Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szacsa33 válasza jorgoszka (#48) üzenetére


szacsa33
tag

A rivális "radeonok" még nem jelentek meg.
Egyelőre az AMD előző generációjával lehet összemérni az nvidia jelenlegi generációját.

szacsa

(#52) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Volt már pár Vidia amin úgyanilyen szerencsétlenül sikerült 64bit-es eléréssel a memória x%-a...
Ezen én vmiért most nem lepödtem meg h megint sikerült nekik:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53) jsk válasza berVi (#49) üzenetére


jsk
senior tag

De azóta rá van írva :) Van néhány dolog, amiben nem példa az USA. Speciel a fogyasztóvédelemben igen. Viszont Magyarország és a többi közép-kelet-európai ország semmiben sem. Holott van elég követendő példa.

(#54) seolwon


seolwon
tag

A gyártók találták ki azt a marketing szöveget hogy minél több ram van egy kártyán annál gyorsabb (2-3 GB DDR2 ram stb). Ha ez hülyíteni a népet jó volt akkor most ha a negyede nem megy a ramnak akkor jogosan jár vissza a 25%-a a vételárnak tesztek ide vagy oda.

(#55) Jacek válasza jorgoszka (#48) üzenetére


Jacek
veterán

:DD Ebből a postból az jött le hogy te igazi zöldhájogos vagy:)
Csak halkan elárulom hogy 1 év van a két VGA között, és kb pariban vagy az elavult AMd termékkel, aki meg a fogyasztásra veri az ne vegyen 100.-ért VGA-t...
Csak mert annyira ostoba a gondolkodásod hogy ez alapján te öngyilkos leszel amikor kijön az uj Radeon generació mert agyonveri a hőn szeretett nvidiádat, de aztán kijön az új nvidia és.......... long time ago....

(#56) 7time válasza berVi (#49) üzenetére


7time
senior tag

Nem a macska perről van szó, ha valamire azt írod hogy 28GB/s akkor az nem lehet 16GB/s, és 4GB memória sem lehet 3,5GB ezt lehet szépíteni de szebb nem lesz és a miheztartás végett remélem jól ráfaragnak, amugy sem tündöklenek a becsület bálványának, inkább ellenkezőleg.

(#57) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Látszik ahol a terméket jóval olcsóbban megtudják venni, ott még kapnak is vissza pénzt.
Mo. felejtsük el hogy lesz ilyen.

Nv helyébe valami promóciós játékot adni a 970 tulajoknak.

(#58) Zanik válasza 7time (#39) üzenetére


Zanik
addikt

Ott a pont!
Aki védi az Nvidiát, az gondolkodjon el azon mi történne ha ezek után bevett gyakorlattá válna a hardverfejlesztő és/vagy gyártó cégeknél a kozmetikázott, félrevezető specifikáció feltűntetése?
Próbáljon meg mindenki egy kicsit túllendülni az AMD-Nvidia ellentéten, és egyszerű fogyasztóként tekinteni a szituációra. Minden jóérzésű ember felháborodna azon amit az Nvidia művelt. Ne kárörvendjenek az AMD-fanek, mert sajnos velük is előfordulhatott volna hasonló. Az nvidiások meg hagyják abba a szituáció elbagatelizálását, mert lehet hogy maga a "hazugság" kicsi is volt, attól még iszonyat gáz amit az Nvidia művelt. De ez nem csak az Nvidiáról szól, mert ha bármelyik másik cég tett volna hasonlót, akkor is gáz lenne!
Ezen gondolkozzatok el! Mindkét tábor! :(((

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#59) bteebi válasza Sondi1986 (#57) üzenetére


bteebi
veterán

"Látszik ahol a terméket jóval olcsóbban megtudják venni, ott még kapnak is vissza pénzt.
Mo. felejtsük el hogy lesz ilyen."

Sajnos erről van szó :(. Viszont vigasztaljon minket az, hogy cserébe legalább jóval jobban is keresnek :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#60) mghltm válasza Zanik (#58) üzenetére


mghltm
addikt

a szoftverfejleszto cegek nem ezt csinaljak 5-10 eve? kiadnak valami takolmanyt, ami eppen eldocog meg, aztan javitgatjak / foltozgatjak honapokig / evekig, de a legvegere sem eri el a megjelenes elott igert szintet.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#61) X Factor válasza mghltm (#60) üzenetére


X Factor
addikt

Tehát, ha ők ezt csinálják, akkor másoknak is szabad?

Ezt az analógiát követve, pont azok jutnak eszembe, akik az adó fizetés alól való kihátrálásnál érvként azt emelgetik, hogy de mások se teszik...

Pont ez volt a hozzászólásának a lényege, hogy ne úgy álljunk már hozzá, hogy ez természetes, hisz a gyakorlat ezt mutatja.

Ez elég szomorú és pont, hogy tenni kéne ellene, hogy ne lehessen így.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#62) LordX válasza mghltm (#40) üzenetére


LordX
veterán

Ja, csak közben a R9 290 kb. 10%-al olcsóbb azonos gyártótól.

(#63) Asbee válasza mghltm (#40) üzenetére


Asbee
veterán

Itt a PH-n igen, minden más teszten szépen kijön a valós különbség. ;)

(#62) LordX: Amit alul kell órajelezni meg feszelni hogy ne 85 fokon járjon és üvöltsön a venti. Persze meg lehet venni azt 2-3 típust a sok közül ami használható.

[ Szerkesztve ]

(#64) 7time válasza mghltm (#60) üzenetére


7time
senior tag

A szoftverfejlesztés rugalmas és ellenőrizhetetlen dolog de ott nagy a választék, és igen ha 1 ember becsap akkor mindenki megteheti, mert akkor szeretnék veled üzletelni, a szoftvert meg javítják + pénzfizetés nélkül egy frissítéssel a hardvert meg nem lehet.

Asbee

Hagyjuk, az 1 generációs Nvidia ugyanezen a paraméteren ment a kövi Radeon meg más lesz, a lényeg hogy az NVIDIA olyat irt a dobozra ami hazugság!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#65) mghltm válasza 7time (#64) üzenetére


mghltm
addikt

szoftvereknel javitanak 10 hibat es keletkezik masik 5, tehat az sem lesz kb soha tokeletes

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#66) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hat basszus meg mindig nem tudom, hogy visszavigyem-e. Negativum:
- 1 honapig raulnek erthetetlen okokbol.
- Gozom nincs mit vennek helyette. Nekem meg 110K volt a Strix, de azota nem lefele ment az ara. Amd-t tuti nem veszek, ok mar joval korabban leirtak magukat nalam, a 69xx szeriaval. Nameg a legfontosabb szempont, hogy kuss legyen a gepben. Lehet valami gagyi kartyaval ki kene huzni a 980ti-ig.
- Ami a problemam, hogy egyaltalan nem vagyok benne biztos, hogy driveresen kezelheto a dolog, foleg low level API-k eseten.

I am having fun staying poor.

(#67) 7time válasza mghltm (#65) üzenetére


7time
senior tag

Ez relatíve igen rugalmas dolog, kár a hardverek világába keverni, maradjunk a szoftvereknél, szerintem.

Lehet valami gagyi kartyaval ki kene huzni a 980ti-ig.

Lesz 980Ti?

[ Szerkesztve ]

(#68) Asbee válasza 7time (#64) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudom mit akarsz hagyni. Semmit nem írtam erről az egészről. Nem szép amit az nv csinál a nem valós specifikáción el lehet indulni. De ettől még nincs alternatíva a 970 ellen, amíg új amd karik nem jönnek.
Amúgy meg nem értem a mondandód a vesszőig, légyszi magyarul. :R

(#67) 7time: GM200 jön márciusban horror áron. A neve kiderül mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69) 7time válasza Asbee (#68) üzenetére


7time
senior tag

Az hogy elkezdtek perelni egy csaló céget gondolom nem az én hibám, sőt szeretném ha minél több ilyen ügy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#70) MongolZ


MongolZ
addikt

Megérdemli az nVidia (marketingesei). Miért nem lehet őszintének lenni? GTX 460-nál teljesen nyíltan vállalták.

#63 Asbee: "Amit alul kell órajelezni meg feszelni hogy ne 85 fokon járjon"
Ne írj ilyeneket, mert kicsapja a biztosítékot a mókamikitroll detektorom.
Most hirtelen nem tudtam olyan NEM referencia dizájnt találni, amely felmelegedne 85 fokig. De kb. mindegyik megáll 70 fok környékén.

[ Szerkesztve ]

(#71) LordX válasza Asbee (#63) üzenetére


LordX
veterán

Hát én rohadtul nem feszelem alul, nem 85 fokon jár (~70) és nem üvölt a venti egyáltalán. A legolcsóbb ASUS volt.

(#72) Asbee válasza 7time (#69) üzenetére


Asbee
veterán

Még mindig nem értem ezt miért nekem mondod. De szerintem te sem értetted én miről beszélek. Kérlek fuss neki még egyezer olvasd el mit írtam.

Nem kérdőjeleztem meg a perelést, bár sokan nincsenek teljesen tisztában ezzel a 970 dologgal, pontosan mi van vele. Sok a fél vagy a téves információ.

(#71) LordX: A vrm hőre ne nézz rá. Meg a memória hűtésre. :) De ezt ne itt, nem ennek a hírnek a témája.

(#70) MongolZ: Tapasztaltad vagy olvastad? Nekem több 290-em is volt. A ref meg nem 85 hanem 90-94 fokig megy el. ;) Tri-X, Vapor-X, PCS+ ezek amik használhatóak rendesen. Többi felejtős. 290X-ben még Lightning. Szintén ne itt, nem hírnek a témája. Privátban szívesen leírom.

[ Szerkesztve ]

(#73) Asbee


Asbee
veterán

Ja, az alulfeszelés és órajelezésnek van egy legendája, lehet nem ismeritek akkor bocs. Így valóban kicsit félre érthető.

(#74) Raysen623 válasza jorgoszka (#48) üzenetére


Raysen623
addikt

De csak a tesztek alatt - márpedig kellő pénzért olyan tesztprogramot írnak ami jó az NV-nek...Ennyire azért ne szállj el, de légy boldog a zöld kártyáddal. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#75) jorgoszka válasza Jacek (#55) üzenetére


jorgoszka
tag

ez aztán a kulturált válasz. gratulálok. nem vagyok elfogult, csupán szánalmasnak tartom, hogy van, akit a gtx 970 körüli hajcihő boldoggá, elégedetté tesz. az, hogy a te postodból mi jött le nekem, inkább ne firtassuk, mert sírva rohannál a moderátorokhoz. további szép napot!

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#76) Asbee válasza Raysen623 (#74) üzenetére


Asbee
veterán

Tessék? Milyen teszprogramok alatt? Szerintem egy értelmes tesztet nem olvastál el. Pont hogy a szintetikus tesztek alatt nem olyan erős a 970 és a játékok alatt lép el. Valamit nagyon benéztél.

(#77) jorgoszka válasza Raysen623 (#74) üzenetére


jorgoszka
tag

s3 virge-öm van, a nyák valóban zöld. köszönöm a jó kívánságot, igazán kedves tőled.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#78) 7time válasza Asbee (#72) üzenetére


7time
senior tag

Mi a gond az R9-290 ref körül,a Fermi 100 fokon üzemelt egy fél kilós hűtéssel. :DDD De itt nem erről van szó hanem hogy az Nvidia átrázta a vevőket méghozzá nagyon csúnyán.

[ Szerkesztve ]

(#79) jorgoszka válasza szacsa33 (#51) üzenetére


jorgoszka
tag

a mclaren p1-et sem a ford t-vel szokás összevetni. egyidőben piacon lévő termékekről beszélünk, hogy később mi lesz, az most lényegtelen. gondolkodni kéne, nem okoskodni.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#80) Malibutomi válasza Asbee (#63) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az iponon a 290X-eket végignézve inkább 2-3 ami nem jó hűtés (ref, xfx, asus) a többi teljesen okés.

(#81) Asbee válasza 7time (#78) üzenetére


Asbee
veterán

Könyörgöm értsd már meg amit írok. Hogy jön ide a fermi? Leírom még egyszer sokadjára. Én sem tartom szimpatikusnak az nv húzását, még ha jelenleg az emlegetett dolog 1080p és 1440p alatt nem jön elő. Ettől még a nem pontos specifikációk megadása miatt kapjanak a fejükre. Meg a jelenlegi hozzáállás sem szép. Viszont ettől még a 970 mindig best buy. Aki komoly elvi gondot csinál ebből az vesz mást. Ennyi.

(#80) Malibutomi: Sajnos a tapasztalatok nem ezek. Nagyon sokan panaszkodnak külföldi fórumokon is, Asus, MSI, Giga hűtésére. De ezt ne itt beszéljük, ne amd vs nv-be terelődjön. :R

[ Szerkesztve ]

(#82) 7time válasza Asbee (#81) üzenetére


7time
senior tag

De ezt ne itt beszéljük, ne amd vs nv-be terelődjön. :R

Igen de a valós panaszok az OC verzióknál vannak, a Fermi pedig úgy jön ide hogy minden gyártónál vannak hűvösebb forróbb darabok de a SPECIFIKÁCIÓ meghamisítása az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#83) Asbee válasza 7time (#82) üzenetére


Asbee
veterán

A fermi olyan szempontból még mindig nem ide tartozik, hogy már sehol nincsen. Az ő idejében megtehetted, hogy a konkurenciát ajánld. Jelenleg 970/980 és 290/290X van ebben a kategóriában. Az amd-nél bizony nagyon meg kell nézni melyik típust veszi az ember a fogyasztás miatt. És akkor még lassabb is.

Hiába emeled ki nagybetűvel, leírtam érthetően arról is a véleményem. Ha még mindig nem értetted meg abban én már nem tudok segíteni.

Igen de a valós panaszok az OC verzióknál vannak Tessék?

[ Szerkesztve ]

(#84) 7time válasza Asbee (#83) üzenetére


7time
senior tag

Az ő idejében megtehetted, hogy a konkurenciát ajánld. Jelenleg

Ezt bármikor megtehetem főleg a HBM memória erkezesevel.

(#85) v_peter2012


v_peter2012
csendes tag

Abu, a sony ellen indított ps4 csoportos perről miért nem írtál anno?

Ártott volna az amd presztízsnek ha tájékoztatod róla az esetleges vevőket, hogy nuku 1080p 60fps amit ígértek?

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#86) Asbee válasza 7time (#84) üzenetére


Asbee
veterán

Tedd nyugodtan. Én is várom az amd-t. Csak nehogy megint a duma legyen nagy mint mantle és társaival. :)

Bár az még mindig érdekelne ahol szerinted a gyári OC-val is gond van, az miért jobb mint ahol a gyári OC-ra rájon még 200Mhz. Halkan hűvösen. Persze megint valami totál ide nem vágó dologgal fogsz jönni. Lépek is innen.

[ Szerkesztve ]

(#87) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Az ilyen perek amerikában úgy végződnek 2-3 év után, hogy közös megegyezéssel kapnak egy tibi csokit akik beperelték az nvidiát, és semmi elmarasztalás nem lesz belőle. Anno a selejtes 8xxxM szériáért volt hasonló bajuk, és 2 millió dollárból kártérítették egész amerikát (éves bevételük 0,2%-a).
A valóság pedig az, hogy a 970-nek nincs alternatvája jelenleg, és semmi baja sincs csak rinyarinyarinyaQQ :O :O :O van.
Tanulság: ne építs olcsó SLI rendszert

[ Szerkesztve ]

/s

(#88) arn


arn
félisten

Nv helyeben visszavasarolnam az osszeset, es ujradobozolnam 3.5 gigaskent. Mehet vissza a polcra. Mit vennenek helyette?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89) 7time válasza wjbhbdux (#87) üzenetére


7time
senior tag

Nagy tévedés, az USA -ban vannak a legkomolyabb ilyen irányú perek és az EU a legkevesebb, más kérdés hogy az USA is korrupt és általában a legszegényebb vagy külföldi cégeket büntetik.

[ Szerkesztve ]

(#90) Stukker1987 válasza wjbhbdux (#87) üzenetére


Stukker1987
senior tag

"semmi baja sincs csak rinyarinyarinyaQQ :O :O :O van."--ultrafacepalm

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#91) Areturus válasza Asbee (#68) üzenetére


Areturus
tag

Az X-es variáns alternatívája az általad említett kártyának ha a pure teljesítményüket vetjük össze. Természetesen itt nem a ref megoldásokra gondolok. Kicsit még olcsóbban is beszerezhető. Hátránya azonban, hogy jobban melegszik, többet eszik, és kisebb a tuningpotenciálja.

(#92) Abu85 válasza v_peter2012 (#85) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a Killzone perre gondolsz, akkor az sokkal bonyolultabb ennél, ugyanis ott single és multi módban is 1920x1080 pixeles a frame buffer. A Sony ezt simán meg fogja nyerni, mert a kereset szövegében ez áll: "If native means that every part of the pipeline is 1080p then this technique is not native." Na most ez téves, és a Sony játszva be tudja mutatni a bíróságon, hogy a frame buffer multiban is valóban natív 1920x1080 pixeles. Ki tudják menteni belőle a képet. Innentől kezdve ez a Sonynak nyert ügy, mert a kereset állítása nem áll meg a lábán.
Már készül egy másik kereset, ami úgy lesz megfogalmazva, hogy egy temporális projekciós technikát használ a játék multiban, csak az meg egy trükk, így nem fog eljutni a bíróságig, mert a fejlesztők optimalizálásra vonatkozó szabadságával szemben nagyon nehéz fellépni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#93) 7time


7time
senior tag

Akkor gyerekek szerintem csukassuk le a perlőket és árverezzük el a vagyonukat nehogy az Nvidia pár % mínusz nyereséggel zárjon, de ha holnap a valaki kezében szénné változik a BOSCH mixer az ne merjen perelni hiszen csak arról az apróságról nem szóltak hogy az üzemidő nem 200 hanem 20 perc.

[ Szerkesztve ]

(#94) #97716736 válasza zzola (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

:C

(#95) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy hogy jön a perbe épp a GIGABYTE? Miért nem az ASUS, MSi, EVGA, Zotac, Gainward, vagy a többiek?

A GPU-t mindenkinek az nV gyártja, azt pakolják rá a NYÁK-ra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#96) Jacek válasza jorgoszka (#75) üzenetére


Jacek
veterán

Ostoba posztra ilyen jár..... pár nap múlva térjünk vissza rá addig gondolkozz rajta:D

(#97) wjbhbdux válasza 04ahgy (#95) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Aki perel az 2 db gigabyte g1 kártyát vett.

/s

(#98) shteer válasza v_peter2012 (#85) üzenetére


shteer
titán

Azert mert prohardver :)

..szerintem jónak tűnik

(#99) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csak nehogy hasonló megtörténjen majd valamikor AMD oldalon is 😄😈 Az viszont tény, h az Nvidianak jót tenne egy kis konkurencia, mert legyünk őszinték: elszálltak egy cseppet 😖

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#100) 04ahgy válasza wjbhbdux (#97) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, már értem. Tehát csak ennyi, nem konkétan a GBT-vel van baja, csak ő ilyet vett...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.