Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) voyager4.4 válasza peti_s (#49) üzenetére


voyager4.4
senior tag

80-100k egy iskola fejlesztésére nem nagy pénz, az más kérdés, hogy ezt sem akarják rákölteni mert 10 éve vettek egy progit 100-ért...

Úgy emlékszem én is írtam olyan szervet ahol nincs ikszpé, tehát a fejlesztés "kézzel fogható".

"az OTP-nél, és az állami szférában használt XP-ken is igen komoly, többszörös, nem microsoftos védelem van, nem hiszem h pont azok lennének kockázati tényezők."

Teljesen mindegy, hogy milyen professzionális védelmük van, ha maga az oprendszer a biztonsági kockázat, hamarosan meg egy támogatás nélküli bughalmaz lesz...

no fate but what we make

(#52) voyager4.4 válasza kispx (#50) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Erről beszélek... peti_s

no fate but what we make

(#53) peti_s válasza kispx (#50) üzenetére


peti_s
addikt

Nem tudom milyen arányban, de tudom h van XP-s gépük, nincs 1 hónapja h beszéltem egy ismerősömmel aki ott dolgozik. Ja, ki hagytam a felsorolásból a rendőrséget. Az egyik legelavultabb gépparkjuk van. Még P3-s XP-s gépet is lehet találni náluk.

(#52) voyager4.4, te nem beszélsz semmiről. Amit eddig írtál az egy háttérinfók nélküli 0.

(#54) kispx válasza peti_s (#53) üzenetére


kispx
addikt

Fura, hogy a mordor megyében mindegyik már 7-es, de nyugatfele le vannak maradna. Általában fordítva szokott lenni.

(#55) voyager4.4 válasza peti_s (#53) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Booocs, hogy én nem dobálózok ellenőrízhetetlen évszámokkal, meg porcesszortípusokkal... hogy hol mit mikor cseréltek le...

Amúgy még 1-2 éve divat volt állami szférában a titoktartási szerződés. (velem még írattak annó gyarkornokként :) ) Azóta ez így megszűnt vagy mi ? :F

Egyébként ahogy gondolod :R

no fate but what we make

(#56) peti_s válasza kispx (#54) üzenetére


peti_s
addikt

Megkérdeztem tőle, PentiumD CPU, 1 GB RAM, XP. Újabb van sokaknak, de nem tudja h milyen OS, nem ismeri fel h 7-e vagy vmi más.

Az oktatóprogramosra elfelejtettem válaszolni. Semmi extra nincs velük, magyar fejlesztésű programok, több mint 10 évesek. Még XP-s korszakban jelent meg a Varázsbetű programcsalád is, azok már mennek W7-el és W8-al is.

(#55) voyager4.4, amennyit leírtam ellenőrizhető, közbeszerzési eljárások amúgy is nyilvános adatok, abból lehet következtetni. A titoktartási szerződés most is divat, az h milyen gépeket selejteztek le, meg h van XP-s gép is sztem nem titkos adat.

[ Szerkesztve ]

(#57) CPT.Pirk válasza peti_s (#56) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak ingyenes alternatívák, amik többek, mint egy program család. Ott vannak pl. a komplett oktatásra összerakott disztrók, kis kortól az iskolás korig tartalmaznak mindent, ami kell. Az első találat: [openSUSE:Education-Li-f-e]

Amúgy a varázsbetű progik .net alapúak, ami valamennyire Wine alatt is megoldott ha feltelepíted. Lehet Linux alatt is mennek a cuccaik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) voyager4.4 válasza CPT.Pirk (#57) üzenetére


voyager4.4
senior tag

A "védett" ikszpék helyére meg mehetne ez ;]

no fate but what we make

(#59) peti_s válasza CPT.Pirk (#57) üzenetére


peti_s
addikt

Az a baj, h aki eldönti h mit kell használni, az valószínűleg nem ért hozzá.(Vagy le van fizetve.) Engem amúgy ez az eset nem is akasztott ki, mert itt tetszik az a hozzáállás, h nem akarják újra megvenni.
Hanem, az akaszt ki, hogy gépparkcserekor megveszik a mi pénzünkből több 10000 gépre az új Windows-t, és az új Office-t is. (mert Ilonka néninek az sem mindegy h a 2003-s vagy a 2010-s Excel-t használja) És akkor még azt is fizetjük, hogy Ilonka néni szintű usereknek tartani kell ismertetőt, szakmai gyakorlatokat az új OS-el, új Office-al. Ezek hatalmas pénzek, főleg egy olyan országban ahol nincs rá. A müncheni példa amúgy tetszik, mondjuk biztos ott is egy halom pénzt elvertek ismertetőkre, szakmai gyakorlatokra, de még mindig biztos kevesebb ez, mint az új OS, és office ára + az azokhoz tartozó képzés ára. Az egész rendszerrel amúgy az a baj, h az iskolában a Windows-t tanítják. Be kell vallanom, h én is annyi ideig használtam már Windowst, hogy nem tudom már megszokni a Linuxot. Amúgy egy nagyon szomorú példa: nem tudom h emlékeztek-e rá, pár éve volt a tv híradóban egy hír, h vmelyik óvodába tettek 1 millióért vízhatlan, ütésálló számítógépet a kicsiknek. Na, azon is XP volt, már ott elkezdték a Windowsra nevelést.

(#60) CPT.Pirk válasza peti_s (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem classmate PC volt a neven annak a ledobható gépnek, én is láttam egyszer élőben. Akkor is furcsálltam rajta az XP-t, mire kinövik a gépet, már az ott megszerzett tudás nem igazán lesz hasznos.

Egyébként engem is zavarnak az állami MS szerződések. Pl. nem tudom miért kell MS officet adni a diákoknak, mikor a diplomáig minden feladatot meg tudtam oldani Open, majd később Libreoffice alatt. Az sem indok teljesen hogy mit akarnak a munkáltatók, mert a mostani cégemnél is LO van minden gépen, nem az Office xy verziója.
Amúgy szerencsés helyzetben voltam, mert nálunk a PMMK-n (most már PMMIK) az ilyesmit tanító tanárok közül csak egy volt Windowsos, a többi nem. Így láttunk Linuxot és bash terminált, megmutatták mi mindent lehet benne csinálni amit Windows alatt max külső programokkal, meg pl. C programozás is Linux alatt ment mert egyszerűbb. Szóval van reménység, csak amíg a pénz irányít mindent...

voyager4.4: hehe, a start menu és rajta azok a gnome ikonok odavernek. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) adalbert1


adalbert1
veterán

Amúgy az merült fel bennem, hogy vajon mennyivel fog fellendülni a linux disztrók részesedése az asztali OS-ek közül az xp támogatásának megszüntetésével? Lehet, hogy pont az ms lök egyet ezzel a linux szekerén? :U

[ Szerkesztve ]

(#62) CPT.Pirk válasza adalbert1 (#61) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra inkább a steam box, meg a korábban kiadott Linuxos steam az, ami hatást gyakorol. - otthoni desktop téren.

Amúgy ha valami lökött a Linuxok szekerén, az a Windows8 és a Metro/Modern ui. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

A januári Chip magazinban is van 1 cikk témaindító matuzsálemünkről :)

Nem vitaindítónak szánom, de bemásolok ide pár bekezdést, jezőt, ha vki nem olvasná a lapot de ez pont érdekelné. (Persze a szerzői jogok miatt kicsit átfogalmazom itt ott :) ) Akinek kell úgyis megszerzi
megveszi.

Az időzített bomba, a süllyedő hajó. Ilyen jelzőkkel illetik az xp-t.

2012 július és 2013 július között 45 biztonsági frissítés jelent meg az xp-re, ezek közül 30 a 7est és a 8ast is érintette. Vagyis ha a jövőben megjelenik egy frissítés 7/8-ra, nagy az esélye, hogy sikeres támadás alapja lehet xp-n. ( saját megjegyzés: hogyne, hiszen ha belegondulunk a win7 a vista és az xp korcsa, a 8 meg egy finomhangolt 7es). Tehát a javítás win7-re, 8-ra el is készül, de semmi nem gátolja meg a hackert, hogy a hibajalentés alapján visszafejtse a javítást és így megtámadja az xp-t próbaképp. Meg is fogja próbálni ez egészen biztos és 60-70%-ban sikerrel is fog járni.

Több fórumbejegyzés és kiszivárogtatott infó szerint: A hackerek már tudatosan készülnek 2014 április 9.-re, gyűjtik a biztonsági réseket, de nagyon ügyelnek arra, hogy ne derüljön ki egy sem, hiszen az Ms-nek áprilisig még kötelessége kijavítania azokat.

És így tovább... érdemes elolvasni.

no fate but what we make

(#64) CPT.Pirk válasza voyager4.4 (#63) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe. Jót nevettem azon, hogy a Win8 az finomhangolt Win7. Mint Makó vs. Jeruzsálem. :D

De a korcsos megfogalmazás se semmi a Win7-nél. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.