Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

áhhá :) szal ez az a híres Bitlbee :) most már tudom miről van szó:D bár nekem nem tetszik.. . megamaradok a ratyi msn-nél:DDD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2) Lamellus


Lamellus
tag

Szerintem minden Bitlbee-vel foglalkozó cikk elején nagy villogó betűkkel kéne hírdetni, hogy bármilyen IRC klienssel használható, tehát teljesen úgy néz ki ahogy akarod.

Biztos vagyok benne, hogy most is lesz olyan aki csak belepörget a cikkbe, meglátja a képeket és azt mondja, jaj ez hogy néz már ki, nekem ez nem tetszik...

Ez nem kritika akart lenni, örülök az ilyen cikkeknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) -kdM- válasza Lamellus (#2) üzenetére


-kdM-
senior tag

en beleporgettem....tetszettek a kepek es elolvastam:D

egyebkent grat

(#4) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Nekem nagyon megtetszett főleg hogy mIRC-et és MSN-ent is használok és ez mind a ketőtt ötvözi :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#5) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Ja és GRAT a teszthez :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#6) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én még mindig aztmondom hogy Miranda forever :D
Többek közt ezért is: "jelenleg nem támogatja a file-átvitelt"
De azért köszi a cikket! :))

(#7) lobz


lobz
tag

Udv!

Jol sikerult a leiras, egy megjegyzesem lenne: a 3.1es fejezetben kevered a protokollt az account-al. A protokoll az az msn, oscar, yahoo, jabber. Az account pedig a "felhasznaloi fiok", nem tudom, mi a helyes magyar megfeleloje. A felsorolt muveletek az accountokra vonatkoznak nem pedig a protokollra.

Amugy gratula :)

-- The Microsoft of Borg: Patches Are Futile! --

(#8) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

nem néz ki rossznak, de inkább maradok irssi-nél :)

(#9) Kantorpe


Kantorpe
tag

Regota hasznalom.
Ganye msnt nem teszek a gepre, ne zabalja a eroforrast meg ontsa a sok szemetet.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#11) copass válasza Kalandor (#10) üzenetére


copass
veterán

miranda fórvevőr! :D én már évek óta használom hordozhatóban(jajj), a legjobb.icq,msn,skype megy vele.
a pidgin is jó,de azért csinál sok hüjeséget,és nekem speciel msn-beütésű.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) 7 válasza lobz (#7) üzenetére


7
addikt

Köszönöm. Tudatában vagyok, hogy keverem, de nem ugrott be a felhasználói fiók kifejezés. Mindjárt javítom :)

(#14) 7


7
addikt

A Mirandát én is szeretem/szerettem, de a cikk elsősorban nem arról szól. Kérem mellőzni. :)

(Win alatt még mindig azt használnék)

Az elismeréseket viszont köszönöm, zsebelem befele őket folyamatosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Régóta használom irssi-vel. 1 server gépen berakom screen-be és mindig online vagyok :)
Bár ahogy néztem mar msn is küld offline üzeneteket like ICQ 10éve :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16) Daanika


Daanika
tag

lanyok fiuk!

van ilyen skype online alternativa?

(#17) Mijo


Mijo
tag

Jó kis cikk!
Én alig használtam irc-et, ismerőseim se nagyon, ezért nekem megfelel ez is:
http://www.meebo.com/
Böngészőben fut, Javascriptet igényel. Ha regelsz, megjegyzi az accokat és logol is. Ha jól tudom van fájlátvitel is (feltöltöd hozzájuk, és a linket kapja meg a partner).
Nekem bevált, amíg szarakodott a net. :C
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#18) knajf


knajf
senior tag

jó cikk, jó tudni hogy foglalkoznak még ilyennel. az irc az egy jó dolog, de ha irc kliensen keresztül fut, akkor h.h. nincs dcc? szóval meglehetne csakcsak oldani... egy jobb botot belehet egy jó scriptel arra, hogy dcc-t továbbítson. no mind1, csak kifejlődi magát. . .

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#19) 7 válasza Daanika (#16) üzenetére


7
addikt

Nem sajnos, a Skype-nak olyan szinten zárt a forráskódja, hogy csak nagyon kevesen tudtak alternatívát alkotni rá, akkor is csak úgy, hogy fut a háttérben a Skype. Tehát reális meg életképes még nincs.

(#20) 7 válasza knajf (#18) üzenetére


7
addikt

Nagy problémának érzik a fejlesztők is, de még nem tudták megoldani eddig. Nem tudom az okait, de dolgoznak rajta.

(#21) GAlli


GAlli
tag

én igy MSN ezek mobilról, javas irc kliens el :D

(#22) 7 válasza GAlli (#21) üzenetére


7
addikt

Nocsak, erre még nem is gondoltam. :D

(#23) Lamellus válasza 7 (#22) üzenetére


Lamellus
tag

BlackBerry+Bitlbee

[ Szerkesztve ]

(#24) Friczy


Friczy
senior tag

Tetszik, nekem csak az a gondom ezzel, hogy a server üzemeltetőjének kiadom az összes messenger accountom jelszavát, amit nem szeretnék. Bár másik lehetsőgégként megoldható egy saját bitlbee server létrehozása, nem?

(#25) 7 válasza Friczy (#24) üzenetére


7
addikt

Dede, simán összeüthetsz egy otthoni Bitlbee-servert, tényleg nem egy ördöngős dolog.

(#26) Friczy válasza 7 (#25) üzenetére


Friczy
senior tag

Szeretnéd, mi? ;)

(#27) 7 válasza Friczy (#26) üzenetére


7
addikt

Minek szeretném? Tökéletes nekem testing server. :P

(#28) Edween


Edween
őstag

mostanában a trillian-t nézegetem.

(#29) knajf


knajf
senior tag

na rájöttem, milyen a p3 meg a 64+32+128 ram :) live messenger és minden egyes bejelentkező partnernél akad a gép, tölt és lassú. hát igen, ha két szerveren vagyok fent akkor is csak 11 megát eszik a mIRC -re alapuló script (netz).

így már értelmet nyert.

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#30) 7 válasza knajf (#29) üzenetére


7
addikt

Ugyehogyugye? :D

(#31) _ak_


_ak_
addikt

MI a helyzet, ha a kvircen futtatjuk, azt támogatja az avatar megjelenítését, lehet, h így lenne avája az ambereknek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#32) 7 válasza _ak_ (#31) üzenetére


7
addikt

Nem, ugyanis a bitlbee magam nem támogatja.

(#33) _ak_ válasza 7 (#32) üzenetére


_ak_
addikt

:( és offline üzenetküldés, illetve állapot módosítás?

Let's begin, de gozaimasu!

(#34) 7 válasza _ak_ (#33) üzenetére


7
addikt

Állapotmódosítás lehetséges az IRC-ből megismert módszerekkel, offline üzenetküldés nem. Ez tényleg teljesen fapados. :)

(#35) _ak_ válasza 7 (#34) üzenetére


_ak_
addikt

Kár. na mind1, ha egyszer szükségem lesz vmi prancssoros cuccokra legalább tom, h hol kezdjem a keresést. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#36) birno


birno
addikt

Arra van valami megoldás, ha mondjuk böngészek vagy mást csinálok MSN használat mellett jelezze, hogy új üzenetem érkezett, irssi+bitlbee esetén?
Villogtassa az ablakot mondjuk mint a Pidgin vagy bármi hasonló ami feltűnik.

(#37) 7 válasza birno (#36) üzenetére


7
addikt

[link]
Innen a my_beep.pl scriptet használom, meg lehet adni neki, hogy milyen parancsot hajtson végre, ha privát üzenet érkezik, illetve highlightolnak.

(#38) birno válasza 7 (#37) üzenetére


birno
addikt

Köszi, már csak arra kell rájönnöm milyen parancsot futtassak vele. :)

(#39) 7 válasza birno (#38) üzenetére


7
addikt

Én hangjelzést szoktam:
mpg321 -q /hangfile/eleresi/utvonala &

A -q azért kell, hogy ne adjon outputot, a & pedig azért, hogy amíg fut a hangos cucc, addig se álljon meg az élet az irssiben :)

(#40) birno válasza 7 (#39) üzenetére


birno
addikt

Hangjelzéseket soha nem szerettem, nekem olyasmi megoldás kellene mint a pidginnél, villogtassa vagy változtassa meg az adott tag hátterét.
Csak annyiból gázosabb a helyzet, hogy awesome ablakkezelőt használok s ahhoz nem túl sok leírás van a neten, de majd bújom egy kicsit a manualt vagy rákérdezek egy awesome gurutól. :)

(#41) 7 válasza birno (#40) üzenetére


7
addikt

Awesome-nál, ha jól tudom, megoldhatók kis ikonok vagy statusjelzők a statusbaron (nem használom, úgyhogy nem tudom, hogyan). A scriptet használva biztos meg lehet jeleníteni egy ikont, ha van üzeneted, csak nem tudom, hogyan lehetne eltüntetni. De ez már tényleg egy awesome-gurunak való móka.

(#42) birno válasza 7 (#41) üzenetére


birno
addikt

Igen, statusbaron is megoldható lenne, csak az nekem már így is elég zsúfolt. :)

(#43) 7 válasza birno (#42) üzenetére


7
addikt

Akkor arra próbálj megoldást találni, hogy a "system bell"-t hogyan kell aktiválni. Azt hiszem, az segíthet pont azt csinálni, ami neked kell.

(#44) birno válasza 7 (#43) üzenetére


birno
addikt

Hehe, mit találtam: [link] :)
Hasonlót már próbáltam, csak a visualbell-t aktiváltam, amint otthon leszek csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#45) birno válasza birno (#44) üzenetére


birno
addikt

Sajna egyelőre nekem nem műkszik.

(#46) birno válasza birno (#45) üzenetére


birno
addikt

Felraktam a screen-t, beállítottam, azzal működött, utána minden állítgatás nélkül ment urxvt-vel is.
Csoda történt. :)

(#47) 7 válasza birno (#46) üzenetére


7
addikt

Nocsak, nem rossz :)

(#48) birno válasza 7 (#47) üzenetére


birno
addikt

Ami inkább fura volt, hogy egy awesome gurunak sem ment, szóval eleinte elkönyveltem, hogy nem bennem van a probléma, hanem lehet az épp aktuális verziókkal van gond.
Viszont, hogy a screen-nek mi köze van az egészhez, főleg ha nem is abban használom, azt nem fogom megérteni. :)

(#49) 7


7
addikt

Update: most már a bitlbee támogatja a twittert is :K

[ Szerkesztve ]

(#50) morhange


morhange
tag

Szeretném törölni az egyik msn accountomat, régen a parancs account del "szám" volt. De megkavarták őket nem rég. Azt írja hogy elavult parancs, megváltozott, írjam be hogy help account és megmondja mi a jó parancs. De ugyanúgy azt mondta hogy account del. Sőt, a dokumentációban is ez szerepel. Na most akkor mi van? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.