Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) 7 válasza Loha (#18) üzenetére


7
addikt

Kezdjük az olyanokkal, amik kicsit másként vannak benne, pl. kerülőúton:

GMail notifier - Van egy kis ikonom a tálcán, amin mindig látom, mennyi olvasatlan mailem van

Google Reader notifier - Ugyanez, csak rss feedekkel (de szeretem online csekkolni a feedeket)

Adblock, Annoance Remover, Stop Autoplay - Flasht, hirdetéseket és egyéb multimédiás tartalmakat blokkolok velük (flash és multimédiás tartalom egy klikkre betöltődik)

Tab Mix Plus - Néhány olyan füles beállítást is ad, amit az Opera nem

Downthemall - Remek letöltés-menedzser, több szálon is tudja húzni az anyagot

Fasterfox - opera:configban turkálva ugyanez a hatás elérhető, de az ember nem mindig szeret abban túrni

Linkification - Bármi, ami linkre emlékeztet, de nem link, csak sima szöveg, kiemelésre kárhoztatik, s úgy viselkedik, mint egy link (ugye ez Operában annyi, hogy kijelöl szöveg, jobbklikk, aztán kiválaszt menüből, ami kell)

Amikről eddig nem tudok Operában:

Ook - Youtube-os videók letöltése

Addictive Typing Lessons - Átálltam a Dvorak billentyűzetre, remek gyakorlómodul

Bookmark Duplicate Detector - Amíg offline van egy-két könyvjelző, jó szolgálatot tesz a duplák kiszűrésében

Deng's Google Bookmarks, GMarks - Viszont amint online kezdem használni a könyvjelzőket, ezekkel érem el és tudom menedzselni őket úgy, mintha a gépen lennének

Compact Menu - A menüsort egyetlen lenyíló menüikonba sűríti (tetszés szerint lehet felirat is). Szeretem minimalizálni a holt teret a böngészőben.

Dr. Web Anti-Virus Link Checker - Jobbklikk linken, webes vírusellenőrzés

FireFTP - FTP-kliens

FoxyTunes - Zenelejátszónak kontroller

Resizable Form Fields - A textboxokat lehet vele egyszerűen átnevezni (amikbe írunk/legördülő menük). Sokszor jól jön

Smart Middle Click - Javascriptes Linkeknél a középső katt (megnyitás új fülön háttérben) most már jóval kevesebbszer dob ki egy másik oldalt (pl. iwiwnél a képnézésnél már a képet löki, nem a galériát - Hardwired-nél meg nem üres oldalt, hanem a kívánt letöltőlapot kapom)

Sztakidict - Szótár

Amiket viszont az Opera miatt használok, mert ott ismertem meg őket:

Extended Statusbar - Megjeleníti az állapotsorban a letöltött képek számát, a letöltött adatmennyiséget, a sebességet, az időt, amit mindez igénybe vett.

Secure Login - Az Annoyance Removerrel együtt az Operához hasonló loginlehetőségeket ad (ami az Operában Ctrl+Enter). Csak itt lehet változtatni a billkombót (nekem Alt+L)

User Agent Switcher - Néhány oldalnál fontos, hogy minek is hisznek - Opera/IE/FFx júzernek. Ezzel megoldható

Amit nem tudok, hogy mi a helyzet vele Operában:

Password Exporter - Jelszavakat lehet vele file-ba exportálni, majd később onnan importálni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.