válasza tihs (#46) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát az e-hulladékot nem szokták a lomosok sem kidobni, lévén tele van fémmel, amiért fizetnek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Helyes, vigyétek a hulladék udvarba az elhasznált eszközeiteket.
A nagy kérdés, ott mit csinálnak vele. Feldolgozzák vagy megy a következő szerelvénnyel Kínába?

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#49) tihs válasza z0d1AK (#47) üzenetére


tihs
tag

pl a számítógépházakat széttörik
esetleg kiszedik a fémet, de a műanyag az erdőkben landol
az autó alkatrészeket is előszeretettel dobják ki

http://neszemetelj.blogter.hu

Szemétdomb az erdőben

[ Szerkesztve ]

(#50) tihs válasza lorenzen (#48) üzenetére


tihs
tag

Kínából áramlik be a sok gagyi, egy része oda is kerül vissza
meg szegényebb országokban - ezeken a szemétkupacon laknak és dolgoznak
kb 30-40évig élnek az ott dolgozók, de lehet, hogy kevesebb

Kínában van 1 város ahol csak ezzel foglalkozik 100e ember, pont most olvastam valahol ezt a cikket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.