Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Huawei P9 Lite teszthez kapcsolódó, ettől forgalmasabb topik:

[Re:] Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) szrudi válasza #86973952 (#250) üzenetére


szrudi
csendes tag

Szervizben nem jártunk és nagyon örülnék, ha nem is kellene, mert az értékelései elég siralmasak a hivatalos szerviz Telemaxnak (https://goo.gl/0Z3TwD). A mediamarktban cseréltük a komplett készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#252) #86973952 válasza szrudi (#251) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért az gyanús, hogy 3 különböző SIM is ugyanazt a hibát produkálta. Persze lehetnek mondjuk régiek, ami okozhat hibát. Szoftveres hiba sem túl sanszos, mert más MM -ban vett készüléknél nem volt ilyen probléma.

Esetleg lehet hibás gyártás. Azt meg "egy dobozból" cserélték Neked.

Persze majd meglátjuk új SIM -mel mit produkál. Egyébként jellemzőbb SIM eldobásnál (szoftver/hardver), hogy vagy szimplán dobálja és nem kér PIN -t, vagy nem áll fel újra a hálózat, csak újraindítás után. Huawei -nél.

Vagy más build van rajtuk, mint amit általában a MM -ban árulnak. Pl. lengyelektől jött hozzánk a pótlás. Amin még mondjuk inkább "zséta" szoftver van. Ilyen már előfordult. Ez inkább szervizben derült volna ki, illetve onnan orvosolható lenne, ha újra SW -zik.

Majd meglátjuk, de én hardverre gondolok.

TeleMax -ról. Én nem tartom rosszabbnak, mint más szervizt. Talán (bár ebben nem vagyok biztos) Magyarország legnagyobb szerviz hálózata. Jópár dolgot javítattam náluk, nekem nem volt velük gondom. Napi 800-1000 készüléket javítanak. A nagy számok törvénye alapján teljesen normális, hogy rájuk köpködnek a legtöbben, plusz általában ritkán írnak az emberek pozitív véleményt.

Nem szándékozom védeni őket, de nekem ez a véleményem, illetve a fentiek egy része tény. Biztos innen is előkerül valaki, akinek negatív a tapasztalata. Sajnos tökéletes szerviz nincs.

Szerk.:
Egyébként érdekes, hogy mióta rendesen követhető szolgáltatón keresztül a készülék szervizelése, azóta csökkent az ezzel eltöltött idő. Sokszor pl. a Voda logisztikáján pihent napokig a telefon. De az is előfordul (jelenleg is), hogy nem tudják pótolni az adott alkatrészt.

Erre igazából egy megfelelőbb törvényi szabályozás lenne szükséges, ahol kötelező lenne "X" idő után a komplett csere.

[ Szerkesztve ]

(#253) csdancsi


csdancsi
csendes újonc

Nyárig kb. meddig fog lemenni az ára?

(#254) #86973952 válasza csdancsi (#253) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem nem jelentősen.

Tekintettel arra, hogy 2 hét múlva nyár, és jó áron is kezdett. Nem tudni milyen lesz ennél az üzletpolitika.

Főleg, hogy a szolgáltató értékesítés java csak nyáron kezdődik meg.

10-12% -nál nagyobb esést én nem látok reálisnak 1-2 hónapon belül.

Akciókat érdemes nézni, ott jobb áron is el lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#255) szrudi válasza #86973952 (#252) üzenetére


szrudi
csendes tag

Köszi a részletes választ!

A SIM kártyák közül az egyik egy újonnan kért kártya volt, a másik kettő régebbi, teszünk még egy próbát kártyacserével, hátha... :)

"Szoftveres hiba sem túl sanszos, mert más MM -ban vett készüléknél nem volt ilyen probléma."
Az Okospontos kolléga szerint elég sok hasonló eset van, tegnap volt 6 abban az egy áruházban és a többiben is volt hasonló panasz. A telefonok szolgáltatótól függően reagálnak a SIM kártyákra: Vodafone esetén van, ami esetünkben is, hogy eldobja a hálózatot néhány óránként és bekéri a PIN-t egymás után 4szer, utána pár órán keresztül újra rendben van. Telenornál teljesen használhatatlan: nincs hálózat, és a T-sek jártak jól, mert náluk úgy tűnik, működik.

Egyelőre kicsit kivárunk, meglátjuk lesz-e valami fejlemény a következő 1-2 héten, mert tulajdonképpen használható most a telefon PIN kód kérés nélkül. Ha egy SW frissítés megoldja akkor örülünk, ha nem, akkor szerviz. A Telemaxról köszönöm az infót, ennek fényében kicsit nyugodtabban fogok menni hozzájuk, és ha minden rendben lesz, fogok nekik adni pozitív visszajelzést, hogy javítsam kicsit az arányukat. :)

(#256) #86973952 válasza szrudi (#255) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor viszont simán lehet, hogy a náluk lévő szállítmány egy helyről jött és ott van a gond.

Ez érdekes, hogy a Telekommal nincs csak gond. Vagy másik adagból van, vagy "szimpla" szoftveres probléma miatt van gond. Most már utóbbi sanszosabb...

Talán ha más is vásárolt már MM -ban, és Voda vagy Telenor SIM -et használ, akkor jelezhetné, hogy nála van -e gond.

[ Szerkesztve ]

(#257) mrThomi


mrThomi
addikt

üdv! jelenleg meg varok a keszulek vasarlasaval mert nem volt fekete es megfogdostam melette a mate 8 -at es magaval ragadott az a szep batar kijelzo de mivel 2x annyi valahogy megis a lite melett dontenek. csak azon problemaztam kicsit hogy alul a 3 virtualis gombnak ott a fekete sav ami szvsz sokat lecsip a kijelzobol. lehet azzal valamit kezdeni, vagy az ott ugy fixen van ? (legalabb ha atlatszo lenne es beleepitve a kijelzore mar ertelmesebb lenne de igy kicsit csodalkoztam :/ )

(#258) jegenye77 válasza mrThomi (#257) üzenetére


jegenye77
addikt

Engem is ez zavart mikor P6 ról váltottam P7 re. Mert P6 on működött a GravityBox, azzal lehetett variálni a sávot. P7 en már nem.
Nem tudom P9 lite on működne e.
De én megszoktam és már nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#259) #86973952 válasza jegenye77 (#258) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak custom ROM -on fog normálisan. Nem a telefon (-ok), hanem az EMUI miatt.

Szerk.:
Bár ha jön rá Kangvip, akkor manuálisan lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#260) csdancsi


csdancsi
csendes újonc

Mi az oka h mostanában fölfelé megy az ára? Most jött ki, nem inkább lefelé kéne h menjen az ára?

(#261) #86973952 válasza csdancsi (#260) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hol ment felfelé?

(#262) csdancsi válasza #86973952 (#261) üzenetére


csdancsi
csendes újonc

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/huawei/p9-lite-dual-p336967056/ (17.-én)

(#263) #86973952 válasza csdancsi (#262) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem látom a grafikont, gondolom más megjelenítés kellene.

Szerintem az akciós árát láthatod. Nem ment felfelé, csak már nincs akció.

(#264) csdancsi válasza #86973952 (#263) üzenetére


csdancsi
csendes újonc

Most már értem.

(#265) Petros55


Petros55
csendes tag

Hali! 2 telefon között vacillálok, a P9 Lite, és a Lenovo vibe S1 között. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy melyiket érdemes megvennem. álltalában mindenre használom a telóimat.

(#266) #86973952 válasza Petros55 (#265) üzenetére


#86973952
törölt tag

[link]

Egyébként P9 Lite -ról még elég kevés a tapasztalat az átfogó véleményhez. Szerintem júniusban fognak megindulni igazán a visszajelzések.

(#267) szami777 válasza Petros55 (#265) üzenetére


szami777
addikt

Jövő héten lesz róla mobilarena adás, azt várd meg mindenképp.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#268) #86973952 válasza szami777 (#267) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez meg a másik. :)

(#269) Petros55 válasza szami777 (#267) üzenetére


Petros55
csendes tag

Bocsi, de sürgős lenne a vásárlás, mert a mostani telóm behalt, és mindenképp muszáj vennem a hétvégén egyet. Nem tudom eldönteni, hogy a specifikációk alapján melyik érné meg igazán, vagy melyik gyártó a biztosabb, jobb.
A mobilarénát szoktam nézni, de ugye még nincs teszt a p9 lite-ról.

[ Szerkesztve ]

(#270) batai15 válasza Petros55 (#269) üzenetére


batai15
félisten

Vedd meg, garancia úgyis van rá.

(#271) szami777 válasza Petros55 (#269) üzenetére


szami777
addikt

Van a lenovo-ról tesztjük: [link]
Döntsd el, hogy neked melyik a fontosabb, állíts fel pro-kontra listát.
(lenovoba van előlapi vaku, nincs ujjlenyomat olvasó, huawei-be nincs előlapi vaku, van ujjlenyomat olvasó stb és döntsd el, az egész attól függ, te mire akarod használni és ha számít e neked a külső, melyik tetszik jobban)
Én a HUAWEI-t választanám ,még úgy is, hogy nincs róla kint teszt.
Amelyik neked szimpibb.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#272) Petros55 válasza szami777 (#271) üzenetére


Petros55
csendes tag

Köszi, még átgondolom, és felállítok 1 listát.

(#273) SepTox


SepTox
tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam meg a telefont egy rövid tapasztalat nektek. A telefon szépen egyben van jó a fogása jó kézben tartani. Tegnap 61%-al vettem ki a dobozból, este 11-kor 30% volt ebben benne volt a belakása mozgalmas délutánom volt sok telefonnal internetezéssel pár darab fényképpel kb. ha jól emlékszem 2 óra kijelző idő volt benne. Az ujjlenyomat olvasó 10/10 működésű, nekem nagyon tetszik pontos, gyors. Szabad memória alapból kb 650-800 mb annyira nem zabálja. tegnap megnéztem, mert nem volt egyértelmű az eddigi cikkekben a grafikus gyorsítót: mali T-830 van benne, szerintem eddig elég bele teszi a dolgát. Melegedni egyáltalán nem melegszik se töltés alatt, se böngészés alatt. Térerő rendben van nem volt vele gondom eddig még. A SIM kártyát nekem nem dobálja el (TELENOR). Beszéd hangerő és minőség szerintem sokkal jobb mint előtte a Galaxy S4-en. Nekem a töltés tűnik lassúnak 1A töltőfej 28%-ról 2,5 óra alatt töltött fel 100%-ra. :D :D :D

Pár darab fotó nem igazán vagyok nagy művész úgy nézzétek:
[csoki]
[virág]
[virág]

[ Szerkesztve ]

(#274) mazsiii92 válasza SepTox (#273) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Azt elárulnád nekünk, hogy hol vásároltad?

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#275) SepTox


SepTox
tag

Euronics :)

Itt vannak még képek:
[fák]
[virág]
[virág]

A virágok kézi móddal készültek, a többi meg automata módban! :))

[ Szerkesztve ]

(#276) szkaroly


szkaroly
senior tag

A békéscsabai Mm-ban is van már. Csak azt nem értem hogy miért nem a külön Huawei polcra rakták ki, berakták a többi közé. Amikor megláttam a német nyelvű menüt majdnem hangosan felröhögtem, kíváncsi volnék rá hogy boldogul az átlag magyar vele.

Poco X3 Pro

(#277) #86973952 válasza szkaroly (#276) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom valaki átállította.

Most már egyre több helyen tiltják a beállítások menü használatát az ilyen, illetve az ehhez hasonló esetek miatt.

(#278) szami777 válasza SepTox (#273) üzenetére


szami777
addikt

Hát az a csokis kép nem valami biztató. :D

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#279) szkaroly válasza #86973952 (#277) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem is tudom. :F Szerintem inkább nem volt annyi igénye az MM-nek hogy beállítsa. Hány nyelv van benne alapból egyébként? Ha valaki ki akart volna szúrni a többiekkel akkor mondjuk az arab nyelvet is beállíthatta volna. A többi mobilon a beállítás blokkolva volt (P8,P9, Honor 7), szerintem csak még nagyon frissen volt kirakva és nem figyeltek rá.

Poco X3 Pro

(#280) SepTox válasza szami777 (#278) üzenetére


SepTox
tag

A telefon mentségére legyen szólva nem túl stabil a kezem egy ois jó lenne! :D

(#281) #86973952 válasza SepTox (#280) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pont ezt akartam írni, hogy szerintem bemozdult a kép. :)

szkaroly:
Vagy valami német átállította. Nyelvismeret nélkül sem nehéz, ha valaki ért hozzá. :) Persze simán el tudom képzelni azt is, hogy hanyagság áll a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#282) ORCA58 válasza szami777 (#278) üzenetére


ORCA58
addikt

A tanulság! A csokit nem fotózni, hanem enni kell! ;]

(#283) jegenye77


jegenye77
addikt

Na nem vártam meg a bemutatót :N
Megrendeltem.Max ha nem tetszik akkor kis veszteséggel eladom és marad a P7.Nekem ennyit megér :B
A P7 től meg addig nem szabadulok meg míg meg nem szokom meg azt az óriást :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#284) borgian


borgian
csendes tag

Sziasztok!
Miben más a P9 Lite a Honor 5C-hez képest (specifikációkat néztem, de papíron a hardverben nincs különbség)?
Érdemesebb ezt venni vagy inkább várjak az 5C-re?

(#285) batai15 válasza borgian (#284) üzenetére


batai15
félisten

elméletileg más külső , és b20 hiánya meg talán hifi hangzás sincs. énis kíváncsi vagyok mennyi lesz az 5c , ha lényegesen olcsóbb az lesz ha nem akkor lite.

(#286) ORCA58 válasza borgian (#284) üzenetére


ORCA58
addikt

(#287) #70516736 válasza batai15 (#285) üzenetére


#70516736
törölt tag

24-bit/192kHz audio ez nincs az 5C-ben
meg NFC sincs és "bé20"

a lite kisebb könnyebb és szögletesebb

ősszel erre cserélem a p8 lite-ot, addigra remélhetőleg lesz feketében is, jó lenne L31-est szerezni de szerintem hazai garival nem igazán lesz

[ Szerkesztve ]

(#288) batai15 válasza #70516736 (#287) üzenetére


batai15
félisten

már mint mire akarok? lite v 5c?
hát néztem az 5c várható árakat, 200 dolcsi. mire ide ér az 60+ és remélhetőleg stabil 80 lesz addigra a lite főleg szolgáltatónál, szerintem kellően sok szól melette, de aztán ki tudja .
nfc is jó lenne, meg 3gb ramos verzió is , bár azt nem tudom h annak a b20 megy e.

[ Szerkesztve ]

(#289) #70516736 válasza batai15 (#288) üzenetére


#70516736
törölt tag

elvileg az L21 és az L31 tudja a b20-at
úgy tudom az L21 2gb-os A 31 meg a 3

én a lite-ot fogom venni nekem kell a B20
vagy ha valami jó ajánlat beesik esetleg a dual simes p9-re :DDD

[ Szerkesztve ]

(#290) szami777 válasza ORCA58 (#286) üzenetére


szami777
addikt

Itt azt irja a p9litenak van selfie vakuja. Ezt nem is tudtam. Tenyleg van?

Az 5c b20 hiany is uj, azt hittem a honor az itteni ertekesites miatt b20kepes. Igy tenyleg maradt a p9 lite.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#291) AMD Power


AMD Power
titán

Pár héten belül lesz majd rá egy frissítés. Ami a SIM kártya problémákra lesz "javítás".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#292) SepTox válasza szami777 (#290) üzenetére


SepTox
tag

Most próbáltam ki és tényleg van. A kijelző felvillan fehérben! Fasza nagyon! :D

(#293) szrudi válasza AMD Power (#291) üzenetére


szrudi
csendes tag

Köszi a hírt, az tök jó lenne! Arról lehet tudni, hogy mi az alapja az infónak?

(#294) AMD Power válasza szrudi (#293) üzenetére


AMD Power
titán

Állítólag valami szoftveres probléma van egy pár P9 Lite-al. SIM kártya kezelési problémák.
Ma beszéltem a Huawei-el. Heti 3-4 nap van promoterem tőlük. Meg az Apple, a Samsung, illetve a Lenovo-tól. Könnyű így a dolgom! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#295) szrudi válasza AMD Power (#294) üzenetére


szrudi
csendes tag

Szuper, köszi! :)

(#296) szkaroly


szkaroly
senior tag

Azért én az 5c specifikációival óvatos lennék. Jelenleg csak a kínai verzióról vannak adatok. Elvileg a P9 Lite is 3 GB rammal jött volna, nálunk mégis csak 2 giga van benne. A Honor 7 és 5x B20 kompatibilis volt, ha kapható lesz B20 support is lesz szerintem. Az 5c ára is kérdéses még. Kínában az 5c 1000, a P9 Lite 1600 jüan.

Poco X3 Pro

(#297) mrThomi válasza szkaroly (#276) üzenetére


mrThomi
addikt

en itt egy luxemburgi sarurnban szaladtam bele francia,japan,koreai,spanyol,portugal,görög nyelvekbe, hat mondom any*tok, azt atalitottam parat magyarra :D

(#298) batai15


batai15
félisten

Ma megyek a Nyíregyházi MMbe. Hátha lesz kirakva p9, hadd sasoljam meg.

(#299) Hubzsi


Hubzsi
tag

Expansys már írja a dátumot a feketére (07/06/16), valakinek nincs infója magyarországi megjelenésről, még jó hogy a MM - ban mindegyik rendelhető volt a 10% - os akcióban :)

Várom nagyon a tesztet!!!

(#300) batai15 válasza szkaroly (#296) üzenetére


batai15
félisten

ha így lenne az jó lenne nagyon. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.