Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Zozee24 válasza dlaj (#345) üzenetére


Zozee24
újonc

Üdv!

Flash tool oktatásra lenne szükségem, mert vmiért nem sikerült visszaraknom vele az R12-t.
androidmtk.com oldalról letöltöttem a legfrissebb verziót (v5.1548) és az ottani használati utasításnak megfelelően az USB driver-t is. A problémám hogy amikor rádugom a készüléket, akkor nem indul el a letöltés, szerintem a gép nem látja a készüléket. Próbáltam aksival, aksi nélkül illetve MediaTek VCOM USB driver telepítésével is próbáltam, de nem jött össze.

Mit csinálhatok rosszul?

(#352) dlaj válasza Zozee24 (#351) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem töltsd le innen a v5 1452-est. Én ezt használom egy ideje, illetve a Needrom-ról az R12-es előrootólt verziót. Legutóbb nekem ez ment fel.

(#353) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Hívásrögzítő alkalmazást használ vki?

Sok gyártónál ez nem lehetséges (nem engedi kernel hozzáférést az adatfolyamhoz), csak úgy, h a túlsó fél hangját is a mikrofon veszi föl (persze csapnivaló minőségben), míg sok kínai márkánál ezzel nincsen gond, azok magát a beszélgetés adatfolyamát engedik rögzíteni, tőkéletes minőségben.
Ezért lenne kérdéses, ennél a telefonnál ez hogyan megy?

(#354) dlaj válasza Degeczi (#353) üzenetére


dlaj
őstag

Én megnézném neked szívesen, de sajnos már nem ezt a telefont használom.

Ettől függetlenül (ha tudok) ezután is válaszolok a felmerülő kérdésekre. (Természetesen díj és köszönöm mentesen, ahogyan már egyesektől megszoktam.)

(#355) Degeczi válasza dlaj (#354) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hehe, ez máshol (különösen indexes fórumokon) saját tapasztalat is.

Amúgy milyen másik vált be helyette? Ami ebben leginkább tetszik, az a hatalmas akku miatt könnyen 4 napnyi üzemidő.

(#356) dlaj válasza Degeczi (#355) üzenetére


dlaj
őstag

Egy Meizu M2 Note-ot vettem helyette.

A Cubot H1-ben engem nem is a nagy aksi fogott meg, hanem sok más apróság, amit tud, és ehhez képest egész kedvező árú. Biztos a sors büntetése, hogy pont az én telefonom nem teljesített úgy akkuidőben, mint mindenki másé itt a topikban. Az én SOT időm kb. 5 óra volt, a többieknek meg összejött 14 óra is. De nem is ezért váltam meg tőle, hanem azért, mert az enyém nem csinált jó képeket. Úgy néz ki az új szerzemény ebben jobb lesz, és ez is hozza a 4-5 óra képernyőidőt.

(#357) Degeczi válasza dlaj (#356) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, szimpatikus jószág az is, valóban (különösen, h a Xiaomikkal ellentétben meghagyták az SD kártyás bővítést is), bár a nagy fölbontása fölösleges a romló szememnek, a Cubot alacsonyabb fölbontása számomra inkább előnyös (az uis jótékony a fogyasztásra és a nappali láthatóságra is)

(#358) dlaj válasza Degeczi (#357) üzenetére


dlaj
őstag

Az FHD felbontás engem is hidegen hagy. A 720p-vel elégedett voltam a 6"-os telefonomon is.

(#359) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Egyébként ebben az amúgy részletes ismertőben nyugtalanító, h azt írja, a képernyő alja felé egyre pontatlanabb az érintések regisztrálása, a virtuális billentyűzeten pl. a shift-et nehéz eltalálnia...

Itt is tapasztalt vki hasonlót?

Mert egyébként a jelenség nem lenne ritka, pl. a most használt céges Huawei Y550-nek is katasztrofálisan rossz az érintőpanelja, ugyanígy egyre pontatlanabban az alja felé (pl. amíg egy telepítendő app kevés jóváhagyást kér, a középtájon lévő OK gombot könnyű megnyomni, de ha hosszú a lista és így alulra kerül a gomb, akkor jópárszor kell próbálkoznom, mire beveszi...)
Mondjuk az ráadásul csak két pontot érzékel (és azt sem jól, néha összefolyik két ujj, ha közel vannak), míg ez a Cubot elvileg ötpontos, ami általában jobb érzékelést szokott jelenteni.

Bár ez persze személy-(ujj-)függő is lehet, mert Huawei topikokban is többen írják, h semmi bajuk, de sokan mások is szidják.

(#360) dlaj válasza Degeczi (#359) üzenetére


dlaj
őstag

Semmi bajom nem volt vele, tökéletesen érzékelt mindent a panel.
Más felhasználó sem jelezte itt a topikban, hogy gondja lenne vele. Szerintem egy hibás példány lehetett a tesztelőnél. (Mint ahogy nálam is akufogyasztás ügyileg.)

(#361) pikko válasza Degeczi (#359) üzenetére


pikko
csendes tag

Mindent tökéletesen észlel, nagyon pontos a kijelzője, és érzékeny, legalábbis az enyém.
A panel mindegyik részén u.úgy érzékel, pontosan gyorsan.
+ teljesen karcálló.

Dlaj: Jól sikerült eladni a telefont?Volt rá érdeklődés?...lassan érkezik az ulefone power...

[ Szerkesztve ]

(#362) Degeczi válasza pikko (#361) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi! Úgy nézem, most EU-s raktárból olyan 38e körül lenne a Cubot, ami megfontolandó (de persze nekem sem sürgős. Valóban, az Ulephone is vonzó jószágnak tűnik, bár persze egyelőre túl új, így valós tesztet sem igen találni, és az ára is jóval magasabb - és úgy látom, házilag a hátlapja sem eltávolítható, ami számomra nem igazán szimpatikus dolog)

[ Szerkesztve ]

(#363) dlaj válasza pikko (#361) üzenetére


dlaj
őstag

Sajnos csak 30-at kaptam érte. Fent volt a Jófogáson vagy 2 hétig.
Ha hibátlan állapotú lett volna, akkor többért el tudtam volna adni. (Hiányzott a hátuljáról a "T" betű. Kopott volt mind a négy sarka, pedig csak zsebben és kistáskában volt. És a hátlap sarka is be volt már repedve egy centire, ott ahol fel kell feszegetni a leszedéshez.)
Az új telcsit meg most itthon vettem meg, mert nem volt kedvem várni. Kintről sem lett volna olcsóbb.

(#364) pikko


pikko
csendes tag

Dlaj: jól eladtad szerintem..

A hívásrögzítés működik, jó minőségben veszi fel gyárilag mindkét fél hangját.

(#365) Degeczi válasza pikko (#364) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi!
Ha várható lenne Android 6 nem is hezitálnék, de mivel nem valószínű erre a típusra, így még nézelődöm.

Szerintem sem kevés egy nem kifogástalan állapotúért a 30, tekintve a 38 ezres új árat

(#366) dlaj válasza Degeczi (#365) üzenetére


dlaj
őstag

+ pikko

Köszi.
Szerettem a telefont, csak kár hogy nem volt benne egy kicsit jobb kamera.

(#367) Yag válasza Degeczi (#362) üzenetére


Yag
tag

Hy. Panel rendben minden milimeteren. Sőt. Egy véletlen baleset hatására nekem elreped a digitizer felső része ( pont oda esett le pofával ahol nem volt fólia rajta 1mmel a felső hangszóró mellett).
Lelki szemeim elött lepörgött ugyan az a film ami már egy korábbi telefonom hasonló érintőképernyő repedésekor : fiókba porosodás, képernyőcserére várva. De lássatok csodát, drága kíni barátaink olyan LCDt pakoltak bele aminek ebben a formában is teljesítenie kell. Pixelhiba mentesen zéró tévesztéssel üzemel már két hónapja.
Egyébként egy tizesből megúszható a cseréje de addig nem piszkálom míg működik rendesen.
A hangfelvétel meg az egyik legjobb minőség amit eddig rögzítettem telefonálás közben.
Ezek tükrébrn plusz két piros pont Cubot H1 nek.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#368) pikko


pikko
csendes tag

Úgy van ahogy mondod, elég jól össze van rakva.

Komolyan már rég nézegetem az összes többi telót, de mindig ennél maradok. Tudom nem a legjobb, de szerethető.
Egyszerű és mindenből hozza a biztosat.
Az ulefone powert is lemondtam inkább.
Igazából csak amiatt akartam tőle megszabadulni mert fehéret küldtek...de inkább vettem rá fekete hátlapot.

De az,hogy a kijelzőn semmi karc ne legyen, pedig fólia nélkül használom, és éppen tegnap ejtette le a feleségem, pont kijelzőre a szőnyeg mellé...
Jó nehéz telefon nyekkent nagyot. Én is arra gondoltam ennek annyi, de egy karc sincs rajta.

A fényképező tényleg lehetne jobb, de aztán rájöttem elég ez nekem.
Volt jobb kamerás mobilom Jiayu s3, letv x600 de a régi képeket elnézve soha nem nagyítok a részletekbe.És nem elemezgetem őket. Szóval ez is jó.

És arról nem is beszélve,hogy elég keményen rá lehet kattanni a sok telefon cserére... :DD
Állandóan azt figyelni mi jobb miben, teszteket olvasni stb :N

Már beketyózok.. :))

(#369) dlaj válasza pikko (#368) üzenetére


dlaj
őstag

Nagyon jó ez a kép.
A kép alatti mondandóddal meg maximálisan egyetértek. :)

(#370) pikko válasza dlaj (#369) üzenetére


pikko
csendes tag

Köszi. :)

De azt is hozzá kell tenni,hogy a beketyózás egy jó dolog.
De néha fárasztó...komolyan ha az elmúlt egy hónapban nem olvastam el vagy 100 tesztet akkor egyet sem. Néztem a Meizu m2 note -ot is, baromi jókat írnak róla. Bízom benne,hogy abban véglesen megtalálod a telódat, de szerintem nem így lesz. És nem azért mert nem jó... :D
De jobb újat kipróbálni. Az elején egy évente cseréltem telókat , utána fél év, mostanra már egy hónap és megunom jöhet az új... azt vettem észre,hogy rendeltem eladtam, rendeltem eladtam....basszus rendesen beszippantott a kínai forgatag. Most lassítok kicsit. Ezt egy évig megtartom ha törik ,ha szakad.
A szívem fájdult meg az Ulefone visszamondásánál is, de most kemény vagyok mint a kád széle, és nem engedek a csábításnak. :O
Persze azért fél szemmel figyelem az újdonságokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#371) dlaj válasza pikko (#370) üzenetére


dlaj
őstag

Azért nálam talán nem ennyire "súlyos" a helyzet. Viszont én is szeretnék megállapodni.
Az új telefont nagyon szeretem, vannak itt is dolgok, amik bosszantanak. Ezért viszont nem fogok telefont cserélni.

(#372) pikko válasza dlaj (#371) üzenetére


pikko
csendes tag

Akkor úgy látszik csak az én agyam ilyen fertőzött. De ha majd megtalálod a tökéletes telefont, jelezd.

[ Szerkesztve ]

(#373) pikko


pikko
csendes tag

A build.prop fájl szerkesztésével kapcsolatban tud valaki valamit?

A mikrofon tisztaságán szeretnék javítani, és úgy hallottam itt kell valamit mókolni...

(#374) potter1983 válasza pikko (#373) üzenetére


potter1983
újonc

Helló ez az R16os rom mivel jobb minnt az elöddje ? A Ping Digitálnál vásároltam a telót a saját buildjuk van rajta , nem találtam sehol OTA frissités menüt , hogy lejet frissiteni és érdemes e ?

[ Szerkesztve ]

(#375) Keeperv85 válasza potter1983 (#374) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Majd ha lesz friss, akkor a Ping-es szoftvert is frissítjük. Nincsen OTA szerverünk, azért nincs a rom-ban sem ilyen lehetőség egyelőre.

(#376) potter1983 válasza Keeperv85 (#375) üzenetére


potter1983
újonc

Köszi a választ :) És akkor ha frissiteni akarom be kell hogy vigyem hozzátok és felrakjátok rá ?
Egyépkénnt mit javitott a 16os rom ?

(#377) Keeperv85 válasza potter1983 (#376) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem tudom, nem túl kommunikatív ilyen szempontból a gyártó. Mondjuk más szempontból sem. Frissítés: szólok ebben a topicban, ha készül Pinges verzió és megbeszéljük a részleteket! :K

(#378) potter1983 válasza Keeperv85 (#377) üzenetére


potter1983
újonc

Köszi :)

(#379) Yag


Yag
tag

Mértem egyet én is.
Eleinte 0.5 A irt a toltesre, majd felment 1.3A ra is. Hozzáteszem 2A töltőfejet használok. Gondolom a mérő szabályozhat le, mert volt vagy 12óra mire feltöltött. Nulláról.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#380) Degeczi válasza Yag (#379) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kábeled bírná tovább?
Mert rengeteg olcsóbb USB kábel valóban így, nem sokkal 1A fölött (némelyik alatta...) kifúj, a vékony madzagjainak nagy ellenállása miatt nem tudva többet átvinni, hiába az erős fali adapter

(#381) Yag válasza Yag (#379) üzenetére


Yag
tag

telefonról nem tudtam csatolni.

majdnem ötezer :)

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#382) Yag válasza Degeczi (#380) üzenetére


Yag
tag

Gondolom igen, mert egyébként ha ráteszem töltőre 3óra környéki idővel feltölti 100%ra.
Tehát ez a mai 12órás töltés csak a mérő miatt lehetett ...
Mellesleg átlagban 8-9 óra képernyő időt hoz mostanában, és ha huzamosabb terhelésnek teszem ki, netezés+játék+zene vagy film akkor mintha lassabban merülne. Persze lényegtelen mert az eddigi 3-4 órás képernyő idős telóimhoz képest még mindíg sokkal több.

Visszatérve arra amit írtok, ezzel a telóval én is leálltam a csereberélgetéssel mert már szintén untam hogy minden telóval új beállítások stb. Persze a mentéseket nem volt nehéz átvinni az új telóra, de még is jobban érzem magam amióta nem cserélme havonta. A melóhelyen is megjegyezték már szinte cikizve, hogy még mindíg ugyan ez a telefonom van ? Ja. Amit használok benne van. Nálam továbbra is az infra viszi a pálmát, távkapcsként elég kényelmes. Az akksija is rendben, minden más paramétere elegendő. Szerintem kifogtuk azt amit ebben az élethelyzetben érdemes használni. Persze biztos jön majd más és erősebb, jobb de amíg más szériában nincs infra addíg hiába lesz erősebb akksija egy telónak nem fogom kapásból lecserélni.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#383) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Na, végül megrendeltem egyet, aztán majd meglátjuk :)

(#384) Lippy válasza Degeczi (#383) üzenetére


Lippy
csendes tag

Szabad megkérdeznem honnan rendelted? Neked melyik szín tetszett meg? :U

Sziasztok!
Végigolvastam a fórumot... de már csak azt követően találtam erre a készülékre (és a fórumra), miután megrendeltem egy Homtom HT6-ot. Pedig arról nem láttam még magyar fórumot sem. De remélem nagyon nem nyúlok vele mellé, hisz nagy vonalakban ugyanolyan paraméterekkel és árcédulával rendelkezik mint ez a Cubot. (De hasonlóként ott van még pl. Bluboo X550 vagy a VK6050.)
Láttam egy francia tesztelő videóit mindkét készülékről, és ugyanazon felhőkarcolós képeken a Homtom valamelyest részletgazdagabbnak tűnt. De amúgy el voltam én is ámulva az itt közzétett karórás képen.
Ha esetleg úgy lesz és megengeditek, posztolhatok néhány hasonló tesztképet a Homtommal lőtt képekről. - Nehogy behaljon itt a topik. :)

Egyébként közel 1 éve már voltam hasonló helyzetben, hogy több gyártó közel azonos paraméterű telefonjai közül nem igazán tudtam választani (iNew V3 plus /jó, ez picit kilóg a sorból/; Doogee DG800; Leagoo Lead 3), így vettem 3-at, gondolván hogy kézbe fogva, kipróbálva könnyebb lesz a választás. Nos, akkor főként a kamera és az üzemidő alapján mérlegeltem, de még így is nehezemre esett választani, melyiket tartsam meg. A Leagoo végül is csak a külseje miatt keltette fel a kíváncsiságomat, nem megszokott idomok és tükröződő csillogás. De abban borzalmas volt a kamera. Az iNew kezdetben több üzemidővel bírt netes rádiózással a maga kemény 1850 mAh akkujával, mint a Doogee, viszont utóbbi nagy előnye volt a különféle színes hátlapok könnyű cserélhetősége. Manapság olyan sok szürke és fekete telefon van, tetszettek a vidám, fiatalos színek, de a komor fekete hátlap is megtalálható volt hozzá. Végül az iNew-t (50e) használtam, de a Doogee is teljesen megfelelő volt a 32e körüli árához képest. Talán annyi volt picit zavaró, hogy ami itt a fórumban is felvetődött, az érintőképernyő alsó része furcsán érzékelt, ami gépelés közben volt zavaró. Na, de nem eresztem bő lére az OFF-ot, bocsesz.

Már nem használom a netes rádiót, csak egy kis böngészés, üzenetek, készenlét... ennek ellenére elkezdett zavarni az akkuidő egyre gyengébbnek tűnő teljesítménye. Általában gazdaságosan használtam, fényerőt a remek kis Lux Lite Dash-sel levettem, de még így is örültem ha 2,5 óra képernyőidőt (kb. 1,5 nap készenlét alatt) valahogy kicsikartam belőle - általános használat mellett. Besokalltam.
Így hát elhatalmasodott bennem, hogy kell egy üzembiztos telefon, ami 15% után nem adja be a kulcsot 2 percen belül. Más téren nem vagyok megalomán, nincsenek gigászi elvárásaim a SoC tekintetében, ez a legutóbbi választásomnál tisztult le bennem.
Úgyhogy most nagyon gondolkozom azon, hogy az általatok írt sok jó tapasztalat által felfűtve rendelek még egy Cubot-ot is. És tök klassz volna az unokatesókkal (Bluboo, VK) együtt összevetni, csak az ember nem győzi pénzzel, meg aztán túl is kéne rajtuk adni. :))
Mit gondoltok a Homtom-ról? :DDD Valaki más esetleg volt hasonló dilemmában és azért döntött a Cubot mellett?

[ Szerkesztve ]

(#385) Degeczi válasza Lippy (#384) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Banggood-ról egy aranyszínűt.
Tegnap még 37100 volt + 590 Ft-os a holland posta szállítással EU raktárból, mára végetért a (mondjuk nem túl nagy) akció, és ugyanott már 38500 + 2500 szállítás.

(#386) Lippy válasza Degeczi (#385) üzenetére


Lippy
csendes tag

Igen, én is ott nézem és én is aranyra gondoltam, bár nem vagyok oda ezért a színért, de egy próbát megérne. Különben érdekes, mert én ha a checkoutig elviszem az alapból France-ra állítva, ott már nem kér 2500-az a szállításért, csak 610-et. (Nekem hollandot fel sem ajánl, csak Flyt UK van 10e-ért :DDD ) De ha váltok a másik szállításra és vissza, akkor már kéri a 2500-at. :))

Különben te olvastad, hogy az adatlap alján (de egyébként mindegyik telefonnak), az van írva, hogy
"Note: EU warehouse's adapter can't support quick charge function,our adapter[EU ware house]
are not original,but they are in line with EU standards."?
Tehát ne lepődj meg, ha te sem kapod meg a Cubot gyorstöltőt, mint itt valaki, szintén Banggood-ról rendelve.

Különben lightinthebox-nál is van, csak ott 2 dolog nagyon visszatart. Egyik, hogy csak 3 hónap :Y garanciát adnak(?) a telefonokra, illetve hogy az adatlapon nincs felsorolva az összes multi nyelv, csak német, angol, spanyol, meg tán a kínai.
Feltettem ott erre és a gyorstöltőre vonatkozó kérdést tegnap este. És ahelyett hogy megválaszolták volna, inkább kitörölték. :W

[ Szerkesztve ]

(#387) Degeczi válasza Lippy (#386) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem nem szempont, 2A-es adaptert használok most is.
(másrészt meg úgyis mindig este rakom föl a telefonom tölteni, és reggelig van idő)

(#388) dlaj válasza Lippy (#384) üzenetére


dlaj
őstag

De amúgy el voltam én is ámulva az itt közzétett karórás képen.

Ne is mondd! Ha arra a képre gondolok, máig nem hiszem el, hogy ezzel a telefonnal (és egyáltalán telefonnal) készült.

(#389) pikko


pikko
csendes tag

Nem akarok kötözködni,de szerintem egyáltalán nem nagy szám az a kép.
Ha látnátok milyen képet csinál az ulefone paris f/1.8 fényértékkel, ugyanolyan beállítással szomorúak lennétek. Ott csak az esti fotók vannak meghalva,de nagyon. Elmossa...
A cubot h1 kamerája nagyon jól van szerintem beállítva.

A doogee homtomot én is néztem, de ha jól tudom annak nem világítanak a gombjai,nekem az zavaró,és az egyik fórumban azt írták,hogy nagyon melegedik a töltésnél, bár ez kiküszöbölhető.

Több töltést lemértem már, és mind más eredményt hozott. A legjobb 4650 lett, a legrosszabb 4550
Ma kipróbálom a gyári töltővel is, lehet az a hiba.

Látjátok semmi nem kerek,van akinek kis akku jutott,van akinek gyengébb kamera,van akinek fekete hekyett fehér. :)

[ Szerkesztve ]

(#390) dlaj válasza pikko (#389) üzenetére


dlaj
őstag

Megnézted az alkalmazást amit küldtem? Működik?

(#391) pikko válasza dlaj (#390) üzenetére


pikko
csendes tag

A camera fv programra gondolsz?
Én a gyári kamera appot tartom a legjobbnak gyorsasága miatt.
Amúgy kipróbáltam és jó, köszönöm. Egy jó alternatíva a gyári kiváltására.

(#392) dlaj válasza pikko (#391) üzenetére


dlaj
őstag

Igen.
Mivel jó képeket készítesz, gondoltam érdekel az állítható kontraszt, telítettség, élesség, stb miatt. Nem nagyon van app, ami ezeket tudja, és ráadásul kilépés után is megtartja a beállításait.

(#393) Keeperv85 válasza pikko (#389) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha látnátok milyen képet csinál az ulefone paris f/1.8 fényértékkel"

Én megnézném, ugyanis nálam van Paris éppen... Kíváncsi lennék, hogy csak ez az egy ilyen fos... vagy... :))

(#394) pikko válasza Keeperv85 (#393) üzenetére


pikko
csendes tag

Ha hazajön készítek vele képeket.Lövök egy ominózus karórásat, cubot vs ulefone.
Amúgy miért találod fosnak?

Dlaj: igen állíthatóak az értékek, de nekem jó ez is. Nem szeretek annyira fotózgatni amúgy, gyorsan ellövök egy lépet ha kell és kész. Az más ha tesztképről van szó.
Egyedül a videó miatt kellett valami, ami rendes felbontásban torzítás nélkül viszi a hd minőséget.
De amúgy tényleg perfect amit küldtél! Le a kalappal.

Hú de csak most látom,hogy írtál priviben,bocs ezt nem szoktam nézni,mert telefonról írok általában.

Kis érdekesség.
Kíváncsiságból most a gyári töltőjével töltöttem, és most felszaladt 4750-re.
Az amper max 1,36-1,4 volt, töltési idő 4,42 óra...valami itt nekem nem tiszta.
Vagy a mérőeszközben van a hiba, vagy nem tudom...
Elvileg az megmagyarázhatná a dolgot,hogy kikapcsoláskor még bőven marad az akkuban, és ennyi a rátöltés.
De a mérés előtt hagytam teljesen lemerülni, vagy mindig más neki a "nulla" érték?

Igazából nem olyan fontos ez,csak érdekel mitől is lehet

Mellékesen megjegyzem,hogy a gyári töltő jobb. Nagyon szépen tartja a max értéket folyamatos töltést ad. Míg más töltővel, samsung, tcl, inew -kipróbáltam őket - a töltés nagyon ingadozó. 1A majd leesik 0-ra egy tizedre majd ismét 1A stb. A cubot töltő pedig vonalban tartotta az értéket.

Mindegy így is alig tudom néha lemeríteni nem panaszkodom. Sőt néha fel is idegesít.
Tegnap este 9 -kor már csak 15% volt , mondom lemerítem hogy reggelre ki tudjam mérni gyári töltővel.
Fel a netre, youtube csinibaba film mozizás.
Film vége 7 %, na jó mondom én ezzel nem szórakozok. Így mára maradt a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#395) Degeczi válasza pikko (#394) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A töltés nem végig azonos áramerősséggel történik, hanem egyre csökken a végefelé, így a fölvett mennyiség lehetett 4700 mAh. Mindenesetre ez tényleg messze áll az akku kapacitásától, ha az valóban 5000 mAh, uis ez csak az adapter által leadott töltésmennyiség! A töltés távolról sem 100% hatásfokú, ezért 20-30%-al ennél alacsonyabb a tényleges kapacitás (noha persze valóban marad az akkuban még akkor is, ha már lekapcsol az eszköz - de nem sok, és azt sosem lehet kihasználni pont ezért)

[ Szerkesztve ]

(#396) dlaj válasza pikko (#394) üzenetére


dlaj
őstag

Örülök, hogy tetszik.
Kár, hogy ebbe a karórás fényképezős versenybe az új masinám nem tud beszállni. Bár szerintem alulmaradna.
Mindenesetre várom a tesztképeket! :)

(#397) Keeperv85 válasza pikko (#394) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ami nálam van, az katasztrofális, de lehet csak lencsehibás....

(#398) pikko válasza Keeperv85 (#397) üzenetére


pikko
csendes tag

Próbáltam egyformán, gyári kamera vaku nincs .
Cubot h1

Ulefone paris beállítások uaz.

(#399) pikko


pikko
csendes tag

na itt valami zűr lesz, mert a cuboté sokkal jobb :) :Y

legalábbis sz.gépen

valami hibádzik...vagy tévedtem volna...?

ellenőrzök. :F

(#400) dlaj válasza pikko (#399) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, a Cubot egy fokkal jobb, élesebb, és talán a színek is jobbak. De lehet csak az Ulefone egy picit bemozdult, és azért nem lett annyira éles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.