Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) MajaG válasza kenand (#650) üzenetére


MajaG
senior tag

Na ezt nem értem hogy mit hogy formazzak, hova masoljak, hogy inditsam. Erről írnál egy step by stepet, ha neked mar sikerült. Mert nekem mindig elakad a telepítés ezzel. Meg nagyon reggel van, egy hozzászólással feljebb látom leírtad.

[ Szerkesztve ]

(#652) Victoryus válasza MajaG (#646) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönjük a leírást !
Egyébként amit az összefoglalóban linkeltem ott is írta, hogy csak Windows 7es gépről megy a visszaállítás.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#653) sing1ep1ayer válasza MajaG (#646) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ez kábé a leghézagosabb telepítési leírás, amit valaha láttam - már elnézést.

Először is le se írtad, hogy a fájlokat, amiket le kell szedni, azt mégis honnan kellene? Minimum linkelhetnéd őket. Illetve sem kaptam választ, hogy így mégis milyen partícióra települ az Android? Ha csak 1 nagy partícióm van, akkor azt feldarabolja sok kicsire, ahogy eredetileg volt? Vagy rátelepszik a nagyra?

A szándék amúgy dícséretes, csak kicsit összeszedettebb leírás kellene, mert ez alapján szinte látom, hogy többen sikeresen lenullázzák majd a gépüket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#654) MajaG válasza MajaG (#651) üzenetére


MajaG
senior tag

Hopp még sincs annyira reggel, azt a 10-esről írtad. :)

10-nél fat32/GPT vagy fat32/mbr a Pendrive?

A 8.1-nél 2 USB pendrive kell a leírás szerint, de nekem azzal mindig elakadt, ezt csinálta valaki?

(#655) MajaG válasza sing1ep1ayer (#653) üzenetére


MajaG
senior tag

Teljesen lenullázott gépre vonatkozott!

Bármi van a gépeden, ez ledurrant mindent, mert létrehozza az eredeti partíciókat. /legalábbis Android partíciók biztosan kuka./

Nekem semmilyen partícióm nem volt. A fájlok ott vannak az összefoglalóban, de a képen is látszik, hogy melyik négy az. Bocs, de este már nem volt időm/kedvem litániát írni.

Kiegészítésül ezeket kell leszedni hozzá a techtabletsről:

1. VI10 Android Intel MFG Flashing Tool
2. VI1032G Android Rom

@Victoryus akkor elkerülte a figyelmemet, de én csak azt láttam, hogy Windows 7 kell, a 64bit-et nem.

[ Szerkesztve ]

(#656) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy nekem azért nem sikerült a CWM, meg a Gravity box felrakása a másoknál bevált módon, mert Win10-es 64 bites laptoppal próbálgatom? De a win7-es gépemmel egyáltalán nem hajlandó kommunikálni abd-n, pedig több driverrel is kipróbáltam. Nem világos, miben lehet más. Látszólag a win10-es géppel is minden rendben megy, de mégse...
Csak érjenek már ide a pendrive-ok, lementek róla mindent, utána legyalulom ezt a retek androidot, és felteszem a remix os-t.
Az android nálatok is bőkezűen bánik az aksival? Nekem tele a hócipőm vele. Win10-zel elmegy a tab 7 órát, hdmi-vel külső monitorral 8.5 órát is, de droiddal meg kb 5 és felet. És amikor ez a gyökér android azt mondja üres az aksi, utána a windowst elindítva az még több mint egy órát képes menni.
A chuwi semmit nem optimalizált ezen a droidon az is tuti. Ugyanazok az appok vannak fent, mint a telefonomon, egyik se nagy aksi zabáló, mert a P780 elmegy 9-10 órát wifivel meg bekapcsolt képernyővel. Nem rossz az 5 óra se, más tabokhoz képest, de ha benne van a hardverben a 6-7 óra akkor bírja már ki ez a szerencsétlen. Próbáltam szerkeszteni a framework-res fájlban az aksi kezelést, de az elkészült, szignózott apk-fájlt nem lehet telepíteni, mert x86os a gép. Erre is keresem még a megoldást... De ha a remix os tényleg olyan jó, ahogy mondják, akkor nem vacakolok vele.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#657) MajaG


MajaG
senior tag

Összefoglalóba:

Visszaállítás gyári Windows 8.1-re:

Szedjük le http://techtablets.com/downloads-drivers-roms/-ról a VI1032G Windows8.1 Image Part01-11 fájlokat.

Csomagoljuk ki a gépünkre, ebben találunk két könyvtárat. USB1 és USB2.

1. Az USB1-hez tartozó Pendrive-ot formázzuk le Windows formázóval FAT32-re, a neve WINPE legyen.

2. Ezután az USB1-ben lévő összes mappát/fájlt másoljuk rá az USB1-es pendrivera, melyet leformáztunk előtte FAT32-re. FONTOS, hogy minden a gyökérben legyen!!

3. Az USB2-es Pendrive-ot formázzuk le Windows formázóval NTFS-re, a neve WINRE legyen.

4. Az USB2-ben lévő images mappát másoljuk rá az USB2-es pendrivera.
Fontos, hogy az images legyen a gyökérben, s nem az imagesben lévő fájlok!!!

5. Ezután dugjuk rá a két pendriveot egy hubra, hogy legyen szabad usb portunk a billentyűzetnek is. Csatlakoztassuk a pendriveokat és a billentyűzetet.

6. Tartsuk lenyomva az ESC gombot, s közben nyomjuk meg a chuwi bekapcsoló gombját. Ekkor be fog jönni a bios, itt válasszuk a Boot Manager opciót és nyomjunk rá az EFI USB pendrivera.

7. Ezután nincs más teendőnk, mint várni míg végez a telepítéssel.
Ha sokáig nem csinál semmit a tablet, kapcsoljuk ki majd kapcsoljuk be úgy, hogy a bekapcs és - gombot nyomjuk, itt válasszuk ki a Windowst, kis/sok idő elteltével folytatja a telepítést.

Eltart jó ideig, ne legyünk türelmetlenek!

A végén fel fog dobni a windows egy ablakot, okézzuk le.

8. Ezután bejön a szokás régió választó menü stb.
Állítsuk ezeket be /régió, ország stb./
Ha mindent jól csináltunk van egy mükődő egérrel-billentyűzettel mükődő Windows 8.1 a tabletünkön.

9. Most tegyük fel a drivereket a double driver program segítségével.
Innen tudjuk leszedni:

http://double-driver.en.softonic.com/download#downloading

Szedjük le a fentebb írt techtablets linkről Windows 8.1 drivers mappából:

Chuwi Vi10 Drivers Doubledriver Backup (76.6 MiB)

10. Rendszergazdaként indítsuk el a Double Driver-t!

Kattintsunk a Restore-ra/ majd a compressed-nél a három pontra.
Itt tallózuk ki az előbb leszedett zip-et.

Fontos NE csomagoljuk ki előtte.

Várjuk meg míg betölti a fájlokat, majd nyomjunk a Restore Now gombra.
Ha kér a telepítő engedélyt, adjunk neki.
Eltart a telepítés néhány percig, így megint csak türelem.

Az újraindulás után egy teljesen gyári állapotú windows-t kapunk.

*Itt légyszi írjátok le, hogy mit kéne még, hogy a touch screen menjen, mert az nem működik 1-2 driver telepítés failre fut, a DD-ben.
Vagy valaki csináljon egy saját backupot a 8.1 drivereiről és dobja fel valahova
Mert az iwd és a kamera telepítés mindig failre megy, s a touchscreen se megy*

[ Szerkesztve ]

(#658) Thusor


Thusor
őstag

Külső billentyűzet esetében nálatok is van olyan hogy nem érzékeli? Egy idő után amikor alvásból felébred a tablet akkor jelentkezik a probléma.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#659) sinak


sinak
tag

Ki találkozott olyan jelenséggel, hogy az SD kártyaolvasóban lévő kártyát van amikor azonnal olvassa írja a tab, de van hogy hosszú percek telnek el, mire a tartalma megjelenik. Próbáltam más kártyával mindíg ugyan ez a helyzet. Átraktam egy kártyaolvasóba és úgy az USB-be így meg tökéletes. Ezt én szívtam be és harveres a hiba vagy találkoztatok ezzel a jelenséggel és van rá orvosság?

#MajaG: A Double Driver proginál nem fontos, hogy zip-ben legyen a cucc. Én már többször újraraktam a gépet és a win telepítés után mindíg kicsomagoltam a drivereket az asztalra egy ideiglenes mappába és azt mutattam meg a DoubleDriver-nek. Pillanatok alatt felpakolta a drivereket és soha nem hibázott.
Ja még annyit, hogy ha így ujrarakom a Wint akkor a még gyári állapotban lévő particiókat nem cseszi szét? Az Andriod marad? Mert nekem az kell!!

[ Szerkesztve ]

(#660) MajaG válasza sinak (#659) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen nem csesz szét semmit, mert mindent úgy hozz létre újra, ahogy volt amikor kivetted a dobozból.
Szóval aki törölt minden particiót, mint én is annak a teljes gyári visszaállítás lépései:

1. Android létrehozás amit este leírtam, hogy kell
2. Win ezzel a módszerrel amit ma írtam.

ui.:

Próbáltam kicsomagolva is, a jelzett driverek nem mennek fel, se kicsomagolva, se becsomagolva.:(
Eddig ezzel nekem se volt gondom, érdekes.

Felraknád valahova a te wined drivereinek a backupját?

[ Szerkesztve ]

(#661) sinak


sinak
tag

Összegyüjthetnénk pár hasznos tippet is:

elsőnek itt egy parancs ami kikapcsolja a hibernálást így eltünik a C gyökérből a 5-800 MB méretű hiberfile.sys állomány. ez tök felesleges. még asztali gépnél sem használom.

powercfg /h off

egy rendszergazdaként indított parancssorba kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#662) sinak válasza MajaG (#660) üzenetére


sinak
tag

Megy fel a backup a MEGA-ra ha kész küldöm a linket.

(#663) MajaG válasza sinak (#662) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

Fel kéne rakni valahova egy osztott excelt/wordot/valamit, amibe bele mehetne a tipp/leírás, s amikor le vannak tesztelve, akkor mehetne fel ide az összefoglalóba.

(#664) Victoryus válasza MajaG (#663) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ide is írhatjátok, majd kitörlöm ami nem kell már, vagy bekerült az összefoglalóba...
Tettem még egy próbát a framework-res.apk módosításával, de ugyanaz, a cwm kiírja, hogy nem tudja telepíteni a zippet. Pedig most magán a chuwin csináltam, mondom hátha.. a többi gépem mind amd-s.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#665) sinak válasza MajaG (#663) üzenetére


sinak
tag

[link]

A windows driverek kivételével itt van mind. Benne van mind a kettő ami neked kell.

(#666) MajaG válasza sinak (#665) üzenetére


MajaG
senior tag

Sajnos ezzel sem megy a touch.
Viszont találtam egy videót, délután kipróbálom ez alapján:

Youtube

(#667) sinak válasza MajaG (#666) üzenetére


sinak
tag

Akkor nálad a windowsból hiányzik valami. A driver tuti jó mennie kellene.

Azt nem tudjátok, hogy a recovery particióról, hogy lehet visszaállítani?

(#668) Flashget


Flashget
félisten

Lehet a chuvihoz magyar kiosztású billt venni? És ha igen honnan vagy ha nincs ilyen, akkor honnan és melyiket érdemes rendelni?

Realme GT Master Edition

(#669) sinak


sinak
tag

Újabb tipp.

GodMode (rejtett beállítások) elérése.

Létre kell hozni az asztalon egy új mappát aminek az alábbi nevet kell adni:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Ennek hatása, hogy ebben a mappában lesz az összes beállítási lehetőség amik eddig rejtve voltak :)

(#670) Thusor válasza Flashget (#668) üzenetére


Thusor
őstag

Én ezt a billentyűzetet vettem a vi10-hez. Nagyon tetszik, de nem magyar kiosztású, igazából a "Í" betűn kívül mindennek ott a helye.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#671) Flashget válasza Thusor (#670) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#672) MajaG válasza sinak (#669) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem megy. Úgy látom, most ahhoz kell majd egy hét, hogy a Windows alatt működésre fogjam az érintő kijelzőt.

Ami alatt nem megy:

Chuwi WIN 8.1, Chuwi WIN 10, Win 8.1. :(

Ehhez nem is talál drivert, kézzel hozzáadom se fogad el semmit:

[ Szerkesztve ]

(#673) Thusor válasza MajaG (#672) üzenetére


Thusor
őstag

Win 10 alatt innen szedtem le a touch screen drivert. Kicsomagolod és rendszergazdai jogokkal futtatod. Majd újra indítod a windowst és működnie kell.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#674) MajaG válasza Thusor (#673) üzenetére


MajaG
senior tag

Próbáltam már nem megy. Érdekes, hogy azoknak nem megy, akik teljesen letörölték a gép particióit 0-ra.

(#675) Pcm válasza MajaG (#674) üzenetére


Pcm
tag

205-ös vagy 206-os biosz van a gépen?
Mert én frissítettem 206-osra, az alatt nem ment, a drivert se tudtam megetetni vele.
Vissza 205-re, ezzel jó.

(#676) kenand válasza MajaG (#674) üzenetére


kenand
veterán

Supervisorként rá lehet telepíteni a touch drivert (telepítő bat fájlra jobb egérgomb futtatás rendszergazdaként)
És felrakja..

Windows alatt katasztrofális az sd kártya sebessége, alkalmazást képtelenség futtatni róla. NTFS-re formázás sem sokat segít. NTFS-re formázva hisztizik az Android, de az ingyenes paragon NTFS segítségével legalább fel lehet csatolni az Android alá.
Ha valaki még nem updatelt 10-re és van szűz 8.1-e ott mennyi a szabad hely?
Esetleg-bár lehet megegyezik az eredetivel- a needromos wimbootos 8.1-es feltelepítés után mennyi hely marad a gépen?
Mivel az sd kárty katasztrofális ezért kérdezném, melyik oprendszerrel marad több (sima win 10 update a legkatasztrofálisabb, vagy a sima 8.1-nem a wimbootos)

[ Szerkesztve ]

(#677) MajaG válasza Pcm (#675) üzenetére


MajaG
senior tag

206, vissza rakom akkor a 205-öt egy próbát megér.

Mikor visszaraktad a 205-öt teljes windows reinstall, vagy csak driver?

Gyárilag 206 volt rajta mondjuk.

@Kenand nem rakja

[ Szerkesztve ]

(#678) Pcm válasza MajaG (#677) üzenetére


Pcm
tag

Semmi, 205-el jött, ráraktam a 206-ot, aztán vissza a 205-öt.

(#679) MajaG válasza Pcm (#678) üzenetére


MajaG
senior tag

Nekem 206-tal jött emlékeim szerint, de felraktam a 205ös biost és bár a telepítés failure, de végre megy a touch screen!

Akkor srácok megvan a teljes visszaállítás leírás a gyári. Android-Win 8.1 kombóra. :)

1. 205-ös BIOS-t kell felhagyni/felrakni.

2. Androidot 64bites Windows alól lehet visszarakni
3. Gyári Windows-t pedig két pendriveról

[ Szerkesztve ]

(#680) kenand válasza MajaG (#679) üzenetére


kenand
veterán

Szűz 8.1 mennyi helyet foglal? Pontosabban mennyi a szabad hely?

(#681) MajaG válasza kenand (#680) üzenetére


MajaG
senior tag

Passz. Már fent van egy saját Win10, mert a gyári kulccsal nekem nem lehet aktiválni.

Terveim szerint ma készítek egy videót a teljes műveletről Bios Flash+Android+Win8.1.

Akkor megnézem!

(#682) Victoryus válasza kenand (#680) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A 32 gigás verzión 7 körül van a szabad, a 64 gigás verzión 30 körül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#683) Thusor


Thusor
őstag

Próbáltam google-ban keresni, és múltkor magamtól is megtaláltam de most valahogy nem megy. Windows 10 alatt hol találom az automatikusan induló programok listáját ahol be tudom állítani melyik induljon melyik ne?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#684) sbwolf válasza Thusor (#683) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ha a parancssorba beírod, hogy "msconfig" elő kell neki jönni.

(#685) Ronam válasza Thusor (#683) üzenetére


Ronam
addikt

Feladatkezelő/indítás

(#686) Thusor válasza Ronam (#685) üzenetére


Thusor
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget. Sikerült kiiktatnom az energiazabálóbb alkalmazásokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#687) Vizes Tomi válasza Thusor (#686) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Ha leírnád, hogy melyikek azok megköszönnénk :)

(#688) Thusor válasza Vizes Tomi (#687) üzenetére


Thusor
őstag

Azok közül amiket telepítettem azok az alábbiak: Viber, skype, spotify.
Windows alap progik közül: skydrive, illetve mindent az adatvédelem/háttérben futó alkalmazások részben.

Ha van még valamilyen tippetek az energiagazdálkodás témakörében, azt én is szivesen venném.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#689) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A 32 gigás tab partícióiról tudna valaki egy lemezkezelős képet feltölteni?

Illetve valaki meg tudja mondani, hogy az Androidnak mely partíciókra van szüksége a működéshez?

(#690) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Olyat csinált már valaki, hogy összes partició mentése? Melyik programmal lehetne? Nyilván pendrive-ról bootolnám, és usb-s merevlemezre menteném.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#691) djgeg válasza Victoryus (#690) üzenetére


djgeg
őstag

Clonezilla?!
Ha jól rémlik nemrég ezzel klónoztam egy telepített Vmware esxi USB sticket (minden partíciójával) és full HDD ét is tud menteni/klónozni elvileg.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#692) sing1ep1ayer válasza Victoryus (#690) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Bármelyik linuxos CD-ről (vagy USB-s drive-ról) ha bebootolsz, találsz rajta alapból egy GParted nevű alkalmazást. Teljesen olyan, mint a Windows alá írt partícionáló programok, de nagyon egyszerű vele meghajtókat klónozni. Simán CTRL+C / CTRL+V-vel képes menteni a kívánt helyre. Kérdés, hogy a Chuwi-n elindul-e egy live Linux disztró annyira, hogy legalább egy egér és/vagy billentyűzet működjön, illetve legyen kép a kijelzőn. Még nem próbáltam ki vele.

(#693) kenand


kenand
veterán

SD kártya kezelés katasztrofális Windows alatt, semmire sem jó, sőt...SD-re tettem a Steamet. Következő induláskor semmire sem reagált a gép hosszú percekig. ... rájöttem, hogy a steamet akarta automatán elindítani...kivettem az automatán indulók közül, de úgy is katasztrófa, volt. Le kellett formáznom, most semmi sincs az SD-n így működik a gép. Plusz tárhely nélkül nagyon korlátozottan használható. Összesen 10GB van az alkalmazásoknak...

(#694) Ronam


Ronam
addikt

Hasznalja valaki a gepet kulso vinyoval? Azt mar irtatok, hogy tamogatja, de arra lennek kivancsi, hogy mukodik-e rendesen.

(#695) sing1ep1ayer válasza Ronam (#694) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én egy SSD-t használok külső házban (ez volt kéznél :DDD ) és teljesen elfogadható. Persze az USB miatt nem egy sebességbajnok így, de azért rendben van. Steam és Origin van rajta nálam, illetve a letöltések mennek rá.

Memóriakártyára a ritkán használt (portable) alkalmazásaimat pakoltam fel, illetve a Dropboxot - ehhez tökéletes. Ugyan nem akarta beállítani cserélhető meghajtóra a saját mappáját, de symlinkkel át lehetett verni. Sajnálatomra a Onedrive ennek a módszernek is "ellenáll". Minenesetre az SD maximum csak tárhelynek használható, telepíteni valóban nem érdemes rá semmit, mert piszok lassú.

Mindkettőnek adtam saját betűjelet is az ABC végéről, nehogy bármikor is felcserélje őket a Windows, ha esetleg több kötet van felcsatlakoztatva. Az SD például mindig S: - szerintem így praktikus.

(#696) Ronam válasza sing1ep1ayer (#695) üzenetére


Ronam
addikt

Szuper, ez jó hír :). Most már csak azt nem tudom, hogy Vi10-et vegyek, vagy várjam meg a Hi10 megjelenését.

(#697) kenand


kenand
veterán

Egy kicsi 32GB-s USB driveot használok most én is, az is lassú, de legalább működik, meg kikapcsoltam a hibernációt, így nyertem 2 GB-t.

(#698) djgeg válasza Ronam (#696) üzenetére


djgeg
őstag

Ha nem életbevágó akkor mindenképpen várnék a helyedben! Jobb proci több ram és normális kijelzőfelbontás!

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#699) kenand válasza djgeg (#698) üzenetére


kenand
veterán

Biztosan drágább lesz egy ideig..szóval azt mérlegelni kell, kinek mennyit ér meg.
Ha 10 Giga szabad hely nem elég érdemes a 64GB-st választani a régiből is...

(#700) Laci.M válasza sing1ep1ayer (#689) üzenetére


Laci.M
senior tag

Szia!
Én egy ilyen képet tudok mutatni [link]

A kérdésem az lenne, hogy mondjuk az images partíciót lehet törölni, és a winhez csatolni, vagy attól is meghülyül a rendszer? Illetve van-e mégtörölhető partíció? (úgy, hogy a win megmaradjon)

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.