Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) DonMaster válasza noxika72 (#350) üzenetére


DonMaster
addikt

bda dvb-c driver kell hogy menjen a vlc-vel is , ha a gyári nem bda driver van fent akkor nem fogja megtalálni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#352) noxika72 válasza DonMaster (#351) üzenetére


noxika72
tag

Köszi!

Melyik drivert szedjem le hozzá?
A gyári lemeze most nincs nálam.
Most ez a 2 van fent AMDVBC_Setup_141222.exe, AMDVBT2_Setup_141222.exe

(#353) dokken válasza noxika72 (#350) üzenetére


dokken
tag

AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 141222 Release Note drivert telepítsd fel.

VLC:
Felvevőeszköz megnyitása
Felvételi mód: Tv- digitális
Tunerkártya: 1
Továbbítási rendszer: DVB-C
Moduláció: 256 - QAM
Adóvevő/Multiplex frekvencia: Ide írod a frekvencia számát, a Digi oldalán találod [link].
Lejátszás

Mindegyik frekvenciát külön hozzá kell adni, utána lejátszólista mentése fájlba. Én eddig jutottam, nem ismerem a VLC - t ritkán használom.

(#354) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Akinek van ilyen tunere eladó az írjon rám, köszi :R

(#355) DonMaster válasza dokken (#353) üzenetére


DonMaster
addikt

pontosan, bár én nem mentettem el a lsitát de ez jo ötlet köszi, ha meg van akor kiválasztod melyik multiplex menjen rákat hoyg play mitn egy zenénél és ott fent van oylan hoyg csatorna keresés vagy választás ott kiirja melyik csatorna melyik és ona lehet választani arrol a multiplexröl ha a másik kell akro indit azt és annak a csatorna listájábol leeht váalsztani, én iyg használtam , de legjobb a progdvb 7 ez zel hsználom sok infot ad magyar müködik vele tökéletesen probléma nulla és tudok fel is venni vele fhd-s adást is nem akd vele

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#356) mzso válasza modflow (#348) üzenetére


mzso
veterán

Pár hónapja nem volt az. És a műsora sem volt ugyanaz.

(#357) mzso válasza dokken (#349) üzenetére


mzso
veterán

És hogyan hangoltad be? Nálam alig talált csatornát az MPC-HC.
Szerintem a VLC-t is próbáltam. Már nem tudom mi volt a kínja. Lehet csak tróger volt a kezelőfelület mint a VLC-nél általában...

(#358) zhagyma válasza mzso (#357) üzenetére


zhagyma
őstag

Próbára egy multiplex (722 MHz) megjelenítése (VLC 2.1.5):

menu -> open capture device

capture mod: TV - digital
DVB-C
Transponder/multiplex frequency: 722000 KHx
Transponder symbol rate: 6900000 bauds
Modulation: 256-QAM
Play

Várj amíg megjelenik a kép. Ezután tudsz programot váltani:

menu -> playback -> program

MPC-HC (1.7.5)

View -> options -> options -> capture
default device: digital
Network Provider: Microsoft Network Provider
Tuner: ASTROMETA DTV Filter
OK

File -> Open device
scan
114500 - 1285000
bandwidth: 7000
start

714000 - 794000
bandwidth: 8000
start

[ Szerkesztve ]

(#359) tgeeb92


tgeeb92
tag

Sziasztok!
Én is tervezek egy ilyet venni! Akkor a fekete antennás helyett érdemesebb a fém változatot venni? Illetve honnan a legjobb venni? Korábban az Aliexpress-ről rendeltem! ott eddig még nem ért semmi "meglepetés"! :)

(#360) dokken válasza tgeeb92 (#359) üzenetére


dokken
tag

Fekete antennás és fém változat??? 1 linket dobjál ide, hogy tudjuk mire gondolsz.

Ez DVB-C-hez van, DVB-T-hez felesleges ilyet venni, DVB-T van 6 dollárért [link]

(#361) DonMaster válasza dokken (#360) üzenetére


DonMaster
addikt

a fekete antennás a bot antennás a fém meg a kihuzhatos, és jo ez is dvb-t hez is, bár ha sporolni akr akor vegyne olcsobban,
aliexpressröl rendeltem 2 hét allt emg jöt tökéletes azota is , fhd-s adásokat visszi rendesen , nem akad nem rosz semmi, dvb-t-s adásoknál meg az antennával kell bapráűlni de ezeket már leirtam vissza olvasás és kész.

amuyg azért jobb ez mitn egy dvb-t sima mert ennél ha elérhetö kábel tv akor leeht avval hazsnálni ha nem érhetö el akor sima dvb-t--vel, viszotn én szemyél szerint ha otthonra tv helyet antennásal akrod akor egy antennát is ajénlanék, ha kábeles tv-re csak tv-n akrsz sporolni akkor arra tökéletes viszotn a hd-s adásokhoz kell a gép ereje

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#362) dokken válasza DonMaster (#361) üzenetére


dokken
tag

Tudom, hogy jó DVB-T-hez is, ha csak antennával akarja használni felesleges ilyet venni.

(#363) DonMaster válasza dokken (#362) üzenetére


DonMaster
addikt

én is igy irtam hogy akkor fölösleges .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#364) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Tud arról valaki nyilatkozni, hogy ez a tuner mennyire kompatibilis Kodival (XBMC)? Esetleg más tunerrel van tapasztalatotok ilyen téren?

Köszönöm!

(#365) gyugyo79 válasza wopi (#364) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia. A tuner az pvr addonon kereszrül kerül be az XBMC alá ami rengeteg forrást jelenthet többek közt DvbViewer rec servicet is vagy Mediaportal stb. amik Win alatt kezlik a tunert tehát innen megy tovább XBMC alá is . Így a válasz igen.
De ha direkt valami XBMC -s image-re gondolsz ami linux alapú abban én nem tudok segíteni még mivel nekem win alapú a htpcm. De pont ma adtam kölcsön egy barátomnak aki ki fogja próbálni . Nála tvheadendel már megy egy sat tuner tehát ha meg lehet oldani akkor meg fogja tudni csinálni és csak a driver lehet akadáj.
Ahol XBMC-t írtam oda Kodit is írhattam volna tehát a verzión nem múlik ...

[ Szerkesztve ]

(#366) wopi válasza gyugyo79 (#365) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm a válaszodat!

Akkor a kérdés az, hogy Linux alatt megy-e? :)

(#367) envagyok válasza wopi (#366) üzenetére


envagyok
veterán

Pont ezt akartam megkérdezni én is, illetve hogy windows és linux alatt megy-e a dvb-t2 is?
Esetleg valaki az asuztriai határ környékén ránézhetne :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#368) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Felismerte a Kodi-s linux image 3 eszköznek (DVB-T /C /DAB) de csak a DVB-T részéhez volt benne driver azt lehet használni tvheadend-en keresztül a DVB-C-t nem.

(#369) Bozek válasza tgeeb92 (#359) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én innen rendeltem, bár van postaköltség is, de gyorsan ideért.

Amikor kibontottam, meglepetés is ért. Bár a képen a fekete antenna van, a csomagban mégis a fém volt. :) Mondjuk nem próbáltam még kültéren a DVB-T-t, csak otthon, ahhoz meg van fenn az erkélyen egy normális antenna. Ez a tuner amúgy is a DVB-C miatt kellett.

(#370) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok,

tudtok abban segíteni, hogy vlc-ben a stream működőképes-e; windows 7 alatt? nálam nem nagyon akarja az eszközt kiadni, pedig rendesen működik

vagy ha van más progi amivel lehet streamelni, azzal is sokat segítenétek.

Előre is köszi!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#371) Bozek válasza adakiller (#370) üzenetére


Bozek
nagyúr

A VLC nálam behozza a csatornát, stream-elni nem próbáltam. Arra a DVBViewer-t és a Recording Service-t használom. Windows alatt böngészőből megnyitva működik. És még annyiban is jobb, hogy magának a DVBViewer-nek nem kell futnia. Android alatt meg egyszerűen tökéletes a gyári alkalmazásnak köszönhetően (bár a DynDNS-em most valamiért nem frissül, úgyhogy csak LAN-on keresztül érem el).

(#372) adakiller válasza Bozek (#371) üzenetére


adakiller
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! Kipróbálom akkor én is így :-)

(#373) korcsi válasza gyugyo79 (#368) üzenetére


korcsi
veterán

Másik fajta tunerrel nekem is volt ilyen, unstable Tvheadend-el (3.9...) látszik külön a T ás C-s tuner

"Kodi-s linux image" ezt hogy kell érteni? Illetve azt, hogy felismerte?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#374) gyugyo79 válasza korcsi (#373) üzenetére


gyugyo79
addikt

OpenElec vagy KodiBuntu de azt hiszem az elsőt használja most. A Dev -be látszik mint eszköz.Driver nincs az imagebe csak a dvb-t devicéhez így a tvheadend nem tudja használni csak azt. Ha lenne driver a dvb-c tunerhoz akkor a tvheadend tudná kezelni.

(#375) mihaly13


mihaly13
tag

Üdvözletem !
Nekem is van egy astrometa USB kütyüm már vagy két hónapja,nagyon jól megy csak van egy probléma vele újra indításnál nagyon lefékezi a gépemet és hiába törölöm le a telepítését már csak egy marad hátra csak ha az operációs rendszer újra telepítése segít a helyzeten és ha újra telepítem az astrometát minden kezdődik elölről .Kérem aki tud segíteni nagyon szépen köszönöm neki .
Windows7 ultimate 64bit, alaplap Gigabyte B75-D3H ,P : intel G860 , M. 4Gb DDR3 1333 Hz a vinyó SSD Kingston 120 Gb a videó kártya NVIDIA GeForce 8600GT.
Minden féle takarítással már foglalkoztam és nem segít .

(#376) Bozek válasza mihaly13 (#375) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos, hogy ez "fékezi le" a géped? Takarító alkalmazások szerintem nem sokat érnek, nem kell ész nélkül telepíteni a dolgokat és akkor nem lesz gond.

(#377) mihaly13 válasza Bozek (#376) üzenetére


mihaly13
tag

Igen az astrometa fékezi a gépemet mert amióta van telepítve van gondom a géppel és már újra telepítettem a windowst és minden megy rendesen amíg nem telepítem az astrometat akkor már jelentkezik a fékező probléma újra indításkor ,már teszteltem a dolgot vagy háromszor .

(#378) Bozek válasza mihaly13 (#377) üzenetére


Bozek
nagyúr

De mit fékez rajta? Nekem fel volt telepítve egy sima, 80 ezer Ft notebook-ra is, de ott se volt vele problémám és PC-n se...

(#379) tgeeb92 válasza Bozek (#369) üzenetére


tgeeb92
tag

Nekem épp most jött meg! Nagyon jó kis cucc :)
Nekem is fém antenna van, bent persze hogy nem talált semmit viszont kint még nem próbáltam! DVB-C viszont nagyon szuper, ez miatt vettem természetesen!

(#380) Bozek válasza tgeeb92 (#379) üzenetére


Bozek
nagyúr

Régebben mintha olvastam volna, hogy függőlegesen kell elhelyezni az antennát, hogy fogjon valamit. De még én se próbáltam, előbb a Thomson szobaantennám volt, azóta meg már szereltem ki egy normálisat az erkélyre. Bár aztán gyakorlatilag a MindigTV feleslegessé vált, mivel a Tarr Kft. is elkezdte DVB-C-n nyomatni a sima analóg előfizetéseseknek is. 1-2 adó van, ami még be van állítva mellé DVB-T-ről (az Alcor DTV Duo tunerrel).

(#381) tgeeb92 válasza Bozek (#380) üzenetére


tgeeb92
tag

Viszont nekem a távirányító az istenért sem akar működni! pedig van benne elem :)
Illetve kérdezem hogy analógot ugye nem ismer? Bár digitálison szinte mind fenn van.

[ Szerkesztve ]

(#382) gyugyo79 válasza Bozek (#380) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én úgy tudom 2 féle polarizációval adják a jelet (vertikákis és horizontális ). Az ilyen bot antenna kicsit jobban veszi azokat az adókat amiknek a polarizációjával megegyezően van fordítva.
De ha már csak ez segít hogy legyen jel az régen rossz mivel valamelyik TP ről jövő csatornákat be kell áldozni.

(#383) Bozek válasza gyugyo79 (#382) üzenetére


Bozek
nagyúr

MindigTV esetén nindegyik torony horizontális polarizációval ad: [link]. Más szolgáltatás meg nem nagyon van DVB-T-n.

(#381) tgeeb92: Őszintén megmondom, sose néztem a távirányítót. A korábbi tunerekhez is egy ősrégi Leadtek távirányítóját használtam, azóta meg már beállítottam a DVBViewer-hez az univerzálist, amit TV-vel és HiFi-vel is használok.

(#384) kozmy


kozmy
őstag

Én is most rendeltem meg ezt a Kénai csodát az Ebay-ről 6,3e kemény Ft-ért és ingyen házhoz hozzák :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#385) atJILri


atJILri
csendes tag

Ha ez inkább off akkor elnézést, majd módosítom, de rendeltem egy ilyen tunert ebayről, UPC-vel szerettem volna használni, de nem olvastam eléggé utána :) :(

szóval túladnék rajta, 6000HUF (+posta ha úgyvan) -ért. Tökéletesen működik, UPC-n valamiért ingyen van az m2 HD, azt hibátlanul behozta, kollégám digivel próbálta és az is működik.

írj privátot!

(csere esetleg full analóg usb-s tunerre érdekelne, amivel UPC-s analóg adást tudnám nézni)

(#386) Bozek válasza atJILri (#385) üzenetére


Bozek
nagyúr

III./10. Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
16.: A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni.

(#387) dokken


dokken
tag

Új driver [link]

AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 150108 Release Note
- Improved AGC performance

(#388) Bozek válasza dokken (#387) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mintha az új driver-el gyorsabban váltana csatornát a DVBViewer.

(#389) zhagyma válasza Bozek (#388) üzenetére


zhagyma
őstag

Nekem is gyorsabbnak tűnik.

(#390) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Bocs ha hülye kérdés, nem értek hozzá de Kodi-val használom a tunert DVDviewer recording service backenddel. Ez a tuner ha jól gondolom nem alkalmas egyszerre felvételre és tv nézésre?! Mert ha felvétel megy, akkor csak azt az adott csatornát tudom nézni, amiről felveszek.

Vajon ha rendelnék még egy ilyen tunert, használhatnám úgy, hogy az egyik csak a lejátszásért felel, a másik meg a felvételért?

(#391) PeterPH válasza SUPREME7 (#390) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ugyanarról a mux-ról veszel fel, és próbálsz másik csatornát nézni?

(#392) SUPREME7 válasza PeterPH (#391) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem értek hozzá, de vázolom mit szeretnék. Beállítok egy rakás felvételt, pl ha nem vagyok itthon akkor visszanézhessem. De párom ha itthon van zokon venné ha nem tudna kapcsolgatni, merrt azt kell néznie amit én éppen felveszek. Szóval az a kérdés, hogy ebben az esetben a dvbviewer kezelne-e egyszerre két eszközt (beállításokba hozzá lehet adni több eszközt, ebből gondoltam, hogy ez működhet)

[ Szerkesztve ]

(#393) gyugyo79 válasza SUPREME7 (#392) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam 4 DVB-S tunert és 2 DVB-C t kezel egyszerre. Elvileg tudja amit szetetnél . Ami bukó lehet, hogy jól kezeli e le két ilyen hardvert. Nekem mindegyik hardver más vagyis van egy tbs dual dvb-s kártyám aminél A és B néven külön megjelenik a két tuner a DvbViewer hardver listájában. De a másik dvb-c tunerom az egy skystar kártya.

(#394) SUPREME7 válasza gyugyo79 (#393) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi ez bíztató, egy próbát mindenképpen teszek akkor. :R

(#395) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e a gyári szoftver manuális csatornakeresést. Sajnos meg vagyok áldva egy olyan kábelszolgáltatóval, ahol 6875 KSym és 6100 KSym multiplexek vegyesen vannak és ez utóbbiakat nem akarja lekeresni a progi. Van-e erre mód, hogy akár manuálisan behekkeljem a hiányzó multiplexeket, vagy marad a ProgDVB és társai?

Előre is köszi!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#396) Bozek válasza Klown (#395) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én nem találtam benne, de ez nem azt jelenti, hogy nincs. Amúgy is DVBViewer-el használom, a gyári programok ahhoz képest nem sokat érnek.

(#397) Captor válasza Klown (#395) üzenetére


Captor
tag

Egyszerű szöveges fájlban tárolja az országonkénti frekvencia beállításokat.
Nekem is szerkesztenem kellett, hogy megtalálja a digi összes csatornáját.

(#398) Klown válasza Captor (#397) üzenetére


Klown
aktív tag

Üdv!

És elárulnád, hogy mi a fájl neve és merre van, ahol tárolva vannak a multiplex-ek?

ProgDVB-vel amúgy sikerült az összes multiplexet lekeresenem, letárolnom. :)

Előre is köszi!

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#399) Captor válasza Klown (#398) üzenetére


Captor
tag

C:\Program Files (x86)\Astrometa\DVBC TVR\FreqInfo.ini

Benne van a fájlban a szintaxis is.
Én ezt módosítottam
36=Hungary,Cable,S3/11/6000,121.5,121.5,8,S4/11/6000,128.5,128.5,8,All/11/6900,114,858,8

(#400) cskadar


cskadar
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem ilyen kütyüt. Időnként egészen jól müxik megtalálja mind a 127 csatornát - , de az M1HD, M2HD, Duna word HD és Duna HD-nál mutatja ugyan, hogy a Digikábelből jó nagy térerő jön, viszont se kép, se hang. Minden másnál van minden. A HD-knél is. Ha az említett négy csatornát választom ki, akkor a körülötte lévők se működnek, csak ha valamelyik távoli csatornára bökök, és utána vissza.

Feltettem a DBVviewert is, ott nagyon stabil a vétel, egyből megtalál minden csatornát, a programújság is müxik, mindenütt van hang is, viszont sehol nincs kép, Kiír valami hibát, hogy hiányzik vmi, és nem tud képet varázsolni.

Winfos XP-m van, mert egy csomó más hardveromhoz már nincs más meghajtó. Meg mert mexoktam.

SEGÍCCCCSSSSÉGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.