Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#99) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből, nem 4 és 6, hanem 6 és 8 CU...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#102) Duree válasza MiklosSaS (#60) üzenetére


Duree
veterán

jaj ezt elnézve azt kell látnom,hogy az 6850 kártyám már egy fabatkát sem ér.Kár.Muszály lesz váltani.

duree54

(#103) #90933760 válasza gtamate2 (#90) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy a régi 7870 bírja-e azokat az órajeleket, mert tudjuk hogy igen, hanem hogy az újabb kártya alacsonyabb feszen bírja ugyanazt az órajelet, mert jobb a chip.

(#104) Integrale válasza Speed® (#98) üzenetére


Integrale
veterán

Van R9-bol X nelkuli 370 is?

"Bad reklám is reklám too"

(#105) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha ezek a GPU-k megegyeznek a 270X-el, akkor az 1100 MHz már nagyon a határon van, rengeteg garis visszavitel lesz.

Nekem egy MSI 270X Gaming van, ennek a gaming profiljának az órajele 1080MHz, ezt szépen bírja is, de 1150-en feszemelés nélkül (+20% power limit mellett) alap ventiprofillal már van olyan játék ahol hibázik.

1200MHz-hez (cikkben említett tuningkártya) egyértelműen válogatott GPU-k kellenek vagy komoly feszelés.

Már a 270X szériával is volt jócskán próbléma, ha ezeket még tovább húzzák, akkor a kártyák egy jelentős része garis csere lesz :)

J.

[ Szerkesztve ]

(#106) Sinesol válasza #65675776 (#95) üzenetére


Sinesol
veterán

A Crysis 2 csak a fogyasztás mérésére van, nem a teljesitmény mérésre.
Gondolom a Crysis 2 pont olyan karakterisztikájú, hogy kb egy átlagos kiegyenlített terhelést ad minden kártyának, ezért jól megfelel a célnak. Teljesítmény mérésre nem használják, ezért ott nincs is feltüntetve.

Ha most olyan játékot mérnének, ami a tesztben is van, akkor már az összessel külön meg kéne csinálni a méréseket. Ehelyett sokkal egyszerűbb, ha veszünk egy teszttől független játékot, amivel kimérjük a fogyasztásokat és igy az eredményt nem befolyásolja egyik tesztelt játék sem a vga-k kárára.

[ Szerkesztve ]

(#107) Speed® válasza Integrale (#104) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Eddig csak is az volt..X majd mostanában érkezik.

(#108) #65675776 válasza Sinesol (#106) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bocs, de ez így totálisan értékelhetetlen. Ennyi erővel mérhetnék akár egy PS3 fogyasztást is.

[ Szerkesztve ]

(#109) Sinesol válasza #65675776 (#108) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem ezt csak te nem érted, vagy nem akarod.
No Offense :R

[ Szerkesztve ]

(#111) Sinesol válasza #32839680 (#110) üzenetére


Sinesol
veterán

Nemvalószínű, hogy ilyen kérdéses dolgok aktiválva vannak.

(#113) cskamacska válasza VaniliásRönk (#99) üzenetére


cskamacska
addikt

Hogy hogy érik el részletkérdés, Intel megtehetné, AMD már kevésbé. Hatóság meg mibe kötne bele, hogy haszon nélkül adják el a procikat, vagy a fejlesztési költséget a későbbi, AMD részvények máglyán égetési dzsemborijának belépési díjaiból szedné össze? :DDD

De én már azt sem bánnám, ha a videokártyákra is apukat aggatnának, csak történjék valami. Asztali vonalon erre az évre(az egészre! :Y ) kaptunk egy BIOS frissítést, egy szem lepkefingnyit húzott Kaveri hasonmást, meg egy rakás átmatricázott GPU-t. Biztos jól megy az AMD-nek, mert mind a desktop Carrizo, mind a GCN 1.2 elterjesztése minden ársávba már derogált neki. Nem baj, majd elmúlik. ;]

morgyi: Azért mielőtt MS-nV-Intel-Gyíkemberek paktumot vizionálunk, azért lessünk oda a suttyomban kidobott GCN 1.1 frissítésre, ami már 12_0 szintet garantál. Érezhették ott Sunnyvale-ben is, hogy nem lesz az 1.0 elég a boldogsághoz. :U Éppen ezért teljesen érthetetlen, hogy miért nyomják erőből az átnevezősdit, és miért nem frissítették már rég az egész termékcsaládot. :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#115) VaniliásRönk válasza cskamacska (#113) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem vagyok jogász, de biztos vagyok benne hogy a konkurencia szándékos csődbe kergetése azzal hogy előállítási költség alatt adod a termékeidet nem legális. De ha azt ki is magyarázzák, mivel nincs más x86-gyártó valószínűleg megpróbálnák feldarabolni az Intelt, ami vagy sikerül vagy nem, de hogy ezt az Intelnél nem szeretnék kideríteni az egészen biztos.

Az AMD-nél jelenleg fejlesztenek egy teljesen új x86 és egy ARM architektúrát, plusz valószínűleg gőzerővel dolgoznak a következő GCN verzión 14-16nm-re. Emellett nem meglepő, ha nincs pénz és/vagy kapacitás nagyobb refresheket kiadni, főleg hogy az újabb gyártástechnológiák sem állnak még rendelkezésre.
Szerintem az hogy nincs jelenleg egy ~5GHz-es Excavator 14nm-en ami tartaná a frontot a Zenig egyszerűen pénz(telenség) kérdése.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#116) hugo chávez válasza VaniliásRönk (#115) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Nem vagyok jogász, de biztos vagyok benne hogy a konkurencia szándékos csődbe kergetése azzal hogy előállítási költség alatt adod a termékeidet nem legális."

Ha csak a konkrét gyártási költséget nézzük, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy az nem több 100 dollárnál még a GT3e-s CPU-k esetén sem. Szóval van-lenne bőven mozgástere az Intelnek.

"De ha azt ki is magyarázzák, mivel nincs más x86-gyártó valószínűleg megpróbálnák feldarabolni az Intelt, ami vagy sikerül vagy nem, de hogy ezt az Intelnél nem szeretnék kideríteni az egészen biztos."

Nagyon is esélyes, hogy a terjedő ARM-alapú "PC"-k miatt már nem állna meg a monopólium-vád, úgyhogy nem lenne semmilyen darabolás. Az, hogy nem maradna más x86 ISA-t használó gyártó, ebből a szempontból nem számít. Viszont pont amiatt lenne gondban az Intel, mert az x86-64 meg az AMD tulajdona... Nem tudom, mi lenne abban az esetben, ha az AMD csődbe menne. Használhatná-e az Intel tovább, vagy új utasításkészletet kéne implementálniuk...

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#117) rocket


rocket
nagyúr

Hivatalosan csak Kinaban jelenik meg a kartya.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#118) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Inkább mindenki örülhetne nem kell két évente kártyát venni. Nincs itt semmi baj, C64, Amiga is jó volt sokáig :P

(#119) SylverR válasza NandoXXL (#118) üzenetére


SylverR
senior tag

+1

De azért az árak vagy így, vagy úgy, de most már elkezdhetnének esni, mert az nevetséges, hogy ami 7 éve 40ezerbe került, ugyanaz most 100-150ezer.

Nem!

(#120) nonsen5e válasza NandoXXL (#118) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez szép és jó, csak mondd meg a játékfejlesztőknek is, hogy az átcímkézésekre figyelemmel ne növeljék a gépigényeket sem. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#121) #65675776 válasza nonsen5e (#120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy valójában tényleg csak a gépigényt növelik.

(#122) blu79


blu79
addikt

- sziasztok, igen,,, csendben elrajtolt : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#123) snecy20 válasza #65675776 (#121) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából csak a VGA-igény növekszik. Bár az nagyon. Prociból, RAM mennyiségből több-kevésbé elég a 3-4 évvel ezelőtti szint/mennyiség is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#124) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ennél a kártyánál van egyáltalán értelme a 4gb ramnak?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.