Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Dany007:] Izé

Hozzászólások

(#1) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Gondolom kevés olyan színész van, aki ilyen fiatalon olyan tehetséges lenne, hogy eljátsszon egy főszerepet. Mondjuk van ellenpélda is, pl. a Leon, a profi, ahol Natalie Portman a valóságban is annyi idős volt, mint az általa játszott karakter.

Egyébként ez a jelenség az ilyen tinédzseres, iskolás filmeknél a legfeltűnőbb, ahol még a vak is látja, hogy a színészek valójában sokkal idősebbek, mint kellene. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2) Dany007 válasza Mulderpapa (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. De azért ott van a Harry Potter. Ott is jók voltak a színészek bár én korábban nem is ismertem őket.
Igen a tinifilmeket ki is hagytam. Pedig abban tényleg gyakori jelenség.

Amúgy még azt is megértem ha nincs olyan színész abban a korban. De akkor vagy ne csinálják, vagy írják a karaktert idősebbre.
Mert ugye az adott filmben ott a 16 éves karakter. Ami gyerekes, annak tipikus jeleivel együtt. Olyan amilyennek egy 16 éves lánynak lennie "kell". Na de az egész olyan gázosba fordul át, amikor azokat a gyerekes stílusjegyeket látod egy amúgy 20-25 éves nőben (színészen). Az egész olyan furcsa hatást kelt.

(#3) tildy válasza Mulderpapa (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Anno erre igen Jo pelda volt a szivtipro gimi. 16 koruli fiatalokat huszonevesek jatszottak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) dabadab


dabadab
titán

A legdurvabb szerintem a Grease volt, az ismerosi koromben jopar embernek nem esett le, hogy a 24 eves Travolta meg a 30 eves Olivia N-J gimnazistakat alakitanak :)

DRM is theft

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez általában így van.

Battle Royalenél pl üdítő volt, hogy tényleg gimnazista korúak játszottak gimnazistákat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) horush


horush
addikt

A Game Of Thrones sorozatban is igencsak megfigyelhető volt ez sajnos. Például könyv szerint 14 éves Jont és Robbot is 25 évesek játszották. De a hasonló korú Daeneryst játszó színésznő is csak 1 évvel fiatalabb.

(#7) Z86


Z86
őstag

Ilyesmi talán csak animációs és rajzfilmeknél nem fordul elő, bár ebben se vagyok teljesen biztos. :)

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Néha irigyelni tudom az embereket, hogy ez a legnagyobb megválaszolatlan kérdés az életükben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Eastman


Eastman
őstag

Mert eltudom képzelni, hogy a fiatalok körében ez pl téves képet festhet...

Bekapcsolod a TV-t vagy a géped és abban a pillanatban téves képet kapsz. Én pl. nem vagyok kínai.

Üdv: Suan Kim

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Иван


Иван
őstag

Mi ezeket a filmeket shitty-pack filmenknek hívjuk. TV2 néha bevárásol.

ÉS ez amúgy az "unalmas shitty" kategória, mert csak beszélnek a katasztrófáról, de nm igazán mutatják. a 2010-es nyáron volt shitty dömping. Akkor kábé minden második nap voltak IGAZI Zs kategóriás filmek, olyan borzalmas történettel, szereplőkkel és effektekkel, hogy a tegnapi film azokhoz képest mestermű. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Gyusz


Gyusz
őstag

Biztos, hogy jó példa a Big Bang és a Friends? Én hirtelen csak az utóbbiból tudom felidézni, hogy Joey mennyire kiakadt, amikor betöltötte a harmincat. Mikor foglalkoztak még azzal, hogy mennyi idősek?

Egyébként tényleg annyira általános ez, hogy Mila Kunis nekem elsőre kifejezetten furán festett a That '70s Show-ban, pedig ő volt korban a leginkább odaillő.

[ Szerkesztve ]

(#12) Thunderzolee

Én elmúltam harminc, mégis talán ha húsznak kinézek..

A mai napig is rendszeresen előfordul, h elkérik a személyimet szórakozóhely bejáratánál (olyannál, ahol erre odafigyelnek), illetve boltban ha alkoholt veszek.. :DDD
Mondjuk fiatal 15 körüli (alatti? ..hehehhh..) teeeeeenager lányokkal járok csapatosan szórakozgatni, úgyhogy lehet ezért is néznek velük egykorúnak.

Idézek a fészbúk adataiból:

╔═══╗ ♪
║███║ ♫
║ (●) ♫ ThunderDome
╚═══╝

30?! Ugyan már!
Úgy nézek ki mint egy 20 éves,
úgy érzem magam mint egy 20 éves,
és úgy is viselkedek mint egy 20 éves!

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Dany007 válasza Gyusz (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Gondoltam pukkasztok egy kicsit, meg igazából csak ezek jutottak eszembe hirtelen, akiket le is csekkoltam.
Igen tisztán emlékszem arra a részre, mikor betöltötték a harmincat. Na az valahol a sorozat középső részeiben volt. Akkor már a színészek a 40-hez közeledtek! Azt hiszem Lisa Kudrow a legidősebb, ő a sorozat befejezésekkor már 41 éves volt!

Amúgy a korukra az elején lehet utalásokat kapni, meg igazából egy csomó részben el-elejtve 1-1 mondatot. Az elején húszon pár évesek. A Mónika többször is mondta, hogy már 28 éves és még nincs férje... Vagy az anyja mondta neki, mindegy.

@Иван:

Na jó, de én általában irtózom az ilyen filmektől. :D Csak most valamiért ilyen TV-s hangulatom volt. Lehet a meleg miatt jót tett az a jeges film. De ebben is förtelmesen gagyi effektek voltak.Némelyik mai FPS játék full grafikán übereli (ezt a szót hogy kell írni? Aláhúzza a firefox és nem ad tippet. hosszú ű-vel is aláhúzza) az egészet!

@banhammer:

Ugyan, nemár. :) Szerinted ide a blogoutra csak a legnagyobb gondjaikat postolják ki az emberek? Ugyan ne legyél álszent. :) Ez pont arra való, hogy ha valami eszembe jut akkor kiírjam, meghallgassam mások véleményét.

@Eastman:

Igazad van. Bár talán azért gondolom ezt külön kategóriának, mert ilyen esetben az adott gyerek úgy hiszi, hogy a saját korosztályát látja. Hiszen papíron 16 a csaj, úgy is viselkedik, csak épp nem úgy néz ki. Tehát amolyan félrevezető. Bár a TV-ben mi nem az... szal ja.

Tildy + dabadab:

Tényleg! Mondjuk sok szívtipró gimit nem láttam, de az már akkoriban is feltűnt, hogy nem az én korosztályom holott elvileg épp arról szólt. De tényleg szinte az összes tinifilmben ez megfigyelhető.
Plusz a Greas, tényleg! :) Bár azt még nagyon gyerekként láttam csak, de visszagondolva igen. Legutóbb a Hair-t néztük meg. Az is érdekes, de azért az elmegy. Ott a karakterek adják azt a 70-es évekbeli hangulatot.

@Thunderzolee:

Én se néztem ki annyinak amíg el nem kezdtem melózni, meg családozni meg egyéb stresszes tényezőket belevonni az életbe :D
(amúgy te merre jársz? Régebben láttalak itt a blogout-on, viszont egy ideje már nem. Aztán láttam, hogy közösségépítő lettél (innen is gratulálok hozzá!:) ) viszont azt továbbra sem tudom melyik topikokban ténykedsz!? Csak kíváncsiság.)

(#14) Иван válasza Dany007 (#13) üzenetére


Иван
őstag

Én ezeket meg szoktam nézni, mert poén.

Überel. Chrome is aláhúzza. Lehet, nincs hivatalosan ilyen szó. Vagy csak kifelejtették. De biztos, hogy nem hosszú "ű", mert a német röviddel írja.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) Thunderzolee válasza Dany007 (#13) üzenetére

Én nem tudom miért lettem közösségépítő, a Logouton nem sokat vagyok.

Gyanítom, h a piros-pont osztással van összefüggésben.
Mivel más rangot nem tudtak/akartak kitalálni; én, meg a másik pont osztó is kaptunk ilyen Közösségépítő rangot. :/
Nem is tudtam erről az egészről, egyszer csak megláttam a nevem alatt. *.*
Kaptam ugyan privit róla, de azt hittem csak velemi újabb fészbúk csoport lesz ez, meg mondom biztos mindenki, akinek mittudomén 1000hsz-nál több van közösségi témában, megkapja a Közösségépítő rangot..
De nem gondoltam, h ez a nick alá is kikerül.

Egyébként a notebook alkatrészes topicokban érzem igazán elememben magam.. XD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Viktor77 válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Én durván olyan 7 éve (27-28 voltam akkor) melóhelyről ugrottam ki a boltba, és az egyik kollégámnak kellett cigit vennem. Személyi nélkül a boltos nem akart kiszolgálni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Иван válasza Viktor77 (#16) üzenetére


Иван
őstag

Nővéremnek egyszer nem adták ki a sütőrumot.

Hát biztos-ami biztos. Aki durva alkesz, annak biztos a 10 cent, 800ft-os, pár százalékos sütőrum kell :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) Thunderzolee válasza Иван (#17) üzenetére

Hát ezek után legközelebb az alkohol "ízű" aromákat sem fogja megkapni, mer' lehet, h nem sütibe kel neki.. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) Valty válasza Dany007 (#13) üzenetére


Valty
aktív tag

Meghallgattak ők másokat is, de szerintem Phoebe karakterét nem nagyon tudta más eljátszani, én személy szerint örülök, hogy neki adták a szerepet :)

a betöltöttük a harmincat a 7ik évad közepe felé van, ami ha jól számolom 2001ben jött ki, akkor a színészek tényleg 32-34 körül mozogtak, szóval olyan nagyon nem csaltak a rendezők, kivéve persze Monica-t és Phoebe-t, akiről (azt hiszem) szintén ebben a részben kiderült, hogy egy évvel idősebb, mint a többiek :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007 válasza Valty (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem sincs bajom a színészekkel! :) Eszméletlen jól játsszák az összes karaktert. A film is egy kedvenc, most nézem újra kb 6. alkalommal.
Akkora különbség itt tényleg nincsen - mint pl a tegnapi filmben - de pl ahogy mondod Fibi 2001-ben már 38 éves volt! A többiek tényleg cska olyan 34 környékén (pl Matt leblanc).
Bár személy szerint nekem az elejétől kezdve jóval idősebbnek tűnnek, mint amik. Még a valós koruknál is egy kicsit. Nem tudom mért.

Egyébként annyit olvastam rólunk, hogy Mónika szerepére először Jeniss-t játszó színész jelentkezett! :) De aztán azt nem kapta meg, hanem a jól ismert Jeniss szerepét kapta. Így visszagondolva elképzelhetetlen lenne másik szerepben. És épp ettől jók a színészek és a film is. Hogy az ember a végén már nem tudna mást elképzelni a helyükben!

@Иван:

Gyerekként néztem ilyet sokat. Volt valami kukacos film is, amikor a kukac a sivatagban tör fel és gyilkol mindenkit. Hát katasztrofálisan pocsék volt. :D A múltkor reklámoztak valamit a TV-ben, ahol szinten ilyen óriás rovarok irtottak (pókok talán?). Nem sokra emlékszem a reklámból, de annyi megmaradt bennem, hogy az a "film" alulmúlt minden eddigi hasonló kategóriás gagyit is. : )

Az überel szó nem véletlenül a hűbéres szóból ered? Ahol a hűbérúr egy csomó más (jobbágy?) felett állt? Nemtom...

@Thunderzolee:

Biztos, hogy jó okkal lettél közösségépítő! Csakúgy nem osztogatják ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) horush válasza Dany007 (#20) üzenetére


horush
addikt

Nem valószínű, hogy az über magyar szó lenne. Leginkább német, de egyébként ott is hasonlóan hívják a hűbérurat: Oberherr (gugli transzlét). De szerintem fordítva van, s az überből ered az Oberherr.

(#22) Ringman válasza horush (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

az nekem is feltűnt, de a szexjeleneteket a pedofil-érzékeny usa-ban nem tudom, hogyan fogadta volna a közönség, valamint a szemforgató gittegyletek sokasága :)

(#23) tildy válasza horush (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenkepp nemet. LAsd pl. über alles ( mindenek felett) ugye. Az Ober inkabb osztrak lehet.
Egyebekent az uber felettet jelent, az uberelnit pedig "tulszarnyalni"-kent lehetne leginkabb leforditani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Иван válasza Dany007 (#20) üzenetére


Иван
őstag

Biztos, hogy német. Ld. Nietzche Übermench-ét, amit emberfeletti emberként szokták fordítani. Eleve az über azt jelenti, hogy "valami felett", átvitt értelemben is.

A hűbérnek szerintem sem az überhez, sem az oberhez nincs köze. Nekem az magyar szónak tűnik első blikkre, de fene se tudja. Ezt találtam, ez a hűbért abból eredezteti, hogy bérbe adták, és hűséggel kezelte a földet.

Etimolgóia, történet.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) Gabás válasza horush (#6) üzenetére


Gabás
addikt

az szándékos volt, SPOILERelég pedónak nézett volna ki, ha egy 13 éves lányt erőszakolnak a képernyőnSPOILER

na, már írták:)

[ Szerkesztve ]

(#26) proci985 válasza tildy (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan, német. über egyébként konkrétan helyhatározó, valami fölött (unter ellentéte ilyen módon), de lehet átvitt értelemben is, pl valami fölött álló (katonai rangjelzéseknél is).

ober osztrák helységnevekben gyakori, pl Oberwart, Oberpullendorf.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) tildy válasza proci985 (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Sot korulbelulkent is hasznaljak nehany esetben:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) horush válasza Gabás (#25) üzenetére


horush
addikt

Meg lehetett volna oldani azt azért. Bár akkor nem tudták volna a melleit mutatni állandóan, az tény. :DDD

(#29) proci985 válasza tildy (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, igaz:).

gondolkodtam még felhasználáson, de aztán mindig oda jutottam, hogy överré alakult, meg valahogy a többi szó is furcsán skandináv lett:D. nagyon csúnyán ráült a svédem a németemre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) joshua7 válasza Gyusz (#11) üzenetére


joshua7
veterán

Épp most van nálam darán a Friends, szinte állandóan az életkorukon feszülnek benne a csajok. 'Jajj már 28 vagyok oszt' még most sincs férjem' stb..

Semper Fi

(#31) Gyusz válasza joshua7 (#30) üzenetére


Gyusz
őstag

OK, akkor rosszul emlékeztem. :B

(#32) Raucher válasza tildy (#27) üzenetére


Raucher
tag

Ebben az értelemben még nem találkoztam vele, élő beszédben.

Az Ober német szó, aminek legalább két jelentése használatos.
1. Ober: felső, például Oberhaching (München melletti település) A párja Unter(haching) ami alsót jelent. Természetesen nem csak helységnevekben használatos ezen értelmében a szó.
2. Ober: eredetileg Oberkellner, a magyarul főpincér, tehát foglalkozást/személyt azonosít.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#33) tildy válasza Raucher (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

pl. ;) über etwas sprechen

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Raucher válasza tildy (#33) üzenetére


Raucher
tag

Ja, ez így más. :K

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Dany007:] Izé
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.