Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Domxc válasza DeFranco (#49) üzenetére


Domxc
senior tag

Ne kamuzz! Lattalak a titkos szeretoddel! Kepem is van rola! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#52) Иван válasza Domxc (#51) üzenetére


Иван
őstag

Őőőőő.... :O

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#53) hoffman_ válasza darál0w (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor 1000 forintból rúgnánk be, ugye! :DDD

mod:

Amúgy az egy dolog, hogy pár bejegyzéssel arrébb kifakadtam az irdatlan melegtől a panelban, de most, hogy sokat dugtam ki az orrom az utcára, és végre felállhattam az asztal mellől, rájöttem, hogy kint is ocsmány meleg van. A téglában, lehúzott redőnyökkel azért jobb lenne, de ilyenkor már az sem fenékig tejfel.

mod2:

Gyáááj, de irigyellek, hideg sörike, meg bulika... Ma nekem ez kimarad :( Helyette kereshetem a végeláthatatlan dobozok között a modem tápegységét, és szanálhatok mindent, ami szembe jön...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#54) DeFranco válasza hoffman_ (#53) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fenek? Tejfel? Szerintem az a bizonyos melegseg teged belulrol kinoz ;]

(#55) hoffman_ válasza DeFranco (#54) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja, lemaradt, hogy nembuzin, most már mindegy :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56) GabN73 válasza hoffman_ (#53) üzenetére


GabN73
addikt

Hidd el, téglában se a best of, főleg ha a szobád falát süti a nap. A laptop pedig még rátesz egy lapáttal, a quadro kari + a vinyó ontja a meleget :) (Mondjuk ez csak akkor érvényes ha az ágyban gépezek, akkor melegíti az ágyat)

(#57) Hieronymus válasza Иван (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ma reggel, fogmosás közben arra gondoltam, Sekszpírt (vagy talán Szekszpírt) kellene ismét olvasnom. Közben kifogyott a Kólgét fogkrémből, másfajtát kellene vennem, ami kiadósabb.
Munkába indulva, Bil Géc jutott eszembe, Nagy ötlet volt a Májkrószaftot megalapítani.
Újra kéne Épöl gépet venni. Egyszer volt már Mekintoszom, csak ezt már nem bírom folytatni a röhögéstől.

(Megpróbáltam szabálykövető magatartást tanúsítani. Remélem tetszik.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58) DeFranco válasza Hieronymus (#57) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Disz iz dö bigining of a bjutiful frendsip : DDD

amugy viccen kivul most igaza volt, en tevedtem, mert van a szonak magyar megfeleloje, csak nem tudtam rola.

[ Szerkesztve ]

(#59) hoffman_ válasza DeFranco (#58) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Pitbull! Tereieeer

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#60) moonlight115 válasza DeFranco (#58) üzenetére


moonlight115
tag

" Disz iz dö bigining of a bjutiful frendsip : DDD " helyesbítve: Disz iz dö bigining av ö bjutiful frendsip.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#61) darál0w válasza hoffman_ (#53) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1000ft? az egy hétre elég:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#62) DeFranco válasza hoffman_ (#59) üzenetére


DeFranco
nagyúr

uhn! uhn! loca! pablo! diablo! chicago! detroit! come on!

i've made a pitbull song :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63) hoffman_ válasza darál0w (#61) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na igen, újabban gyenge a belem, már nem is kell sokat igyak, szóval még lehet is :DDD

DeFrankó: errőlvanszóó :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#64) Huma válasza Domxc (#51) üzenetére


Huma
addikt

Bazz. Ilyen emberek léteznek vagy photoshop?

Más:
Én tegnap fogtam vasat. Az minimum 60 fokosra melegedett a napon.

Ja, és délelőtt volt 60 fok.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#65) Ringman válasza Hieronymus (#57) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fenti szabály tudtommal a nem latin betűkkel írt szavakra és nevekre vonatkozik.

(#66) Huma válasza GabN73 (#23) üzenetére


Huma
addikt

Amúgy ez a zene zsír. Nem ismertem eddig ezt az együttest. Nagyon tetszik ez a számuk.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#67) GabN73 válasza Huma (#66) üzenetére


GabN73
addikt

Roman Kay vagy a többi? :DDD Kedves mindenki ideálja :)

(#68) Crystalheart válasza Huma (#64) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én 60+ fokban szoktam főzni. :D

(#69) GabN73


GabN73
addikt

Najó, én meguntam ezt a meleget, megyek ugrálni: [link] :C :C

(#70) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Hőségriadó a seggem, most szakadt le az ég nálunk. Legalább nem kell locsolni :))

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#71) darál0w válasza X3B6O0X (#70) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ide is elért a vihar. pár orája szakad :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#72) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Itt fél háromkor szakadt le az ég, tudom, mert épp felébredtem a melegre, ki is húzogattam mindent, hogy nehogy becsapjon a villám.

Erről függetlenül minden ablak nyitva és izzadok, mint teriblekk a jobbikos óvodában. Igaz ennek ahhoz is lehet némi köze, hogy három marék macska veszekszik a fejemben egy folyamatosan cincogó egéren, és pizzát reggeliztem pepperoni paprikával. :F

[ Szerkesztve ]

(#73) Dany007


Dany007
veterán

Hozzánk 3/4 2-kor ért ide! Nagyon jól jött. Vártam, mint a megváltót. Elég durva eső is volt.
Meg frankó villámok. Végignéztem az egészet. :) Olyan 6-7 fokot hűlt a levegő 40-45 perc alatt.

(#74) Crystalheart válasza Dany007 (#73) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk valamikor hajnalban ért ide, és a 3-ból 2 skót juhászkutya végigvonyította az éjjelt (félnek a dörgésektől), meg beszabadultak a raktárszobába és a 200 ezres leesett ajtóval egyetemben fölborogattak mindent, a folyosóajtó innenső felén, a nappaliban meg 4 máltai selyempincsi nonstop ugatta őket. Szóval nem aludtam túl sokat. De a kertnek már nagyon kellett ez az eső.

(#75) Huma válasza Crystalheart (#74) üzenetére


Huma
addikt

Minek ennyi kutya? Főleg pincsi. Az nem is kutya hanem csak egy nagyra nőtt patkány. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#76) Crystalheart válasza Huma (#75) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Régen tenyésztettük a pincsiket, a fél ház pénze abból lett, ami nem kevés, mert már 25-30 milla van benne régi árfolyamon, és még kellene hozzá 10-15, mert csak a földszint lakható és nincs szigetelés. Ez a 4 ránk maradt. Nem volna velük gond, még az ugatást is elviselem, a lehető legjobb és hatástalaníthatatlan riasztóberendezés, csak időközben leszoktak a szobatisztaságról, a hideg telek alatt, apránként, amikor a fagyba kirakva nem akartak semmit csinálni... :D A skót juhászok meg házőrzők. Soha többet hosszú szőrű kutyát mindenesetre, ha ezek kihalnak, én akitát szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#77) Gergosz2 válasza Dany007 (#73) üzenetére


Gergosz2
veterán

nálam minden évben kinyírja a routert valamilyen vihar, hát idén ez ma esti volt.
Biztosító is tudja már , hogy minden nyáron számíthat kár bejelentésre.

Mihozzánk 2 órakor jött, onnan tudom mert feljött a kutya és felkeltett mert megijedt a villámlástól. Nem is csodálom fél órán keresztül kb minden második másodpercben villámlott.

(#74) Crystalheart

szerencsére az enyém nem csinál ilyet, csak feljön, felkelt , megsimogatom azt lefekszik a szobába.
Csak azt szereti ha van mellette valaki ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#78) DeFranco válasza Gergosz2 (#77) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért nem húzod ki?

(#79) Crystalheart válasza Gergosz2 (#77) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyenkor már elgondolkodnék némi védelmen... :)

(#80) Gergosz2 válasza DeFranco (#78) üzenetére


Gergosz2
veterán

én ki szoktam húzni mindg minden lefekvés előtt , függetlenül attól lesz-e vihar.
Apa szokta bedugva hagyni , vagy testvérem ha itthon van.

De csak a routert szokta kinyírni a modemnek semmi baja sincs, már 4 routert túlélt.

Na mindegy ma arcon pörgünk egy kicsit barátaimmal megünnepelvea félév végét. :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#81) Huma válasza Crystalheart (#76) üzenetére


Huma
addikt

Nem szobatiszták? Meg kéne nevelni őket.

(#78) DeFranco:
Gondolom nem akarja minden viharnál eljátszani ugyanezt. Az lenne a legegyszerűbb ha venne egy jó szünetmentest.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#82) Crystalheart válasza Gergosz2 (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért egy túlfeszvédelem nem ártana, és megoldott a probléma. Még túlfeszvédelmes elosztók is vannak. Olcsóbb, mint évente új routert venni... (Vagy ja, szünetmentes táp.)

Huma: Hát vakarjuk a fejünket, de nem sikerül. Nagyon kis sunyik, 100-ból 95-ször nem látjuk, mikor bűnöznek. Ha meg látjuk, akkor hétszentség, hogy a skótjuhászok épp kint vannak, és akkor nem lehet rögtön kirakni őket. Na ez az. Soha ne tartson az ember két csoportban, egy udvarral összeférhetetlen kutyákat. Utólag már csak elviselhetjük.

[ Szerkesztve ]

(#83) Gergosz2 válasza Crystalheart (#82) üzenetére


Gergosz2
veterán

biztosító kifizeti mindíg szóval annyira nem para.

(#81) Huma

Idén lesz berakva túl.fesz védelem közvetlen a vonalra, meg lehet beszerzek pár védett elosztót is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#84) DeFranco válasza Crystalheart (#82) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az villám ellen mit sem ér, sőt a szünetmentes sem ér sokat. max annyit, hogy az meg tönkre, de azzal meg még visszább vagy, mert drágább mint a router. Ki kell húzni. Van megoldás a védelemre, de azok nem ezek, és általában 2 komplett új gép ára.

(#85) Crystalheart válasza DeFranco (#84) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Várj, én mondjuk nem vagyok ezekkel tisztában, soha nem ment még tönkre semmim villámtól mindenféle védelem nélkül sem. A túlfeszvédelmes elosztón át is túlfeszt kap a gép, vagy mi? Nem annyi, hogy max tönkremegy az elosztó és kész? Az meg olcsóbb, mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#86) DeFranco válasza Crystalheart (#85) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt tudom, amit nálam okosabb emberek (elvileg hozzáértők) leírtak a fórumon. A villám, az egy akkora terhelés, ami lefekteti a túlfeszvédett elosztót is, de ha telibe kap, akkor egy lekapcsolt kapcsolós elosztón is "áthúz".

A túlfeszvédős elosztó a hálózati ingadozástól véd, nem a villámtól. Ahhoz kevés.

- Mondták az okosok.

(#87) Huma válasza DeFranco (#84) üzenetére


Huma
addikt

Na de azért itt nem arról van szó hogy belecsap a villám a kábelbe és szénné ég minden berendezés a házban. Csak egy kisebb tüske jön a hálózaton keresztül amit egy szünetmentes játszva lekezel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#88) Crystalheart válasza DeFranco (#86) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja hát persze, ki beszélt itt arról rajtad kívül, hogy belecsap a villám a házba? :DDD Arra ott a villámhárító.

(#89) DeFranco válasza Huma (#87) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó. Én kihúzom. Nem kell vennem szünetmentest, és megmaradnak a cuccaim. Profit. Túlfeszvédős elosztóm van, de azt is kihúzom.

Mindenki más meg ha rám hallgat, akkor azt csinál amit akar.

(#90) Huma válasza DeFranco (#89) üzenetére


Huma
addikt

Akkor gondolom ha vihar van akkor se tv, se számítógép. Legalább olvasni tudsz. :D

Amúgy annak az esélye hogy bármilyen cuccod tönkremenjen a vihar miatt ha van szünetmentesed kb 0%. Előbb lesz kétszer is telitalálatod az ötöslottón.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#91) DeFranco válasza Huma (#90) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De a szünetmentesed oda lehet... az meg drága muri.

Akkora vihar meg, ami miatt áramtalanítani kellett, és nem éjszaka volt, amikor alszom, az elmúlt évben kettő volt. Akkora kocka nem vagyok, hogy egy jó könyvvel (vagy egy okostelefonnal ;]) ennyit ne bírjak ki.

(#92) Huma válasza DeFranco (#91) üzenetére


Huma
addikt

De nem lesz oda mert azokat úgy gyártják, hogy kibírják a túlfeszt.
Az természetes hogy egy villámcsapást nem bír ki, de annak az esélye hogy a villám közvetlen bejusson az elektromos hálózatodba nagyon csekély.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#93) DeFranco válasza Huma (#92) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Minden másra ott a mastercard.

(#94) Dany007 válasza DeFranco (#86) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából az a probléma, hogy egy-egy nagyobb villám induciós elven áramot generálhat egy mezei kihúzott kábeldarabba is.
Az ellen meg aztán az ég-világon semmi nem véd. Illetve van valami kütyü amit a kábel mindkét végére kell csatlakoztatni és akkor az elvileg megvéd.

Pont ma beszélgettünk erről a rendszergizdával. Ő mesélte, hogy xy ügyfelüknél minden gép ki volt húzva minden áramtalanítva, semmi se volt még konnektor közelben sem, de a cégnél az összes routert megölte a villám. Elfüstölt mind. Indukciós elven áramot generál a vezetékben ami ugye azért a routerbe be van dugva és ott szépen elfüstöltet mindent.
Bár ez elég ritka én szerencsére még nem találkoztam ilyennel.

Amúgy meg line interaktív és tiszta szinuszos szünetmentes tápot kell beszerezni. Az ugye közvetlenül akkumulátorról megy. Nincs átkapcsolási idő. Elvileg a túlfeszt is leszabályozza.
Plusz az UTP kábelt is beletudod dugni már a többségébe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.