Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Jó írás. :R

"De nem csak a gyártók szórják tele a rendszert ezekkel! A Google is rendelkezik egy hatalmas bloatware listával:[...], Chrome, Google Keresés, Google Asszisztens és még folytathatnám." Most komolyan? :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2) csongi


csongi
veterán

Jó írás :)
Talán annyival kiegészíteném, a kamera részt, ha szerencsénk van akkor az adott típushoz van külön telepíthető gyári vagy javított kamera alkalmazás, és akkor ezen a téren sem lesz "vissza esés"
Lást Coolpad F1. Készült rá Lenovo kamera alkalmazás, és teljesen jól működik és a legjobb fotókat azzal lehet csinálni ezen a készüléken. :)

(#3) salaud válasza Micsurin (#1) üzenetére


salaud
aktív tag

Az emberek nagy százaléka soha nem használja a google felsorolt szoftvereit, és mégis törölhetetlenek, foglalják az esetlegesen kevés tárhelyet, a frissítéseik meg még dupla ennyit. Ha kiszámolod, akkor rájössz, a teljes google apps csomag 500Mb körül van, ehhez a frissítések hozá csaphatnak még 500-at, akkor kapsz 1Gb soha nem használt app-ot. Még ha nem frissíted őket, és letiltod, akkor is sok helyet foglalnak. A teljes google szoftver listából használok kb 3-at, és a chrome-ot például ki nem állhatom. Szóval, ne döntse el senki helyettem, mi van az én eszközömre telepítve.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi az írást! :)

Volt G2-m, Imádtam rajta a CM-et, jó látni, hogy már az MM is csurran cseppen. :) Alig várom, hogy a mostani készülékemre is legyen normális Costum ROM felhozatal.

Finn the human

(#5) fairi


fairi
addikt

Custom romok világa szte lassan be fog zárni vagy erősen visszaszorul. Minden gyártó zárja le a bootloadert és nehezíti az életet.
Samsung: KNOX játéke, és kiderült USA-ba bootloader lock
Sony:bootloader lock, ami oldható, de DRM kulcsok elvesznek örökre és bizonyos sony appok működésképtelenek lesznek, valami hackel emulálható majd később
HTC:bootloader lock ami részlegesen oldhatsz és majd pénzért teljesen
LG bootloader lock lesz már, ami EU-ban oldható ha közzéteszik a szolgáltatás, USA-ba valszeg lock marad
Xiaomi:bootloader lock,ha tudsz kínaiul talán levelezés után feloldják, de sok a baj
Ki maradt?
MTK procis kínai telefonok, ZTE és Huewei, ott nem tudom van-e lock, de nagy közösség nem biztos lesz.

NEXUS amin elvileg szabadon lehet garázdálkodni még.

(#6) Bici válasza fairi (#5) üzenetére


Bici
félisten

Ugyanezt mondták 5 éve is, amikor a 2010-es Xperia sorozatot elkezdték lezárni egy bizonyos gyártási hét után. Azóta is folyamatosan vége van a custom ROM-oknak. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) norbert1998 válasza Micsurin (#1) üzenetére


norbert1998
veterán

:R

Igen, a bloatware fogalma szerint az (és szerintem is ;]).
Egyiket sem használom, amit használok: play áruház, play games, yt, térkép, fordító, szolgáltatások.
A Chrome trágya, nincs semmi előnye egy dolphin felett, annak viszont van bőven.
A keresés-t meg életemben nem használtam, sőt, kifejezetten irritált, amikor felmászott egy-egy wipe-szerű mozdulat után. Szerencsére cm13 alatt már nincs az a gyűrű.

Szóval, az bloatware :P

(#5) fairi
Samsung nálam nem számít telefonnak :P
Sony: Van a családban, szolgától, de nyitható a bl. Nyitottam is, a sony hivatalos oldalán ott a leírás, hogy kell, szóvaal még segítenek is.
LG-n nem tudom, mi alakulgat, de a G2 és a nem sokkal utáni készülékeken még biztosan teljesen gondmentes ez, simán bootol bármilyen kernellel, nem kellett ilyenekkel játszani.
Többihez nem értek, nem is próbáltam őket. Illetve, alcatelt. Támogatás közösségileg semennyi sincs

Nem hiszem amúgy, hogy mégha ez be is következne, nem tudnák-e áttörni az okosok, azért elég sok pénz van a ustom ROM-okban, szerintem. Ha belegondolsz, hány készülékhez gyárt csak a CM csapat minden egyes éjszaka egy komplett ROM-ot, publikálva, és valami mindig javítva van benne, szerintem van ott elég motiváció és munkaerő, valamint tudás, hogy ez gondot okzzon a gyártóknak, ha ennyire be akarnak zárkózni. Meg, az, hogy akkor mindenki a még moddolható készülékeket veszi meg, aki ilyet szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#8) aelod


aelod
veterán

"Jelenlegi tudomásom szerint, a megközelítőleg 1-1.5 évnél fiatalabb "Samsung telefonok képezik a kivételt az alól"

Ace4re is elkéne már egy cm...
Knoxot lefosom, rootolva vagyok mivel anélkül én nem nagyon vagyok meg droidon. Mondjul én a gaps-t is kiírtottam a telefonról. Elvagyok nélküle.

Az írás am. jó lett :R .

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) Viktor77 válasza norbert1998 (#7) üzenetére


Viktor77
titán

"A Chrome trágya, nincs semmi előnye egy dolphin felett,"

Hát, ha csak az nem, hogy kb, 26x gyorsabb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) norbert1998 válasza Viktor77 (#9) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem vettem észre :N
De még ha igaz is lenne, nincs benne videólejátszó, ha jól tudom, meg az egész tök idegen. Ja, és a ram-ot süteményként zabálja.

(#11) ncc1701 válasza Viktor77 (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg, h szinkronizál mindent a desktop chrome-al.

[ Szerkesztve ]

(#12) dugo_ válasza ncc1701 (#11) üzenetére


dugo_
veterán

Amit szintén csak mazochisták használnak. ;]

(#13) Viktor77 válasza norbert1998 (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Most ez hirtelen nem ugrik be, telefonon nem nézek videókat. Mutatsz egy ilyen videót, amit elvileg nem visz az androidos Chrome?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) norbert1998 válasza Viktor77 (#13) üzenetére


norbert1998
veterán

Van adblocker-ed? mert szerintem ha nincs, akkor kicsinálsz :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Matada2.3 válasza fairi (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Huawei-ken is hivatalosan nyitható. :)

Finn the human

(#16) Viktor77 válasza norbert1998 (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Mire gondolsz? Slim rom-ot használok, van benne blocker.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) norbert1998 válasza Viktor77 (#16) üzenetére


norbert1998
veterán

Rendben, csak mert kicsit reklámos az oldal. Pl egy ilyen
Szerintem külön alkalmazásban akarja megnyitni majd.

(#18) Viktor77 válasza norbert1998 (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, valami vidzi.tv. De a videó hibátlanul megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) norbert1998 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


norbert1998
veterán

Chrome-ban? Vagy más alkalmazásban?
Még a végén lehet, hogy megpróbálkozom újra a Chrome-mal :D

(#20) Viktor77 válasza norbert1998 (#19) üzenetére


Viktor77
titán

A Chrome visz valami vidzi.tv oldalra. De Chrome-on belül.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) norbert1998 válasza Viktor77 (#20) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, mert a video a vidzi.tv oldalon van. Még a végén lehet megpróbálom a Chrome-ot. Majd egy friss telepítésnél.

(#22) scope2007


scope2007
addikt

CM a kedvenc

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#23) fairi válasza norbert1998 (#7) üzenetére


fairi
addikt

Kinyitottad a sony-t közben elveszett jó pár DRM,ami csúcskészülékeknek elég érvágás, pl képjavító és képernyő javító áramkörök kulcsainak búcsút intettél örökre. Bizonyos készülékeknél észrevehető romlást lehet észrevenni.>X-Reality,Super Vivid Engine
>Noise cancelling
>the picture noise that will appear in dark situation( BionZ)
>the red-green noise that appear in dark capturing
Ezek amik egyediek asony-ba. persze ezek a csúcs Z telefonoknál fontos.

Ilyen telefont árulni meg átverés,megveszi és sokkal szarabb mint amilyen a boltba, képernyő gyenge kamera gyenge. DRM kulcs emulálás segít ezeken, csak tudni kell a hacket.

"nem tudnák-e áttörni az okosok, azért elég sok pénz van a ustom ROM-okban, szerintem"
a baj, hogy túl gyors a termékciklus, egy áttörés meg hónapok vagy év is lehet,

(#24) fairi válasza Matada2.3 (#15) üzenetére


fairi
addikt

köszi az infót, és valami veszik el, mondjuk pár funkció?
sony-nál az egész DRM partitio törlődik...

(#25) norbert1998 válasza fairi (#24) üzenetére


norbert1998
veterán

A drm-et backup-olni kell előtte. Minden tutorial-ban le van írva. A sony-et nem tudom. És az új telefonoknál sem.

(#26) salaud válasza norbert1998 (#17) üzenetére


salaud
aktív tag

AOSP böngésző is simán lejátsza.
Android 5.1 Doogee y100pro.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#27) norbert1998 válasza salaud (#26) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt tudom. Sokáig használtam azt is, de visszatértem a dolphin-hoz.

(#28) Dominó85


Dominó85
veterán

Nagyon jó cikk volt, köszönet érte. Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy ha egy nevesincs kínai telefonra valaki hegeszt MIUI romot és implementálja a hozzá tartozó kamera/média részt is, akkor pont hogy ezerszer jobb képek készülnek az adott készülékkel, mint a gyári öszegányolt rommal. Természetesen nagyon nehéz olyan custom romot készíteni, ami hibáktól, hugomtól mentes. De kérdem én, melyik gyári rom hiba/bugmentes? Egyik sem. A Cyanogen romok például modem patch nélkül híresen gyengébbek a wifi terén. A MIUI üzemidő terén nem bajnok. Az AOSP egyeseknek túl puritán, mások pont ezért szeretik. Tényleg faxa cikk volt. Még több ilyet.

* Péter - 06302461862 *

(#29) Tutu7030


Tutu7030
veterán

A CM-ben még mindig nincs FM rádió?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30) reap3r


reap3r
aktív tag

Annyit tennék hozzá, hogy a kamera dolog eléggé szubjektív. A G2es gyári kamerája nem istenítve volt, csak a CM kamerához képest jobb. Viszont jó fényviszonyoknál(értsd szép napos idő) a telefon elég jó képeket lő, mind gyárin, mind cm-en. Viszont gyengébb fényviszonyoknál, mint a cikkben lőtt képeknél, a kamera sz*rul teljesít mindegyiken, de a gyári rendszeren több esély van a jó képekre. A gyári rendszeren a kamera a G2 esetén jobb, ennyi. Amúgy az nem rémlik, hogy kiemelted volna, hogy CM-en a G2 atom fluid :) Az az egy dolog, ami miatt a mai napig elcsábulok és néha-néha feldobom a cm-et... :D

[ Szerkesztve ]

(#31) norbert1998 válasza reap3r (#30) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt a videó hivatott szemléltetni :B

Fm rádió... Azt sem tudom, a gyári rendszeren van-e :D

(#32) ncc1701 válasza dugo_ (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Én sem szeretem, de nincs sajna jobb nála. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) ncc1701 válasza Tutu7030 (#29) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyémben nincs. Mondjuk pont ott sz*rom le.

(#34) taki01 válasza Tutu7030 (#29) üzenetére


taki01
őstag

Lehet bele varázsolni a CM-be is Fm Rádiót. Anno a Samsung Galaxy S-nél használtam a Spirit Fm-et és tökéletesen működött. A Sony Z3 Compactomat is kipróbáltam a CM-el csak a kamera miatt vissza raktam és ott meg mondjuk a Spirit FM2-t használtam és tökélestesen működött. Spirit FM2

[ Szerkesztve ]

(#35) Matada2.3 válasza fairi (#24) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hivatalos infó

"Some functions will no longer work after you unlock the bootloader. For example, you will no longer be able to use Digital Rights Management (DRM) keys and digital content that you have purchased. Upgrading software using Firmware Over-The-Air (FOTA) or a microSD card may fail or your device may not function properly after upgrading."

Finn the human

(#36) norbert1998 válasza Matada2.3 (#35) üzenetére


norbert1998
veterán

ROM-olás előtt el kell menteni, majd ha visszaállítod a rendszert, azt is visszaállítani :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Matada2.3 válasza norbert1998 (#36) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igen igen :) csak leírtam a kollégának az alaphelyzetet! :R

Finn the human

(#38) batai15


batai15
félisten

nem pont ilyen jellegű írást vártam, de sebaj.
Aosp romok esetén kiemelném még, a rengeteg tweaket, ami nem megy a rendszer rovására, mégis rengeteg személyre szabhatási lehetőség / funkció van
, plusz valóban sok update is érkezik.

Viszont az is igaz valóban hogy sok custom rom azért hiányos forrás , nem létező források esetén sokszor nem hozza a szinteket, így például a kamera is, illetve rengeteg javítandó bug is felmerül, így aztán eleinte énis g2n próbálgattam cm-et és jóval bugosabb volt mint a gyári rendszer.

Illetve pl egy cloudy rom esetén nem is tartom szükségesnek a cm romot (egyenlőre) .
, na meg sok órát eltöltöttem romolgatással e miatt.
SZóval jók is a custom romok, meg nem nem is annyira.
Van amikor jobbá teszi a telefont, van amikor csak mint alternatíva , és van mikor használhatatlan bug halmaz (utóbbi leginkább a kínai telefonoknál szokott elő jönni)
azért tetszett az írás , köszi!

(#39) norbert1998 válasza batai15 (#38) üzenetére


norbert1998
veterán

Mi alapján vártál mást? A cím?

Én szeretem a cm-et, sokkal fluidabb, mint a gyári. Cloudy-rol jövök, és nem bántam meg. A videó is cloudy-val ment le.

Köszi :R

(#40) batai15 válasza norbert1998 (#39) üzenetére


batai15
félisten

ja a cím alapján kicsit mélyebb témát vártam-.
Nekem a cloudy elég volt, szépen ment fluid volt, de valóban a cm pattogósabb. igaz már a g2 régóta nincs meg , de akkor a cm még jóval rosszabb volt akku időben is . :DDD

(#41) norbert1998 válasza batai15 (#40) üzenetére


norbert1998
veterán

Mióta én cm13-at használom, körbevizeli az összes gyárit.
A cím nem egészen ez volt, átírták a szerkesztésen. Ha nekik ez jobban tetszik, legyen. Elvégre az ő oldaluk :)

(#42) batai15 válasza norbert1998 (#41) üzenetére


batai15
félisten

Maradjunk annyiba hogy ezzel nem értek egyet, már mint az utolsó gondolattal.

(#43) norbert1998 válasza batai15 (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

Felesleges bonyolítani, tudom, hogy nem egészen így van, de egyszerűségre törekszem, ha mobilon írok.
Moreless:)

[ Szerkesztve ]

(#44) fairi válasza norbert1998 (#25) üzenetére


fairi
addikt

Backup akkor van, ha lehet rootolni a telefont zárt bootlaoder alatt. Egyre jobbak a zárak...
Tendenciát nézve pár év lehet bezár a bazár.
legújabbra még pénzígéret után sincs ilyen root ha jól látom Most már az utód jön.

(#45) abes


abes
csendes tag

Samsung Xcover 2-esre jó lenne...

(#46) norbert1998 válasza fairi (#44) üzenetére


norbert1998
veterán

Jogos. De ma már nagyon kevés telefont nem lehet anélkül rootolni. Vagy tévedek?

(#47) fairi válasza norbert1998 (#46) üzenetére


fairi
addikt

Csak a kulcsok miatt kell ez a root. mert ha feloldod könnyű a root, csak drm kulcsaid mentek a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#48) Bici válasza Matada2.3 (#35) üzenetére


Bici
félisten

Kérdés, hogy ezekre szükség lesz-e a későbbiekben. :U
Ha pl. egy középkategóriás eszköznél csak a fizetős tartalmak nem fognak működni és max a kamera lesz gyengébb, akkor szerintem kb. senkit nem érdekel.
A korábban említett Sony funkciók, pl. képernyő minősége, stb. már sokkal inkább érdekes dolog.
Létezik vajon lista, hogy mely telefon mire hazsnál DM kulcsokat?
pl. Xiaomi Redmi 3 :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Bár elég jó alapból a FlyMe OS (just werks), sajnálom, hogy nem lehet igazából custom ROM-okat varázsolni a Meizu MX3 készülékemre.
A legnagyobb bohóckodás a rendszerrel annyi, hogy a kínai belsős ROM-ot kicseréli az ember nagy nehezen egy International-re, esetleg feltesz a kiadott 3-4 FlyMe verzióból egyet az ember.
Ilyenkor (meg amikor kazán az egész mobil) sajnálom, hogy Exynos 5410-et raktak bele egy hasonló Snapdragon helyett.

A root legalább viszont két kattintásból megvan.
Settings alatt van egyszerűen a gomb, hogy "Open System Privileges". :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#50) Matada2.3 válasza Bici (#48) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is a te álláspontodat támogatom :) Sőt, nem csak a közép hanem a felső kategóriánál is, amikor már kicsit korosabb a készülék. A Sony képernyő minőség mizériát egy két készüléknél azt hiszem megoldották már, de nem vagyok annyira tájékozott ebben..

Lehet, hogy van valami lista deveknek erről.. :U

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.