Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok! Várom az észrevételeket, kérdéseket... :)

(#2) madgie válasza dezz (#1) üzenetére


madgie
titán

Én személy szerint nagyon örülök, hogy magyar nyelven is lehet olvasni egyre több ilyen jó kis monitorról igényes, tartalmas teszteket. Köszönjük! :)

(#3) bosstom válasza dezz (#1) üzenetére


bosstom
csendes tag

Szép kis teszt sok munka volt vele. Grat hozzá :)
Jó monitorok ezek :)

[ Szerkesztve ]

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

újra egy minöségi teszt/írás,mint mindig ,köszönjük :C
van itt egy Dezz nevü pali,aki nagyon komolyan vágja dolgot :R

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) glutamin


glutamin
őstag

Már a monitorok formáján is látszik, hogy itt bizony nem a dizájnnal akarják eladni a portékát.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6) stevve


stevve
nagyúr

Szia!

Nagyon tetszett az írásod. Párszor még át kell olvasnom, hogy mindent felfogjak, mert nem vagyok szaki ilyen témákban. Egy dolog azonban kicsit nekem homályos maradt.

"Nem támogatja az interlace forrásokat, pl. az 1080i-t"

Ezt hogyan kell érteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#7) luw2win válasza stevve (#6) üzenetére


luw2win
őstag

Ez a kérdés engem is bojgat :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) Duree


Duree
veterán

Hüha ez aztán igazán profi teszt volt.Csak gratulálni tudok hozzá.Remélem lesz még folytatása

duree54

(#9) dezz válasza stevve (#6) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt természetesen nem PC-s alkalmazásról van szó (onnan 1080p-ben jön a kép), hanem arról, hogy nem tudta fogadni a (HDMI->DVI adapterrel csatlakoztatott) HD-s kábel tunerem (cable-box, set-top-box) 1080i-s képét, így azt át kellett állítanom 720p-re.

Át is írom azt a sort, hogy egyértelműbb legyen.

(#10) aram01


aram01
nagyúr

frankó teszt lett gratula :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) stevve válasza dezz (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, így már értem. Mondjuk fura, hogy ilyesmit nem tud. Mi jlent meg az adás helyett? Vagy hibát írt ki?

(#12) Nyugdíjas válasza stevve (#11) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ahogy dezz is irja ez nem egy otthoni szórakozásra-multimédiára kihegyezett monitor, szóval éppen tudhatná,de nem halálos, hogy nem tudja.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13) stevve válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, nem halálos, de televíziós adás ritkán progresszív, ezért furcsálom, hogy az interlaced 1080 kiesik a körből. Persze ha a 720p megy, akkor jöhet a HD adás. :)

(#14) dezz válasza stevve (#11) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, nem is kellett átállítani, megbeszélték DCC/CI-n, hogy az 1080i no go, így 720p-ben küldte a box a jelet (szépen deinterlacelve). (A sima adást is tudta küldeni 576p-ben.) Lehet, hogy pl. a jobb beltérik tudják az 1080p-t is.

Jó lenne még Blu-ray playerrel vagy PS3-mal is tesztelni ezeket a nagy monitorokat. Nem tudod, ezeknél hogy vannak ezek a dolgok? Mert ugye az 1080p-s anyagok mellett léteznek 1080i-sek is, hogy azokkal mit kezdenek? Illetve, szerintem a PS3-nál megoldott a dolog (a GF7900 alapú RSX elvileg hw-ből tudja a motion adaptive spatial-temporal deinterlacinget).

Gondolom, létezik 1-2 fajta deinterlacinges vezérlőpanel chipset (akár 3rd party), meg az NEC saját chipsetjei belső LUT-tal és ColorComppal, nem kimondottan videós célra, de ami a kettőt ötvözi, olyan nem nagyon. (Más gyártónál sem tudok olyat, ami ezeket együtt tudná.)

[ Szerkesztve ]

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

Nagy gratula a szép összefoglalóért, bemutatóért, tesztért.
Egy bilibelógó kezű kérdés: nem tudnál egy 30"-os piaci körkép tesztet megejteni? :DDD

(#16) dezz válasza #06658560 (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

Köszi (a többieknek is)!
Ez nem igazán tőlem függ, én csak letesztelem, amit megkapok. Majd továbbítom a kérdést. :) De azt hiszem, nem túl sűrűn fordulnak elő.

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza dezz (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk valami minőségi tesztet róluk megnéznék, következő gépem monitorának olyat szánok. Addigra valószínű a Sun és az AOC 21" és 19"-os monitorom. Remélem még odább van ez a pillanat. De addigra is jó lenne tudni mégis melyik márka tud igazán jó minőséget e téren.

(#18) stevve válasza dezz (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

"megbeszélték DCC/CI-n, hogy az 1080i no go"
Az jó. :D

A lejátszó hiába adja ki a jelet, ha a monitor nem tudja, így biztos lenne ezeknél is 720p opció (gondolom), bár pontosan nem tudom, mit kezdene vele. Lehet, hogy kicsit látványosabb lenne, mint gépről. Talán egy-két képváltás, villanás lenne a jel a váltásra. Ezt tényleg jó lenne egyszer kipróbálni.

Amúgy a PS3-nál olyat már láttam, hogy a tv nem tudta az 1080p felbontást és egy 720p jel ment ki helyette upscale-lel 1440-re. Lehet, hogy ennél jól működne.

(#19) Nyugdíjas válasza dezz (#16) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos szinte kizárt. Nagyon nem keresettek a 30"-as profi monitorok annyira, hogy érdemes legyen raktárra berántani 4-5 félét :) Sajnos...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) Coolby


Coolby
tag

Gratulálok a teszhez! :C

(#21) dezz válasza dezz (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

(Itt egyébként kimaradt egy "vagy hogy nevezzem", de mindegy. :) )

(#22) bajuszati


bajuszati
tag

nagyon oda lett téve ez a cikk
így monitor vásárlás előtt nagyon hasznosak...

(#23) LGA 911


LGA 911
tag

Sziasztok!

Fotós vagyok és munkára szeretnék egy jó 24-es monitort.

A másik monitor ami tetszik az a dell u2410.

Ez a moncsi mivel tud többet?

(#24) dezz válasza LGA 911 (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

Leginkább a ColorComp (Uniformity) funkciót emelném ki. Hasznos lehet még a külső és belső szenzor is. És mintha a 6-komponenses beállítások is tökéletesebben működnének az NEC-ken.

Ugyanakkor, az U2410-esen van DisplayPort és HDMI csatlakozó is, mindkettő 10-bit per component támogatással. Egyes monitorok DVI-n is támogatják ezt (szabványon kívül), de nem biztos, hogy az NEC-knél is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#25) LGA 911 válasza dezz (#24) üzenetére


LGA 911
tag

Szia!

Köszi a válaszod.

Én igazából egy szubjektív véleményt szerettem volna egy olyan embertől aki jobban benne van a témában mint én. Ezért tettem fel a kérdést mind két monitor topikjában.
Te láttad mind két monitort úgyhogy te vagy a legjobb ember. :)

Most egy samsung 245t-t használok nekem ez is megfelel de szeretnék mellé egy társat.

Engem az érdekel hogy egy mezei fotósnak mint nekem többet nyújt-e a nec.
Azért teszem így fel a kérdést mert az a drágább gondolom többet illene tudnia.
A tesztedben és ott a nec moncsit eizo alternatívaként említed ez gondolom jelent valamit.

(#26) dezz válasza LGA 911 (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Az NEC-nek picit szebb a képe, de csak ez számít? Mik a szempontok? Tökéletes homogenitás? Adobe RGB?

Ja, egyébként az Oázisban magad is megnézheted, összehasonlíthatod őket (bár egy gépről mennek, és egyszerre csak egyféle kalibrációs profilt lehet betölteni) -- asszem most épp mindkettőből van.

[ Szerkesztve ]

(#27) Nyugdíjas válasza dezz (#26) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ha kell, megoldjuk ám a két profil btöltést. Az meg hogy egy gépről vannak meghajtva szerintem csak külön jó ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28) dezz válasza Nyugdíjas (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, jól van. :D

(#29) LGA 911 válasza dezz (#26) üzenetére


LGA 911
tag

Köszi a segítséget!

Végül a dell mellett döntöttem, mert van egy stratégiai játék amivel néha szoktam játszani és félek hogy a nec játékra nem olyan jó.

Van egy ismerősöm aki dell-es úgyhogy tőle szereztem be.

Pixelhiba mentes volt és könnyű volt bekalibrálni.

Köszi még egyszer a segítséget!

(#30) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Szia Dezz!

Láttam egy érdekes funkciót a gyártó oldalán "technologies" oldalon.

Rapid Response-nak hívja az NEC, és azt állítja hogy 4ms-re azaz 250fps-re gyorsítja a válaszidőt. Nem tér ki rá kimondottan, de akkor ez azt jelenti hogy natívan támogat 250Hz-es képfrissítést? Ha nem nagy kérés, le tudnád tesztelni ezt a funkciót?

Mert ha felszorozza az alap 60 vagy 75Hz-et akkor sem jön ki a 250... Viszont ha tényleg 250Hz-et tud, akkor meg miért nem reklámozzák... :F
(igaz, a legtöbb vga kártya max 200Hz-et tud...)

Jobbára ártalmatlan...

(#31) dezz válasza Termigáßor (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Az csak valami tech-analfabéta marketinges hülyesége. Fogta a 4 ms-et (ami mellesleg amúgy is egy másik monitor értéke), és kiszámolta, hogy ha annyi ideig tart egy váltás, akkor mennyi lehetne a maximális fps. De természetesen a monitor egyéb részei ezt nem tudják.

ps. bocs a kései válaszért, jeleztem priviben.

(#32) Termigáßor válasza dezz (#31) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Köszi! Sejtettem hogy ilyesmi lesz!

ps: én meg még később vettem észre privit és a válaszod :))

Jobbára ártalmatlan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.