Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

Gratula a teszthez, már vártuk! :R

(#2) Ádyka


Ádyka
őstag

Nagyon klassz monitor, és igazi PH-s minőségű teszt.
Én is nagy bajban leszek, hogy mire cseréljem le az Eizo S1910-est. :(
Sajnos a TN sehol nincs ezekhez. :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tiszteletem. Mindenre kiterjedő, olvasmányos teszt.
Jó kis monitor. Az ára is egész korrekt, egy ilyennel jó pár évig el lehet majd lenni. :)

(#4) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Köszönöm én is a cikket! Pont a napokban néztem ezt a monitort.. Bár még drága nekem ez az árfekvés, de ahogy Te is írtad, azért jó képben lenni :). Ha már veszek valamit, többnyire legyen minőségi és időtálló.

(#5) P00By


P00By
nagyúr

Remek, minőségi írás! Köszi! ;)

(#6) LackoMester


LackoMester
addikt

nagyon igényes tesz,gratula :R ...és jó (kis) monitor :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

Klassz cikk, nálunk is terítéken van egy 24 "-os E-IPS monitor vásárlása, az új géphez.

(#8) llax


llax
senior tag

Jó a teszt és jó látni azt, hogy emészthetőbb áron is jönnek a jó minőségű, komoly felszereltségű (csatlakozók), 8 bit+ monitorok...

Én 2db. 24-est vettem ennek az árán (P-MVA + TN), de ha akkor lis lett volna ilyen (ennyiért), elég lett volna egyszerre egy is :)

(#9) devast


devast
addikt

Komolyan, ez a cikk ph főoldalra való :R
Én maradok a 215tw-nél :DDD Input lagja az van, de megszokható, a kép meg remek :D Kár, hogy már nem gyártják.

(#10) dezz


dezz
nagyúr

Én is köszi! :) fLeSs nyomdokait próbáltam követni, de igencsak melós volt... :DDD

Legközelebb (már ha lesz ilyen) több saját kép lesz a monitorról... :B Csak nappal általában éppen nem értem rá fényképezkedni. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Remek részletes teszt, gratu. :)

(#12) Duree


Duree
veterán

Hát ez egy igazán profi teszt.A prohardware tesztelöi se csinálják jobban.
Gratulálok
Ráadásul most terveznék egy ilyen vásárlását,tehát pont kapóra jött a teszt
Köszönöm

duree54

(#13) Fortissimus


Fortissimus
őstag

nagyon profi cikk, grat

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#14) Fáraó


Fáraó
őstag

Nagyon jó teszt! Köszönjük! :R

Az Oázisos srácoknak is! Tényleg jó fejek!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#15) Integra


Integra
titán

nagyon jó cikk:)
és mennyi az annyi? jótállás?
ez a panel hogy viszonyul az s-pva panelekhez képest?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) .bableWes


.bableWes
őstag

nagyon jo teszt, bemutato, oktato cikk. sokat tanultam belöle, ezért tészembröl köszönet érte. bár a harmadik oldal enyhén mondva kínai+japán/orosz volt nekem.

én is gondolkodok egy megfelelö monitorra, ami nagy, "nem pixeles" kb 60-70cm-röl nézve, jol felvan szerelve, nem szellem képes és relative olcso.

ameddig nem találok egyet addig jo a kis crt-m.

de ezen a dell-en is elgondolodok szerintem.

köszönöm mégegyszer. nagyon igényes! :R

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#17) luw2win


luw2win
őstag

Nem is tesztecske, hanem egy normális tökéletes teszt
köszönjük :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) Nyugdíjas válasza Integra (#15) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az annyi olyan 160ezer lokál kredit körül van. A jótállás pedig Dell szervizes 3 év szokott lenni :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó teszt. Mondjuk én a brightness sensor-t még eléggé hiányolom a Dell-ekből. A led háttérvilágításról már nem is beszélve. :D

Ami még szerintem elég körülményes az a bemenet választás. Én speciel nem bántam volna meg ha erre valami dedikált gombot raktak volna rá vagy még akár még valamilyen analóg megoldás is gyorsabb és kényelmesebb lett volna mint ez. Persze a legjobb az egy rém egyszerű távvezérlő lenne, de ez már biztos nem fér bele az árba. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

látom megy a reklám rendesen :(((
nem értem minek kell beleírni honnan szerezted, ráadásul az első bekezdésben van, ha a ph profitál belőle akkor értem, de így elég kommersz
Lehetne a végén kisbetűvel, de én egyáltlalán nem tartom fontosnak az elején szerepeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Oliverda válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyrészt ha jól értem akkor nem vette hanem kölcsön kapta kipróbálásra és ezért cserébe írnia kellett egy tesztet. Másrészt sehol sincs tiltva hogy ez benne legye. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Nyugdíjas válasza Oliverda (#19) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezen a bemenetválasztáson már én is elmélkedtem. Tudnám használni én is. Talán majd egyszer valakinek eszébe jut :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#23) orbano válasza Oliverda (#19) üzenetére


orbano
félisten

én őszintén remélem, hogy az (ugyanitt vásárolt :) ) 2408-asomat már egy 24, vagy 27"-os. LED-es, kapacitív, multitouchos utódra cserélhetem le hamarosan :B ha kell akár sütőhitelből is, de megvenném :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) orbano válasza Nyugdíjas (#22) üzenetére


orbano
félisten

az asusomon (PW201) volt egy dedikált gomb erre. végig lehetett vele nyomkodni a bemeneteken. egyedül annyi baja volt, hogy a bejövő jel nélküli csatornákon is át kellett "tekerni", nem észlete automatice, hogy nics rajtuk semmi. akkor tökéletes lett volna.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) dezz válasza Integra (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez részben izlés kérdése is, van aki az IPS-eket részesíti előnyben, és van, aki a VA-kat... Utóbbiaknak mélyebb a feketéje, de megvannak a jellegzetes problémái: [link] A black clush azt jelenti, hogy pont a szemből nézett részen a sötétebb részletek is a feketébe vesznek, miközben enyhén oldalról nézve előjönnek onnan. Még egy kicsit oldalabbról kezdődik a gamma és a színek elmászása. Az újabb típusokon persze ez nem annyira szembetűnő, de azért még megvan.

Az IPS újabb generációinak, mint pl. ami a Dellben van, nincsenek ilyen problémái, és a fekete is elég fekete, ha nem is annyira, mint a másiké. Csak itt meg bejön az a bizonyos felfénylés diagonális szögből, de már nem annyira, mint korábban. Részben azért is, mert nagyobb a transmittance és a kontrasztarány, így kisebbre vett fényerő mellett is elég fényes lehet a fehér, ezért tehát kevésbé is üt át a háttérvilágítás. Így filmezésre is teljesen jó tud lenni (korábban inkább a VA-kat ajánlották erre).

Munkára korábban is inkább az IPS-t ajánlották. Ettől függetlenül azért pl. az Eizo-nak is vannak S-PVA-sai a CG vonalban is.

(#19) Oliverda: Attól függ. Ha csak egy gomb lenne, akkor végig kellene lépkedni a bemeneteken (legalábbis a használatban lévőkön, bár ez nem ilyen egyszerű, mert pl. a HDMI-nél bejátszik a lefoglalom/felszabadítom). Itt meg néhány gyors érintés, és már ott is vagy.

(#20) Gergő_: Reklám, reklám... Ha nem adják oda a monitort, nem születik meg ez a cikk -- amire mellesleg sokan kíváncsiak voltak, mert új monitor lévén nem sok teszt van róla. És ha nincs cikk, nem kaptam volna meg a monitort. Szóval patt. :) Egyébként nem nagyon kell reklámozni őket. :D

(#26) Oliverda válasza dezz (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Minimum 6 gombnyomás elérni a HDMI-t, arról nem is beszélve hogyha éppen nem vagy a monitor előtt akkor ugyebár először oda kell menj hozzá. Ergo egy ilyesmi kis egyszerű távvezérlő baromi praktikus lenne de sajnos ilyen "messzire" nem mentek el Dell-ék (sem).

A 2709W-ből is leginkább ezt hiányolom és a fényerő szenzort. Ápropó, ez utóbbi modell még csak 8 bites megjelenítésre képes alapszínenként, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) dezz válasza Oliverda (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Maximum 5, minimum 3: 1. alapmenü, 2. Input Source selector, 3. adott esetben a szomszédja, vagy további 2 gombnyomással bármely másik.

De itt nem kell erőt kifejteni, csak érintgetni, amit sokkal gyorsabban lehet csinálni. Én náhány nap után már 1s-en belül váltottam. :)

A 2709W is 10 bites. :)

(#28) dezz válasza Oliverda (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

De persze igazad van, ha már kvázi LCD-tévéként használható, megoldhatták volna a távirányítást, max. pár dollár többletköltséggel. Inkább arról van szó, hogy nem szokás, illetve azt is el tudom képzelni, hogy nem akartak direktebb módon konkurálni az tévégyártókkal. :)

(#29) Oliverda válasza dezz (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahh...hogy ennél már alapból az éppen aktív bemeneten áll. A 2709-ből indultam ki ott ugyanis mindig legfelül van.

Tehát akkor elvileg a 2709-re is érvényes a "12 bites feldolgozás, 10 bites megjelenítés (alapszínenként)"? Rákerestem de a speceknél erre sehol sem találtam utalást.

"Na persze a mai videokártyákban (néhány igen spéci típus kivételével) alapszínek tekintetében máig 3x8 bites kép lapul a frame-bufferben..."

Eddig...

"The display controller has not been revised for the RV870. Instead, it has been developed from scratch. The new core offers very flexible display connection opportunities. Theoretically, it can output up to six video streams with 10-bit-per-component precision."

[link]

Gondolom nem véletlenül került minden HD 5xxx kártyára DisplayPort is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) dezz válasza Oliverda (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Brekkéknél próbáltam ki az én kis módszeremmel: elkezdtem levenni a kontrasztot... :) Miközben a képernyőn egy szürkeárnyalatos ramp volt. De nem zavartatták magukat a lépcsők. :D Ellentétben pl. a C-PVA-s Samuval. Az eljátszotta a tengerhullámzás-effektet. :P

Nyilván ugyanaz a meghajtó áramkör van a kicsiben is, mint a nagyban.

Szerintem eddig is ki tudott jönni 3x10 bit, de azok a LUT felső 10 bitjei... (Sajnos ezt még nem sikerült letesztelni.) Valószínű az RV870-nél is erről van szó. Az nagyobb hír lenne, ha 3x10 bites lenne a frame-buffer... (És nyilván adtak volna már neki valami új nevet. Tudod, HiColor, TrueColor... GigaColor. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#31) dezz


dezz
nagyúr

(Lecseréltem a cikk elején lévő képet egy kicsivel barátságosabbra. :) )

(#32) Picturemaker válasza dezz (#30) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nem olyan régen próbáltam a Dell UltraSharp 2209WA monitort. Főleg Photoshop-os használatra, de arra nem volt megfelelő. Az olyan volt, mintha kevés árnyalatot tudott volna megjeleníteni. Ennek a monitornak a panelje is jobb (azt írtad, hogy nem sok a különbség), vagy "csak" az elektronikája? Mennyivel jobb a "kicsinél"? (bár ez így béna kérdés, bocs)

Hol van ez képminőségben az EIZO S2231-hez képest. Mivel nagyságrendileg ez az ára.(bár az csak 22")

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33) Oliverda válasza dezz (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen progi tud ilyen szürkeárnyalatos ramp-ot? Erről a hullámzásos jelenségről tudsz mutatni egy képet?

Meg kell várni az RV870 részletesebb technikai doksiját, abban biztos benne lesz. :)

Szerinted az mitől lehet hogy bizonyos fekete háttérnél közelről nézve olyan mintha zajos lenne a kép? Pedig még csak nem is D-SUB-on keresztül van összekötve a VGA-val a cucc, tehát elvileg zajos nem lehet az átvitel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Nyugdíjas válasza Oliverda (#33) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Például az EiZo monitor test tudja a szürke színátmenetet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35) dezz válasza Picturemaker (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Attól, hogy a gyártástechnológia alapja ugyanaz, vagy legalábbis hasonló, még lehetnek jelentős eltérések a minőségben.

Nos, netes infók alapján én valószínűnek tartom, hogy pl. az Eizo SX2462W-ben (és még néhány más monitorban) is ugyanez a panel van... Persze az Eizo bizonyára külön válogatott paneleket kap, és a meghajtó elektronika is kihatással van a képre (nem csak digitálisan). Szóval, van különbség, de azárt nem ég és föld. Bár, minden relatív, valakinek a kicsi is nagy tud lenni.

Nem ismerem az S2231-et.

Oliverda: Papita? Mert akkor gondolom, az FRC-t látod... :) Ugyanis, a 2209WA panelja natívan 3x8 bites, de mivel az elektronika 10 bites, FRC-vel oldják meg a többit. Persze ez jóval kevésbé látványos, mint a TN-ek (többségének) 6 bit + FRC-je, mivel itt 2 bittel kisebb helyiértékről van szó, azaz negyed olyan finom intenzitáskülönbségekről.

Egyébként, a natívan 10 bites panelok (legalábbis az összes, amit eddig láttam) is alacsony szinten 8 bit + FRC-sek, de valami ügyesebb FRC-t alkalmaznak ("A-FRC").

(#36) dezz válasza Oliverda (#33) üzenetére


dezz
nagyúr

Amúgy most látom, hogy te végig a 2709W-ről beszéltél. Mert én a 2209W-ről, csak kicsit fáradt vagyok. :D De mindegy, mert az is 10 bites, amit ha máshonnan nem, innen lehet tudni: "1,07 milliárd szín" [link] Viszont akkor valószínű, hogy natívan 10 bites panel van benne, azzal a bizonyos lower-level A-FRC-vel. De jó szemmel azt is lehet látni (közelről).

(A 2209W-nél meg azért írnak csak 16.7 millió színt, azaz 3x8 bitet, mert azon nincs DisplayPort. De attól még 10 bites.)

(#37) atike


atike
nagyúr

Irígylem azt, aki ennyire bele tud mélyedni egy látszólag (vagy számomra) oly egyszerű témába mint pld a monitor.... :) Jó cikk, gratulálok hozzá! Sok ilyen kell!

A saját T220HD monitoromról is jó lenne olvasni egy ilyen cikket... :)

(#38) madgie válasza dezz (#25) üzenetére


madgie
titán

Bezony Eizo ide, Eizo oda, az S-PVA-s S1931-emnél kicsit "jobbról retusálok", különben egybefolyhat az RGB 2,2,2 a 0,0,0-val, az meg kinek jó? :)

(#39) Integra válasza madgie (#38) üzenetére


Integra
titán

atyavilág, ez már hardcore felhasználás:)
nekem általános felhasználásra, játékra, hd-ra kell egy pva-ips panel, fene tudja melyik jobb, tökéletes nincsen, csak ideális felé közelítő:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Xero


Xero
nagyúr

Egyszerűen kiváló teszt, nem tudok rá mást mondani! :)
Lassan bennem is érlelődik a monitor csere, kezdem kinőni a 20"-os MVA-t. Azt hiszem ez pont kiváló választás lesz, az ára is korrekt a szolgáltatások, pedig nyami! :)

(#41) Chaser válasza dezz (#25) üzenetére


Chaser
titán

TV-m IPS paneles, monitor S-PVA, teljesen ok amit leírtál. Nekem személy szerint a PVA jobban bejön, szépen lehet finomhangolni és akkor nem olvad össze a fekete "képvilág", meg az oldalról előbukkanó fekete rajzokon is lehet így segíteni.

Jó cikk :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) dezz válasza Chaser (#41) üzenetére


dezz
nagyúr

Ezt a fínomhangolást hogy kell érteni? Black-levelt lehet rajta állítani, hogy az ne 0-0-0 legyen, hanem mondjuk 2-2-2, így onnan indulva a többi fokozat már ne legyen fekete?

Bár szerintem a kvázi tökéletes eredményhez a gamma-görbét is módosítani kell, szóval rendes kalibrációl lehet szó.

De akkor madgie-nál miért nem jó? Nyilván kalibrálva használja...

[ Szerkesztve ]

(#43) madgie válasza dezz (#42) üzenetére


madgie
titán

Mikor megvettem, kalibrálva volt, azóta nem. Tehát nem tudom azt mondani, hogy ez ilyen. De emlékeim szerint kezdetektől picit oldalról néztem, ha low-key képet retusáltam :)

(#44) dezz válasza atike (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát tudod, ha te képes vagy kiadni 100-110 ezer Ft-ot egy 22"-es TN-ért... Akkor tényleg eléggé félvállról veszed a kérdést. :P

(#45) Oliverda válasza dezz (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. :) No és azt vajon honnan lehetne megtudni hogy a 2709W is képes-e a 3x10 bit fogadására DisplayPorton keresztül?

Amúgy ezt találtam róla egy fórumon:

Q: By the way, does Dell sell a 27" (+- 3") monitor where the color is "true" 32/64 bit, or are they all 8bit+FRC?

A: 2709W true 10bit 1.07 billion colors. All others 8bit or 6bit + 2bit dithering 16.7 million colors.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Chaser válasza dezz (#42) üzenetére


Chaser
titán

Blackleve-lel játszottam, meg egy kicsit a fényerővel. fu-si P19-2 a monitor, lehet ismered. Használtan vettem nemsokért', ez is pivot-os, nincs 100+ k-m monitorra, de még 50 se :U ;) Persze nem tökéletes a beállítás, de mondjuk azért 90%-ban tökéletes :B Ezt már csak valami fullHD, full LED paneles dögre cserélném, majd valamikor 5 év múlva...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) dezz válasza Oliverda (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

Éppen a DisplayPortos 3x10 bites fogadás miatt írják a specben az "1.07 billion colors"-t. Pl. az U2410 esetében is: [link] Amelyik nem tudja fogadni (mert pl. eleve nincs is rajta DP), arra csak 16.7 milliót írnak, de attól még belső feldolgozásban ott lehet a 10 bit.

(#48) dezz válasza dezz (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

"de attól még belső feldolgozásban ott lehet a 10 bit." -> mármint a szóban forgó monitorok esetén.

(#49) dezz válasza dezz (#36) üzenetére


dezz
nagyúr

Illetve, hogy pontosabb legyek, a 2209WA-ról, mert ugye a sima W-s az TN-es. Azt nem tudom, hogy az elektronikája milyen.

[ Szerkesztve ]

(#50) Solten


Solten
addikt

Ezzel az irassal meg talalkozunk a PH fooldalan, joggal, mert profi lett :)

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.