Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

Apu, kezdodik! :D

DRM is theft

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

érdekes ez a fogyasztás...nekem a masinám kis 4 magos athlonnal tuningolva, phenomosítva, konnektorbol mérve IDLE szintén 98W...

és persze nem integrált a VGA...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) Mr.Csizmás válasza dabadab (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

linuxos az egész familia? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Én is gondoltam rá..de elvetettem az ötletet majd ha külön élek :D

[ Szerkesztve ]

(#5) dabadab válasza darál0w (#2) üzenetére


dabadab
titán

Oke, akkor most nezd meg ugy, hogy a GPU meg a CPU is maxra van terhelve, mert itt ugye nem idle fogyasztasok vannak.

(#3) Mr.Csizmás: ja, nagyjabol, egyedul az asszony laptopjan van XP

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) darál0w válasza dabadab (#5) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:R

akkor értem. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7) Vladi válasza dabadab (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akarok tudni mindent, most! :DD

Gyors eldöntendő kérdés: érdemes fehér embernek belevágni, vagy még várjon? :U
(mármint: linux+xbmc+htpc+uvd3=? )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Na el is olvastam. :D

"hogy a CPU APCI része valahogy nem működik, nem lehet szabályozni a CPU frekvenciáját és látni se, ahogy visszavesz"

Ezt érdemes lenne végigzongorázni, mert nekem volt már, hogy ubuntu nem bírt el egy sima LE-s AMD procival ilyen értelemben, de rá lehetett beszélni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) dabadab válasza Vladi (#7) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom. Az xbmcfreaks.nl-nek van olyan live image-e, ami direkt Fusionhoz van, azt meg mindenkeppen letoltom es kiprobalom, a fejlemenyekrol meg folyamatosan szamolok be a kovetkezo reszekben.

DRM is theft

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sub

https://www.coreinfinity.tech

(#11) dabadab


dabadab
titán

Na, megjött az első update, vegyesen jó és rossz :)

DRM is theft

(#12) Oliverda


Oliverda
félisten

"Valószínűleg nagyon tanulságos lenne multiméterrel megmérni a +12V-on, hogy mit eszik ténylegesen az APU, csak mondjuk fogalmam sincs, hogy ezt hogyan csináljam meg a gyakorlatban."

Lakatfogós multiméterrel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

Na hogy halad? Semmi update?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) dabadab válasza Vladi (#13) üzenetére


dabadab
titán

de van :)

DRM is theft

(#15) Vladi válasza dabadab (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi, zsír!

Amikor csonttá fagy, akkor ssh-n még beenged? Vagy elpánikol?

Egyébként a mai napig nem értem, hogy ezzel miért a közösség szív, az amdnek nem tartana sokba felvenni erre egy embert, hogy összehangolja a dolgot és egy xbmc live cd-t csomagoljanak az ilyen apalap mellé. Mert 90%-ban htpcnek veszik az emberek. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) dabadab válasza Vladi (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Amikor csonttá fagy, akkor ssh-n még beenged? Vagy elpánikol?"

Nem fagy csontta, siman at tudok valtani konzolra es egy killall -9 xbmc.bin utan minden szepen helyreall.

"Egyébként a mai napig nem értem, hogy ezzel miért a közösség szív, az amdnek nem tartana sokba felvenni erre egy embert, hogy összehangolja a dolgot és egy xbmc live cd-t csomagoljanak az ilyen apalap mellé."

Na ja. Meg mondjuk az is igaz, hogy a libva levlistan eleg sok emailcim vegzodik ugy, hogy @intel.com, de olyat meg nem lattam, hogy @amd.com. Meg annak idejen a VDPAU-t is nvidias emberek pakoltak az ffmpegbe meg az mplayerbe. Meg most a Rage-nel is az AMD driverekkel van a gond.

DRM is theft

(#17) nbg


nbg
senior tag

Koszi az update-et!
Sajnos gaz, hogy pont a h.264-el vannak a gondok, az lenne a plane az egeszben... :(
Ugyhogy akkor meg kivarom, mikorra lesz elfogadhato szintu a "hádégyorsítás"... :)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#18) Vladi válasza nbg (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is arra várok, csak valakinek kísérletezni is köll... :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) nbg válasza Vladi (#18) üzenetére


nbg
senior tag

Jaja, dabadab for president... :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr

khm.... link. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) dabadab válasza Vladi (#20) üzenetére


dabadab
titán

Tegnap pont ezzel szerencsetlenkedtem, az alaplapom valamiert nem akar pendrive-rol bootolni :( Majd irok jol a Gigabyte supportnak, hogy wtf.

DRM is theft

(#22) Vladi válasza dabadab (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem lehet, hogy a program a hiábás? Másik penrive linuxot nem tud bootolni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) dabadab válasza Vladi (#22) üzenetére


dabadab
titán

Probaltam tobb pendrive-ot, tobb image-et, egyik se ment, azok se, amikrol mas gepek siman bootolnak, probaltam tobb portot, semmi. Tutira alaplapi galiba.

DRM is theft

(#24) Vladi válasza dabadab (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miújság a projekttel? :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) Advent válasza Vladi (#24) üzenetére


Advent
tag

Nálam az új OpenELEC-el tökéletesen megy full hd 1080p-s mkv-k. Bluray-t iso-ból viszont nem játsza , a kicsomagoltat szépen viszi persze menü nélkül. A madaras mkv is szépen fut csak annyi baja van hogy bekockásodik a kép de sebbeségre jól megy , gondolom késöbb ezt is javítják ...

jha és a konfigom csontra ugyanaz mint Dabadabnak csak nekem 8gb 1333 ram és ssd helyett normál HDD.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#26) Advent


Advent
tag

Fejlemények az Openelec körül ami érinti a Fusion tulajokat. Innen húzható , persze egyelőre még csak pre Eden verzió.

Tapasztalataim : Remuxolt BD lemezek jól mennek még az iso formátumban lévők is.
BD50 menüvel rendelkező filmek is mennek 1-2 kivétel (remuxolás segít) , viszont léptetéssel és gyorstekeréssel visszaugrik a film elejéhez, chapter váltással lehet jól navigálni a filmben.Remuxnál nincs ez a jelenség ott minden ok.

720p és 1080p és mkv fájlok szépen mennek semmi hibajelenség. 24p lejátszás ok.
Killasample továbbra is bekockásodik , sebbeségre jól megy meg lejátszás közben is írja hogy használja az xbva-t.

Youtube HD is okés.

Divx és Xvid HD-nál nem kapcsol be az xvba ...

továbbá a menüben való navigálás sokkal gördülékenyebb , finomabb.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#27) Vladi


Vladi
nagyúr

Van ápdét? Nincs? Csak Norbi? :F :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Advent válasza Vladi (#27) üzenetére


Advent
tag

Van ápdét és igen Norbi (ratyi).Verziószáma :9798 indításkor Xorg hiba ... úgy hogy visszatértem a 9700 számúhoz. Pvr-est használok de ahogy jönnek a frisebb verziók inkompatibilitás léphet fel és elkezd nem működni a már csodálatosan bekonfigolt Pvr kliens .

A hivatalos XBMC Eden beta 3-nál jár szóval közel a vég , remélem az Openelec is eléri a 2.0 verziót lassacskán és megszűnnek a gondok a Pvr-el kapcsolatban.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#29) Advent


Advent
tag

Elérte a 2.0 verzió számot az Openelec igaz még csak Beta de ma kipróbálom , annyi a változás hogy a Fusion Build-ekből kivették a jano A apuk támogatását szóval a Generic Buildet kell feltenni.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#30) Advent


Advent
tag

Ezt érdemes lesz kipróbálni : link végre ... jó lassan halad a fejlesztés de legalább halad , most már csak arra leszek kiváncsi az amd drivere mikor lesz képes linux alatt is hd-audio bit streamingre :F . Monjduk én inkább azt preferálnám mint a HIGH@L5.1 kódolású filmeket no mind1 lényeg hogy nem állt le a fejlesztés .

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#31) Domxc válasza Advent (#30) üzenetére


Domxc
senior tag

Napirégész.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32) Tim82 válasza Domxc (#31) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem egészen (ha megnézed a korábbi hozzászólásait a topikban), de nem baj...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) Domxc válasza Tim82 (#32) üzenetére


Domxc
senior tag

De, ő egy mai napi régész, mivel feltúrt egy halott topikot. Szvsz nem számít, hogy az utolsó hozzászólást is ő írta.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#34) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

"http://www.google.hu/search?q=lakatfog%C3%B3&hl=hu&safe=off&client=firefox-a&hs=Zhk&rls=org.mozilla:hu:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=haX2T4CzDaao4gTG3KTYBg&ved=0CEoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=679" oooo?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) Tim82 válasza Domxc (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudomásom szerint a "napi régész" kifejezést az az user nyeri meg, aki anélkül túr fel egy régi topikot, hogy tisztában lenne azzal, hogy régen nem írt már oda senki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.