Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza Chaser (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor már kb. OLED-re fogod cserélni szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) dezz válasza Picturemaker (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Ma beugrottam a boltba kicsit jobban megnézni a 2209WA-t. Nos, az U2410-nek jóval tisztább a képe, kontrasztosabb, a sötétebb színek kivehetőbbek, nem utolsó sorban azért, mert mélyebb a feketéje, és ami nagyon fontos: sokkal kevésbé jelentkezik az a bizonyos rézsútos irányból látható felfénylés. Egy szóval (vagyis kettővel :) ) sokkal jobb!

(Azért hozzátenném, a kis Dell még így is sokkal jobb, mint egy TN-es.)

[ Szerkesztve ]

(#53) Picturemaker válasza dezz (#52) üzenetére


Picturemaker
őstag

Én is jónak tartom a "kis Dell-t" is. Nem is lehet egy lapon említeni bármilyen TN monitorral.
Igaz, ezt az ára is tükrözi, de tényleg jó. Csak nem PS-re.
Jó, hogy megnézted, valószínűleg én is meg fogom, mert ez a crt sem megy örökké. :O
(Lehetne újat kapni akkor még azért vennék egyet.)
Még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztál az összehasonlítással.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#54) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon szép, részletes teszt (és fasza kis monitor). :R
A 24p-t akkor végül is natívan tudja, vagy csak hardware-es a pulldown, és marad 60Hz-en?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#55) dezz válasza janos666 (#54) üzenetére


dezz
nagyúr

Úgy érted, tud-e inverse telecine-t? (A pulldown az, amikor a 24p-ből 50 v. 60 Hz-es interlace lesz.) Szóval, hogy felismeri-e a telecine-ezett, eredetileg 24p-s, de már interlace tartalmakat, és inverse-telecine-ezi-e? Na ezt nem tudom. De szerintem ezt elég kevés megjelenítő tudja.

De (elvileg) ha rendesen 24p-t kap, akkor azt bármilyen interlace-es dolog nélkül szépen átkonvertálja 60p-re, és így is jeleníti meg. Jobb lenne persze, ha 48 v. 72 Hz-en (illetve fps-en) menne ilyenkor, de még így is jobb, mint amikor telecine-ezve kapja és jeleníti meg (ez vagy más megjelenítők).

(#56) janos666 válasza dezz (#55) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam a pulldown-al, az tényleg inkább telecine. Most csak a 3:2-es váltott tripla-dupla villogtatásra gondoltam, a sima 23.976FPS-el kódolt 1080p24 Blu-ray tartalmak érdekelnek.
szépen átkonvertálja 60p-re
Szóval végül is ugyan azt csinálja, amit szoftware-esen is megcsinál a lejátszó vagy video renderer is, 3:2 vagy más módon 60 FPS-t gyárt a 24-ből (persze lehet, hogy a végeredmény jobb valamivel, csak még mindig nem az igazi).

Igazából minden téren elégedett vagyok a mostani monitorommal, főleg ha azt nézem, milyen olcsón jutottam hozzá, csak néhány filmben észrevehető néha gyors kameramozgásnál némi akadozás, ezért az egyetlen, amin gondolkozom, hogy valamikor (mondjuk leghamarabb majd tavasszal) be lehetne újítani egy olyan monitort, ami natívan tud 24p-t tolni. Tehát nem csak hardware-esen konvertál, hanem ténylegesen tud 48, 72, vagy 100 Hz-et, és tényleg olyan a mozgás Blu-ray lejátszáskor, amilyennek lennie kell.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#57) dezz válasza janos666 (#56) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, szóval simán a frame-rate-conversion-re gondolsz, progresszívről progresszívre. (A pulldown kifejezést csak a telecine-nel kapcsolatban szoktam látni, ahol a végeredmény interlace, szóval a mozifilmek tévés közvetítésére való.)

Hát igen, egyre megy, hogy a lejátszó vagy a megjelenítő csinál a 24p-ből 60p-t -- feltéve, ha ugyanazt a módszert alkalmazzák. Itt pl. mindkettőnél (legalábbis a legtöbb lejátszó is ilyen) egyszerű frame-ismételgetéssel érik el az eredményt.

De olyan módszer is van, hogy mindezt mozgás-interpolációval csinálják, viszont a 24p-s jelleg megtartásával. Szóval, nem lesz "túl folyamatos" a mozgás, elveszítve a mozis feelinget, de mégsem lesz egyenetlen. (De tudja ezt is, ha kell.) Pl. a WinDVD-ben (legalábbis egyes verziókban pl. 6.0) van egy bizonyos TrimensionDNM, ami ezt tudja. De lehet, hogy csak DVD lejátszás közben működik. (Az egyik tört verzióban nem működött egyátalán!)

A cikkben azokra az esetre gondoltam, amikor eleve telecine-ezve van az anyag a lemezen (lásd DVD-k, bár itt Europában a 2:2 pulldown a jellemző, ami még mindig jobb, mint a 2:3), vagy a lejátszó maga telecine-ezi, olyan tévék számára, amik nem tudnak (vagy legalábbis a lejátszó azt hiszi, nem tudnak) progresszív képet fogadni. (Utóbbi esetben a 2:2 nem nagyon játszik, mivel ahhoz a hangot is fel kellene gyorsítani.)

[ Szerkesztve ]

(#58) htg


htg
csendes tag

Sziasztok!

Elöször is remek írás:)
Másodszor, ilyen monitort szándékozom venni, viszont lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatba. Nem találtam forumot arra hogy kb. milyen messziröl érdemes/kell nézni egy 24"-os monitort. Illetve ha meszebröl mint amennyi az asztalom mélysége akkor a falra szerelhetö panelon is lehet-e pivot modba forgatni, és hol lehet hozzá falra szerelhetö panelt venni?

(#59) dezz válasza htg (#58) üzenetére


dezz
nagyúr

Mivel csak alig nagyobbak a pixelei, mint pl. egy 17"-esnek (0.27 vs. 0.264 mm), ezért nem kell távolabbról nézni... Én pl. általában 50-60cm-ről nézem. De néha csak 40. Filmet (HD-s) meg pl. 80. Ahogy jól esik, és megerőltetés nélkül el tudod olvasni a szövegeket a weblapokon, stb. (Ez nem TN panel, hogy elég távolról kelljen ahhoz nézni, hogy viszonylag kis szögeltéréssel lásd az egyes részeit.)

A fali szerelvényeket nem ismerem, talán itt tudnak erre válaszolni.

(#60) LGA 911


LGA 911
tag

Sziasztok!

fotós vagyok és munkára keresek egy jó 24-es moncsit

két monitor tetszik az egyik a dell u2410 a másik a NEC 2490WUXi2

a nec egy kicsit drágább gondolom valamivel többet is tud érdemes munkához azt venni?

(#61) dezz válasza LGA 911 (#60) üzenetére


dezz
nagyúr

Szia!

Lényegében mindkettő jó munkára, csak az NEC 'mégjobb'. Lásd a másik topikban írt válaszomat is.

[ Szerkesztve ]

(#62) htg


htg
csendes tag

Sziasztok

Sikeresen vettem egy ilyet, ugyan nem az Oázisnál ,mivel külföldön élek, de köszönet nekik is és a cikk írojának is ,hogy létrejött a teszt illetve hogy biztositották a teszthez a Monitort. Maga a panel tökéletesen müködik elképesztö szinei vannak. És még játékoknál is élvezhetö. Egy olyan dolog van viszont hogy a tarto álványára rakva kicsit ferde... megnéztem vizszintezövel és jobb oldalra döl, kb egy centivan a monitor két széle között (bal oldal fél centivel magasabban a középponthoz, a jobb meg fél-lel lejebb). Másnál is van ilyen , vagy csak nálam? És ha másnál is , ki tudta küszöbölni valahogy?

(#63) dezz válasza htg (#62) üzenetére


dezz
nagyúr

A monitor pivot funkcióval rendelkezik, azaz átforgatható landscape állásból portréba. Szóval, csak be kell állítanod vízszintesre... :)

(#64) htg válasza dezz (#63) üzenetére


htg
csendes tag

Köszönöm, már megoldottam szerencsére. Annyi volt a gond hogy ahol a monitor találkozik az álvánnyal az a kis kocka rész az volt ferde. Gondolom a gyárba roszul huzta meg a gép vagy valami. MInden esetre egy csillag csavarhuzoval orvosoltam a problémát. Meg kelett lazitani egy kicsit a csavarokat és a helyére is ugrott a dolog. Azota tökéletesen müködik.

(#65) dezz


dezz
nagyúr

UPDATE: újabb tapasztalatok alapján eszközöltem egy kis frissítést a 2. oldali 8 bit vs. 10 bit fejezetben. (Külön jeleztem őket.)

(#66) dezz


dezz
nagyúr

UPDATE: A kalibrációs lapon is eszközöltem egy frissítést.

(#67) Haja


Haja
tag

Szia Dezz!

Monitor keresés közben akadtam rá az itteni tesztekre, és örömmel láttam, hogy tesztelted mindkét típust, ami nagyjából szóba jöhet a kínálatból. Szóval a kérdés, ez a Dell vagy a NEC EA231WMi éri meg jobban? Mi a személyes véleményed a két monitort összevetve? Megéri a Dell a plusz 25-30e Ft-t?

Kössz!
Haja

[ Szerkesztve ]

(#68) dezz válasza Haja (#67) üzenetére


dezz
nagyúr

Attól függ, mennyit számít neked a 120-szal több sor, több színmód és egyéb beállítási lehetőség, többféle bemenet, precízebb képfeldolgozás... :)

(#69) Haja válasza dezz (#68) üzenetére


Haja
tag

Számít az is, de a képminőség lényeg :) Pl. bevilágítás szempontjából, milyenek egymáshoz képest? A szöveges részben mindkettőről jót írsz, de képen jelentősnek tűnik a sarkokban. Feketében mekkora az eltérés gyakorlatban (látom a számokat, csak tapasztalat híján értelmezni nem tudom a különbséget :) ).
Úgy is kérdezhettem volna, hogy melyik a jobb monitor a véleményed szerint? :) Tudom, hogy ez szubjektív, de több monitort láttál már, mint én, és ezt kettőt lényegében egymás után. Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy milyennek látod ezt a két monitort egymáshoz képest.
Kössz!
Haja

[ Szerkesztve ]

(#70) dezz válasza Haja (#69) üzenetére


dezz
nagyúr

Elég közel állnak egymáshoz képminőségben, de az U2410 egy picivel jobb. Arról nem beszélve, hogy wide color gamutos. (Én pl. Adobe RGB-ben szoktam mozifilmeket nézni, attól olyan "mozisabb" a kép -- gondolom, a moziban sem a standard sRGB-ben mennek a filmek.)

A bevilágítás élőben alig látszik, inkább csak sötétben. (Feltűnőbb ennél az IPS-ekre jellemző, rézsútos szögekből látható felfénylés, de értelmes nézőpontokból az sem "ügy".)

A 0.1 cd/m2 feketeszint (mindkét monitornál ennyi, 120 cd/m2 fehérszint mellett) elég alacsony ahhoz, hogy nagyon szép fekete legyen a fekete. :) Korábban csak a PVA-knak volt ilyen mély feketéje.

Megjegyezném, pár helyen eIPS-esnek írják az NEC-t, de erre semmi alapjuk. Egymás mellé téve az U2410-est, EA231WMi-t és a valóban eIPS-es Dell 2209WA-t, a NEC sokkal közelebb áll az elsőhoz, mint a harmadikhoz. Szubjektíven is és objektíven is.

[ Szerkesztve ]

(#71) Haja válasza dezz (#70) üzenetére


Haja
tag

Köszönöm.
Végül is hosszú gondolkodás után a Dell mellett döntöttem. Remélem a héten megérkezik, kíváncsi vagyok rá nagyon milyen is lesz élőben :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Lunder válasza dezz (#70) üzenetére


Lunder
csendes tag

Igen, a szinekkel igazad van, tn panel után végre úgy érzem, visszakaptam a 22 colos CRT-met :)) bár én custom color móddal játszom most, nem igazán profin kalibrálok, csak emberarcos fotókkal, eddig ahogy nézem saturation +10 hue -10-val elég természetes a bőr szine. D azért kiváncsi lennék arra a szuper icc profilra amit alkottál. ;)

(#73) Integra válasza Haja (#71) üzenetére


Integra
titán

nekem most jött meg pénteken:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#74) Ariadne


Ariadne
őstag

Érdekes teszt volt, köszönjük. :R

Sajna én már erről a monitorról lecsúsztam, pár hónapja van egy 2408WFP-m, és tiszta szívből szeretem. :D Megnézném a kettő képét egymás mellett, az eltérő panel miatt biztos rögtön látható eltérések lennének. Az a baj ezzel a több monitor megnézésével egymás mellett, hogy onnantól fogva már nem lehet magában nézni azt az egyet sem, ami az ember sajátja, mindig hasonlítaná a többihez, hogy melyik miben jobb. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#75) Haja válasza Integra (#73) üzenetére


Haja
tag

Nekem elvileg ma kellett volna, remélem a Posta nem keveri el :) Gondolom ugyanaz a szállítmány lehet, csak én nem tudtam személyesen átvenni, így utazik egyet az országban.

(#76) Dirtyz válasza Ariadne (#74) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem a 22-es Dell-t vetted? Nagyon érdeklődtél utána, mi miatt lett a nagyobb?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#77) Integra válasza Haja (#75) üzenetére


Integra
titán

biztos nem, nem mo-n vettem:)
de megfog jönni neked is!!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#78) Haja válasza Integra (#77) üzenetére


Haja
tag

Ja, akkor csak véletlenek egybeesése :)

(#79) Mandul4


Mandul4
csendes tag

Sziasztok!
Remélem ti tudtok nekem segíteni :)
Monitor vásárlását tervezem, mert az eddig használt 19-es CRT-m ideje lejárt. Nézegettem a teszteket és leírásokat és nagyon megtetszett ez a Dell UltraSharp U2410-es és hát a tudása is elég meggyőző.
Mivel eddig csak CRT monitorom volt, nem igazán tudom hogy mire számítsak. Leginkább filmezésre, netezésre és játékra használnám és ez utóbbi a kérdéses számomra, hogy mennyire alkalmas a monitor játékra? Főleg Counter-Strike-al játszom és ott azért eléggé feltűnő, ha a monitor "lassú".
Olvasgattam a fórumon a témában mindenfélét, input lag-ról meg hasonlókról, de én leginkább a ti véleményetekre lennék kíváncsi. Mennyire észrevehető az utánhúzás, esetleg az input lag játék közben?

Köszönöm a segítséget!
Mandul4

(#80) Lunder válasza Mandul4 (#79) üzenetére


Lunder
csendes tag

(#81) Integra válasza Lunder (#80) üzenetére


Integra
titán

"cons: Dynamic contrast ratio nowhere near spec"
heee???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#82) Haja válasza Haja (#78) üzenetére


Haja
tag

Megjött a Dell, tegnap tudtam összeszerelni. Hát, szép darab, sokkal nagyobb, mint amire számítottam. Néha a fejemet is fordítanom ha kell, ha a teljes képernyőn van vmi szöveg :)
Még nem volt időm a beállításokkal foglalkozni, de így is nagyon korrekt!

(#83) Lunder válasza Integra (#81) üzenetére


Lunder
csendes tag

dynamic contrast? azt eleve nem érdemes használni

(#84) DarkChild


DarkChild
senior tag

Nálam csálé a talpa :(((
Pont abba az irányba nem lehet forgatni, amerre kéne (a bal oldala magasabban van picivel, mint a jobb fele). Mit lehet ezen hekkelni, hogy egyenesen álljon?

(#85) Integra válasza Haja (#82) üzenetére


Integra
titán

most értem haza végre, engem is itt vár becsomagolva még:)
majd este kibontom, asus o!play is megjött, 1tb hd film és sorozat a hdd-n, most még vennem kell gyorsan valami 5.1-es nyekergőt hozzá..

tényleg, adnak hozzá hdmi kábelt? mert akkor azt is vennem kell..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#86) DarkChild válasza Integra (#85) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nekem HDMI kábel nem rémlik, de DisplayPort tutira volt benne - én azzal használom :)
Szerk: Jah, és tápkábel nincs a dobozban (legalábbis nekem nem volt), szal' azt vegyél mindenképp :U

[ Szerkesztve ]

(#87) Haja válasza DarkChild (#86) üzenetére


Haja
tag

DVI, VGA és Display Port kábel van a dobozban, viszont tápkábel az enyémben se volt.

(#88) Integra válasza DarkChild (#86) üzenetére


Integra
titán

igen, nem volt hozzá, vettem is gyorsan.
elég beteg monitoros, médialejátszós házimozit hoztam össze... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#89) T@nk válasza Mandul4 (#79) üzenetére


T@nk
tag

Én Battlefield 2-vel játszom online, de nem vettem észre utánhuzást, nem tünt "lassúnak" a monitor. Ha játszom kiválasztom a menüből a "game preset módot" és az input lag is rendben lesz. Ha neked elsődleges szempont a játék akkor arra a crt jobb vagy a tft közül a samsung SM2233RZ.... bár filmezés tekintetében szerintem sokkal gyengébb.
A DELL-en HD tartalmakat nézni nagy élmény és színek is rendben vannak, bár én tft central-os
kalibrált standard és sRGB icc profilokat használom amivel nekem (szubjektív) jobbnak tünik a színvilág. Én is egy 8 éves minőségi, grafikusok által kedvelt iiyama (mitsubishi diamondtron képcső!!) 17-es crt monitort cseréltem erre és nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#90) Integra


Integra
titán

na, konfigolással ki hogy áll?
megnéztem gyári alap beállítással egy hd mozit, csak pislogtam, nagyon durva... :)
gondolom ez még sokkal komolyabb is lesz képben, ha beállítom rendesen.

dezz mester:
számít az valamit a monitor beállításán hd filmezni, hogy milyen a forrás?
értem ezalatt, hogy blueray, vagy hdd-n tárolt film?
nálam ez van:
dell-receiver-asus o!play-hdd

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#91) DarkChild


DarkChild
senior tag

Nekem csak most tűnt fel - észrevette már valaki, hogy milyen brutál meleg a monyi működés közben? Rátettem egy digitális hőmérőt a tetejére: 25 fokos szobában 47-48 fokosra melegszik fel a készülék.
Ez nooooormális? :Y

(#92) Integra válasza DarkChild (#91) üzenetére


Integra
titán

nincsen hőmérőm, de kézrátételre nekem a teteje langyos 5 óra hd filmezés után és hátul a rácsnál sem forró, inkább langyos, enyhén meleg talán.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#93) DarkChild válasza Integra (#92) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hát nem tudom... Most felemeltem legfelső állásba, hogy kicsit jobban áramoljon a levegő körülötte. Nem tudom a beállítások hatással vannak-e erre - nálam most "Standard" módban megy. Kérdés, hogy a többinél vajon nagyobb vagy kisebb fényerőn világít-e a háttérvilágítás (gondolom minél nagyobb fényerőn megy, annál jobban melegszik).
Érdekes... lehet majd a szervíznél utánaérdeklődöm, hogy ez normális üzemi hőmérséklet-e...

(#94) Integra válasza DarkChild (#93) üzenetére


Integra
titán

jó kérdés, elképzelhető, ha van valami infod, akkor írd be:)
mellesleg az én monitorom is egy kicsit jobbra lejt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#95) Integra válasza htg (#64) üzenetére


Integra
titán

na ezt megnézem én is, mert nekem is minimálisan jobbra lejt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#96) Ariadne válasza Dirtyz (#76) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy 26 colos LG volt, ami jó lett volna, de aztán azt már nem gyártották, mire vettem volna, így lett ez a 24-es Dell. Mivel fordításhoz kell főleg, ezért nagyon jó, hogy ekkora, nagyságrendekkel kényelmesebb használni.A két dokumentum mellé még egy bringás videó is befér a képernyőre, hogy ne unatkozzam közben. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#97) Mandul4


Mandul4
csendes tag

Köszönöm a segítséget

(#98) htg válasza Integra (#95) üzenetére


htg
csendes tag

Nekem is oldarra huzott a monitor. Van az a négyzet alaku rész ahol találkozik a talp a monitorral. Abba van 4 csavar , és ha jol emlékszem a bal felsö az ami gyárilag rosszul van meghuzva. Ha meglazitod egy picit akkor a helyére ugrik majd. A Tiéteket is a Csehek csinálták?

[ Szerkesztve ]

(#99) DarkChild válasza Integra (#94) üzenetére


DarkChild
senior tag

Írtak a szervízből: pontos infójuk nincs a működési hőmérsékletről, de valószínüleg normális jelenség, hogy így felmelegszik a panel.

A talp meg mostmár engem is idegesít - hétvégén szétszedem, aztán megigazítom azt a csavart, hogy egyenesen álljon :U

(#100) _Zsolt_ válasza DarkChild (#99) üzenetére


_Zsolt_
tag

Hali.

Nekem is ugyan ez a monitorom van, és szintén lejtett jobbra.
A 4 csavart meglazítva eltekertem annyit-amennyit kellett és így jó lett.
Megnéztem a hátlap illetve a tető hőmérsékletét (tappancsos hőmérővel) 33 fok volt 20 fokos szobahőmérséklet mellett. A brightness 10 contrast 50 és adobe rgb módban használom.

Üdv. Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.