Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dlaj válasza eszementális (#199) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem holnap megkapod.

Yag, csináltál már képeket? Ha igen, mutathatnál néhányat.

(#202) pikko


pikko
csendes tag

Na ilyen jó telefonom még nem volt, pedig volt egy-kettő!!
Üzemidő kimagasló, egyáltalán nem melegszik, a kamera pont elég, tetszik, nagy képernyő szép színek...olcsó is volt, nem kell félteni. Vennék még egyet pezsgőben is...

(#203) dlaj válasza pikko (#202) üzenetére


dlaj
őstag

Akkor akár cserélhetünk is. :)
Pont arra gondoltam a napokban, hogy eladom, és veszek egy másikat. A pezsgő szín nekem is nagyon tetszik. Van az most eu raktáron?

(#204) Yag válasza dlaj (#201) üzenetére


Yag
tag

Ünnepkedés utazgatás közben nem sok időm volt képeket készítnei. Persze fénylépeztem a családot de elég szubjektív lenne azokkal összehasonlítani a minőséget.
Viszont itt jegyezném meg, hogy a vakuja sajnos nincs jól pozicionálva. Amikor képet készítek vakival a kép felső harmadát nem deríti be rendesen így a kép felső része sajnos árkényosabb így valamivel gyengépp minőségben tűnik mintha teljesen bevakuzná a területet amit lefényképez. Ez egyértelműen a hátránya a lencse alatt lévő vakunak. Talán nem véletlen hogy a legtöbb telefon oldalában van a vakku.

Talán a napokban lesz majd időm a fényképező gép és a telefon képeit összevetni. Persze nem sok versenyt várok hiszen egy Nikon 16.1Megapixeles géppel nem is biztos hogy szerencsés összehasonlítani a 13Mp-s (az is lehet hogy 8Mp interpolált) nem is tudom milyen lencsével szerelt telefont.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#205) Yag válasza eszementális (#199) üzenetére


Yag
tag

A napokban azt a telefont már meg kell kapnod.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#206) pikko válasza dlaj (#203) üzenetére


pikko
csendes tag

Miért is akarod eladni? Meguntad?

Nem tudom mennyiért tudnád eladni, de nem nagyon kapkodnak utána. Én az új fehéremet nem tudtam eladni, pedig beszerzési áron hirdettem 35 ezerért. A mlais mx base-ok is itt vannak a fiókban...

No de. Bár nem engem szólítottak meg fotó ügyben... :)) beltér kültér közeli élő élettelen ...

A pezsgő nem arany? EU raktáron nem látok sehol, 125 dolcsitól mozognak. Fehér meg szerintem csak nekem van az országban! :DD

Ja és most kipróbálom úgy,hogy nem kapcsolom ki éjszaka, és megnézem az üzemidőt képernyőidőt. Az első éjszaka reggelre 1% ot esett az akkuszint. De nincs bekapcsolva semmi wifi egyéb, csak alapon ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#207) pikko


pikko
csendes tag

Hát a vakus fotók nem lemaradtak.... :))
Mindenki nagy örömére. ;]
De többet ígérem már nem töltök fel.

[ Szerkesztve ]

(#208) dlaj válasza pikko (#206) üzenetére


dlaj
őstag

Miért akarom eladni?
Mert bosszant, hogy nálam 7%-ot merül egy éjszaka alatt, míg nálad egyet. Fele annyi az üzemideje mint nektek. És sokkal rosszabb képeket készít mint a tietek.
Egyébként az előbb készítettem ugyan ott jóidős képeket, ahol pár hete a rosszidősek készültek. Estére felrakom, össze lehet hasonlítani őket, illetve megnézem a notebookon a te képeidet is.
Egyébként tényleg eladhatatlan.
Pár hete én is felraktam 42-ért, és csak egy telefonboltos adott volna érte 35-öt. Más érdeklődő nem volt rá egy hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#209) pikko válasza dlaj (#208) üzenetére


pikko
csendes tag

Nagyon sajnálom,ha így látod.

A 7% merülés lehet beállítási hiba is.Vagy valamelyik programod rakoncátlankodik. Ezt csak úgy tudnád letisztázni,ha visszaállítanád gyárira,és úgy is megnéznéd. Akkor ki lehet zárni a hibás utólagos programokat.

A képeknél én nem nagyon látok eltérést. Szerintem egyformák. Az enyém semmivel sem jobb mint a tiéd.

Az üzemidő meg relatív,hiszen neked minden be van kapcsolva. Ha nekem is be lenne a 3G, wifi, szinkronizálás, bluetooth, infra, adatkapcsolat stb. akkor én sem tudnék ennyit kihozni belőle.

Az én véleményem szerint ha eladnád, és vennél egy másikat, az is u.ilyen lenne. Csak champagne színű.

Amúgy eltekintve a mi üzemidőnktől, elégedett vagy a tiéddel a saját használatod mellett?

Más: Ilyet még egy telefonomnál sem láttam...
Amikor használom az AirDroidot a jobb felső sarokban kiírja a memóriát.

Minden telefonomnál, két memóriát ír ki. Egy sd és egy telefon memóriát.
De ennél hármat ír!!!!
Ilyet még nem láttam.

(#210) dlaj válasza pikko (#209) üzenetére


dlaj
őstag

Sajnos nem így van. Az enyém tulajdonképpen mindig ennyit merült. Az R12 és a R15-el is. Root előtt és root után is. És nincs beragadva semmi. Ez az elején fel sem tűnt, de aztán egyre bosszantóbb lett.

Más szempontból elégedett vagyok a telefonnal.

A fényképező részéről meg annyit, hogy a különbség az órás képeknél nagyon jól látszik. Olyan zajmentes képeket mint a tied szerintem még a LG G4 sem tud.

[ Szerkesztve ]

(#211) dlaj


dlaj
őstag

Akkor itt vannak a "jóidős" képek, aminek a "felhős" változatai ebben a hsz-ban láthatók.
Ilyen és kész, és ezennel be is fejezem a nyavalygást, már ami a telefonom fényképező tudományát illeti.

Lejjebb van még kettő. Az első direkt ellenfényben, a második pedig a HDR-rel rásegítve készült.
Csináltam vakus képet is, de az nem publikálható, lévén hogy kásás (ez már nem is zajos), homályos förtelem lett.

Ellenfényben HDR nélkül,

és HDR-rel.

(#212) pikko válasza dlaj (#211) üzenetére


pikko
csendes tag

Szerintem ez teljesen jó , vagyis jók. Te nem így látod?
Hol látsz ezeken hibát? Hát komolyan jobb mint az enyém.
Én zajt sem látok sehol. Király.

Ebben a telefonban ez van, teljesen jó.

(#213) dlaj válasza pikko (#212) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem még mindig az jár a fejemben, hogy ez neked milyen jó lett, nekem meg ilyen fos.

De most már tényleg le...om.

Más: Az AirDroid nekem is 3 tárolót mutat. Tulajdonképpen az alsó és felső ugyanaz. Hogy eddig mit mutatót, nem tudom, mert bár ismertem a programot, és volt is a telefonomon, sohasem használtam semmire.

(#214) dlaj válasza pikko (#209) üzenetére


dlaj
őstag

És az vettem észre, hogy az AirDroid itt nekem magyar nyelvű.

(#215) eszementális


eszementális
tag

Na megjött!
Eddig nagyon király!

(#216) dlaj válasza eszementális (#215) üzenetére


dlaj
őstag

:C

(#217) Yag válasza dlaj (#213) üzenetére


Yag
tag

Meséljetek nekem erről az Air Droidról. Mit tud, hogy telepitem. Mi mindenre jó és hogyan hazsnálom.
Tetszik ami látszik belőle. Ha kicsit is olyan mint a UmiHammer toolsa akkor kell.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#218) dlaj válasza Yag (#217) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem olvass bele ezekbe a cikkekbe. Ami még jó, hogy van egy olyan kis minialkalmazása a PC asztalára, ami jelzi a telefonod eseményeit. Illetve egy kis felugró ablak jön fel a PC-re, ha a telefonon esemény, pl hívásod van.

Szerk. Ez a link nem jött össze. Szóval Google: "airdroid használata"

[ Szerkesztve ]

(#219) Yag


Yag
tag

Újratelepítettem a gépem.
Nem a telefonban volt a hiba hanem a PCnem vette a lapot. Most már 1mp se kell hogy felismerje.

Érdekesség: Újratelepítés után.
Gondotlam feltelepítek egy tűzfal programot. ZoneAlarm, régebben jól szolgált.
Telepítés utáni konfigurálásba kékhalállal belehalt a Win7. 5X újraindítottam, majd megelégeltem. 5x kékhalál. Szerencsére volt egy korábbi visszaállítási pont mentve, onnan sikerült indítani stabilan a Win7-et.
ZonAlarm felejtős gondoltam. Akkor legyen a Commodo tűzfal és víruskereső .... 65% nál lehalt a telepítés és leblokkolta a netemet. Wifi valahogy még működött de a PC internet portját úgy letitlotta, hogy se ki se be.
A 65% ról lekapcsoltam a telepítést mert 30 perccel később se volt képes befejezni a konfigurálást. .... bármit próbáltam állítani, javítani, semmit nem használt. További 30perc vacakolás után amegelégeltem és a pár órával korábban használt visszaállítási potra visszalőttem a Win7et. Érdekessége, hogy mindkettő program a gyári saját weboldaláról letölthető install programmal próbáltam telepíteni.
Lehet hogy a gépem a hibás, de egy frissen telepített gép nem sokba tud beleszólni telepítés ügyileg. Ha csak azzal nem, hogy örtudatáras ébredt a PCm mert rühelli ezeket a programokat és nem engedte telepíteni.
Mindenestre érdekes hogy ilyen is megtörténhet.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#220) dlaj válasza Yag (#219) üzenetére


dlaj
őstag

Örülök, hogy a telefonod most már rendesen tud csatlakozni. Akkor jöhetnek a képek is!

A másik probléma érdekes, biztos a géppel lesz valami bibi. Én mindenesetre a beépített tűzfalat használom már vagy 10 éve az Avast-tal, de nekem soha semmi problémám nem volt.

(#221) eszementális válasza Yag (#219) üzenetére


eszementális
tag

A legjobb az eset smart security!

[ Szerkesztve ]

(#222) pikko


pikko
csendes tag

Még a végén felállítom a kijelzőidőrekordot... :DD

45℅- os akkunál??? Most nem kapcsoltam ki estére. Talán 3 naja megy de lehet csak kettő...már nem is emlékszem.

(#223) dlaj válasza pikko (#222) üzenetére


dlaj
őstag

Ne hergelj! :)

(#224) pikko válasza dlaj (#223) üzenetére


pikko
csendes tag

Ne aggódj, majd 20% - tól rögtön leesik 0-ra. 13, 5 órától nem lehet több.

Nem akarlak ám hergelni. :N de azért ennek örülök.

(#225) dlaj válasza pikko (#224) üzenetére


dlaj
őstag

Csak vicceltem.
Jöhet minden infó a telefonnal kapcsolatban. Mert érdekel és másokat is érdekelhet.

(#226) pikko válasza dlaj (#225) üzenetére


pikko
csendes tag

BUÉK nektek.

:)

(#227) dlaj válasza pikko (#226) üzenetére


dlaj
őstag

Ja, ja Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek

Gratula a SOT időhöz.
Jut eszembe, nem az első hibás telefon amit kifogok. Vettem tavaly egy Gionee Elife E7 a jó fényképezős tulajdonság miatt. Aztán abba még a szelfi kamera is jobb képeket csinált, mint a hátlapi. Persze a többi tulajdonosnak nem volt vele baja.

(#228) pikko válasza dlaj (#227) üzenetére


pikko
csendes tag

Köszi. Sajnálom,ha kifogtál egy hibás darabot...
Mit lehet tenni? Eladod?Mit vennél? U.ezt?
Vagy elindulsz az oukitel 10000 irányba?

Mi az ami mozgatja a fantáziád?

(#229) dlaj válasza pikko (#228) üzenetére


dlaj
őstag

Nem adom el, mert így is bőven hozza az eddigi telefonjaim üzemidejeit. Kb egy évig megtartom, azután szeretnék egy még nagyobb kijelzőset venni, Valami tuti jó kamerával. A nagy aksi annyira nem fontos.

Ami most nagyon tetszik, és egy év múlva talán az ára is lemegy 100 forint alá, az a most bemutatott Samsung A9-es. Sajnos a Kínaiak (meg úgy nagyjából a többiek is) nagyon leragadtak az 5,5"-nál. Nem nagyon van választék ha 6" és jó kamera az igények.

(#230) Keeperv85 válasza dlaj (#229) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Végy MEIZU MX4-et: még a közelébe érő minőségű készülék sem volt sem előtte, sem utána nálam teszten. Pedig itt aztán már járt minden ország és árhatár képviselője...

(#231) dlaj válasza Keeperv85 (#230) üzenetére


dlaj
őstag

Tetszik. Különösen, hogy egész jó arányban tölti ki a kijelző a telefont.
6"-ban mit tudnál ajánlani?

(#232) Keeperv85 válasza dlaj (#231) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jó kérdést tettél fel, de nem egyszerű cseppet sem rá a válasz... Azt kell mondjam, hogy kissé el vagyok keseredve nagy telókat illetően. Nekem nem sikerült még egyet sem igazán megszeretni, mert:

Jó az anyag, jó a közösség, szuperek a romok > Pofátlanul drága. Lásd pl. a Samsung phabletjei. Minőségi kifogásom nincs ezekkel a tepsikkel, de az áruk... nos az más lapra tartozik.

Kevésbé jó alapanyag, kínai szoftver, support nuku > Ezt ismerjük ugye... Ilyenkor jönnek a kompromisszumok: "Oké,nem annyira fontos a kamera... " "Oké... nekem jó az a hangzás"... De itt jön más is a képbe: minél nagyobb egy ilyen jószág, annál inkább megfontolandó, hogy ha leül az ember, vajon nem-e hajlik félbe... és itt még nem is az ár a domináns. Lásd az Iphone botrányt... Ebből adódik, hogy minőségi 6 coll szerintem csak papíron létezik egyelőre. Ha jó akarsz magadnak, szorítkozz az 5,5 coll köré és a nem horror árazású, már bizonyított gyártókra koncentrálj: MEIZU-ban és Xiaomi sorozatban is akad bőven itt választék.

(#233) dlaj válasza Keeperv85 (#232) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ.

Nekem egy 6"-os telefonom volt eddig, egy Lenovo S930-as. Kb 6 hónapig volt meg, és nagyon szerettem. Különösen megfogott a sztereó előlapi hangszórói, és a kijelzője is nekem nagyon elég volt, IPS, és nagyon természetes színei voltak. Amit utáltam benne, az a foss kamera, és a gombvilágítás hiánya.

Ami most jó lehet 6"-ban az a Lenovo K920 (Vibe Z2 Pro). De annál meg elszúrták azt, hogy 5.x droidnál nem megy a duplakoppos kijelzőébresztés, meg még ki tudja mit, és azóta sem javították. Nem mintha anélkül nem lehetne használni, mert a Cubotom sem tudja, de ez egy kicsit zavaró.

Nálam a 6"-nál nagyobb phabletek (vagy egy vékony kávás 7"-os tablet) is beleférnének, mert napközben vagy nadrágzsebben, vagy egy kis táskában van, este pedig az asztalon pihen. Csak a telefonálás közbeni röhejes kinézet miatt nem használnék már akkora batárt. Tudom van bluetooth headset, de azzal meg nincs kedvem vacakolni.

(#234) Keeperv85 válasza dlaj (#233) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos, látod, ezek azok a kompromisszumok, amiről beszéltem. Hiába szeretem az adott készüléket, ha fájó szívvel le kell mondanom valamiről. Inkább legyen mindenben átlagos, mint szép nagy és jó anyagokban bővelkedő, de kompromisszumként harmat gyenge komponenseket felvonultató, átlag alatti kamera és pocsék hangzás pl.

(#235) nyisziati válasza Keeperv85 (#234) üzenetére


nyisziati
veterán

Ulefone Paris? XDA-n egész jókat mondanak róla. Fémház, üveg, 64 bit, 29.000 antutu, 4g B20-szal, és mindez csak 130 dodóért.

(#236) Keeperv85 válasza nyisziati (#235) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Még nem volt hozzá szerencsém, jó lenne ha valaki esetleg próbát tenne vele... :))

(#237) nyisziati válasza Keeperv85 (#236) üzenetére


nyisziati
veterán

Megtörtént, itt egy mélységi felderítő videó: [link] Fél óra.

Gyakorlatilag mindenben dicséri a srác, egyedül az aksi átlagos (2.400, ha jól emlékszem). A kamerája egész jó, a böngészési sebesség príma, játékok gyorsak, mikrofon-hangszóró jók...
OTA van, XDA-n ez a srác nyomatja a témát. Root, rom van - és még jól is néz ki. A becsukott tok ablakában megjelenő óra-lejátszó kombó nagyon egyedi és elegáns.
Két launcher-rel, jópofa gesztusvezérléssel. Erősen gondolkodom rajta...

(#238) Keeperv85 válasza nyisziati (#237) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak azt ne feledd el, hogy a srác viszonteladó és ráadásul igen közel áll nagyobb Kínai cégekhez így. Pl. az egyébként nem túl jól sikerült UMI Zero supportjáért is ő felel... :))

Nem mellesleg álszentség lenne tagadnom, hogy én is a magyar viszonteladónak dolgozom pl. Cubot H1 ügyben, de nem feladatom és nem is célom ajnározni ezt a készüléket. Az én dolgom a szoftveres oldalra szorítkozik,nem a marketingre...

(#239) nyisziati válasza Keeperv85 (#238) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmm.
Kösz az infót.
Akkor még többet gondolkozom. ;)

(#240) Yag válasza dlaj (#233) üzenetére


Yag
tag

Nekem volt egy CUBE T6 os Phabletem. 7". Mindent rendben találtam rajta de a 2/2 es kamerája a sírba vitt. Éppen nem volt túl nagy, (nekem) ellenben gyors, gazdaságos, minden kényelmes volt vele. Telefonálni furcsa volt eleinte és valóban csak mosolyogtak az emberek hogy mekkora tepsi, de összességében az dobta be a törölközőt nálam, hogy nem lehetett vele normális képeket lőni vele. Márpedig ha kimegyek a gyerekekkel az udvarra és látok egy jó szitut akkor legalább el tudjam kapni vele. Nem kell művészi kép, de legalább meg lehessen mutatni utána valakinek. Feleségem mániája a papírképekre konvertálás, azokról esélyem se volt.
Azért kerestem 5.5" körül megint, hogy a nagyobb képernyős emlékeimet kompenzáljam. Viszont nem volt kedvem tabletet és telefont hordanom egyszerre. Gondoltam lehet egy köztes állapotot elkapni, de csak a kompromisszumok maradtak.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#241) dlaj válasza Yag (#240) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, a tabletekbe általában low end kameraszenzort pakolnak. Különösen az olcsóbb árfekvésüekre igaz ez.

Egyébként a Cubot H1 képeit már érdemes papírra vinni?

(#242) Yag válasza dlaj (#201) üzenetére


Yag
tag

Karórám nem volt de a komód óra a közelben volt.
Nem állítottam sokat rajta. Iso 200. HDR. És sima képek. Szobai lámpa, 70es izzó vagy valami hasonló volt csak fel kapcsolva. A HDR képeknek az adott háttérvilágitást.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#243) dlaj válasza Yag (#242) üzenetére


dlaj
őstag

Jó képek, jobbak mint amit az enyém tud.

Úgy látom az én masinám nem csak üzemidőben, hanem fényképező minőségben is elmarad az átlag/normál Cubot H1-ektől.
Szívesen felraknék egy másik romot, de sajnos nincs hozzá. A telefonnak nincs nagy tábora és tulajdonképpen a (6.0 leszámítva) a legújabb droiddal jött ki. Így nincs is nagyon értelme romot gyártani hozzá.
Kár, mert egy MIUI-t vagy egy Vibe UI-t szívesen kipróbálnék rajta.

(#244) Yag válasza dlaj (#243) üzenetére


Yag
tag

Összességében jó képek de a vaku képessége miatt sajnos levon az érdemeiből.
A vaku nélküli normál képek szerintem is rendben vannak.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#245) dlaj


dlaj
őstag

Megmondanátok/néznétek, hogy az értesítési területről melyik irányba lehet eltávolítani az értesítéseket?
Nekem csak balra engedi, jobbra nem, pedig úgy kényelmesebb lenne.

(#246) pikko válasza dlaj (#245) üzenetére


pikko
csendes tag

Csak balra , szintén.

(#247) dlaj válasza pikko (#246) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi.
Elég értelmetlen, amikor az alkalmazásváltóban lehet jobbra-balra kihúzni.

(#248) Yag válasza dlaj (#245) üzenetére


Yag
tag

Balra, szintén. Nem tudnám megmondani melyik telómban volt jobbra eltávolítható ... valóban kényelmesebb lenne ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#249) Keeperv85 válasza Yag (#248) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha lesz egy kis szabadidőm megpróbálom átkapcsolni nektek... Nem biztos, hogy egyáltalán lehetséges, de talán... :B

(#250) pikko


pikko
csendes tag

Ennyiért szinte ingyen van 102 dolcsi pezsgő színben.
Gearbest nem Eu de gyors-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.