Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Calibos válasza TomBoy1986 (#250) üzenetére


Calibos
addikt

ja, gyerek van, csak még kicsik. 2-3 évesek :)
Jó konfigot raktál össze. Játszani is karnak...

(#252) old gray


old gray
addikt

TomBoy1986 : írtad, h 6300FT-ért vetted. PÜ-ben szabadna megtudnom, hogy hol? Mert én csak a PC Gear-nél láttam 8700Ft-ért. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#253) TomBoy1986 válasza old gray (#252) üzenetére


TomBoy1986
veterán

[link]

Amúgy a cikkben is benne van, hogy a Vörös toronyban vettem :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#254) Eagle16


Eagle16
addikt

Új teszt. Chilla is van benne :)

Nemtudom hogy rakták fel szegényt a GTS-re, de valami nagyon nem volt jó :(

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#255) TomBoy1986 válasza Eagle16 (#254) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Tényleg lehet, hogy rosszul rakták fel, vagy pedig ennyivel melegebb egy 8800GTS 320-as. Ez is elképzelhető. Végülis attól a terhelt 63°C nem olyan rossz eredmény...

Meg hát ez egy viszonylag kis hűtő, ha összeveted az AC újdonságával. Ráadásul csak 4 HP van benne, nem pedig 6-8db mint pl. a HR-03-on. Na de nem is kerül annyiba. ;]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#256) Calibos válasza TomBoy1986 (#250) üzenetére


Calibos
addikt

privi akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#257) old gray válasza TomBoy1986 (#253) üzenetére


old gray
addikt

És tényleg. :B

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#258) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

A Csilla hőcsövei hány mm-t lógnak le a kártyáról? Nem tudom, befér-e a házamba :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#259) bakosgabor57 válasza Satan_Claus (#258) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha ránézel a képre,és a ventik 80-asok,akkor max. 120mm-széles.Olyan ház nincs,amibe ne férne be./fizu után én is veszek egyet/

[ Szerkesztve ]

(#260) Satan_Claus válasza bakosgabor57 (#259) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az ok, hogy max 12 centi, de mennyit lóg le? Ott a házamon egy ventilátor, amibe belelóghat a hőcső. :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#261) TomBoy1986 válasza Satan_Claus (#260) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Lemérem neked, kár hogy nem láttam korábban, mert most szereltem :W
Na, majd itt jelentkezem az adattal :)

Ha jól értem, akkor az érdekel, hogy a kártya teteje és a hőcső teteje között hány mm van, ugye?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#262) Satan_Claus válasza TomBoy1986 (#261) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nagyon köszi, az kéne :K :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#263) Eagle16 válasza Satan_Claus (#258) üzenetére


Eagle16
addikt

Legalul nézd.

33mm-t lóg le a hőcső, ha arra gondoltál.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#264) TomBoy1986 válasza Satan_Claus (#262) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A kártya tetejétől 21-22mm. De még süllyeszthető, mivel a felfogatás változtatható.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#265) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Köszi :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#266) Eagle16


Eagle16
addikt

Ezen is Chilla van. Csak most vettem észre :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#267) laragirl83


laragirl83
őstag

4850-en is alkalmazni kell a védőcsíkokat?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#268) TomBoy1986 válasza laragirl83 (#267) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem, van keret.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#269) blackmolly válasza TomBoy1986 (#268) üzenetére


blackmolly
csendes tag

Szia! Végigolvastam a hsz-eket, de nem találtam választ a következô kérdésemre: hány mm-rel lett így szélesebb a kártya? Pontosabban, összesen hány mm lett a kártya TELJES szélessége a PCI-E csatlakozótól mérve? Persze, megadhatod mind a két méretet is... :D (Ugyanis egy 25 centis oldalventim van, ami befelé 3 cm vastag. Emiatt pl. az Accelero S1-es 8 mm híján nem fér be... :W ) A T-Rad2 meg még nem kapható. :)

(#270) TomBoy1986 válasza blackmolly (#269) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szia!
Örülök, hogy türelmesen végigolvastad :)

[link]

A kompatibilitási lista alján van ez a kép. Remélem válasz a kérdésedre.

De látom már, hogy a magasságát kérdezed, hogy mennyivel változott, nos a kártya fölé a heatpipeok (kártya tetejétől mérve) 21-22mm-re emelkednek ki.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#271) blackmolly válasza TomBoy1986 (#270) üzenetére


blackmolly
csendes tag

He-he. Naná, hogy türelmesen végigolvastam... Csak úgy nem veszek semmit, ezért van a PH... :DD És persze, külön köszönet neked, hogy megírtad a tesztet! :C
De:
Sajna elbeszéltünk egymás mellett... :) A mellékelt linken CSAK a Chilla méretei vannak, nem pedig a Chillával szerelt kártyáé... Szóval, az érdekel, hogy az alaplapi PCI-E csatlakozótól mérve (ami ugye egyben a kártya széle is – ha a pci-csatlakozót nem számítom, hiszen be van dugva), hány mm összesen a Chilla heatpipeok széléig? Vagy másképpen fogalmazva:
Hány mm-szer hány mm annak a doboznak a mérete, amibe lapjával fektetve, Chillával felszerelve PONT bele tudnám rakni? :D És akkor már azt is kérdem, hogy mindez így milyen magas a Chilla tetejétôl a kártya alsó legnagyobb kinyúlásáig (ami gondolom az oldalsó ház-felfogató-DVI-csatlakozós fémrésze)?
Tehát módosítva a fentebb említett dobozkát:
Hány mm X hány mm X hány mm? (szélesség X mélység X magasság – mert – mondjuk – tekintsük a gépbe szerelt polcocskának :)) )

phûûûû... :DD

Bocsi, hogy egy kicsit hosszú lett és dogoztat(ná)lak, de naggggggyon kéne ez a méret, mert már pénteken jön a karim... :K

(#272) TomBoy1986 válasza blackmolly (#271) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Meg fogom mérni neked, bár a magasság az kapásból normál kártyamagasság + 21mm.

A hossz az meg ~20cm.
A mélység meg igazából rajta van a képen, amit linkeltem, a kártya kb 2mm.

De meg fogom mérni pontosabban, ha így nem elég.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#273) blackmolly válasza TomBoy1986 (#272) üzenetére


blackmolly
csendes tag

Ha megtennéd, nagyon megköszönném. Tulajdonképpen az a baj, hogy másképp értelmezzük a méreteket. Te úgy mérsz, hogy a kártya a hosszabbik oldalával érintkezik az asztallal és a rövidebbik oldala felfele áll. Én meg a szimplán az alaplapra csatlakoztatott kártyából indulok ki, tehát:
nálam a szélesség = a kártya hossza (azaz a hosszabbik oldala), ami nálad ugye kb. 20 cm.
Nálam a mélység az a kártya szélessége (azaz a rövidebbik oldala), ami mondjuk legyen 10,5 cm.
És a két előző méretből adódóan nálam a magasság pedig az, ahogy a berakott kártyát - a házad oldallapját levéve -, látom, azaz felülről nézve a kártya tetejétől (azaz valójában aljától) a Chilla ventillátorának aljáig (azaz valójában a tetejéig, merthogy ugye a kártya fejjel lefelé van berakva a gépbe)...
Bár most jobban átgondolva a válaszodat, tulajdonképpen lehet, hogy a hőcsövek + 21 mm-t adnak hozzá az általam aposztrofált szélességhez, azaz a kártya rövidebbik oldalához? Izé..., vagy nem? Igazam van, vagy igazam van? :)
Persze, kérdezhettem volna úgy is, hogy mennyi hely maradt neked a hőcsövek és a házad oldallapja között? Ez persze eléggé egzakt számot eredményezne számomra, hiszen a házaink nem biztos, hogy egyforma szélességűek... Tehát ezt továbbszőve: és mennyi helyed van amúgy az alaplapi PCI-E csatlakozód és a házad oldallapja között? És akkor ebből kivonnám az előzőt, és megkapnám azt a méretet, amire tulajdonképpen kiváncsi vagyok! :D (Merthogy még mindig nem tudom, hogy a Chillával felszerelt 4850-es kártyát a helyére rakva, vissza tudom-e rakni a házam oldallapját, amiben ugyebár már be van építve egy 25 centi átmérőjű ventillátor, ami az alaplap felé elvesz 3 cm-t a belső térből...)
Hűha, ennél komplikáltabban nem is írhattam volna... :DD
És bocs, hogy növelem a topikod hosszát... :D
Lassan a kérdésem vetekszik a teszted méretével... :DD

[ Szerkesztve ]

(#274) Templomegere


Templomegere
senior tag

Hali ! Hol lehet hozzájutni egy ilyen hűtéshez ? Esetleg nagykert is tudna valaki ?

(#275) ANT


ANT
őstag

Jól látom, hogy a két venti kábele egy csatlakozón van közösítve? Az király, mer' akkor csak egy aljzatot foglal az előlapi panelen!

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#276) TomBoy1986 válasza ANT (#275) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, jól.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#277) ANT válasza TomBoy1986 (#276) üzenetére


ANT
őstag

Köszi.
Azt esetleg meg tudnád nézni/mondani, hogy mekkora áramfelvétele van a ventiknek? Ugyanis az előlapi panel egy ágra jutó terhelhetősége 1A, csak azt nem tudom, hogy ez elég lesz-e? Műszaki adatoknál pedig nem említik sehol a teljesítményt. (Vagy csak én nem láttam. :F )
Bár gyanítom, nem lehetnek nagy áramzabálók, mert a 8-as SWiF ventik áramfelvétele is max. 0,1A körül van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#278) creation válasza TomBoy1986 (#1) üzenetére


creation
senior tag

elfogytak a képek :o)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.