Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Puff neki, AMD rulz.... :DDD

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

:) :)) :D :DD :DDD :C :R

(#3) And06


And06
aktív tag

és akkor emlékezzünk vissza az előző PH reklámcikkekre, amiben az nvidiat védték, meg a felhasználókat hülyézték. jó, hogy a világ kulturáltabbik felén ilyen hozzáállással nem lehet messzire jutni(max a biróságra).

(#5) nubreed


nubreed
veterán

Még alig kezdődött el az év de az nVidia sorozatosan szerepel negatív hírekkel a sajtóban, meg is érdemlik a pert.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) Kelvin


Kelvin
őstag

Az szép, a vételár 20-30%-nak a visszatérítése amazonon. Ha ez így van akkor ez a kártya best buy , eddig is az volt de így....:D
(Amúgy ennyivel csökken is az áruk az adott helyeken, vagy csak azok járnak jól akik már megvették? )

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#7) alevan válasza And06 (#3) üzenetére


alevan
őstag

Attól, hogy perelnek, a felhasználók még miért ne lennének hülyék. Viszont pár ügyvéd nagyon jól fog járni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) Snip3r_HUN válasza zzola (#1) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#9) jozsi


jozsi
tag

Úgy néz ki, hogy a nép kevesellte azt a 30%-ot :DDD Na majd most fizethetnek a zöldek, mint a katonatiszt;)

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#10) zzola válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


zzola
félisten

Gonosz...de őszinte! :DDD

(#11) westlake válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


westlake
félisten

Tény. Meg az is tény, hogy az AMD labdába sem rúghat a 900-as szériával szemben. Nálam csak égetik magukat a cégek az ilyen jellegű reklámokkal.

#13: Ki akadályozza az emberek, hogy visszavigyék a boltba a kártyát, vagy bepereljék, ha nem veszik vissza?

#14: Ettől lesz valaki fan? :U

#15: Ettől gondolom egyből normálissá válik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#12) Kelvin válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


Kelvin
őstag

Ezt a képet már jó pár troll ellőtte másik topikban is. Csak másokat zavar és a helyet foglalja, gratulálok neked!

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#13) And06 válasza alevan (#7) üzenetére


And06
aktív tag

azért mert ha a kiló kenyér utolsó 10 dekája nem ehető, akkor visszaviszed a boltba nem?
a csalás az csalás, csak a balkánon lehet ezt lenyomni az emberek torkán. szerinted miért kezdték el kártalanitani a boltok a felhasználókat? azért mert teljesen oké ez igy? ...

(#14) zzola válasza Kelvin (#12) üzenetére


zzola
félisten

Vártam már, mikor jön egy nVidia fan.... :)

(#15) And06 válasza westlake (#11) üzenetére


And06
aktív tag

amikor a BMW-Merci egymást fikázza az egymás mellett levő óriásplakát reklámokon, az is égő gondolom.

(#16) Kelvin válasza zzola (#14) üzenetére


Kelvin
őstag

Mindig azt veszem ami nekem ár értékben a vásárláskor a legjobban megéri, gtx 770 az első nvidia karim.
Marha nagy fan vagyok....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17) zzola válasza Kelvin (#16) üzenetére


zzola
félisten

:DDD
Jóvanna, jól teszed....

(#18) DaveJr válasza Kelvin (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Már nagyon régóta alkalmaznak ilyen marketing fogást a cégek. Csak 10-15 éve senkit nem zavart és nem hívták trollkodásnak...szerintem frappáns és telitalálat.

És ha kérhetem ne álltalánosíts. Engem nem zavar:P

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) CorsairS


CorsairS
csendes tag

A leírásban nem szokott lenni valami olyasmi, hogy a specifikációkat a gyártó egyoldalúan bármikor módosíthatja? Vagy ez csak az EU-ban / itthon szokás?

(#20) Kelvin válasza DaveJr (#18) üzenetére


Kelvin
őstag

Értem, és Te vagy a kolléga egy cég igaz? A marketing posztereknek pedig egy szakmai topikban a helyük.....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#21) LackoMester válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


LackoMester
addikt

És jól fűtt a R9 290- es kályha? ;]

Témába vág ;)
Nem védeni akarom az nVidia- t mert tényleg szemétség volt, h. nem az igazi specifikációval jöttek ki, de a kártya tényleg jó, és ha még az USAuser visszakap 20- 30% a vételárból akkor nagyom ajánlott kategória. :K
Kiváncsian várom,h. mi lesz az ügy végkimenetele, :U ugye az államokban minden elképzelhető, elég csak annyit megemlíteni, a macska meg a mikro közös kalandja. :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22) DaveJr válasza Kelvin (#20) üzenetére


DaveJr
őstag

Hogy kerül ide most a cég?

Ha a szabályzat nem tiltja, vagy a moderátorok nem szedik ki akkor van helye. Maximum lesznek olyanok akik nem értenek vele egyet. Ennyi.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#23) Ivy.4.Ever válasza CorsairS (#19) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem. Különben minden cég minden termékkel ezt csinálná :D

(#24) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Mint GTX970 tulajdonos!:

A kártyát nem a specifikációk,hanem a tesztek alapján választottam,ettől függetlenül az Nvidia hozzáállása felháborító számomra,mind a kiadás körüli megtévesztés,mind az ügy kirobbanása óta látható passzivitásuk(sőt hárításuk)...

Én továbbra is elégedett vagyok a karival,de elhiszem/tudom ,hogy léteznek olyan körülmények,amelyekben a kártya igenis lassabb,mint az a specifikációkból következne.A tesztek nem fedhetik le a teljes skálát ahol/amiben a leendő user használja a hardvert,így aki azt hozza fel példának hogy nem lett gyengébb a teszt óta annak félig van igaza.

A megtévesztés mindenesetre teljesen igaz,így valamilyen kárpótlást illene adnia az Nvidiának...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#25) Laja333


Laja333
őstag

Az ilyen fikázások mindig jelen vannak, nem kell ezt túlragozni. Elég ha megnézitek mit műveltek a brandek az iphone bendgate esetén. Kicsit örülök is, hogy bevállalta AMD ezt a húzást. Nem nagyon volt rá jellemző ez az agresszív marketing.

Ezzel a 20-30%-al marhajól jártak a vásárlók. :K Az NV nem, de őket ne sajnáljuk már a saját hülyeségük miatt. (Aki krvának áll, ne sírjon ha megbsszák.)

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Elég durva, és baromi gáz. Egész jófej amúgy a Newegg (ráadásul rendkívül olcsó is), kíváncsi vagyok, hogy vajon az ő káruk is meg lesz-e térítve. Remélem egyébként precedens értékű, az nVidia számára kedvezőtlen ítélet fog születni, és akkor a jövőben talán kevésbé lesz kedve a gyártóknak a trükközéshez :U...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Duck663 válasza westlake (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Maradjunk annyiba, hogy még! :)

Magyarországon nem veszik vissza, elhajtanak!

(#21) LackoMester: Ez a pénzvisszatérítés nem az nv-nek köszönhető, ők leszarják a felhasználóikat, megvetted, kussolj!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#28) DaveJr válasza bteebi (#26) üzenetére


DaveJr
őstag

Személy szerint én az átnevezgetést is tiltanám minden gyártónál. Hiszen az az igazi átverés. A nem eléggé tájokozott felhasználónak simán el lehet adni ugyanazt a kártyát csak nagyobb modell számmal. Ő meg örül, hogy vett egy "új" kártyát...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#29) jsk


jsk
senior tag

Páran előtte megint AMD-NVIDIA párharcot akarnak csináli a hírből. Holott az nem szól másról, hogy ha a fizető felhasználót átverik, akkor egyik cég se ússza meg. Igenis fizessen kártérítést.

(#30) Laja333 válasza Stukker1987 (#24) üzenetére


Laja333
őstag

Az a probléma, hogy a tesztekben csak átlagfpst meg max fpst szoktak nézni. A két legrosszabb mérőszámot, amit csak lehetne használni. Az ilyen tesztekből nem fog kiderülni, hogy 60 fps fölött is lagol a játék, mikroakadásokkal. Aztán biztos a játék a hibás, majd patch javítja. Más kártyák tulajdonosai meg nem értik miről beszélsz.

(#31) Televan74 válasza LackoMester (#21) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is kíváncsi leszek a per végére.A Nvidia szerintem a fizikailag 4GB van rajta szöveggel védekezhet.És ők így is árulták.Az hogy a 0,5GB lassabb nem biztos hogy megállja e a helyét,még az Amerikai bíróságokon sem.

Megnézném azt a webshopot aki nálunk visszafizet 20-30% a vételárból saját szakállára. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) DaveJr válasza Duck663 (#27) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha nem vagy elég rámenős tényleg elhajtanak. De megfelelő utánajárás és "fenyegetőzés" után nem fognak elhajtani. Persze jelen esetben nem nagyon tudsz mibe kapaszkodni.

Sajnos sok esetben a nagyker a legnagyobb elhajtó. Simán visszadob a kiskernek használhatatlan eszközöket, mondván náluk működött.

Hogy maradjunk a témánál: videókártya csíkoz kb fél óra terhelés után. Nagykerben bekapcsolják, nincs csíkozás visszadobják, hogy jó. Utána magyarázkodhatsz a felhasználónak, hogy miért 1 hónap mire sikerül kicseréltetni.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33) jsk válasza Televan74 (#31) üzenetére


jsk
senior tag

4GB van rajta fizikailag, de nem hívta fel rá a figyelmet, hogy annak a 13%-a lassabb, mint a többi része. Ennek alapján még meg is nyerhetik a pert, főleg az angolszász jogrendszerben. Találnak rá valamilyen precedenst.

(#34) Laja333 válasza Televan74 (#31) üzenetére


Laja333
őstag

A memóriát meg tudja magyarázni, hisz rajta van a 4 GB, és hozzá is fér. A ROP szám és az l2 cache már nem ilyen. Ott valóban eltérés van a specifikációtól. És van aki a ROP miatt vette a kártyát. :)

(#35) szacsa33


szacsa33
tag

Én has-párti vagyok ezért vettem AMD-t harmadjára is egymás után.
Ennek ellenére ha most kellene vennem VGA-t 970-et vennék,szerencsére nem kell :D .
De ezt a best buy a 970-n nem tudom hová tenni,elvégre 100+ ezres az ára,ezért átlag józsi kb egy hónapot melózik.
Ráadásul egy év múlva,ha el akarod adni mást se fogsz hallani minthogy "ez csak 3.5 GB".
50-ért úgy fintorognak majd mint állat.Ezért is nem lehet a "legjobb vétel"kategória. :(
Kár ezért a malőrért,de kell ezeknek a nagy cégeknek a vásárlói keménykedés hogy ritkábban húzzanak le.

szacsa

(#36) LackoMester válasza Duck663 (#27) üzenetére


LackoMester
addikt

Vágom, az üzlet fizet. :K
Televan
úgy van ahogy írod. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#37) Televan74 válasza jsk (#33) üzenetére


Televan74
nagyúr

A megfizetett szakértőkön fog múlni.Az esküdtek és a bíró az alapján fog dönteni. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#38) rodrigez válasza westlake (#11) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hagyjuk már ezt a durcás, labdába sem rúgós dumát. :) Ha az okoz megnyugvást, hogy egy egy friss kártya megver egy 2013 őszén kiadottat 10-15%-al, akkor nyugodtan mantrázzad. :) Nincs az a cég aki a másik botlását egy ilyen fricskával ki ne használná. Nincs a képen se szar NV-zés se más ócsárolás. Szimpla megállapítás, amit a jelen szituációban ül és vicces is. De persze lehet ezen besértődni is. :)

(#39) 7time


7time
senior tag

Gyerekek mi köze ennek az AMD -hez, az Nvidia megtévesztette a vásárlókat a specifikációkkal, ha az AMD is ezt teszi ugyanúgy pereljék be, nehogy már egy EU ország állampolgárai kezdjék el fedezni egy USA csaló cég tetteit, holnap csúcs VGA helyett majd belepő szintűt árulnak és ha ez is átcsúszik akkor egy APU-t kaptok, amugy meg tavaly még az Nvidia kártyák sem fogyasztottak kevesebbet mint az AMD, hú nagy durranás a Fermivel hogy is volt?

[ Szerkesztve ]

(#40) mghltm válasza rodrigez (#38) üzenetére


mghltm
addikt

r9 290 es gtx 970 kozott alig van kulonbseg:

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Nvidia ezt nem tudom hogy gondolta... Majd jó lesz ez nekik :DDD

(#42) rodrigez válasza mghltm (#40) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vágom, de itt a szériák csúcsára értettem a 10-15%-ot. De igazad van a címben szereplő GTX970 ellenfele a a sima 290-es. Fogyasztás persze egy másik és ráadásul fontos kérdés, de árban meg megint csak az AMD-nél van az előny.

(#43) sb válasza Televan74 (#31) üzenetére


sb
veterán

Ha a memóriamérettel meg lehet nyerni akkor a következő vga-jukra tehetnek 16GB-ot is...
...amiből 12GB nem működik és beforrasztva sincs a lába. :)

A sávszélessége annak a résznek 0. De sehol nem vállalták, hogy a leírt sávszélesség az egész memóriára érvényes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) bteebi válasza LackoMester (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, a vásárlók nem kis részénél szerintem műfelháborodás (is) van, mert a kártya ettől a "bugtól" függetlenül nagyon jó, jóárasítva (20-30% kártérítés) pedig kifejezetten best buy :). Ettől függetlenül egyáltalán nem sajnálom az nVidiát, sőt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Az nv-nél nem ez az első hasonló. Lásd noti balhé.
Simán felrakhatták volna a kezüket, hogy srácok elbasztuk. Valamit kitalálunk.
De nem terelünk, ködösítünk, jóvanazúgy.
Remélem a kinti versenyhivatal és egyebek is megbüntetik őket. Ami szerintem biztos. A pert is bukni fogják. Ez is borítékolható.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46) Duck663 válasza DaveJr (#32) üzenetére


Duck663
őstag

Ja félreértés ne essék, nekem nincs 970-em, nem is kell. Nekem az nv piaci szemlélete és viselkedése annyira ellenszenves, hogy még ha jó terméket is készítenének, akkor sem vagyok hajlandó megvenni azt. Egyik haver vitte vissza, de elhajtották. Én az asztalt borítanám rájuk. :) Végül is, egy másik haver megvette tőle, őt nem érdekli ez, kipróbálta, rendben volt, megvette, és korrekt is volt nem kezdett alkudozni, mondjuk egy 10-essel kevesebbért adta oda, mint amennyiért vette.

Én pár éve alaplappal jártam meg, 3 hónap ment rá, mire végre használatba tudtam venni. Meg egy HDD-vel (Seagate), na az is szép sztori volt, végül a gyártóval vettem fel a kapcsolatot és ők cserélte ki.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#47) Snip3r_HUN válasza LackoMester (#21) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

EK vizesblokk rajta van, szóval nem panaszkodom. ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48) jorgoszka válasza zzola (#1) üzenetére


jorgoszka
tag

az elvakult amd-sek most aztán nagyon boldogok lehetnek.
kár, hogy a gtx 970 "hibásan" is veri a rivális radeonokat.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#49) berVi válasza And06 (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Azert az USA-t, mint kovetendo peldat emlegetni, nem kicsit eros. Ugye arrol az orszagrol beszelunk, ahol azzal pert lehet nyerni, hogy nem volt rairva a mikrora, hogy macskat ne tegyunk bele.

(#50) D1Rect


D1Rect
félisten

-20%, lolwut. Semmi szükségem rá, de ennyiért vennék egyet. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.