Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Fiferox >> Firefox
Macintoshon > Macintoshon

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2) h_143570


h_143570
addikt

Jo kis teszt koszonet erte.

Operabol is jelenleg van egy alfa alapotu, jelentos sebbesseg javulassal. Ha van idod es persze kedved azt meg bevehetned. [link]

(#3) cerlux2008 válasza Neil Watts (#1) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Köszönöm szépen, hibák javítva.

(#4) modd3r


modd3r
őstag

Szvsz. bevehetted volna a tesztbe a dec. 22-én megjelent Opera 10.5 pre-alfát is, tekintettel a rengeteg sebességet érintő újításra...

MOD.: Most nézem csak, megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

(#5) cerlux2008 válasza h_143570 (#2) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Hamarosan beleteszem a tesztbe, de amikor írtam még nem értesültem róla.
Köszönöm!

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis összefoglaló.
A Chrome tényleg piszkosul gyors. Főleg gyengébb gépen érezni nagyon. A párom laptopján a FF és az IE is idegesítően lassú, a Chrome meg hasít.
Sajnos a kiegészítők még gyerekcipőben járnak, de ha a fontosabb dolgok meglesznek én sztem lecserélem a FF-ot.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jó írás. :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) balees


balees
tag

Grat, nagyon szép munka! :R

(#9) harfox


harfox
csendes tag

Attól, hogy valaminek kőbe van vésve a programkódja, miért lesz gyors? :D

(#10) h_143570 válasza cerlux2008 (#5) üzenetére


h_143570
addikt

Elore is koszi.

(#11) Rhino666


Rhino666
őstag

Ez alapján elfogult vagyok ha azt mondom, hogy szerintem az IE8 a legjobb böngésző? :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#12) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Karácsony után egy nappal te emésztés helyett cikket írsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Érdemes volt végigolvasni. Köszönöm.
Maradok a Firefoxnál.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) Franklin


Franklin
addikt

Első oldal alja: "Ginisz csúcs"

JUJ!

Talán Guiness rekord? :-)

(#15) sekli válasza cerlux2008 (#5) üzenetére


sekli
addikt

a négyes chrome-ot is tesztelhetnéd akkor. ;)
érdekes írás lett, nekem az első oldal tetszett a legjobban. :)

(#16) Syl


Syl
nagyúr

macen a Safari rendszerintegráltsága nagyszerű. Egy kép mentése annyi, hogy a böngészőablakból behúzom egy mappába. Sőt akár képszerkesztőprogramba is be tudom húzni közvetlenül a Safariból.

Windowson Firefox ugyanezt tudja. Képet kihúzom asztalra, mappába, photoshopba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) pincehely


pincehely
addikt

Az új opera tényleg hasít.
Bár összehasonlítva a cromemal még mindig elég jól le van maradva.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#18) daninet


daninet
veterán

Nekem valahogy mindig az opera tűnik leggyorsabbnak (persze kicsit elfogult vagyok, 6os verzó óta megszakítás nélkül használom). És itt nem feltétlen azt értem, milyen gyorsan hozza be az oldalt (az a pár milliszekundum nem számít), inkább, hogy milyen gyorsan indul a desktopról ha előtte még nem nyitottuk meg.
Nekem a weboldalak fejlesztése miatt fennvan minden böngésző ami Win-re előfordul, és szerintem Opera a Chrome közelében van simán ha blank oldallal nyitjuk meg asztalról és semmilyen widget kiegészítés akármi nincs hozzárakva. Persze ezt lassabb gépeken kéne kipróbálni...

Ami fícsört én beleraknék a böngészőkbe (nemtudom létezik-e ilyen), hogy elkezdem beírni a webcímet és neten keresve egészíti ki. Pl soha nem nyitottam meg a PH-t korábban, elkezdem beírni, és megpróbálja a népszerű oldalak közül kitalálni (ez persze gyors internet kapcsolatnál működne rendesen)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19) cerlux2008 válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Már 20.-án készen volt a cikk :)
Nemsokára jön egy másik, egy érdekes magyar fejlesztésről...

(#20) madgie válasza daninet (#18) üzenetére


madgie
titán

Chrome tudja.

(#21) bandras0226


bandras0226
aktív tag

A böngészők közötti sebesség különbség konkrétan miben nyilvánul meg?
A Safari kivételével mindet kipróbáltam a cikkben szereplők közül és az égvilágon semmi különbséget nem tapasztaltam.Ugyanazokkal az oldalakkal próbáltam mindet,nem volt észrevehető különbség.
Ez lehet gép, vagy NET függő? :U

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#22) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Jó cikk lett, nem is tudtam, hogy milyen böngészők voltak a Netscape előtt :R

Amúgy én is hiányolom az Opera 10.5-ös verzióját, itcafé-n nagyon dicsérték. :U

(#23) Tikakukac válasza madgie (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Én emiatt lettem bele szerelmes, nagyon tudom díjazni az ilyen dolgokat :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) superecneB


superecneB
őstag

A Chrome már működik rendesen neptunnal? Mert emiatt nem akarok még egy böngészőt feltenni.

(#25) daninet válasza madgie (#20) üzenetére


daninet
veterán

hmm.. mondjuk nem használtam annyit, hogy ezt észrevegyem (amúgy meg nem olvastam róla)
kösz az infót :R

más.. van a sulinknak egy FTP szervere ahova a tanárok különböző dolgokat tesznek fel.
Chrome nem tud néhány mappát kilistázni, ha kilistázza akkor pedig hibás benne a fájl, nem tudja megnyitni. FF-al és Operával hibátlan. Szóval van még hova fejlődni, de biztosan beérik.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26) Syl


Syl
nagyúr

Szerintem az Operánál feltétlen meg kellene említeni, hogy anno ők találták ki ezt a tab-os böngészést, amit az óta mindenki átvett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) (jan)


(jan)
őstag

Jó kis írás!

Szívesen olvasnék egy hasonló tesztet valami netbookon :P azért ott lényeges igazándiból h melyik a legtutibb böngésző.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#28) PuMbA válasza superecneB (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Nem működik,hiszen a Neptun főoldalán ki van írva ,hogy támogatott böngészők: IE7-8 és Firefox3. Ideje lenne megcsinálniuk Chrome-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#29) cousin333


cousin333
addikt

"a következő 10.20-as verzióban többek között Twitter és Google Translate támogatás is lesz"

Itt van egy kis félreértés. Az Opera már a 9-es verzió óta támogatja a minialkalmazásokat (widgeteket), amik az Opera motorján (Presto) futó HTML (+ CSS + SVG + JavaScript) programocskák. A 10.2 alfába egy olyan widget-futtatókörnyezetet terveztek, ahol a minialkalmazások már a böngészőtől függetlenül futnak (az Opera telepítése továbbra is szükséges, de a futtatása már nem). Ehhez kiadtak két demonstrációs célokat szolgáló minialkalmazást, ez volt az a bizonyos Twitter és Google Translator widget. Ezek már korábban is elérhetőek voltak, csak az újítások miatt kaptak egy kis frissítést.

Egyébiránt végül mégsem lesz 10.2, a fent említett újdonságokat a 10.5-be integrálják majd.

ui: Szerencse, hogy lecserélték a Safari 4 béta fülkezelését, szerintem bűnrossz volt. :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#30) total90


total90
veterán

Nice :R Én is nemrégiben készítettem néhány tesztet a blogomon néhány böngészőről: Egyik és másik bejegyzés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) cerlux2008 válasza (jan) (#27) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Egyébként én is gondolkodtam rajta, de sajnos egyik ismerősömnek sincs netbookja (nincsenek megelégedve az Atom teljesítményével). Ha valaki leteszteli a böngészőket a Peacekeeperrel én szívesen hozzáadom a tesztemhez.

Opera 10.50 pre-alfa hozzáadva a cikkhez :))

(#32) superecneB válasza PuMbA (#28) üzenetére


superecneB
őstag

Ja tehát ez a rendszer optimalizálatlansága nem a böngésző "hiányossága?"

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Köszi a tesztet. Az Opera kicsit meglepett, a többi nem. :)

(#34) psyho777


psyho777
tag

szerinetm az opera nagyon jó kis böngésző..

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#35) Dr. Romano válasza psyho777 (#34) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az Opera szerintem is jó. Azonban én inkább Chrome-ot használok. Sokkal gyorsabb a többinél. Igaz nem támogat plugineket, de nem is érdekel, gyors legyen és ez a lényeg.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) Brianiac válasza superecneB (#24) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Nem, neptunnal még csak a mozilla meg az IE kompatibilis, chrome-al is betudsz lépni de nem nyitja meg az üzeneteket stb. Am én is Chrome-ot használok annyi h a neptunt IE-vel nézem, az úgyis van alapból windows-on!

Lumia 520

(#37) arpii


arpii
aktív tag

Én az Operára esküszöm. Szép, letisztult skin-t tudok használni rajta, a memóriafogyasztása minimális, és görgetésnél a legfeltűnőbb, mikor valamilyen sűrű elrendezésű portált tekintek meg, hogy ugrálás mentesen görget, tehát jól gazdálkodik az erőforrásokkal. A java sebességét tekintve csapnivaló, de az összes többiben maximálisan elégedettek lehetünk, a szabványok támogatása is teljesen jól működik. A következő verzió helyrehozza a lassú script futtatást is, a jövőt az Opera és a Chrome csatájában látom leginkább, ami a netbookok elterjedésével újabb lehetőségeknek ad helyet.

(#38) martonx


martonx
veterán

Én egy időben használtam a K-Meleon-t is windows alatt. Bizonyos webes játékokban a böngésző reakcióideje kritikus tudott lenni, és abban ez verhetetlen volt, lehet még most is az.

A Gecko-ra épül, bizonyos FF extrákat is tud kezelni, anno nagyon szerettem.

Én kérek elnézést!

(#39) janos1988 válasza total90 (#30) üzenetére


janos1988
addikt

A 2. linken az Acid2 teszten rogton kiszurni az Avant-ot :), latszik, hogy az IE motorjara epul.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#40) D4rkAv3ng3r válasza Syl (#16) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Sőt meglepő ha azt írom, hogy Linux-on ezt az összes böngészővel megteheted? ;]

Egyszer leeht csinálok hiánypótlónak egy mi a helyzet Linux alatt ciket. Nekem ott FF sokkal gyorsabbnak tűnik, mint Win alatt, Chrome ugyanolyan jó, Opera-t még nem próbáltam, Safari meg nincs. FF-fel csak az a gond, hogy sokszor összeomlik, ezért is Chrome-ot használok.

[ Szerkesztve ]

(#41) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

A böngészők sebességviszonya érzetre
Majd megváltozik a sorrend, ha elkészül a végleges Opera 10.50
Hardveresen fogja renderelni a weblapokat (DXVA for html? ;] )

Egyébként én magam sem értem hogy, ez az szupi új bőr mér nem került bele a már a 10.10-esbe :O

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#42) D4rkAv3ng3r válasza CsendesMark (#41) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Na ezt én sem értem, emiatt szeretném majd kipróbálni ha lesz GNU/Linux 10.5 változat.

Egyébként szerintem nem fogják be egy jó ideig a Chrome-ot, IE9 meg jobb lenne tényleg ha átállna Webkit-re.

[ Szerkesztve ]

(#43) total90 válasza janos1988 (#39) üzenetére


total90
veterán

Na ja, pedig annó nem volt rossz...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) Enclave


Enclave
aktív tag

Minden elismerésem a cikkhez,nem volt kis munka összehozni...

Viszont ezt a pontozós dolgot nem értem...

Én amikor legutóbb "tesztelgettem" másféle szempontokat vettem figyelembe...

Pl.
1:Létezik-e az adott böngészőből 64 bites változat? (azt nem láttam,hogy ilyesmi szóba jött-e a cikkben)
(Win7 64 alatt azért ki lehet próbálni, még ha új pluginek is kellenek hozzá)

2:Mennyire takarékos a rammal,cpu idővel?

Én azt próbáltam ki,hogy megnyitva 30-40 weblapot egyszerre (mind másik,tehát nem ugyanaz de tele flash és mindenféle tartalommal,nem szimpla szöveg) mennyire akasztja meg a gépet...(index,origo-s cikkek tömkelege)

Gyakorlati tapasztalatból azt vettem észre,h. a firefox 3.5.5 (asszem ezzel néztem) a legpazarlóbb minden tekintetben...Már 5-10 flash-es weblaptól is elkezdhet akadozgatni(és xp alatt is csinálta,nem csak win7) és ilyenkor vagy meg kell találni azt a lapot ami lassít v. bezárni és megnyitni mindent elölről...És még a bezárt lapok után sem szabadítja fel a RAM-ot,csak ha az alkalmazást is bezárjuk...Az IE8 és Google Chrome majdnem ugyanez a helyzet... Közben egy magot teljesen "megeszik"...(Core2 Quad-on kísérleteztem)

Nos Opera 10.10 alatt már pár fokkal jobb a helyzet...Ez takarékosabb sokkal a tapasztalatom szerint...Bár a Neptun még mindig nem szereti...Ez beéri kb. 15-23%-os cpu használattal Quad esetén...És úgy vettem észre,hogy a bezárt lapok után azonnal felszabadítja a RAM-ot...

Kíváncsiságból megnéztem 64 bites böngészőket is...IE8-ból van ilyen változat Win7 alatt és valami Firefox-ból de annak mindig más a neve,verziószámot illetően...(Minefield,Shiretoko stb)

Az eredményeken nem lepődtem meg...

Igaz szerintem egyik sem kiforrott de a 30-40 megnyitott weblappal,egyik sem akadt, a cpu beállt úgy pár % köré(!) semmi "megevett egy teljes magot" és ilyesmi ráadásul még a RAM-ot is takarékosan kezelték...(talán még kevesebbel is beérték!) A lapok azonnal reagálnak,még váltások közben is,semmi swappolás,belassulás görgetés közben stb...

Ezek után nem értem,h. miért akadnak ki egyesek,amikor szóba kerül 1-1 64 bites böngésző..."Minek az,totál hülyeség,újra kéne írni az összes plugint" és ilyesmik a reakcióik...A flash-es tartalmak úgy emlékszem működtek,talán 1-2 stream-es dolog nem...De nem nagyon volt olyan lap,ami "hézagos" lett volna (plugin miatt ne jelent volna meg valami)...

Röviden: ha létezne normális 64 bites böngésző én azt használnám már fél éve és nem néznék másik után...És ezekkel a 32 bites böngészőkkel csak megy a "szenvedés"... :U

Igaz mindez csak egy szubjektív saját teszt volt de az eredményeken nagyokat néztem...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#45) Syl válasza D4rkAv3ng3r (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem használok linuxot, de kíváncsi lennék erre az írásra. Szóval hajrá! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egész jó kis összefoglaló, picit rövidre sikeredett. Akit bővebben érdekel, olvasgathat itt (érdemes az összes "See also" cikket elolvasni).
Ma próbáltam ki az Opera 10.5-öt. Az UI-ja és Win7 rendszer-integrációja tetszett, de az oldaltöltése kimondottabb lassabb, mint a FF3.6b és a kiegészítők hiánya számomra rettentő fapadossá teszi. Számomra marad a FF (3.6) a legjobb böngésző jelenleg.

Syl: Ezt a kép lehúzós-lementős dolgot a FF és az IE8 is tudja... Szóval nem egy nagy was ist das.

[ Szerkesztve ]

(#47) WonderCSabo válasza madgie (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Keresőmezőbe írva tudja ezt az FF sőt az IE is...

(#48) Killing


Killing
addikt

"Sajnos itt nincs Internet Explorer..."
Ezt meg ne lássam mégegyszer! :DDD

A Minefield ígéretesnek tűnik, mivel már van belőle 64 bites verzió, de a mélyen tisztelt adobe b@szik írni 64 bites flash playert. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#49) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi, élvezet volt átolvasni évről évre :R

(#50) cerlux2008 válasza WonderCSabo (#46) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Rendben, ez csak egy példa volt. Többminden másban is megmutatkozik. Például ha regisztrálsz egy oldalra és a Mac OS X-nek megadtad a személyes adataidat (név, telefonszám, email cím, lakcím) akkor a rendszer a megfelelő mezőkbe ezt auto beírja.
De rengeteg más példát is fel tudnék hozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.