Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez a Bus master beállítás igen érdekes, még nem néztem utána, hogy egészen pontosan mit eredményez (sínmestert tudom, mit csinál), de szerintem nem a Mercury hibája, hogy nem megy vele.
A másik probléma meg egyáltalán nem a Mercury miatt van. Ha a merevlemezed nem kap tápfeszt, de az adatkábel be van dugva, attól még a hálózat valamennyire aktív. Nem pont erről van szó földelt emitteres erősítőnél, de hasonló. Ott is van valami a kimeneten, ha a táp le is van kapcsolva (bemenet aktív).

(#2) csabyka666 válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


csabyka666
addikt

Én sem értem.

Tisztában vagyok azzal, amit a földelt emitterrel kapcsolatban említettél, de nem tudom elfogadni, mert amint írtam is, más (nem gagyi) alaplapoknál meg bírták csinálni, hogy ne fagyjon szét a rendszer, ha így kötöm össze a vinyókat.

Mindenesetre tanulságos volt a dolog, mert el tudom képzelni, hogy nem ez az egyetlen típus, ahol ez a "baki" becsúszhat.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3) dízelracer


dízelracer
senior tag

"A kommentekkel ne kíméljetek, csak őszintén...!" ;]

"A BIOS-t kapásból saját ízlésemre állítottam, és itt követtem el az első hibát."

- User error. Saját káromon megtanultam, hogy ha egy javítandó gép a kezeim alá kerül először mentek egy bios profilt és csak utána kezdek beletúrni és ha valamiről nem tudom mire való nem állítom el! :)

"Úgy álltam neki a telepítésnek, hogy az egyik vinyóról lehúztam a tápot, hogy ne zavarja a friss Windows-t (mindig így csinálom, eddig még soha sem volt gond). Igen ám, de az IDE-t rajta hagytam"

- User error. Alap, hogy semmit nem távolítunk el "félig". Nálam ASUS nForce 570SLI lapon ugyanígy bezavart egy "félig eltávolított" dvd olvasó.

"Kérdem én, egy ugyancsak alsó kategóriás ASUS, Abit, MSI...és még sorolhatnám a nagyobb márkákat - produkál ilyen nevetséges tüneteket?"

- Gyártótól függetlenül az összes alaplap amin ez a hulladék VIA chipset van hajszálra ugyanezeket a tüneteket produkálta volna.

Egyébként van itt a műhelyben egy 2004ben vásárolt gép. Igen csak hasonló ahhoz amit te leírtál. Mercury alaplap, via chipset, 2.40Ghz cerka. Az eltelt 6év alatt sosem megismétlem sohasem volt vele probléma pedig már egy párszor újra lett telepítve és többször bővítve is lett. :N katt

(#4) csabyka666 válasza dízelracer (#3) üzenetére


csabyka666
addikt

"Így van, én kértem, hogy ne kíméljetek!" ;]

"A BIOS beállítást mindig megnézem, mert értek már meglepetések. Eddig is így tettem, ezután is így fogok."

"A táplehúzásról annyit, hogy ez az egy nap jó tanulópénz volt, csak kicsit furcsa, hogy x éve foglalkozom ilyesmikkel (x>4), és még ennyire alap dolog nem szivatott meg. De hát így tanul az ember..."

"Abban teljesen igazad van, hogy a fos VIA chipset tényleg egy meddő próbálkozás, de őszintén...erre nem is figyeltem, hogy milyen a chipset. :) Amúgy Mercury-t nem hiszem, hogy pl. nForce chippel szereltek valaha, de javíts ki, ha tévedek."

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer be van lőve jól a hulladék alaplap, akkor az még működhet gond nélkül, csak sokkal érzékenyebb, mint izmosabb társaik, és pont az ilyen undorító tünetek miatt tartózkodni kell tőlük...

Köszönöm a kommentet! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#5) dízelracer válasza csabyka666 (#4) üzenetére


dízelracer
senior tag

A VIA chipset egy fostartály. Többször előfordult, hogy a memtest hibát dobott illetve egy csomó memóriával nem indul a gép holott egy Intel 865 chisetes alaplapban ugyanazok a memóriák hibátlanul hasítanak dual chanelben (a VIA ezt sem tudja DC). De a VIA chipset miatt a gép érezhetően lassabb mint egy azonos felépítésű intel chipsetes társa. Nyitáskor bekapcsoljuk záráskor kikapcsoljuk. Nincs nagy igénybevételnek kitéve így nem tűnik fel, hogy tetű lassú.
Nem tudom, hogy készült-e valaha Mercury lap nforce chipsettel.

(#6) csabyka666 válasza dízelracer (#5) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem nem készült.

Még annyit tennék hozzá a furcsa tünetekhez, hogy a VIA-s "drágaságot" minden apróság bezavarja. Pl. kiveszek egy memóriát, vagy épp' beteszek egyet, és kb fél perccel tovább postol. Mintha fel kéne ismernie egy új hardvert, vagy a fene sem tudja. Hihetetlen... :W
De valamikor minden előzmény nélkül lassul be a post, pedig semmit sem változtattam rajta.

Húh, jól lehúzzuk itt a VIA Mercury kombót! :Y :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7) dízelracer válasza csabyka666 (#6) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem semmi bajom velük. Mint már írtam 6éve műxik hiba nélkül. Kicsit lassú de megy, ez a lényeg.

(#8) Thunderzolee

Jujj, de utálom az ilyen elavult gépeket, csak a gond van velük.
Mondjuk én inkább egy korszerűbb (nem Celeron) procit tettem volna bele, azzal többre megy, mint egy régi VGA-val, hmm?

A memória bővítése viszont jó ötlet volt. :K

A többit már leírták itt a többiek. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Viktor77


Viktor77
titán

Én is így telepítek (második vinyó lehúz, pontosabban, csak kihúzom az adatkábelt a vinyóból). Még soha nem volt belőle gondom, igaz, csak ABIT lapjaim voltak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) csabyka666 válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


csabyka666
addikt

Nos, pénz szűkében ennyire futotta. Ha vettem volna bele procit, illetve memóriát, akkor maradt volna az alap videokártya, amivel annyi játék sem futott volna, mint így a Celeron + memóriabővítés + videokártya kombinációval.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#11) csabyka666 válasza Viktor77 (#9) üzenetére


csabyka666
addikt

Naugye'!?

Az a pláne - amit írtam már - hogy eddig is úgy csináltam, hogy táp kihúz, IDE marad, és mégis ment minden frankón. Most megtanultam, hogy ne így csináljam...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12) lacika8006


lacika8006
tag

hasonlókkal foglalatoskodok szabadidőmben Én is. ugyanilyen lappal adtam el egy gépet....
/ természetesen a vevőnek felhívtam mindenre a figyelmét, odaadtam kipróbálásra és utána dönthetett a vásárlásról! /

Az az alaplap szerintem is hulladék, vagyis inkább nagyon gyenge rendszerre van tervezzve... (a mai rendszerekhez képest főleg...)

az első gyíkja: a 2,8-as proci 1,86-on fut. A bios a szorzónál kiírja hogy locked 133 és nem lehet vele mit csinálni. :W
(ezt köv. bios reset ennek sikertelensége miatt elem kivétel is volt). A helyzet változatlan, maradt 1,86! szuper! király a lap!

a második : ez a legkisebb a 400 -as memóriát (mint azt a lap neve is mutatja) csak 266-on kezeli.

A harmadik : az volt, nem tud agp 8× -et csak agp 4×-et

A negyedik gondom, A LEGNAGYOBB! biost ill. a többi progit sem lehetett letölteni, a mercury oldaláról, visszaszámolt, hogy várjak! Majdnem felborítottam az asztalt, hogy megvárakoztatnak ezek a buzik! Engem, aki már tiszta ideg a szar lapjuk miatt. A legszebb az volt amikor 300-ról (kiírom) háromszáz -ról kezdet visszaszámolni, majd kiírta hogy nem lehet letölteni.....

itt megfogadtam, hogy hasonló kategóriájú gépekhez nem nyúlok többet.... a számtech boltos haver is hulladék kategóriának, nevezi az s478-at, ill. az alatta lévőket.
Hozzáteszem, netezésre elég egy ilyen gép, és éppen ezért nem váltanak nagyon sokan, csak amikor végleg beszarik.

Azokra haragszok, akik megtehetnék, hogy jobbat vegyenek (nem i7-re gondolok), mert lenne miből, aztán jönnek, hogy szar és csináljam meg.

(#13) csabyka666 válasza lacika8006 (#12) üzenetére


csabyka666
addikt

Nos igen. Én elfogadom, hogy van alacsony, közép, illetve felsőkategóriás termék - jelen esetben alaplap, de ez még nem indok arra, hogy gyenge minőséget gyártsanak.
Alacsony kategóriás termék attól alacsony kategóriás, hogy belépő szintű, tehát tudja az alapokat, azokat viszont 100%-osan!

Sajnos a Mercury nem ilyen...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14) pcszerviz


pcszerviz
csendes tag

Szerintem a táppal volt probléma, illetve a tápon belül a kondenzátorokkal. Ez tipikus Mercury táp hibajelenség, párat már javítottam :-) Nem hiszem, hogy az alaplappal lett volna probléma. Illetve lehetett még, de nem valószínű a memória időzítése. Az FX5900-as VGA-nak harmat gyenge egy 300 wattos tápegység, és a fent említett alaplap nem is támogatja a 8x AGP-t. :( A+A Rendszerház

http://szamitogep-javitas.eu Laptop és pc hardveres szoftveres javítás

(#15) csabyka666 válasza pcszerviz (#14) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

A Mercury tápok valóban az alsókategóriások közé tartoznak, de ebben az esetben nem ott volt a hiba. A problémát az okozta, hogy az IDE-kábelt rajta hagytam a vinyón, és ez megzavarta a rendszert.
Valóban kevés a 300-as tápegység, ezt a VGA szoftvere is jelzi - csökkenti a teljesítményt a stabil működés érdekében.

Ennyi pénzből sajnos többre nem futotta...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#16) pprod94


pprod94
aktív tag

Repül az idő.. 5 éves blog, akkor mindenki lehányta a deszkát, én pedig most, 2015-ben ilyen lappal, ezen cerkával, még mindig xp-vel raktam össze "gépet" barátnőm öccsének (a gép idősebb nála :DDD ) A gyártó weboldala tényleg brutál idegölő! Ott hagytam letölteni, letelt a számláló, és már érvénytelen a link! :) No de szerencsére lassan ezek a fenevadak csak kihalnak..

(#17) csabyka666 válasza pprod94 (#16) üzenetére


csabyka666
addikt

Nos igen, nagy jóindulattal nevezhető csak használhatónak ez a kombó. Sajnos annyira elfajult már a világ, hogy egy netezős gépbe is majdhogynem alap követelmény a 2 magos proci, 2 giga memória, és ez még csak a netezés, hol van akkor a YouTube-ozás...

A drivereket talán a Google megtalálja - a Mercury oldala úgy, ahogy mondod, nem visz előbbre. Itt sok gyártóhoz szokott lenni driver, nézd meg, hátha. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18) Dr. Romano válasza pprod94 (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Brutál? Haha.... ez még maga a paradicsom. 3-4 éve még létezett a Matsonicnak a weboldala. Igaz a cég már akkor döglött volt, de volt pofájuk a support menü download szekciójában lévő driverekért pénzt!!! kérni. Egy komplett lap feldriverezése 4-7 dollár között lett volna felszereltségtől függően. Nagyon nevettem azon. Kár hogy nem csináltam róla képernyőmentést mert már az oldaluk totál leállt :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) snecy20


snecy20
veterán

20k-ért már korrekt Core2Duo konfigokat ki lehet fogni, 5-6k-ért bele egy 9800GT, és menni fognak a pár évvel ezelőtti alapjátékok. Ajánlhattad volna nekik az Ezer éves Celeron cucc toldozása helyett. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) csabyka666 válasza snecy20 (#19) üzenetére


csabyka666
addikt

De az már 30k körül van, és lehet, hogy nincs mindenkinek 30k-ja. De egyébként nehéz nem egyetérteni azzal, amit mondtál.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21) snecy20 válasza csabyka666 (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Meg amúgyis most látom, hogy 5 éves a topik. :)
12 éves Celeronos, 1GB Ramos gépeken már semmi hasznosat nem lehet csinálni, fejleszteni szintén nem érdemes már őket mert már az adott foglalat legerősebb procija is ezer éve elavult, szóval netezős gépre egy C2D-nél nincs olcsóbb alternatíva. Bár, ha nincs benne dedikált VGA, akkor youtube és hasonlókra ez is édeskevés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) pprod94 válasza csabyka666 (#17) üzenetére


pprod94
aktív tag

Nagy nehezen azért le tudtam vadászni a drivereket :) De tényleg szomorú, hogy már a yt-nak is lassan külön hardverkövetelménye van..

(#23) pprod94 válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


pprod94
aktív tag

Azért az már munka! :DDD Ha emlékeim nem csalnak nekem is volt egy ilyen lapom a 370-es socket idején. Szerencsére VIA chipset volt, az XP-vel jó barátok voltak. :)

(#24) csabyka666 válasza pprod94 (#22) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajnos már évek óta elszaladt velük a szekér. Van egy 2 magos notim, 2009-ben vettem használtan. Akkor még vígan ment a YT böngészőből, most már csak külső lejátszóval, pl VLC-vel vagy SMPlayer-rel tudom csak nézni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25) pprod94 válasza csabyka666 (#24) üzenetére


pprod94
aktív tag

2 magos notin sem akar menni? Nem a vga-val van valami gebasz? Nekem egy kis mezei p4-en is el-eldöcög 480p-ben..

(#26) csabyka666 válasza pprod94 (#25) üzenetére


csabyka666
addikt

360p-ben még csakcsak, de a teljes képernyős mód ott is felejtős. Sajna nincs dedikált videokártyája, főleg nem HD támogatása. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27) pprod94 válasza csabyka666 (#26) üzenetére


pprod94
aktív tag

Akkor ott sajna teker a cpu :S

(#28) csabyka666 válasza pprod94 (#27) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, szerencsétlen kénytelen egyedül végezni a dolgát.

De az a vicc, hogy csak böngészőből ilyen, amúgy ha BSPlayer-rel vagy SMPlayer-rel nézem, akkor minimális CPU használat mellett mennek a 720p-s videók, akadás nélkül.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29) pprod94 válasza csabyka666 (#28) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ismerős ez az anomália, régi Sempront nyúztam és MPlayerClassiccal ment a stream, böngészőben még a 144p is szakadt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.