Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ismerős a dolog, két évvel ezelőtt írtam róla.

Kíváncsi lennék, kinek az agyából származik az ötlet, hogy az ilyen munkálatot csakis hidegben szabad elvégezni. Valami perverz, púpos, törpe, torz vigyorú fazont képzelek el.

Szerk: Nálunk legalább meleg volt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mi tavaly kaptuk meg ezt az áldást, januárban (pont amikor az a nagyon durva, az időszakhoz is szokatlan hideg volt).

Az időpont megválasztása és a mutyi miatt valóban bekaphatja a gázművek a bal nagyjábujjamat, de legalább a kivitelező cég maximálisan korrekt volt.

1) első nap estére ott volt egy utánfutónyi hősugárzó, alanyi jogon vihette mindenki ingyen és bérmentve (persze kölcsön)
2) szakszerű munkát végeztek, ahogy hallottam a hozzáértők tapasztalatait.
3) minimális bontással megoldották, konkrétan csak a földszinten verték szét a falat, nálunk semmi, a gázórának alapból meglévő 50x50 cm-es lyukán keresztül megoldották a csövezést/hegesztést
4) emberi árakkal dolgoztak (bár olcsó persze nem volt)

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Ja, hát elég b.zi brigád az tény... Nálunk az egész házban csőcserét végző cégre vagyok pipa, szétverni a járólapot volt eszük, de bármilyen rekonstrukciós munkát végezni már nem... Ennyiből szerencsés hogy abban a lakásban távfűtés volt, a meleg víz pedig villanybojlerről ment. :)
A hosszútávú jövőre tekintve pedig egyik célom egy olyan ház felépítése ami adott esetben teljesen függetlenedni tud a szolgáltató cégektől.

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Uh, sajnos ebben az orszagban barmit megtehetnek. De mondjuk irhatna ide egy eonos is, mert konnyen lehet , hogy nem szandekosan ilyenkorra teszik, hanem pont hozzatok most ertek oda. Ha valakinel nyaron cserelik a csovet az biztos nem ir logoutos bejegyzest, hogy milyen rendesek voltak, h nem telen csinaljak. Remelem erted mire gondolok.

(#5) DeFranco válasza Lauda (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Könnyen lehet, hogy a gond ilyenkor derül ki, pl: megugrik a gázfogyasztás ahogy beindul a fűtési szezon, és az addig jónak tűnő csövek bemondják az unalmast, mert a megnövekedett terhelést nem bírják már.

Rutinellenőrzés (ami lehetne nyáron) szerintem nincs, ha gond van, akkor néznek meg egyben mindent.

(#6) Lauda válasza DeFranco (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, ez is lehet, meg arra gondoltam, hogy cserelik a csoveket folyamatosan es van ahova telen ernek oda.

DeFranco Ezt nem tudom hogy van-e. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) DeFranco válasza Lauda (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudtommal csak bejelentésre vagy a fenti esethez hasonló egyéb okból csinálnak nyomáspróbát. Rutinellenőrzés nincs.

(#8) moha21


moha21
addikt

Nos nálunk legutóbb a vizet zárták el mindenféle közlemény nélkül 1 napra. Pont disznótor volt, gondolhatjátok milyen jó volt...

Most szétcseszték a házunk előtt a mindent. Értelem nélkül építik a buszmegállót totális fejetlenség. Mi ugye nem tudunk közlekedni, mert 1 méter mély és 2-3 méter széles szakadékot csináltak előttünk. A villanykarót betették az ablak alá, a buszmegállót is be akarták. Eltűnt az árkunk, kivágták a fákat, a víz majd a házra folyik.

Nemes egyszerűséggel a kocsibejárót is szétverték, a dudát is amit mi tettünk le. Gázzal nekünk nincs probléma, mert vegyes tüzelésű kazán van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

"ajtóra és a kapuba, ahol gázszerelő cégek hirdették magukat"
Sokkal egyszerűbb és prózaibb. A gázműveknél dolgozó szerelő 98%, hogy maszekol is valahol. Kvázi pontosan tudja, hová kell majd ő, mert délelőtt mért, délután maszek. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) nyogo83


nyogo83
senior tag

Azt hiszem hogy akkor nekem szerencsém volt. Valahonnan kiderítette nyáron a közösképviselő hogy szeptember-október környékén fogják az utcánkban a gázvezetékeket felújítani. Lakógyűlésen felhozta a témát, hogy nagyon ajánlatos lenne átvizsgáltatni/megcsinálni a lakásokban a csőcserét illetve a tömítéseket átvizsgálni, mivel ha lenyomáspróbázzák, akkor a több évtizedes gázvezetékek és említett kócos tömítéseik miatt tuti bukta lesz.
Igazából ebből kerekedett egy 3 órás vita, mivel a lépcsőházunk átlagéletkora 70 és 80 között van és az idősek többsége minden nemű felújítás/beruházás ellen van olyan címszóval, hogy ha eddig nekik 30-40 évig jó volt így akkor már arra a maradék pár évre is megfelel nekik.(sajnos távhősök vagyunk és ugyan emiatt a gondolkodás miatt nem tudjuk az egyedi mérős kialakítást sem megcsináltatni, valamint sok egyéb mást is :W )

Szerencsére valakinek sikerült rájuk ijeszteni(" ha nem újítjuk fel, akkor bármikor megfulladhat a szivárgó gáztól vagy berobban a lakás") így duzzogva beleegyeztek.
Így is 4 vagy 5 nap volt mire megcsinálták, szintén a kis 30 x 40-es gázóra nyílásokon keresztül, de legalább nyáron és most nem volt gond belőle.

(#11) Bog válasza Lauda (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az indok az volt, hogy a Gázművek "tömörítetlenséget tapasztalt" a vezetékben. Nem tudom, hogy minden sarkon van-e valami kütyü, ami mér ilyesmit, vagy random lefúrnak, hogy elég tömör-e, de az biztos, hogy ha évekig megvoltunk tömörítetlen gázzal, akkor egy fűtési szezont talán kibírt volna még...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ó igen a méltán tisztelt gázművek... :C Most mondjam, hogy tesóméknál (múlthéten szombat délelőtt... :U) négy züllött alkoholista kinézetű jómunkásember pár ezer forint híján 300k azaz háromszáz-ezer forintért szerelt fel és üzemelt be egy gázkazánt? Nem, nem a kazán nincs az árban! Mivel most vitték be a gázt az ingatlanba ezért önkormányzati rendelet szól róla, hogy ilyen esetben kizárólag csak a területileg illetékes gázszolgáltató járhat el és pont. A terv készíttetés és az engedélyeztetés ~55k volt. Egyébként annyi volt a nagy-nagy hatalmas munka, hogy a bejárat mellé a ház külső falára felraktak egy gázóra szekrényt + bevittek a cirkóig (5-6méter távolság) két szál vascsövet, vágtak rá egy szaros menetet és feldobták rá a kazánt. Ezért elkértek összességében durván 350k-t. És össze vissza furkálták a falat, meg keresztülfúrta a büdös kontár parasztja a fürdőszobát a konyhával elválasztó közfalat mert egy 20cm-es!! tiplivel akart feltenni egy 50x120cm-as alig 30kilós kazánt a baromarcú... Az összeg is finoman fogalmazva bicskanyitogató de nővéremre sírógörcs rájött a balfaszkodás láttán. És nem tudsz velük mit csinálni, nem csináltathatod meg mással mert nem adnak rá használatbavételi engedélyt. Mocskos rohadt közmű maffia. :(((

(#13) Lauda válasza Bog (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Ja ez olyan, hogy ugysem tudod ellenorizni, de lehet tenyleg hibas volt a szakasz, ezt innen csak tippelgetni lehet. :)

dízelracer Szemet lehuzas az egesz. :W Anno mikor kicsereltem a gazboylert, ugye akkor van garancia, ha szerelo koti be. Fel is raktuk a boylert, vizet bekotottem, kijott a gazos pali es 5 ezerert bekototte az egy darab gazcsovet, megnezte szivarog-e es begyujtotta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) moha21 válasza Lauda (#13) üzenetére


moha21
addikt

Hát igen, van amikor 3 sörért beszerelik a 3 fázist, máskor meg amperenként fizetsz rohadt oskat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) Bog válasza Lauda (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azt gondolom, hogy egy modern, európai, kulturált (na, melyik jelző illik a Gázművekre?) szolgáltató ezt mondjuk úgy kéne csinálja, hogy:
- tömörítetlenséget tapasztal (eddig így is történt)
- kiszáll az illetékes és az érintett házak közös képviselőjét felkeresi (fail)
- elmondja, hogy a tömörítetlenség mi a frászt jelent, hogy miért szar, miért lesz jobb ha megcsinálják (fail)
- elmondja, hogy lesz egy felújítás, amit tart ettől eddig, ez milyen kényelmetlenségekkel jár (nem lehet parkolni, 8-kor kezdik a munkát légkalapáccsal etc)
- tanácsolja a háznak, hogy mérjék meg a szivárgást, ez a Gázművek érdeke is, hogy szolgáltathasson, ezért ezt ingyen el is végzik egy egyeztetett időpontban (fail)
- ha szivárgást észlelnek, akkor tájékoztatja a házat, levélszekrényben a lakókat, hogy ez mit jelent és hogyan lehet megoldani (fail)
- esetleg ajánl normális piaci áron dolgozó cégeket (ennek a fele fail)

Ehelyett lekapcsolták a gázt és most minimum két hétig nincs gázfogyasztás, ami nekünk megaszopás novemberben, nekik meg bevételkiesés. Double fail.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Nem mellesleg a mai napig nem tudom, hogy a tököm az, hogy "tömörítetlenség" lépett fel a vezetékben. Erre nem dob fel semmit a gúgli, a Gázművek oldalát nézhetem napestig, legalább mondjuk tudnám, hogy ez egy megapara, amit azonnal meg kell szüntetni, de utána csökken a gázfogyasztás, vagy ilyesmi, de lószart, semmi info.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) Lauda válasza Bog (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ilyen sehol sincs, amiket irsz. Ok jeleztek ket honappal elotte, hogy ki fogjak cserelni a vezeteket. Ha a hazban lakok erre nem keszultek fel, az mar nem hinnem , hogy az eon hibaja.

[ Szerkesztve ]

(#18) DeFranco válasza Bog (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Röviden: szivárog a gáz

Részletesen: a csövekben szabvány szerint valamekkora a nyomás. Legyen ennek az értéke 1. Nyomáspróba esetén a csövekben csinálnak 2-3 egységnyi nyomást, majd a cső végére rácuppantanak egy nyomásmérőt. Ha marad az eredeti nyomás, akkor Test: OK, ha a nyomásmérő viszont nyomás csökkenést jelez, akkor szivárgás van, ami = tömörítetlenség, azaz az illesztések nem tömörek, valahol ereszt a rendszer.

Ha pedig valahol ereszt az ember az életveszélyes és elszállhat a ház is.

szerk:

ja és persze mellette a gáz szivárog is, tehát a ház előtti főmérő által mért fogyasztás (ami alapján elszámol a gázművek) és az almérők összege nem fog egyezni, amit a ház fizet.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lauda válasza DeFranco (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem inkabb tomitetlensegrol van szo.

(#20) dabadab válasza Bog (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Nem mellesleg a mai napig nem tudom, hogy a tököm az, hogy "tömörítetlenség" lépett fel a vezetékben. Erre nem dob fel semmit a gúgli"

Mert a fosztokepzo nelkuli alak a hasznalatos: [link]

DRM is theft

(#21) DeFranco válasza Lauda (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(nekem is megfordult a fejemben de nem vagyok szakember, így inkább nem szóltam bele)

(#22) dabadab válasza DeFranco (#21) üzenetére


dabadab
titán

A megerzesed egyebkent helyesnek is bizonyult, mert tenyleg tomorsegrol van szo (en onnan tudom, hogy a passzivhazaknal is mindig legtomorseget emlegetnek).

DRM is theft

(#24) Bog válasza DeFranco (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A hivatalos tájékoztatásban szerepelt ez az idétlen szó.
A szivárgást értem, azt is, hogy meg kell szüntetni, az eljárással és az időzítéssel van problémám. Meg azzal, hogy arra volt energia, hogy kitapétázzák az utcát jánlatokkal, de arra már nincs, hogy kijöjjenek bekötni a házat, ha kész a javítás. Pofátlan, ocsmány dolog, amit csak monopolhelyzetben levő szolgáltató tehet meg, mert egyébként egy ilyen húzás után - ha lenne másik gázszolgáltató - egyből mennék át a konkurens céghez.

Ugyanakkor az a kérdés, hogy ha minden fasza lesz, akkor kevésbé fog pörögni a gázóra az ajtó előtt?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) Weißturul


Weißturul
senior tag

Hát a jódurvaanyjukat...
Mi is próbáltuk már hasznosítani a megújuló erőforrásokat, de:
-a napkollektorban futkározhat (inkább megfagyhat) télen a víz, mert a nap nem/ritkás süt, ellenben repkednek a mínuszok.
-napelem detto. Ha nem süt a nap hetekig sok értelme van, főleg a mostani árakon...
-szélerőmű - na ez lenne a legkorrektebb megoldás, mert itt a pusztán mindig van szél, de a retkes államtól külön egedélyt kell kérni (asszem) arra, hogy 6-7m fölött szélturbinákat helyezhess el. Plusz a házak alsóhangon 5m-esek és legalább 8-9m magasan kellene lenniük a megfelelő hatásfok érdekében...

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#26) DeFranco válasza Bog (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy - ahogy írtam is - egyetértünk, balkán.

A gázóra nem fog jobban pörögni, sem kevésbé, ez nem változik. Cserébe nem hal meg senki és nem is robbantok fel. (És - bár téged bérlőként ez nem érint - ez valós értéknövelő beruházás, mert remélhetőleg 40 évig megint nem lesz rá gond)

(#27) Lauda válasza Weißturul (#25) üzenetére


Lauda
félisten

-a napkollektorban futkározhat (inkább megfagyhat) télen a víz, mert a nap nem/ritkás süt, ellenben repkednek a mínuszok.

;]

(#28) moha21 válasza Weißturul (#25) üzenetére


moha21
addikt

Fagyállóval kell tölteni.

Napelem megfagy? o.O

Mindig van szél... az ok, de szerintem nem az engedély a legnagyobb probléma, a fordulatszámtól kezdve ( igen a generátornak van egy véges teljesítménye ), az energia tárolásáig elég sok probléma van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) Weißturul válasza moha21 (#28) üzenetére


Weißturul
senior tag

Attól mert még fagyálló van a napelemben (azzal a vízzel fürödjek?) még jéghideg lesz.
A napelem (a napkollektorrak karöltve) pedig a napfény hiánya (rövid nappalok, hetekig borult ég) miatt veszti értelmét.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#30) moha21 válasza Weißturul (#29) üzenetére


moha21
addikt

A napelemben hol van víz?:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) Weißturul válasza moha21 (#30) üzenetére


Weißturul
senior tag

Bazd, ne szívózz ;]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#32) havasa


havasa
aktív tag

Vízteres központi kandaló rulez. A beszerelése óta konstans Hawaii van itthon, igaz munka van a meleggel, de az oroszok és a Gázművek meg bek@phasssák! :DDD

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#33) baluka26 válasza Weißturul (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Omfg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34) dízelracer válasza Weißturul (#29) üzenetére


dízelracer
senior tag

A napkollektor a legnagyobb parasztvakítások egyike. Az minden csak nem költséghatékony.

(#35) Weißturul válasza dízelracer (#34) üzenetére


Weißturul
senior tag

mediterránon, trópusokon nem az :K

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#36) dízelracer válasza Weißturul (#35) üzenetére


dízelracer
senior tag

Drága és sosem hozza vissza az árát.

(#37) dabadab válasza dízelracer (#34) üzenetére


dabadab
titán

Biztos nem kevered a napelemmel?...
Mert a napkollektor az a nalunk eszakabbra fekvo Nemetorszagban is nagyon nepszeru, meg persze Mo-n is, keress ra a sorkollektorra :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) HummeRC válasza dízelracer (#34) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ekkora marhaságot is rég hallottam felnőtt embertől.
Legalább olvasnál utána, ha már véleményt alkotsz... :U

Napkollektort eleve nem töltünk vízzel, csakis étkezési fagyállóval! A fagyállóval sosem találkozol, mert hőcserélőn keresztül adja át a meleget a HMV-nek (használati melegvíz).
Gondolom arról sem hallottatok, hogy a napkollektor nemkülső hőmérséklet függő. Legalábbis energiatermelés szempontjából nem. Teljesen mindegy, hogy hány fok van kint, mivel nem a hőfokokat gyűjti össze, hanem az abszorber felület reagál a napsugárzás bizonyos frekvenciáira. Nem csak a láthatóra. Épp ezért fordulhat elő, hogy felhős időben is 40-45 fokosak a kollektorok, valamint hogy télen mínusz 20 fokban is képesek 100 fok fölött lehozni meleget, egy havazás utáni verőfényes napsütésben...

Amire Ti gondoltok szerintem, az a fekete hordó az udvaron, amit apáink és nagyapáink kerti zuhanynak használtak. Annál kicsit már előrébb jár a technika.
A minőségi napkollektor jelenleg a legjobb megtérülésű befektetés az alternatív energia piacon. Persze beruházástól függően itt is 5-10 év közé tehető a megtérülési idő.

A napelem pedig akkor érzi jól magát, ha hideg van. A nyári nagy melegben előfordulhat, hogy eléri a működésének a felső határát és nem termel semmit, vagy végleg károsodik. Ugyanis a benne lévő szilicium is melegszik természetesen, mivel sugárzó hő hatásának van kitéve, viszont egy bizonyos hőfok után deformálódik a kristályszerkezete és nem lesz energiatermelő. Ez főleg akkor áll fenn, ha nincs teljesítmény elvétel, de termelés meg lenne és nincs hova elvezetni. Mellesleg a napelemet nem zavarja a napsütés hiánya, mivel szintén nem kizárólag látható fény, hanem frekvencia reagens.
Ennyit erről. Aki mást mond, az hazudik, vagy varázsol és simán le akar húzni. Ez utóbbi a sűrűbb. :U

A cikkhez: megértem a felháborodásodat. Valóban idegőrlő tud lenni a közművek hozzáállása. Egyébként elhangzott már a konkrét válasz: a gázművekes alkalmazottak a főmunka idő után, magánban is dolgozhatnak, hisz a végzettségük meg van. Tehát saját magukat ellenőrzik, viszont így biztos lehetsz benne, hogy megkapod a gázengedélyt. Másképp nem. Nekem sem tetszik, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#39) dízelracer válasza dabadab (#37) üzenetére


dízelracer
senior tag

De. De azzal kevertem. :B :D

(#40) ABal válasza dízelracer (#39) üzenetére


ABal
őstag

Ezt velünk is eljátszották, ugyanilyen forgatókönyv szerint. Mi 9 hétig voltunk gáz nélkül.

Bocs, nem válasz akart lenni, csak sima HSZ

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.