Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moonlight115


moonlight115
tag

Empátia és képzelőerő. Ez a két dolog szükséges ahhoz, hogy el tudjuk fogadni a másságot. Képzeld el, hogy veled történik. Éld bele magad, hogy te vagy az az undorító, kirekesztett, megvetés tárgya, csak azért, mert olyan vagy, amilyen.
Nem kell szeretni, de bántani sem. Rendesen kell viselkedni, mindenkinek.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#52) Vakegérke válasza moonlight115 (#51) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól beszélsz. Mindössze az az undorító, ahogy felhívják magukra a figyelmet, és még azt is elvárják, hogy tiszteljem őket pusztán azért, mert ők mások. Éljenek hétköznapi emberként, és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53) proci985 válasza Crystalheart (#49) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Budapest Parádé is tájidegen volt:) meg a hőskorban a Love Parade is Berlinben.

moonlight115: kb erről van szó.

Vakegérke: hogy definiálod a hétköznapi embert? hol vannak a határai?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) Vakegérke válasza proci985 (#53) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem feltűnősködik, nem zavar senkit, betartja a viselkedési normákat, egy az ezerből. Nekem ennyi elég.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) Crystalheart válasza proci985 (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pontosan, azok voltak. :D

(#56) Cyberpunk válasza Vakegérke (#52) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tehát figyelem kurvák értem. Miért kell pár egyén miatt megitélni a többit? Ez a legnagyobb hiba.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#57) Vakegérke válasza Cyberpunk (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

A latens melegek nem észrevehetőek. No most kiket vesz észre az ember? Azokat, akik rikoltozva, feneküket rázva követelnek elismerést, jogokat. Ha általánosítok, az az ő hibájuk.

Jön a sablon szöveg, hogy persze nekem is van...
Pontosabban volt meleg haverom, nem is egy. Munkahelyi volt a kapcsolat, nagyon régen nem találkoztam velük.
Az egyik aktív, tehát férfi szerepet vállaló férfi volt. Senki nem mondta volna meg, hogy elfuserált hajlama van. Én is csak azért tudtam meg róla az igazságot, mert megnyertem bizalmát, és egy beszélgetés kapcsán valahogy szóba került a dolog. Nem változott semmi, az az ember maradt a szememben, aki odáig volt.
A másik passzív, tehát női szerepet vállaló férfi volt. No, az ő mozgásán, hanghordozásán már észrevehető volt nemi hovatartozása. Egy beszélgetés alkalmával ő is elárulta, hogy meleg. Mosolyogva megvontam a vállam, és csak ennyit kérdeztem: na és? A tény nem változtatott kapcsolatunkon.
Voltak mások is, de nem poén.

No most az a vicc, hogy sok más sorstársukkal egyetemben ők is azt mondták, hogy a nagypofájú, jogokat követelő, meg a divat "bubuk" ártanak legtöbbet nekik. Élhetnének békében, de miattuk megkeseredik az életük.

Felőlem lehet bárki meleg, attól még ember marad a szememben mindaddig, amíg hivalkodásával, sejhajának rázásával el nem éri, hogy undorral forduljak el tőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) Blackmirror válasza Vakegérke (#57) üzenetére


Blackmirror
senior tag

+1 körülbelül leírtál mindent amit szerettem volna.

Még annyi felmerült bennem, hogy mi játszódhat le a gyerekben akinek mondjuk apu,anyu is férfi?
Mondjuk nézzük a tini kort és azt hogy ő nem lesz meleg:Alapvetően mondjuk végigcsúfolták a suliban, lehet,hogy nem kis zavart okozott a fejében hogy most akkor mi a normális.Mi van ha cikinek találja a saját szüleit vagy irtózik tőlük?Szerintem ez elég teher egy gyereknek,nagy konfliktusok lehetnek ebből.

"Természetes, vagy nem jó kérdés. Szerintem természetes dolog, elvégre létezik. Nem mesterségesen generált."
Viszont az hogy gyereket vállaljanak az mesterségesen történhet csak meg.A természetes család apából és anyából áll.Én úgy vagyok velük, hogy éljenek boldogan,de kettesben,gyerek nélkül és házasság nélkül.

Oroszlánkirály: az mennyire természetes h két hím oroszlán alkot egy családot? :P jé még a mesék is eléggé diszkriminatívak,az ilyesmit hogy teszi helyre egy gyerek?

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#59) Vakegérke válasza Blackmirror (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a "gyerek téma" egyéb problémákat is felvet.
Miféle férfi lesz abból a (kis)kamasszá ért fiúból, akit két nő nevel?
Miféle nő lesz abból a bakfissá ért lányból, akit két férfi nevel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) proci985 válasza Vakegérke (#59) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Továbbgörgetve:

Miféle férfi lesz abból a (kis)kamasszá ért fiúból, akit egy nő nevel?
Miféle nő lesz abból a bakfissá ért lányból, akit egy férfi nevel?

Hint: normális.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) Blackmirror válasza Vakegérke (#59) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Két nő pl normál esetben is felnevelhet egy fiút pl,ha édesapja nincsen és nagymama,anya neveli.
Hogy miféle lesz?mamakedvence-féle ;] Ez a kisebb gond.De itt nem kell feldolgoznia azt,hogy a két nő milyen viszonyban van egymással.És az a két nő nőként is viselkedik.

A két férfi és lány esetét nem tudom elképzelni sem.Ha belegondolok,hogy két apám lenne és ők nevelnek ááá hajam is égnek áll tőle.Nehéz gyerekkor.Nem,ez szerintem nonszensz,nincs rendben.

Szerk.:na látom proci megelőzött. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#62) Cyberpunk válasza Blackmirror (#58) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha vissza olvasol ezt már kitárgyaltuk egyszer.;) Nincs jelenleg tudományosan megalapozott bizonyíték arra nézve, hogy a gyerek fejlődésére káros hatással lenne egy ilyen felállás. Lehet túlságosan is tudományos oldalról közelítem meg a dolgot, de ebben a témában szerintem nincs helye a szerintemnek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#63) Cyberpunk válasza Vakegérke (#57) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nem ítélem el a magamutogatókat sem, valóban nem a legjobb az ügy érdekében amit tesznek. De felőlem csinálják nem érdekel, nem nézem, nem zavar, erről szóló sajtót is kerülőm, ha zavar. A magamutogatásért én nem tudok senkit sem gyűlölni szerintem ez nagyon rossz dolog, hiszen az embert kell megismerni, nem azt hogy fél pucéran vonaglik az utcán. Persze jó lenne ha visszafognák magukat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) Mr X válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


Mr X
veterán

Azzal is az embert ismered meg, hogy "félpucéran vonaglik az utcán". Azt is ő csinálja.

(#65) Blackmirror válasza Cyberpunk (#62) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Visszanéztem az első oldalt is,de ezt a kérdést nem is szeretném tudományosan megközelíteni,meg nem is tudom.
De gondolkozzunk kicsit: egy válás feldolgozása is gondot okoz egy gyereknek.Akkor hogy dolgozza fel azokat a dolgokat amit pl a szüleivel sétálva kap az utcán vagy az osztálytársaitól kap vagy akár még a tanártól?

A magamutogatás sem zavar?Milyen gyereket nevel fel az az ember aki vonaglik az utcán tangában?

Bennem ezek a dolgok visszatetszést keltenek,és nem is kicsit.Szerintem ez nem normális.
Mielőtt megkapnám a homofób jelzőt munkahelyről ismerek meleg embert és teljesen jó a viszonyunk,úgy tekintek rá mint bármelyik kollégámra.Nem ezzel van gondom ám.(szerencsére nem piros tangában jön dolgozni csillámporral szórt testtel :DDD )

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#66) Cyberpunk válasza Blackmirror (#65) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezért kéne megváltoznia az emberek gondolkodásmódjának, és akkor ilyen nem sűrűn fordulna elő. Persze ezt mindkét félre értem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#67) Vakegérke válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, csak közelít az álláspontunk. :)

Én sem gyűlöletről beszéltem, de nem ám. Inkább undor az, amit érzek, ha mondjuk egy klipben csókolózik két férfi. Mert bizony ilyen is van, már ezt is szabad, mi több, ránk kényszerítik.
Aztán akkor ugyan hova nézel, ha véletlen pont arra sétálsz, ahol éppen egy meleg felvonulás van fényes nappal? No persze minden külsőségével, úgymint sejhaj riszálás, bőrtanga, smárolás, meg minden ilyen, mindez a sétáló családok, gyerekek szeme láttára. Szemérmesen a földet nézed, és közben eszedbe se jut olyasmi, hogy gyermeki lélek megrontása, szeméremsértés?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) Cyberpunk válasza Vakegérke (#67) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kiheverhető dolgok ezek. A gyerek is feltudja dolgozni, ha megmagyarázzák neki. Hát ez a szép nyári nap sétálok, és véletlenül pont ott van egy melegfelvonulás nem éppen valószerű. Mivel a szenzáció hajhász média jó előre felkapja a dolgot. Persze lehet vakon járni a világban hírek, értesülések nélkül is. Most biztos az jön, hogy "Miért én ne menjek arrafelé?" ilyen kérdéssel is találkoztam már. Szerintem ez csak egy kifogás keresés. Nincs melegfelvonulás minden héten! Évente egyszer igazán ki lehet bírni. Ha nem zavar, mert leszarod akkor meg nem mindegy?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#69) Mr X válasza Cyberpunk (#68) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs tudományos bizonyíték a meleg párok hatásáról egy gyerekre, de azt biztosan állítod, hogy kiheveri az őt ért dolgokat? Ez nekem nem áll össze.

(#70) HuMarc válasza Vakegérke (#67) üzenetére


HuMarc
addikt

(Nem csak erre, hanem részben korábbi hozzászólásaidra is válasz)

Nem tudom, hogy te milyen voltál gyerekként, illetve, hogy emlékszel-e még a korai gyermekkorodra (kb. óvodára gondolok most), de én még bizony emlékszem, és tudom, hogy anno undorítónak tartottuk azt is, ha egy férfi és egy nő csókolózik, nem csak azonos neműek csókolózását, szóval a szülők iránymutatása ebből a szempontból nem állja meg a helyét.

Mire a gyerek felnő annyira, hogy megértse, mit is jelent, hogy a szülei homoszexuálisak, már rég nem a szülői példa lesz mérvadó abban, hogy mit is csinál, és kivel csinálja. (kamaszkor => lázadás).

A melegfelvonuláson nem tudom, mi olyat láthatna a gyerek, amitől rongálódna a lelke. Lát egy csomó embert, akiknek egy része "fürdőruhában" van. Ha 20 méternél távolabbról látja őket, akkor igazából csókolózó embereket lát, nem nőket és férfiakat. Főleg, ha az a gyermeki lélek még nem is tudja, mi az, hogy homo- és heteroszexualitás, így ha látja is, nem fogja érteni, nem fog rájönni, hogy ez különös, így nem fogja megjegyezni sem.

Én azt nem értem, hogy miért kell szeretni a melegeket. Nem elég, ha elfogadjuk őket? Mert nekem úgy tűnik, hogy a felvilágosult XXI. századi média azt várja, hogy minden hetero propagálja a melegeket.

Szvsz.

(#71) Vakegérke válasza Cyberpunk (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A gyerek is feltudja dolgozni, ha megmagyarázzák neki."
Aztán mi a kiskutya fülecskéjéért kéne kikezelnem a gyerekből a megdöbbenést? Nem egyszerűbb, ha nem éri ilyesféle stressz?

Ami pedig azt illeti, szerintem naponta flangálhatnak a melegek rózsaszín boában, bőrtangában, rázhatják a sejhajukat, smárolhatnak kedvükre. De nem fényes nappal olyan területen, ahol gyerekek is vannak.
Maradjunk annyiban, hogy ez már kimeríti a gyermeki lélek megrontásának fogalmát.

Nem, nem bírom ki évente egyszer sem. Kár, hogy nem nyom a szavam semmit a latban. Azonban engedtessék meg nekem, hogy az ilyesféle rendezvények, kitárulkozások undorral töltsenek el.
Itt van, te mutattad. Az ilyen felvonulások egyáltalán nem keltenének ellenszenvet a hetero emberekben. Akkor mi a csudáért nem érik be ennyivel? Ja, hogy normálisan kéne öltözni, viselkedni?

Hogy is hívják... Megvan!
Meleg Büszkeség Napja.
Igen, fájintos. Erre aztán büszkék lehetnek. Melegek. Büszkeség netovábbja.
És itt megint csak megvonom a vállam. Na és? Netán még nekem kéne szégyellnem magam?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72) Cyberpunk válasza Mr X (#69) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Érettség kérdése. Annyi inger éri a mai világban a gyereket, hogy egy hiányos öltözetű bácsi, vagy néni nem hiszem, hogy károsabb lenne a gyerek lelki fejlődésére nézve, és főleg nem lesz ettől meleg! Azt hiszem ebben megállapodhatunk, hogy attól félni, hogy e miatt lesz meleg az hülyeség.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73) Cyberpunk válasza Vakegérke (#71) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"Aztán mi a kiskutya fülecskéjéért kéne kikezelnem a gyerekből a megdöbbenést? Nem egyszerűbb, ha nem éri ilyesféle stressz?"

Akkor tartsd bezárva a gyerekedet, mert nem csak a meleg felvonulások, meg a meleg emberek az utcán lesznek csak káros hatással rá.

"Ami pedig azt illeti, szerintem naponta flangálhatnak a melegek rózsaszín boában, bőrtangában, rázhatják a sejhajukat, smárolhatnak kedvükre. De nem fényes nappal olyan területen, ahol gyerekek is vannak.
Maradjunk annyiban, hogy ez már kimeríti a gyermeki lélek megrontásának fogalmát."

Erre a fenti mondatom is illik. Egyébként az én véleményem az, hogy az utcán illő normálisan viselkedni, de sajnos sokan képtelenek erre, és ez nemi identitástól független. Kirívó öltözék nem tudom miért lenne káros hatással. Akkor gondolom utálsz mindent, ami a te világképednek ellene megy. Például a punk kultúra és a többi. Az utcán való smárolást azt jó lenne kerülni, ebben egyetértek, mert nem oda való.

"Nem, nem bírom ki évente egyszer sem. "

Ez a te problémád. Azt tudom tanácsolni ne nézd, fordulj el, és akkor nem fog piszkálni sem.

"Meleg Büszkeség Napja.
Igen, fájintos. Erre aztán büszkék lehetnek. Melegek. Büszkeség netovábbja."

Ez így kissé erősen homofób már szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#74) HuMarc válasza Cyberpunk (#72) üzenetére


HuMarc
addikt

"Annyi inger éri a mai világban a gyereket"

Ne már, Simba! Itt nem az ingerek mennyiségéről van szó! Az ingerek mennyisége lehet, hogy nőtt, de ettől még bizonyos dolgok igenis kárt tehet a gyerekben. Mert itt nem az ingerek mennyiségéről van szó.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy egy hiányos öltözetű nénitől/bácsitól nem lesz hirtelen meleg a gyerek. Ennyi erővel a strand a legrosszabb hely, ahova a homofób szülők a gyereküket vihetik. De hiányos öltözetű néni/bácsi nem a XXI. század "problémája", már középkorban is volt olyan büntetés, hogy a férjét megcsaló nőt, és a szeretőjét levetkőztették, és végighurcolták őket a városon, hogy a nép jól kinevesse őket.

Szerk.: Tudom, mit értettél alatta.

[ Szerkesztve ]

(#75) Cyberpunk válasza HuMarc (#74) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezen azt értettem, hogy elég csak bekapcsolni a TV-t, vagy mesét néznie. Azokból is ömlik a tömény erőszak. Akár kezdve a Tom & Jerry-vel.;) az nem káros igaz? Beszélhetünk arról, hogy így vagy úgy káros a homokosság az utcán, de akkor ne nagyítsuk fel a többi dologhoz képest. Tudom itt ez a téma most, de azért ezt illő lenne látni, vagy belátni.

Ha engem kérdeztek az egész társadalom beteg, és ez nagyon nem a homoszexuálisok sara.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#76) HuMarc válasza Cyberpunk (#75) üzenetére


HuMarc
addikt

Hinnye, lejárt a szerkesztés.

Egyetértek, ne nagyítsuk fel a homoszexualitás káros hatásait! Mert az utcán pl. semmivel sem károsabb, mint a hetero egyének szexualitása. Nem véletlenül büntetendő a közszeméremsértés.

Bármelyik társadalomra rá lehet mondani, hogy beteg. Teljesen mellékes, hogy mi miatt. A kommunista társadalom beteg volt, mert..., az alkotmányos monarchia beteg mert..., az abszolút monarchia beteg, mert..., érted, ugye? Mindegyikre ezer érvet tudnánk felsorolni. Nincs tökéletes társadalom. Az az utópia lenne.

(#77) Cyberpunk válasza HuMarc (#76) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van egyetértek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#78) Vakegérke válasza Cyberpunk (#73) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy érzem, ez már nem a nézőpontok ütköztetése, nem vita kategória. Feltétlen ránk akarsz erőltetni valamit, ami nem kicsit gyomorforgató. Viseljük el, mert csak, és zárjuk be a gyerekeket a meleg felvonulás napján, ha félünk, hogy megmételyezi őket a gusztustalanság.
Mondod ezt úgy, hogy saját bevallásod szerint te sem vagy a melegek hivalkodására kíváncsi.

Elfogadom őket. Idáig rendben?
Éljenek boldogan, háborítatlanul. Gondolom, ez is rendben.
DE!
Ne gusztustalankodjanak felvonulás ürügyén.
Ne követeljenek olyan jogokat, amelyek a heteroknak járnak. Lásd házasság szent intézménye.
Ne fogadhassanak örökbe gyereket.

Mi a csudáért képtelen a meleg társadalom elfogadni, hogy a házasság egy férfi és egy nő köteléke?
Mi a csudáért kéne fejet hajtanunk előttük?
Mi a csudáért olyan büszkék elfajzottságukra?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#79) Cyberpunk válasza Vakegérke (#78) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem akarok rád erőltetni semmit, csak mint látszik gyökeresen máshogy látom a dolgokat. Tudom sziszifuszi a törekvésem, és nem tudom megváltoztatni a másik gondolkodását. Itt én képviselem jelenleg a másik oldalt, de inkább úgy fogalmaznék, hogy én állok ki mellettük.

"Elfogadom őket. Idáig rendben?
Éljenek boldogan, háborítatlanul. Gondolom, ez is rendben."

Idáig rendben van, de ami utána jön azzal én nem tudok egyetérteni sajnos. Mert ez a nézőpont kirekesztő. Azt sugallod ezzel, hogy a meleg nem egyenrangú, hiába ember, de mindig kirekesztettként kell élnie. Egyszóval társadalmilag alsóbbrendű. Ma már általánosan elfogadják, hogy a nők a férfiakkal egyenrangúak, ott is ki kellett ezt harcolni. Nyilván a szélsőséges megnyilvánulások nem tesznek jót a cél érdekében. Ezektől kéne elhatárolódni, és nem pár hülye után levonni a következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80) Crystalheart válasza Cyberpunk (#79) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, szerintem teljesen egyenrangúként kezelem őket azzal, ha nem nézem jó szemmel a melegfelvonulást, a nyílt utcán, nyilvános helyen való csókolózást, vagy egyéb, a közszeméremsértést súroló helyzeteket. Férfi-női pároknál sem illő dolog például utcán csókolózni, ezt be lehet látni. Akkor sem, ha manapság sokan letojják az illemet.

Azon kívül a szélsőséges megnyilvánulások után egy épeszű ember nyilván a szélsőségesen megnyilvánulót fogja elítélni. A többiek felfogásán pedig csak az idő fog változtatni, mint már mondtam; a problémát azonban minden extravagáns történés csak kihegyezi és a semlegeseket negatív irányba befolyásolja.

(#81) Mr X


Mr X
veterán

A pedofilokat is el kellene fogadnunk? Vagy a vérfertőzőket? Hiszen ők sem tudatosan döntöttek róla, hogy ilyenek akarnak lenni. (a pedofília persze nem teljesen illik ide, az áldozat jellege miatt).

[ Szerkesztve ]

(#82) Cyberpunk válasza Crystalheart (#80) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lényegében hasonlóan gondolom ezt én is. Már többször leírtam, vagy utaltam rá korábban. Csak én szélsőségesekként hivatkoztam rájuk.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#83) Blackmirror válasza Cyberpunk (#68) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Kiheveri?Ezt ki kell heverni?Akkor ez egy sokk vagy lelki teher?

Egyébként meg mi lenne ha normálisan sétálva ,felöltözve vonaglás nélkül vonulnának?Ez nem kivitelezhető?
Lehet egy idő után el is maradna a balhé,nem kellene rendőrfal között vonulni.Azt pedig ne felejtsük el, hogy a hétköznapokon nem áll egyikük mellett sem egy rendőr.

iPhone X@R, iPad Pro

(#84) Cyberpunk válasza Mr X (#81) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedofília az egy betegség, akár csak a skizofrénia, noha a pepifilia is szexuális vonzalom eredetű, de azt hiszem e kérdésnél teljesen jogos, ha elítéljük őket. Viszont ez nem egyeztethető össze a homoszexualitással. Egy meleg nem lesz pedofil, de persze egy pedofil lehet meleg is.

Blackmirror: ebben egyetértünk, hogy kulturált keretek között kéne ezt. :K

Nyilván többféleképpen is érthető ez. Lehet épp ironikus voltam, de lehet a szó értelme szerint értem.:D Bár szerintem egyértelmű hogy értem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85) Mr X válasza Cyberpunk (#84) üzenetére


Mr X
veterán

Ha betegség, akkor vajon jogos az elítélése? Hiszen, még egyszer mondom, nem saját döntése volt, hogy ilyen akar lenni.

(#86) Cyberpunk válasza Mr X (#85) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem ő döntött így, de ha tudatánál van, akkor türtőzteti magát. Bár sok esetben nem így van sajnos. A börtön nem megoldás viszont. Elítélik pár évre, vagy évtizedre, aztán kijön újra megcsinálhatja. Inkább a kezelést javasolnám én, bár nem gyógyítható a jelenlegi állás szerint.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#87) Mr X válasza Cyberpunk (#86) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis azt nem kell elfogadnunk, hogy egy elismerten mentálisan beteg ember nem tud a közösség elvárásainak megfelelően viselkedni, de annak nézzük el, aki elvileg nem rendellenes, csak azért, mert hangosan tud sírni?

Én nem azt mondom, hogy üldözni kellene a melegeket, csak azt, hogy tartsa a hobbiját a négy fal között, ahogy én is meg tudom ezt tenni.

(#88) Cyberpunk válasza Mr X (#87) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megint párhuzamot vonsz. A meleg nem pedofil, a meleg emberek nem gyerekek után vonzódnak! A pedofil gyerek után. Minden jó érzésű ember elítéli, és megveti ezt. Semmi közös nincs a homoszexuálisok, és a pedofilok között! És ez nem jó érv a homokosok ellen. :(

Azért ez nagyon nem hobbi.;) Ne degradáljuk ilyen alacsony szintre ezt le.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#89) Vakegérke válasza Cyberpunk (#88) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi a csudáért akkora gond az, hogy az egészséges emberek nem veszik jó néven a melegek gusztustalanságokkal tarkított rongyrázását?

Ez az állapot betegség, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90) Cyberpunk válasza Vakegérke (#89) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Senki sem mondta hogy nézd. Én sem mondom. Sőt én sem nézem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#91) Mr X válasza Cyberpunk (#88) üzenetére


Mr X
veterán

Nem a melegek ellen érvelek, hanem az ellen, hogy szerinted mindent el kellene fogadnunk, mert csak. Nos, én elfogadom, hogy máshogy oldják meg az ipiapacsot, mint én, de ne kérkedjenek vele. Ugyanannyira gusztustalan, mint ha heterók csinálnák. Csak ők a hangos kisebbség elvét használják fel.

(#92) Vakegérke válasza Cyberpunk (#90) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én, a társadalom egészséges tagja elvárom, hogy egy beteg réteg úgy gusztustalankodjon, hogy az ne legyen látható. Nem nagy kérés. Nehogymár nekem kelljen lehunynom a szemem azért, mert ők éppen "büszkélkednek".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93) Cyberpunk válasza Mr X (#91) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem emlékszek ilyenre.:D Nem kell mindent elfogadni természetesen. Én csak a kirekesztő gondolkodásmódot,a diszkriminációt kritizálom és támadom, de nem csak nemi, ha nem faji, vagy vallási kérdésekben is hasonlóan gondolkodom. Természetesen nem kell ezzel kérkedni, az utcán másokra tekintettel kell lenni, ezt a melegfelvonulásra is értem, szerencsére ott is vannak normális egyének. Szerintem ahol a véleményünk ütközik az az, hogy mi az elfogadható, és mi nem. A kacérkodás nekem sem elfogadható, de nem veri ki a biztosítékot a lenge öltözék. Az utcán smárolás, simogatás, fogdosás szintén nem az. Egy kézfogás, vagy puszi az arcra viszont nem ver ki semmit nálam.

Vakegérke:

"Én, a társadalom egészséges tagja elvárom, hogy egy beteg réteg úgy gusztustalankodjon, hogy az ne legyen látható."

Ez elé lehetne most egy jó kis görbetükröt állítani, de inkább kihagyom. Nem szeretnék senkit megbántani.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#94) Mr X válasza Cyberpunk (#93) üzenetére


Mr X
veterán

Na pont ezzel van bajom. Otthon mindenki azt csinál, amit akar. De ha a nyilvánosság elé viszi, tartsa be a társadalmi normákat. Ha meleg, ha heteró, ha cigány, ha transzi. Jelen pillanatban a meleg közösség jó része tesz ezekre a normákra, a figyelemfelhívás és az elfogadás vezérszavak mögé bújva próbálják megbotránkoztatni az embereket ezekkel az akcióikkal. Nekem ezzel van bajom, nem a nemi életükkel.

(#95) Keeperv85 válasza Vakegérke (#54) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tehát az idealizált világban mindenki egyforma, mindenki olyan, ahogy NEKED meg kell felelnie és nem olyan, ahogy magának. Közben lélekben nyomorék, mert bele van kényszerítve egy társadalom által kreált morálba, amire ők azt mondták jó. Nekik jó. Neked jó. Másnak nem jó!

Nem tudom hogy van pontosan az idézet, de volt valami ilyen: "Megvethettek, mert én más vagyok mint ti, én pedig megvetlek titeket, mert mind egyformák vagytok...".

Egyébként még mielőtt valaki félreértene: nem vagyok meleg és a melegfelvonulásokat sem tartom célszerű kifejezési módnak... Szerintem a szexualitást otthon kéne hagyni: a munkahelyen ne tűnjön ki, hogy ki melyik vonalba tartozik és az utcán sem. Ám ez ugyan úgy igaz a hetero emberekre is: normális esetben nem érdekel milyen jót szexelt otthon éppen. Az sem mivel vagy kivel csinálta. Hogy a sokkal meghökkentőbb végletekbe bele se menjünk, mint a homoszexualitás. Lehetne emlegetni a zoofiliától kezdve a pedofilizmuson át a nekrofilliáig bármit. Nem utcára termett témák. Ettől függetlenül nem botránkoztat meg egyik sem jobban, mint a másik...

(#96) Cyberpunk válasza Mr X (#94) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem meg ez a meleg közösség kis hányada, mármint azok akik nagy ívben tesznek a normákra.

Kis történelmi adalék. A melegfelvonulás eredetileg, meg lényegében ma is az 1969-es "Stonewall-lázadás" emlékére indult. Ami később politikai demonstrációvá nőtte ki magát. Jellemző rá a karneváli hangulat. Ezért festik ki magukat, meg öltöznek jelmezekbe egyesek.

"A melegbüszkeség nem azt jelenti, hogy valaki büszke rá, hogy meleg, hanem hogy büszkén, emelt fővel meleg."

Ezen gondolkodjatok el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#97) Mr X válasza Cyberpunk (#96) üzenetére


Mr X
veterán

Nem teljesen értetted meg a gondolatmenetemet, ezért átfogalmazom. Nem érdekel, hogy meleg vagy heteró, egyik se ordibálja bele a világba félpucérra vetkőzve. Tartsa a falak között, ami oda való. És ebben ezek a felvonulós homoszexuálisok láthatóan nem túl jók.

(#98) Crystalheart válasza Mr X (#81) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Speciel az incesztus nem mindenhol számít bűncselekménynek, még Európán belül sem (és felnőtt korban nem is igazán látom értelmét, inkább csak egy fölösleges vaskalapos szabály), szóval ez inkább a melegkapcsolatok mellett szól. :)

(#99) Mr X válasza Crystalheart (#98) üzenetére


Mr X
veterán

A vérfertőzésből született gyerekek nem biztos, hogy egyetértenének a "fölösleges vaskalapos szabály" résszel.

(#100) Crystalheart válasza Mr X (#99) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A mai világban - már egy ideje - a szexuális kapcsolat nem jár szükségszerűen gyermekkel, az incesztus-törvények mellett tehát elhaladt az idő és a technológia. Semmi értelme nincs például azonos nemű testvérek, meddő testvérek, vagy egyszerűen fogamzásgátlót szedők esetében. De nem is akartam ebbe belemenni, az viszont tény, hogy nem mindenhol illegális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.