Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cousin333


cousin333
addikt

Üdv a Logout-on! :) (eltévesztetted az oldalt? :) )

A cikk szép hosszú, és jónak tűnik. Tanácsok:

- nézd át a helyesírást, érdemes
- a linkelt képeket inkább png-be tedd, mert jpg-ben elég ronda a szöveg

ui: Operát használva olvastam a cikket (Kestrel powa), eddig egyből egy. Ez azért nem rossz arány ;)

"We spared no expense"

(#2) opera11 válasza cousin333 (#1) üzenetére


opera11
tag

Szia, jajjjj..ide írtam...a fenébe... :)) megzavart az új logout.hu
Fura..Azt hittem, hogy legalább moderálni fogják..Nem számítottam rá, hogy ott fog vírítani a főoldalon. A fórumot egyébként te hoztad létre? Vgya magától csinál a cikkekhez?
:(( Egyébként akartam nézni a te régi írásodat, de gondolom az újítások miatt nem elérhető, vagy te tudod a címét? A jpg azért szar mert az oldalmra anno átkellet méretezni, de tényleg elég ramaty :F Átnézem..Beteszem word-be :)

Vicces aláírás helye

(#3) cousin333 válasza opera11 (#2) üzenetére


cousin333
addikt

Elvileg a főoldalra te teszed (vagy nem teszed) ki az írást, legalábbis eddig így volt. A kiemelés az, ami kiváltságnak mondható.

Moderálni még moderálhatják, de nincsenek szigorú szabályok (csak az alapelvek). Ha valami nem jó, az olvasók úgy is szétcincálják ;]. A fórum automatikusan létrejön minden cikkhez az első hozzászólás megszületésével.

Régi írás... talán erre gondolsz.

Tanács reloaded:
- nem kell ennyi Opera ömlengés,errefelé nem szeretik az ilyet :) ...
- a cím lehetne egyértelműbb, hogy az Operáról van szó

"We spared no expense"

(#4) opera11 válasza cousin333 (#3) üzenetére


opera11
tag

Na, most már végképp nem a barátom a google, mert ő ezt mondta. Akkor javítom a lap.hu-n, mert ott is gondolom most rossz..Áááá de a mobilarenas linkek is akkor rosszak...NEeeeee

Vicces aláírás helye

(#5) opera11


opera11
tag

A mobilarenas opera Mini fórumot nemtudod hova tették, a barátom ismét csődött mondott :) (A magyaropera.blog-on is rossz link van most)

Vicces aláírás helye

(#6) opera11 válasza cousin333 (#3) üzenetére


opera11
tag

Akkor uccsó bekezdés ------> kuka

Vicces aláírás helye

(#7) cousin333 válasza opera11 (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Google-n aligha fogsz megtalálni bármit is, a változtatás mindössze 1 napos. Kell neki 4-5 nap, mire újra feltérképezi a web ezen kicsiny szegletét.

Használd a helyi keresőt ;) (bár még ez sem 100-as...)

Nocsak, már lehet direktben linkelni az opera:config beállításokat. Halleluja!

"We spared no expense"

(#8) moma


moma
őstag

én is leírom, hogy ff ben hogyan kell elmenteni a beállításokat:
1: fogod a profilod mappáját és kopipészteled valahova.
2. kész

we all deserve a bit of luck.

(#9) cousin333 válasza moma (#8) üzenetére


cousin333
addikt

:)

Ez Operában is működik, de a cikk nem (csak) erről szól...

Azért is mondtam a cikkírónak, hogy némi retusálás kellene a címet illetően.

"We spared no expense"

(#10) opera11 válasza moma (#8) üzenetére


opera11
tag

Én nemtudom.. de akkor a FF ezentúl oda fogja elmenteni a cuccait? Vagy csak biztonsági mentés? Mert azt minden proginál lehet.

Már értem, hogy miért nem kell moderálni :B

Vicces aláírás helye

(#11) moma válasza opera11 (#10) üzenetére


moma
őstag

Úgy értettem, hogy visszamásolod a mappát, ha kész az új win. Mondjuk én ezt inkább thunderbirddel szoktam csinálni rendszeresen, ott meg tényleg a biztosnági másolatok miatt is, nem csak win újra rakásnál.
szerk: de vannak persze valami extention-ok is amik megcsinálják ezeket a beállítás mentéseket.

we all deserve a bit of luck.

(#12) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Én sem értem teljesen mi értelme van a dolognak. Újratelepítés előtt ki kell másolni a profil könyvtárból az egészet, aztán visszatenni az új környezetben, és nem kell vacakolni ennyi beállítással...

Azt meg sosem értettem miért jó egyes szoftverekre fanatikusan téríteni a mást használókat. Főleg ilyen demagóg példákkal, hogy gugliba beírva a leggyorsabb böngészőt, mit kapunk - komoly érv :DDD

╚╦╦╦

(#13) 7


7
addikt

Szeretem az Operát, nem is kicsit, de megvan az oka, hogy miért nem használom:
A Firefoxnak rengeteg olyan kiterjesztését használom aktívan, amiknek a funkciói messze nincsenek benne az Operában.

Egyébként az Operánál van gyorsabb böngésző, nem is egy - Szvsz a K-Meleon sebességben vetekedik az Operával. Aztán ott van a Dillo, a Lynx, Links, Elinks, és még sorolhatnám. :)

(#14) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csak úgy lenne korrekt a táblázat, ha az IE7-et is feltüntetnéd benne.

***

(#15) opera11


opera11
tag

-Holnap lesz IE7-is
-Én nem mindig tudom, hogy mikor krepál be a win, tehát, hogy mikor másoljam ki-be a cuccokat.
-Van más érv is: :) Ott vannak a CSS sebességtesztek eredményei, a link, amin magadnak elvégezheted+a Javascriptes renderelésről a videó.
-K-Meleon vetekszik a 9.23-as sebességével, akkor az a 9.5 ellen nem lesz sok :) Teszt

Vicces aláírás helye

(#16) 7 válasza opera11 (#15) üzenetére


7
addikt

És a flash? Azzal még mindig rosszban van az Opera? Ez is egy ok volt, amiért nem használtam egy idő után :)

(#17) RedAnt válasza opera11 (#15) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Szerintem nincs sok értelme az ilyen javascript és css benchmarkoknak. Nagyon egy dologra hegyezik ki a dolgot, pedig egy böngésző sebessége és használhatósága sokkal összetettebb. Hiába raytrace-el az opera 3-szor gyorsabban javascripttel, ha közben a google docs-ot nem tudom használni vele. Szóval erősen függ a sebesség attól, hogy mit akarunk megnézni. A PH!-t például sokkal gyorsabban betölti nekem az opera, de van amit meg egyáltalán nem, vagy akadozva. Az pl. rejtély, miért csinálja rendszeresen (most 9.5-öm van, de korábban is volt), hogy be akarok tölteni egy oldalt, és nem történik semmi, nem is tölt. Aztán ha rányomok még egy entert a címsorra, akkor egy pillanat alatt bejön az oldal. Vagy sokszor nem tölt le elsőre képeket, csak vár, más böngésző meg egyből lehoz mindent... A flash animációk meg rendszeresen átalakulnak szürke téglalappá linux alatt.

Persze emberi dolog, hogy szeretjük úgy gondolni, hogy amit használunk, az mindenben a legjobb :)

╚╦╦╦

(#18) Loha


Loha
veterán

Opera backup nálam így működik:
Fogom és lemásolom az opera könyvtárát, aztán ha kell szépen visszamásolom a helyére.
Így még újratelepíteni sem kell :D

yetike: A Firefoxnak rengeteg olyan kiterjesztését használom aktívan, amiknek a funkciói messze nincsenek benne az Operában. Például mit? :U Nehogy kiderüljön hogy benne van ;]

(#19) 7 válasza Loha (#18) üzenetére


7
addikt

Kezdjük az olyanokkal, amik kicsit másként vannak benne, pl. kerülőúton:

GMail notifier - Van egy kis ikonom a tálcán, amin mindig látom, mennyi olvasatlan mailem van

Google Reader notifier - Ugyanez, csak rss feedekkel (de szeretem online csekkolni a feedeket)

Adblock, Annoance Remover, Stop Autoplay - Flasht, hirdetéseket és egyéb multimédiás tartalmakat blokkolok velük (flash és multimédiás tartalom egy klikkre betöltődik)

Tab Mix Plus - Néhány olyan füles beállítást is ad, amit az Opera nem

Downthemall - Remek letöltés-menedzser, több szálon is tudja húzni az anyagot

Fasterfox - opera:configban turkálva ugyanez a hatás elérhető, de az ember nem mindig szeret abban túrni

Linkification - Bármi, ami linkre emlékeztet, de nem link, csak sima szöveg, kiemelésre kárhoztatik, s úgy viselkedik, mint egy link (ugye ez Operában annyi, hogy kijelöl szöveg, jobbklikk, aztán kiválaszt menüből, ami kell)

Amikről eddig nem tudok Operában:

Ook - Youtube-os videók letöltése

Addictive Typing Lessons - Átálltam a Dvorak billentyűzetre, remek gyakorlómodul

Bookmark Duplicate Detector - Amíg offline van egy-két könyvjelző, jó szolgálatot tesz a duplák kiszűrésében

Deng's Google Bookmarks, GMarks - Viszont amint online kezdem használni a könyvjelzőket, ezekkel érem el és tudom menedzselni őket úgy, mintha a gépen lennének

Compact Menu - A menüsort egyetlen lenyíló menüikonba sűríti (tetszés szerint lehet felirat is). Szeretem minimalizálni a holt teret a böngészőben.

Dr. Web Anti-Virus Link Checker - Jobbklikk linken, webes vírusellenőrzés

FireFTP - FTP-kliens

FoxyTunes - Zenelejátszónak kontroller

Resizable Form Fields - A textboxokat lehet vele egyszerűen átnevezni (amikbe írunk/legördülő menük). Sokszor jól jön

Smart Middle Click - Javascriptes Linkeknél a középső katt (megnyitás új fülön háttérben) most már jóval kevesebbszer dob ki egy másik oldalt (pl. iwiwnél a képnézésnél már a képet löki, nem a galériát - Hardwired-nél meg nem üres oldalt, hanem a kívánt letöltőlapot kapom)

Sztakidict - Szótár

Amiket viszont az Opera miatt használok, mert ott ismertem meg őket:

Extended Statusbar - Megjeleníti az állapotsorban a letöltött képek számát, a letöltött adatmennyiséget, a sebességet, az időt, amit mindez igénybe vett.

Secure Login - Az Annoyance Removerrel együtt az Operához hasonló loginlehetőségeket ad (ami az Operában Ctrl+Enter). Csak itt lehet változtatni a billkombót (nekem Alt+L)

User Agent Switcher - Néhány oldalnál fontos, hogy minek is hisznek - Opera/IE/FFx júzernek. Ezzel megoldható

Amit nem tudok, hogy mi a helyzet vele Operában:

Password Exporter - Jelszavakat lehet vele file-ba exportálni, majd később onnan importálni

(#20) zdanee


zdanee
őstag

Az Operat a 5-os verzio ota hasznalom. Meg a reklamcsikot is megbocsajtottam neki a 8as verzioig bezarolag. Opera van a mobilomon, amivel mellesleg soha nem bongeszek, max offline memoriakartyan levo oldalakat (e-book?), es a PDAmon, amiben pedig WiFi sincs, csak 56k-s modem. Ha lenne ilyen verzio, meg a sorosterminalomra is Operat kuldenek Lynx helyett! :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) 7 válasza 7 (#19) üzenetére


7
addikt

Kihagytam még egy kiterjesztést:
Mouse Gestures (szintén Opera miatt)

(#22) Frenky87


Frenky87
aktív tag

a beépülőkkel mit lehetne kezdeni? már 3 éve operázok, de nem kaptam rá rendes választ sehol.

///

(#23) opera11 válasza Frenky87 (#22) üzenetére


opera11
tag

A beépülőkről itt olvashatsz igen részletesen. Leellenőrizheted, hogy neked melyik van meg, illetva ha nincs meg, akkor letöltheted azokat

Vicces aláírás helye

(#24) cousin333 válasza 7 (#19) üzenetére


cousin333
addikt

GMail notifier: Volt ilyen widget, de azt hiszem, már nem működik. Mindegy is, az Opera letölti a levelet és szól, ha van új (ettől még neked persze hiányozhat).

Adblock, Annoance Remover, Stop Autoplay - Content blocker, meg mindenféle userJS-ek.

Downthemall - semmi bajom az integrálttal

Fasterfox - Opera eleve gyorsabb ;]. Néhány beállítás megvan ott is.

Linkification - van olyan userJS, ami pontosan ezt csinálja

Ook - vannak hasonló funkciójú widgetek

Bookmark Duplicate Detector - Google, 5mp, külön progi, de nem kellhet ez olyan gyakran

Compact Menu - megfelelő ini-t megbuherálod, hogy eltűnjön a gyári menü, és itt keresel ilyen gombot.

Sztakidict - integrált kereső, jobbklikkes kereső... szerintem simán megoldható, csak kicsit másképp

Secure Login - Operában (is) átírható az összes billentyűzet-kombináció

Password Exporter - wand.dat? :D

A többi nekem nem kell, mást használok rá (pl. multimédia bill. Total Commander FTP-re...), de attól még neked hiányozhat. Nem azért írtam, hogy vitába kezdjünk, hanem kiegészítettem a te ismereteidet az enyémekkel. ;)

"We spared no expense"

(#25) cousin333 válasza RedAnt (#17) üzenetére


cousin333
addikt

"Az pl. rejtély, miért csinálja rendszeresen (most 9.5-öm van, de korábban is volt), hogy be akarok tölteni egy oldalt, és nem történik semmi, nem is tölt."

"Windows-specific
Set default network from 128 back to 32. This might help with some stalling while loading pages on some systems" [link]

"We spared no expense"

(#26) Loha válasza 7 (#19) üzenetére


Loha
veterán

Cousin333 már válaszolt a nagyrészére, ami nekem még eszembe jut:

GMail notifier Ebből van egy különálló változat ami nekem lent ül a tálcán és akkor is működik, ha nem megy a böngésző, én ezt használom.

Tab Mix Plus Ami ebből nekem hasznos azt alapból tudja az opera.

Adblock Hasonló megoldás van az operában gyárilag, de nem használom, helyette van egy jó nagy tiltólistám.

Youtube-os videók letöltése Csak be kell tenni ezt pl:
javascript:document.location='http://keepvid.com/?url='+escape(window.location);
könyvjelzőnek, videónézés közben rákattintasz és már jön is a download link.

Az opera bookmark menedzsere nekem tökéletesen megfelel.

Compact Menu Az opera teljes felülete az igényeim szerint testreszabható.

FireFTP Alapból be tudok jelentkezni ftp szerverekre operával letöltés céljából, komolyabb dolgokra meg ott vannak az erre sokkal alkamasabb programok mint a TC vagy az ingyenes FileZilla.

Sztakidict Én megoldottam operában.

Secure Login Operában sztem szinte minden billkombót meg lehet változtatni, a wand-ét biztosan.

Password Exporter Ez operában elve így működik.

(#27) opera11 válasza Loha (#26) üzenetére


opera11
tag

A sztaki szótárt 9.23al simán két kattintással lehet telepíteni itt, ha meg kell 9.5-be, akkor:
Az opera6.ini-be bemásolod a user prefs-hez, hogy
Menu Configuration=C:\sztaki-szotar_en-hu_de-hu.ini
amennyiben a c-re mentetteld el azt az ini fájlt

Vicces aláírás helye

(#28) Loha válasza opera11 (#27) üzenetére


Loha
veterán

Nekem máshogy működik, én a címsorba szoktam beírni amit le akarok fordítatni, úgy mint a címsoros google keresés g-vel csak én "am"-et vagy "ma"-t írok. Ja meg van PH! fórum keresés "ph"-val :) De van menüből is.

(#29) 7


7
addikt

Custom buttonokat már anno néztem.
Lehet esetleg egy Deng-féle Google Bookmarks megoldást összehozni ilyen gombbal?
Ahogy elnéztem, az is javascriptes, de nem értek hozzá. Azért leírom a működését, hátha valaki kapható rá:

Cookie-ból olvassa ki, melyik accounton vagyok bejelentkezve.

Adott egy gomb, amire rákattintva egy menüt kapunk a következőkkel:
- Manage Bookmarks - Felugrik egy ablak, ahol a Google Bookmarksos könyvjelzőimet tudom menedzselni
- Google Web Interface - Gyakorlatilag egy link a webes felülethez
- Add bookmark - Magától értetődik
- Reload bookmarks - Frissíti a listát, ha esetleg nem frissülne magától
---------------------
- Könyvjelzők listája

(#30) 7


7
addikt

opera11: Utánanéztem a beállítások lementésének Firefoxban. Kérlek, vagy változtasd meg az írásod címét, vagy írd át olyan módon, hogy ne higgyék azt, csak Operával lehet.
Címlapos írás, és mint ilyen, felelősséget kell vállalni a tartalmáért. Ennek pedig félrevezető a tartalma a címmel párosítva.

Hogyan változtassunk meg beállításaink könyvtárát Firefoxban?

- Indítsuk a Firefoxot a -P kapcsolóval!
Windows esetén ez valahogy így néz ki:
Start - Futtatás (vagy 'windows' billentyű + R)
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -P
Értelemszerűen a firefox.exe elérési útvonala más is lehet, a valóságnak megfelelően töltsük ki, vagy tallózzunk!

- A profilválasztó ablak fogad minket ekkor, itt tudunk új profilt csinálni, annak pedig megadni a nevét, könyvtárát. Tegyük meg!
Amennyiben át akarjuk vinni eddigi beállításainkat az új könyvtárba, azt könnyen megtehetjük: A profilválasztóban nézzük meg előző profilunk könyvtárát, és annak tartalmával írjuk felül az új profilunkét!

- Alapértelmezett profilt úgy választhatunk ki, hogy ügyelünk rá, be legyen pipálva az a jelölőnégyzet, ami azért felelős, hogy indításkor ne jelenjen meg a profilválasztó, és azzal a profillal indítjuk a Firefoxot, amelyiket alapértelmezettnek akarunk. Így sima indításnál ez indul el.

Saját profilunkat ilyenkor úgy indíthatjuk el, hogy a -P kapcsoló után idézőjelben beírjuk a profilnevünket.
Ehhez esetlegesen érdemes egy parancsikont/billentyűkombinációt is hozzárendelni

Windows esetén ez valahogy így néz ki:
Start - Futtatás (vagy 'windows' billentyű + R)
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -P "ez a profilom"

Nálam ez úgy működik, hogy adott egy teljesen alap, módosítatlan profil, ez az alapértelmezett, amit azok használnak, akik innen akarnak esetleg netezni, illetve adott az enyém, amit magamnak indítok, csak én használok.

Hogy ez miért is jó? Nem keverednek a beállítások, jelszavak, előzmények, sütik.

A profilunkat levédhetjük mesterjelszóval is - Sokat nem ér ugyan, de jelszavainkhoz így nem tudnak hozzáférni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.