Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) 1tom válasza seniman (#16198) üzenetére


1tom
tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy beleszólok a témába. Én sem vállalok semmire sem postázást, de nem azért mert nem vagyok képes levinni a postahivatalig, hanem a problémák elkerülése végett. Minden dolgomat amit árulok csak személyes megtekintés után adok át, ami olyan dolog arra lehetőleg próbát is biztosítok. Ahogy ebből a topikból is látszik a postázásból eléggé sok gond adódik mind a két fél részére sokszor vagy a vevő felejt el fizetni vagy az eladó ad el hibás terméket, postán vagy egyéb futárszolgálaton keresztül.Ez a két probléma lehetőség véleményem szerint minimalizálható vagy ki is zárható, ha a csomagküldőket kihagyjuk a dologból.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#16202) Chaser válasza MasterMark (#16193) üzenetére


Chaser
titán

azt tegyük hozzá, a pesti falu elég nagy
van hogy 10km oda-vissza egy óra
tudom én, hogy sokaknak nem számít az idő, nekem speciel igen
ha meg még nagyobb táv pffffffffffff
arról nem beszélve egyeztetéssel mennyi idő elmegy, kinek mikor jó mikor nem jó
régebben sokszor kiírtam: nem, nem viszem máshová, még neked sem
egy nagyobb értékű dolognál oké esetleg, de pár ezres cuccnál hagyjuk már - ki van írva hol van átvétel, ha járok sűrűn a pesti faluba meg viszem akkor kiírom azt is -
nekem nem fáj semmi, csak nem egészen értem mért is gondolják úgy a pestiek, hogy mivel ők egy nagyobb faluban laknak mint sok magyar, majd repül vele az ember pár ezres cuccnál - pláne amiről tudom másnál sincs olcsóbban még ha postázni kell akkor sem -

szerk: 1tom 10 éve postázok, nem volt még komoly gondom, de érdekes:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16203) wolfman válasza 1tom (#16201) üzenetére


wolfman
veterán

Én 2005-ben regisztráltam az oldalra, 2006 óta rendszeres Hardverapró használó vagyok. Jó ideig utánvéttel rendeztem a dolgokat, így is adtak cuccot, majd egyszer egy felhasználó rábeszélt az előre utalásra. Nagyjából 2007 óta így tolom az üzletelést, vásárlást. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt vele problémám, hogy nem kaptam meg a cuccot vagy a pénzt, de ugye utóbbi esetben fel se adok semmit.
Én is azt vallom, hogy postázni, nem személyesen intézve kockázatos a dolog, viszont ilyenkor nagyon körültekintőnek kell lenni, megbeszélni az eladóval, hogy mit, hogyan akar eladni, mit tud róla mondani, képek, részletek. A kommunikáció során is sok átjöhet, hogy sunyizik, nem egyenes, korrekt, megbízható.
Ezzel nem azt mondom, hogy nem futhatok bele sosem svindlerbe, de sokat meg lehet tudni a másikról, ha odafigyelünk a hirdetésre és tulajdonosára. Egyszer akartam venni egy videokarit, akkor majdnem megrövidítettek 90eFt-al, de a PH szemfüles felhasználóinak hála időben bannolták az ipsét a hirdetésével együtt.
Manapság meg már a posta meg a csomagküldők sem megbízhatatlanok mint egykoron.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16204) vwpolopg válasza schawo (#16200) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nem ugyanaz... Az egyik max minimális időveszteség, utóbbi meg anyagi..

(#16205) BiP válasza vwpolopg (#16204) üzenetére


BiP
nagyúr

Ami közvetetten szintén okozhat anyagi veszteséget.

(#16206) 1tom válasza wolfman (#16203) üzenetére


1tom
tag

wolfman és Chaser : Akkor Ti szerencsések vagytok ebbe a témában. Én mindenesetre továbbra sem kísértem a szerencsémet.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#16207) schawo válasza vwpolopg (#16204) üzenetére


schawo
titán

Nekem az időm értékesebb, mint az összesen kétezer forint postaköltség odavissza.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16208) schawo válasza 1tom (#16206) üzenetére


schawo
titán

Múltkor vettem egy alaplapot személyes átvétellel. Azt hogyan próbálom ki? Át is basztak annak rendje és módja szerint.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16209) dugo_ válasza schawo (#16200) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, akkor onnantól címre jön a vevő, vagy máshol vásárol.

A hétvégén futottam egy felesleges kört egy házhoz vitt noti kijelzővel, mint kiderült a leendő vevő gépéhez se a 16,0", se a 30 pin, se a ccfl világítás nem stimmelt a termékem kapcsán...

Biztos megerőltető lett volna az addigra már kibontott kijelző és a hirdetésben leírt cseredarab technikai részleteit összevetni.

(#16210) Trailblazer válasza schawo (#16208) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én meg vettem postai utánvéttel is Z77 S1155 alaplapot, és nem b@sztak át.

Viszont tény, hogy eladni mostanában én is csak személyesen szoktam a dolgaimat. Tegnap elment a 4 gigás GB WF2OC GF 960, személyesen találkoztam a vevővel, láthatta, hogy nem kap zsákbamacskát.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16211) 1tom válasza schawo (#16208) üzenetére


1tom
tag

Én az ilyenre szoktam próbalehetőséget biztosítani másképp nem adom el.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#16212) #56573440 válasza dugo_ (#16209) üzenetére


#56573440
törölt tag

dettó. vevőként vagy az eleve megjelölt találkozási ponton, vagy elmegyek érte. gen 7-es proliant micro szerverért is utaztam 50km-et csak oda, de mivel 25k volt tokkal és vonóval, más meg 40+-ért árulta azt amit két éve 50-60 között vett, ezt meg meg lehetett nézni, kipróbálni, stb, ezért bőven a pénzemnél voltam így is. ha eladom a nyáron akkor se fogok postázni vagy kivinni a metróba.

(#16213) Speed® válasza Trailblazer (#16210) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A személyes átvétel sem garancia semmire. Ahogy előttem schawo is írta, nekem is ilyen esetből származott károm..egy i5-2300 + 4G RAM ment a levesbe az ügyesen leganajolt lefüstölt VRM/FETes lapban. A tag röhögött a markába és hárított, nekem ~30ban állt meg a kár.
Postával 10+ év alatt 1x volt gondom, pedig 1000+ alkalomról van szó minimum. Ésszel kell csinálni..

(#16214) vwpolopg válasza schawo (#16207) üzenetére


vwpolopg
őstag

Pl egy értékbiztosított laptop feladása nem 2 rugó...

Szerk.: személyes átvétet meg úgy intézem, hogy útbaessen, tehát nem külön időveszteség. Gyorsabb mint a csomagolás+sorbanállás együtt.

Illetve ajánlott küldeményem is lopták el korábban a postán. Nem vigasztalt 15x-ös kártérítés, illetve a vevőt sem a visszakapott pénz. A terméket szerette volna.

[ Szerkesztve ]

(#16215) Trailblazer válasza Speed® (#16213) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez egy nagyon nagy szám, tehát biztos így van. Jómagam sokkal kisebb léptékben nyomtam/nyomom a bizniszt, eddig kizárólagosan pozitív a tapasztalatom a hardverapróval postás és személyes találkozós fronton egyaránt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16216) seniman válasza 1tom (#16201) üzenetére


seniman
addikt

Költözz vidékre és egyből fogsz postázást vállalni. :DDD Másképp itt esélytelen,helyben nagyjából semmit nem sikerült még eladnom,de venni se nagyon.Egyszer egy kis köcsög gyerek miatt két napon keresztül jártam ki a művházhoz,harmadik nap végre hozta a (mint utólag kiderült) nullás vinyót.Meglátom valahol kapja is a herepacsit két féltéglával. ;] Még Veszprémből is postáztatnék,pedig az csak 40km.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16217) TaaT


TaaT
veterán

Ja, lehet hogy pesten el lehet bizniszelgetni a dolgokat személyesen, posta nélkül, de itt vidéken esélytelen. Nem hogy választék nincs ha venni akarsz valamit, de kereslet sincs ha eladnál. 60e lakosú megyeszékhelyen élek elbontottam egy 775-ös gépet, 1 kivétellel semmit sem vettek meg helyben, mindent postáztam. Még ezt a csodás szép gépházat is. :) [link]

szerk.: seniman megelőzött. :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#16218) seniman válasza TaaT (#16217) üzenetére


seniman
addikt

Én is csak azt nem postázom,ami a postaköltség árát sem éri el,vagy nem bírom a postáig elcipelni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16219) ViZion válasza TaaT (#16217) üzenetére


ViZion
félisten

"csodás szép gépház" link hibás... ott vmi rettenet van ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16220) Out válasza ViZion (#16219) üzenetére


Out
addikt

A kék bálna...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#16221) TaaT válasza ViZion (#16219) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor így :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#16222) ViZion válasza TaaT (#16221) üzenetére


ViZion
félisten

ez is az a kék rondaság... hol a csodaszép ház? :U ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16223) TaaT válasza ViZion (#16222) üzenetére


TaaT
veterán

Ja jó :D

Give them hell Ukraine!

(#16224) seniman válasza ViZion (#16222) üzenetére


seniman
addikt

Ne trollkodj,a maga idejében szép volt ;] :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16225) zoltanz válasza seniman (#16218) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én az egy tábla Milka csokit érő dolgot már postázom. Pl ha valami alkatrész és tudom, hogy gyűjtőknek fontos.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16226) 1tom válasza seniman (#16216) üzenetére


1tom
tag

Azért nem költöznék le, hogy postázás is kelljen vállalnom :)

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#16227) madgie


madgie
titán

(#16228) TaaT válasza madgie (#16227) üzenetére


TaaT
veterán

loptam :DDD

Give them hell Ukraine!

(#16229) Out válasza TaaT (#16228) üzenetére


Out
addikt

Sajnáltad érte a 75 ezer forintot és inkább elloptad? Szép.... :(

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#16230) schawo válasza vwpolopg (#16214) üzenetére


schawo
titán

DPD-vel 890 (értékbiztosítás nélkül, de ez nem a királyi posta), és még csak sorba sem kell állni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16231) madgie válasza schawo (#16230) üzenetére


madgie
titán

A vaterafutáros MPL 150 ezer forintig alapból értékbiztosított, postán feladva 850 forintért (de ha házhoz jön a postás érte, akkor is csak 950 forint).

(#16232) schawo válasza madgie (#16231) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy DPD-vel is értékbiztosított, még sosem kerültem szembe a problémával, pedig sokszáz csomagot adtam fel. Bezzeg a m.kir. postánál. Akkor se használnám elsődleges szolgáltatónak, ha ingyen adnák a szolgáltatást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16233) madgie válasza schawo (#16232) üzenetére


madgie
titán

Párszáz csomagot én is feladtam már, senkivel nem volt komolyabb gond, a postával sem. Ráadásul én közvetlenül a posta mellett dolgozom, így nekem messze a legegyszerűbb oda besétálni és feladni. De a házamtól 50 méterre van a GLS csomagpont ,az sem bonyolult művelet :))

Az ilyen gyere házhoz, vedd fel csomagrendelősdi viszont plusz egy nap móka, nekem az a kényelmetlenebb.

[ Szerkesztve ]

(#16234) schawo válasza madgie (#16233) üzenetére


schawo
titán

Sajnos már több belföldi küldeményemmel is szívtam meg...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16235) SUPREME7 válasza schawo (#16232) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem mindegy, hogy sima postai küldemény, vagy MPL. Jóideje csak vaterafutar.hu - s MPL küldéssel postázok, úgy, hogy kinyomtatom a pdf-et és beviszem a postára. Ha este 7kor érek oda vele, akkor is kiviszik másnap, és a vevő is vidám. Köv munkanapon meg ha utánvétes volt, akkor a számlámon a pénz.

(#16236) madgie válasza SUPREME7 (#16235) üzenetére


madgie
titán

Csak az a fontos, hogy számlára kérd. Eddig úgy csináltam én is, legutóbb viszont én hülye úgy gondoltam, hogy KP kéne, kihozza majd a postás. Hát egy fenét, 100 ezer forint felett idead egy értesítőt és mehetek a postára a pénzemért... ráadásul egy hétig tartott, míg ideért a lóvé (utalni meg elég gyorsan szoktak).

(#16237) SUPREME7 válasza madgie (#16236) üzenetére


SUPREME7
őstag

Érdekes, nekem januárban 100K+ jött úgy vissza, bár két külön részletben volt, de kihozta a postás. (hibás teljesítés miatt rendelésből visszakapott pénz 1 hónappal az elállás után, mivel kp-ban fizettem, nem kérhettem számlára utalást... Ezzel is tudtak egy kis időt húzni...)

(#16238) wolfman


wolfman
veterán

Ha mindketten frekventáltabb városban és környéken laktok, akkor WEBOX, 400Ft 25kg-ig. Igaz itt még nyomtatás meg esetleg ragasztgatás, de olcsó. Nekem pl. nem probléma, meg 10-ből 8 embert rá is tudtam beszélni ha nekem küldtek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16239) Silent77 válasza wolfman (#16238) üzenetére


Silent77
veterán

Én is rászoktam mostanság a weboxra, igaz jóval messzebb van mint a posta, de jóval olcsóbb is.
Mondjuk elég lassú, ezért csak akkor veszem igénybe ha nekem kell állni a postaköltséget, és ráér a vevőnek. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16240) wolfman válasza Silent77 (#16239) üzenetére


wolfman
veterán

Semmivel nem lassabb mint a posta, csak annyi van, hogy az ünnepnapokat és hétvégéket szigorúan betartják nem dolgozással. Van nyomkövetése is, bár eddig működött, 3 hónapja meg csak annyi van, hogy 'csomagod megkezdte útját', 'csomagod felvetted', így meg nem sok értelme van.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16241) Silent77 válasza wolfman (#16240) üzenetére


Silent77
veterán

Akkor felétek gyorsabb, nálam jóval lassabb mint a posta, vagy a futár.
Itteni kollégának adtam hétfőn, pénteken ért oda. Másnak is adtam fel aznap, legtöbbnek pénteken ért oda, egynek csütörtökön.
Ez postával, futárral jóval gyorsabb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16242) Chaser válasza vwpolopg (#16214) üzenetére


Chaser
titán

50k-ig benne van az értékbiztosítás az árban, 100k-s notebookot simán küldök úgy, de cégesen küldtem 400k-s pakkot is
olyanba nem nagyon szoktak nyúlkálni, azért iszlámgyihád' jár
notebookot meg normálisan be kell csomagolni és nincs baj
100km-eket utazni érte sem olcsóbb, sőt, + az idő faktor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16243) TaaT válasza schawo (#16230) üzenetére


TaaT
veterán

Érdemes bele olvasni a postázós topokban a DPD-s kommentekbe, torony magasan a legrosszabb futárcég idehaza, és külföldön sem sokkal jobb a helyzet (a gearbest a DPD-t leváltotta a DHL-re a rengeteg panasz miatt)

Give them hell Ukraine!

(#16244) seniman válasza TaaT (#16243) üzenetére


seniman
addikt

+1

Soha többet DPD,nálam egy életre leszerepeltek.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16245) Chaser


Chaser
titán

Garancia:
a végtelnségig (Élettartam) garanciális a RAMBAZÁR-os forum társainknál

?:) még mindig nincsenek emberek tisztában az élettartam gar jelentésével...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16246) ViZion válasza Chaser (#16245) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig egyértelmű: amíg ember él a földön, azt bizony cserélni fogják. Ha mindenki meghal, akkor nem. :(

;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16247) Chaser válasza ViZion (#16246) üzenetére


Chaser
titán

ha mindenki meghal akkor nem? átb@sztak! :( ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16248) Armagedown


Armagedown
őstag

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16249) Silent77 válasza Armagedown (#16248) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD
Én odaadom 10ért is. :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16250) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Helyi 0 napos versenyzőtől 1 hetes Asus Radeon R9 270-et 20 rongyé', valaki? ;] Természetesen a világvégén Békés megyében...

Update: békésieknek nem zokon venni a világvégézést. ;) Ugye a módszerük ezeknek, hogy mindig valami határszéli helyet jelölnek meg. De mint látom, nem írt le nagy karriert, mert lesújtott hama' a banhammer... :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.