Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Szóval ezt a rendszert nem azért szeretjük, mert két perc alatt fel lehetne telepíteni, hanem mert ha egyszer készen van, akkor már nincs vele gond, amíg szét nem esik a gép alatta."

Általában is ezt szoktam hangoztatni a Linuxok melletti fő érvként... Különben grat, jó lett a cikk :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Lenry


Lenry
félisten

kicsit kedvet kaptam a Debianhoz, de az Archot mostmár nem cserélem a gépemen. ha egyszer veszek egy másikat... majd arra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) hcl válasza Lenry (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arch-oskodás ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) FlekkeN válasza Lenry (#2) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Hát azért az Arch, ami a "legújabb mindenből csináld magadnak" és a Debian ami a "betonstabil, de csak nyíltat" között szerintem elég nagy különbség van. Szóval jól teszed ha külön gépre teszed. :)

(#5) Braddock


Braddock
őstag

Nekem úgy jött össze, hogy telepítettem a DVD-s Debiant.
Az oldalukon kikerestem még előtte a laptopomhoz megfelelő wifi drivert és ezt is telepítettem utána, majd beállítottam a kapcsolatot és működött.

Mindebben ez a cikk is nagy segítségemre szolgált, érdekes, hogy csak most tették főoldalra...

Fél éve Linuxozok, de a Debiant nagyon egyszerű volt feltennem, ezzel a wifi problémával futottam pár kört, de lényegében nem sokkal bonyolultabb, mint az Ubuntu, Mint, SolusOS, amiket próbáltam. Vagy még nem futottam bele :D

Firefox és Thunderbird-öt, letöltöttem, majd kicsomagoltam.
Kihúztam belőle az indítóikont a panelra, megadtam az útvonalat, majd mind a kettő indítóikon png ikon fájlját kicseréltem a FF, TB png-jére és kész is lettem.

[ Szerkesztve ]

(#6) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Jó leírás !! :DD :C

(#7) sutszi


sutszi
veterán

Hogy meglegyen oldalt.
Kösz a cikket. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) attila9988 válasza Lenry (#2) üzenetére


attila9988
őstag

de az Archot mostmár nem cserélem a gépemen

Az arch érdekes téma. Régebben érdekelt engem is bizonyos esetekben. Viszont mára annyira macerás lett az egész, hogy egyszerűen nem vagyok hajlandó már vele foglalkozni.
A telepítője egyre butább, és butább. A legutóbbi megoldás, ahol egy zsák script -et kell lefuttatni, és még akkor is kell rengeteg utómunka, az valami botrányosan vacak.
Aztán ugye ott vannak a hetente jelentkező frissítési gondok, amikor a pacman közli hogy xy csomagot sajnos nem tudja frissíteni. Akkor túrhatod a netet, hogy akkor most mit is kellene tenni vele, és lehet hogy utána nem is úgy működnek a dolgok, ahogy kell.

Az arch talán a legkevésbé stabil disztribúció,- naná hiszen mindent azonnal dobnak bele, amint elérhető egy félkész állapotban, és ez a rendszerkomponensekre is igaz - így folyamatosan egyre több és több meló van vele, ami nekem már vállalhatatlan szinten van.
Persze ha valaki szeretne kicsit tanulni arról hogy hogyan is mennek a dolgok a *nix -en, annak szoktam javasolni, főleg mert nagyon hasonlóan van felépítve mint a freebsd, csak itt sokkal több esélyed van arra, hogy egyik nap jön a szopóág....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) Lenry válasza attila9988 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

az installscriptes marhaság kényszer következménye, mert nem maradt karbantartója az installer rendszernek, ezért ideiglenesen kidobták.
szerencsére a rolling release rendszernek köszönhetően nem vagy köteles a legújabb telepítőt használni, egy tavalyival pont ugyanúgy fel tudod rakni.

a többivel sem értek teljes mértékig egyet, bár épp' jómagam vagyok az ellenpélda is, mert egy frissítés teljes mértékben tönkrevágta a rendszeremet (bár ehhez kellett a saját balfasságom is, meg hogy nem volt normálisan dokumentálva a hiba javítása)

összességében viszont pont ezért szeretem az Archot: az első fél éve alatt többet tanultam tőle, mint előtte 3 év Ubuntu és Debianból.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) attila9988 válasza Lenry (#9) üzenetére


attila9988
őstag

Az arch forum -on is vannak arról viták, hogy vajon ki kellett -e dobni azt a telepítőt, vagy sem. Attól hogy nem jött bele minden nap valami újdonság, még nyugodtan benne is hagyhatták volna, vagy legalább az installscript gyűjteményt tehették volna sokkal egyszerűbbé, mondjuk egy ablakszerűen megjelenő felülettel, ami legalább egy minimális visszajelzést ad arról, hogy mit is csináltál éppen. Úgy sokkal jobb lenne. A chakra -sok is tudtak rá tenni valami felületet, bár az sem valami jó, mert túl buta. Na de hogy semmi ne legyen, az nem jó. Ha a nulláról akarom magamnak kilegózni, akkor már a forráskódokat is letölthetném, és leforgathatnám magamnak, meg megírhatnám az összes config file -t. Lassan már itt tart az arch. :DD

Mindenesetre a rolling megoldásnak megvannak a maga hátrányai, ezért fő rendszernek soha nem is használnám, mert semmi kedvem a nyűgjeivel foglalkozni. Viszont aki tanulni akar, annak hasznos lehet. Arra neked is jó. Ezen kívül még fejlesztőknek is jó lehet, mert ott nem annyira gond ha néha kicsit megborul.
Fő rendszernek ott van ugye a debian. Azt egyszer felrakod, és használod ameddig kell. Nem borul meg soha, kivéve ha te magad szándékosan mindenféle forrásból kezded el cserélgetni a rendszerkomponenseket.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#11) attila9988 válasza Braddock (#5) üzenetére


attila9988
őstag

Nekem úgy jött össze, hogy telepítettem a DVD-s Debiant.
Az oldalukon kikerestem még előtte a laptopomhoz megfelelő wifi drivert és ezt is telepítettem utána, majd beállítottam a kapcsolatot és működött.

Ezzel az a baj, hogy ha a tasksel valamit nem talál az első dvd -n, akkor az nem kerül majd fel. Persze ez nem feltétlenül lesz így, de előfordulhat hogy nem lesz valami, ami kellett volna. Ezért jobb az, ha előbb az alaprendszert teszed fel, majd ezután a netkapcsolaton keresztül felrakod a maradékot. Így még azt is megúszod, hogy később a fél rendszert le kelljen frissíteni, mert a dvd -ről felrakott anyag már régebbi.
Persze az sem tragédia ha valamit tényleg utólag kell pótolni, de én mégis inkább az alaprendszerből kiindulva teszem ezt, mert kevesebb a fejfájás vele amikor 5 évente egyszer újra kell rakni géphalálkor :DD

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) attila9988 válasza Lenry (#9) üzenetére


attila9988
őstag

Azt még nem írtam le az előbb, hogy javasolnám neked, ha szabadidőd engedi, próbáld ki a freebsd -t. Mint mondtam, eléggé hasonló a kezelése mint az arch -nak, tulajdonképpen az aur ötlete is a freebsd ports alapján született.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.