Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#202) jhorogh válasza #32839680 (#201) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Gyakorlatilag nem. Nem 1 játékban ment 3.7 GB-ra a VRAM használata. AC Unity használta mind a 4-et. Fullhd felbontáson, legújabb driverrel.

(#203) Drizzt válasza #32839680 (#201) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Dehogy tiltja. Épp ez a probléma. Ha 3.5G-nél többre van szükség, akkor valamilyen heurisztikák alapján megpróbálja kitalálni, hogy mit kell majd keveset használni, s azt helyezi a lassú szegmensbe. A bökkenő ott van, hogy én nem igazán szeretem az ilyen heurisztikus függvényeken alapuló algoritmusokat. Sokszor jó eredménnyel működnek. De sokszor nem. A probléma épp az, hogy indokolatlanul sok driver/szoftver erőforrást igényel a gyors/lassú szegmens alkalmazása. És én totálisan nem bízok benne, hogy ezt az energiát be fogják fektetni a jövőben is. A vihar elül, aztán jövőre már mindenki szarik a GTX970 külön optimalizálására, s jöhetnek a stutter hegyek. Ne így legyen, de szerintem ez teljesen reális forgatókönyv.

I am having fun staying poor.

(#204) jani04 válasza jorgoszka (#200) üzenetére


jani04
aktív tag

Írni bármit lehet.......
Részemről a téma lezárva.

(#205) jhorogh


jhorogh
aktív tag

Bocsi az off-ért, de ez nagyon tetszett az Nvidia fórumban :D

(#206) Scholes9 válasza jhorogh (#205) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezen most nagyon jót nevettem 😄

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#207) jorgoszka válasza jani04 (#204) üzenetére


jorgoszka
tag

lehet, de a kamát meghagyom másoknak.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#208) nubreed válasza rocket (#181) üzenetére


nubreed
veterán

+1
Akkor ezek szerint nem csak én látom így a helyzetet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#209) Malibutomi válasza nubreed (#208) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sokan meg pont ellenkezöjét gondoljàk, és a vevöit szembeköpö céget hagyjàk ott. Föleg a CEO kiváló nyilatkozata után olvastam ilyen megnyilvánulásokat egyéb fórumokon.

(#210) nubreed válasza Malibutomi (#209) üzenetére


nubreed
veterán

Lehet. Dettől függetlenül úgy látom, az AMD örök ígéret marad. Eljön még a nap amikor az Intel megveszi őket kilóra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#211) Malibutomi válasza nubreed (#210) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Aztán az intelt feldarabolják és eladják a felét a trösztellenes törvény miatt. :)

(#212) nubreed válasza Malibutomi (#211) üzenetére


nubreed
veterán

Majd megoldják valahogy, hogy ne ütközzön törvénybe meg ne legyen verseny korlátozó. Ha ilyen ütemben veszít továbbra is piacot az AMD ahogy teszi/tette a közelmúltban is nem sokáig fognak egyedül talpon maradni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#213) Drizzt válasza nubreed (#210) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Intel nem valoszinu, pont amiatt, hogy igy monopolium alakulna ki. De szerintem boven lesz ra vevo, Google-tol az Apple-on at barkit el tudok kepzelni. De azert ez a temetes is korai meg. Osszejohetnek nekik is a dolgok. Szoval lehet megmaradnak a labukon siman. :)

I am having fun staying poor.

(#214) sixpak


sixpak
nagyúr

Az senkinek sem lenne jó...még a 18 éves hülyegyerekek is csak addig tapsolnának örömükben, amíg meg nem kellene venniük az első új nvidia vga-t, a konkurencia nélküli piacon.

Aztán van egy másik lehetőség is...esetleg ez...?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#215) Malibutomi válasza sixpak (#214) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A linkelt meg az NV-nek elég rossz lenne :)

(#216) Asbee válasza Malibutomi (#215) üzenetére


Asbee
veterán

Nem hinném hogy a Samsung egy teljesen új koncepcióval állna elő.

(#217) sixpak válasza Asbee (#216) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem is arra gondoltam...de pénzzel elő tud állni, onnantól pedig bármi lehet.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#218) Malibutomi válasza Asbee (#216) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem valószínű, csak épp lenne egy kis technikai megosztozás, és gyakorlatilag végtelen mennyiségű pénz az AMD mögött.

(#219) wjbhbdux válasza sixpak (#217) üzenetére


wjbhbdux
veterán

jah majd idehozzák magyarországra meg romániába a gyártást aztán a munkások szétlopják mint a monitorokat és a videokártyákból is hamisított szintű szemét lesz. Ennél jobb a mostani kazángyár

/s

(#220) Laja333 válasza Malibutomi (#218) üzenetére


Laja333
őstag

Gyakorlatilag az Intelétől jóval nagyobb keretből gazdálkodhatna. :K

(#221) parampa


parampa
aktív tag

Egy újabb lejárató cikk kb az 5. ebben a témában és gondolom
lesz még vagy egy tucat az oldal PIROS profiljához illöen.
Az utóbbi évek több száz Kaveri/Mántli/Konzol/APU etetö cikkeket
helyreigazító cikkek nem lesznek ? Égö lenne nem ?

Mit kell itt pár csökkentett módban futó okostojásnak trollkodni
flamelni pattogni. Vegyetek ÁJEMDÉ kazánt és nézegessétek az cég
anyagi helyzetét. Ott lehet majd okoskodni szélhámoskodni hazudozni.
Financial Statements for Advanced Micro Devices, Inc.

...DX12 kompatibilis, a Maxwell annyiban talán hogy rákerülhet a matrica. Mert a legalacsonyabb szintjét tudja.

The NVIDIA GeForce GTX 980 Review: Maxwell Mark 2

Maxwell 2 GM204 GTX 900 -esek már Tier 2 -esek. Tehát hazudtál.
Pont annyit tudnak amire aktuálisan szükség lesz.
Nem hazudoznak össze-vissza elméleti maximumokról mint ÁJEMDÉ.

3.5GB VRAM 1 évre lesz elég ? További jó Trollkodást.

(#222) wwenigma válasza parampa (#221) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Senkinek sem a 3,5GB-tal van baja, ha nem esett volna le. Ez a TELJES igazság. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#223) Gyuri27 válasza wwenigma (#222) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hanem az, hogy 4 gigát fizetett. Ha meg a maradék 512 is működik esik a teljesitmény a francba.
Egy 110k-s cuccnál meg ez elég nagy baj.

Amd - Radeon - Ryzen

(#225) Peat;) válasza Malibutomi (#218) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát persze, mert a Samsung nincs versenyben több piacon, ahol éppen a tökét szorongatják, lásd tv piacon a honfitárs, vagy telefonon a csúnya visszaesés. Saját olyan chipet sem sikerült alkotniuk mobil fronton ami kiemelkedett volna a többi megoldástól, hiába a gyártástechnológia. De akkor belép egy területre, ahol az AMD gyakorlatilag évek óta csak csiszolgatással foglalkozik (amit a "szak"sajtó persze forradalomnak és evolúciónak állít be már jó sok éve a vga oldalon, kb mint a *énisznövelő spamlevelek, ráadásul egy időben a tesztekben is megjelent ez a felfogás hogy az aztán nagyon fog gyorsulni míg a másik nem..), fene tudja mekkora a szakembergárdája de hipp hopp legyalulják a piacot. Reális. :) Annyira jó vétel lenne az AMD akkor már komolyabb cikkeket olvastunk volna erről a témáról, de ha valaki meg is veszi akkor sok évnyi pénzbeleölés kell ahhoz hogy beinduljon a cég. A konzolpiaci beszállítói szerződések ha nem jöttek volna be érdekes lenne ma hol állna a gyártó, még szerencse hogy azt összehozták. A termékeik láttán nekem az sem világos mit akar a cég. CPU fronton mennek a minimalizálás irányába, cpu+apu mert az a jövő és akkor a jelenben biztos el tudják adni (hát nem), míg vga fronton lassan behemót intergalaktikus meghajtóműveket gyártanak. Nvidia meg régen is most is hasonló cég volt, voltak ennél sokkal durvább húzásaik az FX széria idejében, szerintem ha egy samsung vásárolna valamit akkor inkább spécizné ki az nvidiát, főleg hogy az ipari megoldásokban is érdekelt a gyártó, az nvidia meg ebbe az irányba nyit.

(#226) Malibutomi válasza Peat;) (#225) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyelöre szerintem a samsung nyeresége több mint az nv+amd összbevétele, erre írtam a kb végtelen anyagiakat+ugye van saját gyártásuk házon belül a chipekre.

A behemót kártyák olyanok amilyenek. De ha az nv új sorozatára célzol, akkor viccesnek tartom, hogy eddig tök pariban voltak a két cég kártyái fogyasztásban/teljesítményben, most az nv kijött az új kártyákkal, amd csak most fog, és sokan úgy csinálnak mintha az nv hatalmas elönyben lenne már generációk óta.

[ Szerkesztve ]

(#227) Laja333 válasza Malibutomi (#226) üzenetére


Laja333
őstag

Én már inkább nevetségesnek tartom ezt a nézetet.
Főleg úgy, hogy a 780ti, mint azonos generáció, ugyan annyit fogyasztott, és mint kiderült a 970 és 980-nak se olyan hűde alacsony a fogyasztása. :)

[ Szerkesztve ]

(#228) Gyuri27 válasza Malibutomi (#226) üzenetére


Gyuri27
félisten

Samsung részéről nem lenne buta dolog az amd. Platform szinten noti, tab, teló hogy mást ne mondjak. Ott a pénz és a technológia. Amott az okosság a mérnökök gyárak.
Az se lehetetlen, hogy a bővülő konzol piacra rászállna a samu.

Amd - Radeon - Ryzen

(#230) LordX válasza #32839680 (#229) üzenetére


LordX
veterán

Azért felhívnám a figyelmet arra, hogy az Intel is ezt csinálta a Core sorozattal: a Core 1 és az elődje, a Pentium M egy mobil-only proci volt.

(#231) 7time válasza Malibutomi (#226) üzenetére


7time
senior tag

A Samsungnak rengeteg pénze lenne megvásárolni az AMD-t de a CPU gyártásért nem lenne érdemes a GPU részleg az már kecsegtetőbb lenne csak azzal az a baj hogy amennyit hozna a konyhára Samsungnak nekik zsebpénzre sem elég, de ott van a legnagyobb gond hogy szerintem Amerika nem adna ki az országból egy olyan komoly céget (technológiát) kiváltképp hogy rengeteg katonai fejlesztést is csináltak (csinálnak).

[ Szerkesztve ]

(#232) Asbee válasza #32839680 (#229) üzenetére


Asbee
veterán

Ezerszer le lett írva, ez esti mesének jó többnek nem. A felhasználók nagy része magasról tesz erre. Az érdekli melyik kártya a gyakorlatban mit tud. Az nv részesedése ezt nagyon jól tükrözi. Semmiféle herélésről nincsen szó, nézd át újra a maxwell felépítését. Jó lenne ha az amd végre letenni valami gyakorlatit az asztalra és nem kéne állandóan ezeket a kínos magyarázkodásokat hallgatni, dx12 ről meg mantleról. Reméljük az új sorozattal ez eljön és nem csak egy "csiszolt" hawaii-t kapunk.

(#233) Xmister válasza Asbee (#232) üzenetére


Xmister
senior tag

Nem tudom miről beszélsz.
Az AMD kijött a 290X-el októberben, az NV rá pár héttel válaszolt a 780TI-vel, ami hasonló fogyasztással még mindig nem volt elég arra, hogy magabiztosan megverje. Ezért volt kénytelen minél hamarabb kihozni egy új generációt a Maxwell személyében ami már a második válasz volt ugyanarra a kártyára, és így 1 évvel később sikerült lenyomniuk.

Óriási technológiai fölény, mondhatom. :U
Ezek után nem értem az ilyen kifejezéseket, hogy "tegyen le valamit az asztalra", vagy a sokak által hangoztatott "le van maradva".

(#234) Asbee válasza Xmister (#233) üzenetére


Asbee
veterán

Nem beszéltem technológia fölényről, a gcn technikailag jobb, csak ez a nagy többséget nem érdekli. Ne viccelj a 780ti ref kapásból 10-12%-ot vert a 290x-re a customok meg inkább 20%-ot. Az felejted el ez a gm204 ez közel sem a felső kategóriája az nv-nek. Ez a 670, 680 folytatása igazán. Ahhoz képest így is csúnyán odaver a 290-nek és X-nek. Halk, hűvös erős. Nekem magyarázhatod nyugodtan, végiglépkedtem mindkét oldalt, tapasztaltam nem csak teszteket olvasok.
Közel sem csak arról van szó melyik melyiket nyomja le. Mindig ide terelitek a témát. Egyszerűen amd-nél sok duma kevés a bizonyítás. A felhasználóknak pedig az kell.
Megint csak nem mondtam olyat, hogy tegyen le az asztalra. Azt mondtam letenni valami gyakorlatit az asztalra. Mantle is jól hangzott csak a ref 980-al több fsp-em van bf4 ben dx alatt mint 290x-el mantle alatt.
Én arról nem tehetek, hogy ülnek a fenekükön és nem jönnek ki semmivel. Ebből van elege mindenkinek amit gazdasági helyzet is jól mutat. (Na meg nem lenne rossz, ha a következő szériában nem 2-3 modell lenne ami bátran kényelmesen használható extra házhűtés, vagy durva hőmérsékletek nélkül)
Nekem a 290 első napos vétel volt vizezve, mert nagy lehetőségeket láttam benne. Ehhez képest nagy semmi lett belőle.

(#235) Malibutomi válasza Asbee (#234) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azért vicceseket ne írj már Asbee.
A 980 gyorsabb kb. 20%-al a 290x-nél, a 780ti pár százalékot tett rá, tesztekben is úgy mondhatjuk nagyobb volt az arány a Ti felé. Ha 20%-al gyorsabb lett volna, akkor egy játékban sem nyomja le a 290x. Amióta meg a maxwellre írja a drivereket az nv azóta megfordult az arány, az utóbbi fél évben többet van elöl az amd kártya.

(#236) TTomax válasza Xmister (#233) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igen,csakhogy a 780Ti nem desktopról jött,nem is játékra készült az igazán,nem úgy mint a GCN. :) Ennek fényében mégis befogta,söt...A maxwellröl meg nem felejtsük el,hogy azonos csíkszélességen van a másik két versenyzővel,és a következő sorozat közép/felső középkategóriás tagja..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#237) Asbee válasza Malibutomi (#235) üzenetére


Asbee
veterán

Nézzél meg egy tesztet ahol nem ref órajelen ment. És van benne tartalék nem mint egy 290x-ben, amiből extra példány kell, hogy valami normális tuningot lehessen vele, vagy marad a vapor x vagy a lightning. Én is egy 290x vaport választanék mondjuk a 780ti helyett, de a vram miatt.

(#238) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem igazán értem ezt. Ha veszek médiát amin adatot akarok tárolni, akkor (a CD lemezt leszámítva) ott sem annyit kapok mint amennyit hirdetnek (köszönhetően a fájlrendszernek).
A merevlemez gyártókat miért nem perelik vagy az MS-t vagy bárkit?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#239) Asbee válasza Dr. Romano (#238) üzenetére


Asbee
veterán

Totál rossz példa.

(#240) Dr. Romano válasza Asbee (#239) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem nem, mert akkor le sem írtam volna :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#241) rambustibi válasza Dr. Romano (#238) üzenetére


rambustibi
őstag

Szerintem is rossz példa. Teljesen más a két ügy.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#242) Asbee válasza Dr. Romano (#240) üzenetére


Asbee
veterán

Úgy tűnik nem vagy tisztában vele, miért van az amit írtál. Ha tisztában lennél, akkor értenéd miért írtam, hogy rossz a példa. De ha figyelmesen elolvastad volna bármelyik cikkben pontosan mi a gond a kártyával, akkor is látnád, hogy nem jó a példa. A kártya fizikailag 4GB-os. Ez sosem volt kérdés.

(#244) 04ahgy válasza #32839680 (#243) üzenetére


04ahgy
nagyúr

GB=/= GiB. Azaz gigabájt =/= gibibájt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.