Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) plus44 válasza ,,no name" (#1) üzenetére


plus44
veterán

Mi értessz "érdekes" alatt? :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) [balu]


[balu]
tag

Bár a zene az nagyon nem tetszett, olvasni jó volt. :D

(#4) #43960832


#43960832
törölt tag

Nagy kedvenc, minőségi zene. Kösz a cikket. :R

(#5) atom87 válasza ,,no name" (#1) üzenetére


atom87
aktív tag

lol vagy má megen

Örülök, hogy ismét írtál! Remélem nem kell várni ilyen sokat a következő kis boncolásra.

üdv

Kawasaki z1000

(#6) ádyz válasza ,,no name" (#1) üzenetére


ádyz
addikt

Erdekes, te minden cikkhez azt irod, hogy "erdekes, nekem tetszett, jo iras."

Hsz. vadaszo eletmodot uzol? :F

[ Szerkesztve ]

(#7) #51736960 válasza ádyz (#6) üzenetére


#51736960
törölt tag

tiszta Text-Boy II.

:)

(#8) plus44 válasza atom87 (#5) üzenetére


plus44
veterán

Iparkodok. Valami ötlet?:)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) FoxiestFox válasza plus44 (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bach.

(#10) plus44 válasza FoxiestFox (#9) üzenetére


plus44
veterán

:DDD Hát gondolkodok rajta, köszi az ötletet, bár én inkább Hayden-párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#11) Skizz válasza ádyz (#6) üzenetére


Skizz
addikt

érdekesen csinálja mert a közösségi hsz nemsokat nyom a latba.

a cikkhez: régen sokat hallgattam őket, "szigeten" is voltam pár éve a koncertjükön, de azóta már kinőttem ezt a stílust...

(#12) bartucc


bartucc
addikt

Tetszett, alapos, ezt a bandát konkrétan annyira nem hallgatom. De alapos, jó irás, kedvet kaptam elolvasni, és sztem ez azt jelzi hogy jóra sikeredett. Kis informálódás végett is örültem, hogy elolvastam. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) <NewL> válasza ádyz (#6) üzenetére


<NewL>
addikt

a tesztemhez is azt írta :O :D

jó,most hallgatok először Good Charlotte-ot...
1:14ig bírtam :D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#14) plus44 válasza <NewL> (#13) üzenetére


plus44
veterán

Ne ezt hallgasd, hanem más számokat:

S.O.S. !
Boys and gilrs( egy kis Avril: Complicated paródia :DDD) !
I want Candy
My bloody Valentine !
The Anthem !
Movin' on !
Lifestyles of the Rich & Famous !

( ! = hallgasd végig:D)

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) cucka válasza plus44 (#14) üzenetére


cucka
addikt

Hát belehallgattam, ez pont olyan zene, ami pár évig menő, utána meg kinövik az emberek. Igazi rágógumi zene, rövid, szellemileg nem túl megterhelő, első hallgatás után dúdolható dallam, 3 akkord/dal, 7-8 akkord/lemez. :)
Amúgy meg ettől a homokos nyávogós énekhangtól falra tudok mászni. Normális hetero férfiember ilyen hanggal nem áll ki emberek elé énekelni. Ok, tudom, politikailag inkorrekt vélemény, de akkor is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) plus44 válasza cucka (#15) üzenetére


plus44
veterán

Hát nézőpont kérdése, én pl. irigykedek, mert nekem még a Süss fel nap! és a Boci,boci tarka is kemény megpróbáltatást jelent, ellenben dobolni elég jól tudok, szóval kinek mi tetszik.

Te mire gerjedsz, ha már a homokozónál tartunk?:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Más stílusban fogsz majd CD-ket boncolgatni? :D

when the sun shines, we'll shine together

(#18) plus44 válasza mexicanraven (#17) üzenetére


plus44
veterán

TErmészetesen megpróbálkozhatom vele. Mire gondoltál. Volt már nekünk Bach-unk, az még várat magára:D, de nyitott vagyok, mondjátok!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) cucka válasza plus44 (#16) üzenetére


cucka
addikt

Hát nézőpont kérdése, én pl. irigykedek, mert nekem még a Süss fel nap! és a Boci,boci tarka is kemény megpróbáltatást jelent, ellenben dobolni elég jól tudok
Ahhoz nem kell feltétlenül zenélni, hogy zavarjanak a boci boci tarka színvonalú primitív dallamok :) . Tulajdonképpen nem is az egyszerűséggel van problémám, hanem azzal, amikor a könnyebb érthetőség, eladhatóság miatt tolják az ember arcába a buta zenéket, illetve azzal, ha ez párosul a popzene műanyag mivoltával. Tudod, amikor minden egyes torzított gitárhang vagy díszítés a dobostól patikamérlegen van kimérve, a hangzást megpróbálják minnél barátságosabbra keverni, hogy még véletlenül se lógjon ki a rádióban játszott többi zene közül, vagy amikor minden dalnak kötelezően 3-4 perc közöttinek kell lennie a szokásos verze-refrén dalszerkezettel, stb.

Te mire gerjedsz, ha már a homokozónál tartunk?
Rock és főleg metál, régi nagy nevektől ándörgrándig. Ha egy zenében tiszta ének van, akkor nem igazán jönnek be az ilyen nyávogós énekhangok, énektémák, nekem egy férfi énekes énekeljen úgy, mint egy férfi. Például hallgasd meg a Paradise Lost énekesét. A zene metál ugyan, de elég szoftos, érzelmes, egyáltalán nem az a szájbarúgós fajta, ettől még az énekesnek normális hangszíne van, nem pedig olyan, mint egy picsogós b*zi.
Mondjuk a kedvenceim többségében nincs tiszta ének, a hörgés-károgás-vérhányás típusú vokális megoldásoknál pedig nem merülnek fel a fenti problémák :D .

[ Szerkesztve ]

(#20) harylmu


harylmu
őstag

Nekem túl populárisak, de a cikk szép. :K

Tessék az új Bridge to Solace-t elemezni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) [balu] válasza cucka (#19) üzenetére


[balu]
tag

Ha egy zenében tiszta ének van, akkor nem igazán jönnek be az ilyen nyávogós énekhangok, énektémák, nekem egy férfi énekes énekeljen úgy, mint egy férfi.

Van olyan stílusú zene (nem csak a populárisabbak között), ahol kifejezetten kellemes egy magas férfihangot hallani, mert beleillik. Tökéletes példa erre a power metal műfaj, ahol általában magas hangú énekesek vannak. (pl.: Stratovarius [link])

Plus44: Neked pedig javaslom az "elemzéshez" a következő albumokat: Stratovarius - Polaris; Hammerfall - No Sacrifice, No victory; Revolution Renaissance - Age of Aquarius (mind idei)

[ Szerkesztve ]

(#22) mexicanraven válasza plus44 (#18) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mondjuk hip-hop?? :D

when the sun shines, we'll shine together

(#23) plus44 válasza mexicanraven (#22) üzenetére


plus44
veterán

Hát ez az a rész amiről nem igazán tudok majd írni, mert nagyon távol áll ellenben próbálkozni lehet, írj előadókat és számokat (ha lehet akkor link) és megnézzük.

[balu]: Majd választok! :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#24) mexicanraven válasza plus44 (#23) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

A kurva aids-er (kölcsön) laptop nem ismeri fel a külső HDD-m, úh holnapra nyúlik ki az előadók,albumok ajánlása! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#25) cucka válasza [balu] (#21) üzenetére


cucka
addikt

Van olyan stílusú zene (nem csak a populárisabbak között), ahol kifejezetten kellemes egy magas férfihangot hallani, mert beleillik.
- A nyávogós homokos énekhang és a herélt énekhang nem ugyanaz.
- Szerintem annyira azért nem kellemes, de azért inkább hallgatom a Stratovarius énekesét, mint mondjuk a Good Charlotte-ét.
- A Hammerfall nekem vicczenekarnak tűnik, kb. az lehet a koncepciójuk, hogy hogyan pakoljuk össze a lehető legtöbb, mások által ezerszer eljátszott, unalomig ismert heavy metál klisét egy dalba. Tudom, hogy ők ezt komolyan gondolják, nade akkor is.. :)

(#26) [balu] válasza cucka (#25) üzenetére


[balu]
tag

- A Hammerfall nekem vicczenekarnak tűnik, kb. az lehet a koncepciójuk, hogy hogyan pakoljuk össze a lehető legtöbb, mások által ezerszer eljátszott, unalomig ismert heavy metál klisét egy dalba. Tudom, hogy ők ezt komolyan gondolják, nade akkor is.. :)

Nekem se a kedvencem, viszont akármennyire is ismétlődőek a dalok, azt el kell ismerned, hogy a maguk stílusában jónak számítanak. :)

(#27) plus44 válasza mexicanraven (#24) üzenetére


plus44
veterán

Oké. :)

Hammerfall-t nagyon nem szeretem, szerintem egy vicc.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28) spyke79


spyke79
tag

Szépen levezeted -5-ös :C :R

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.